Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Snow Flower

+9
Silver_Dragon.
pinky
[a].[girl].[like].[me]
live.laugh.love
crina_sasuke kiss love
AliceCullen
Crazy town
X-treme
Black Rose
13 participan?i

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

In jos  Mesaj [Pagina 5 din 5]

121Snow Flower - Pagina 5 Empty Re: Snow Flower Lun Iul 21, 2008 12:06 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Intotdeauna este intuneric inaintea zorilor, nu-i asa? Da, asa e, numai ca aproape intotdeauna. In taramul lui Set si Amon nu este niciodata zi, astefl incat orice urma de speranta este estompata de intuneric si racoare.
Madison mergea cu pasi tematori pe un coridor lung destul de bine luminat.
-Oricat de departe voi merge , gandi ea cu voce tare, stiu ca prietenii mei ma vor astepta la capatul tunelului, acolo unde este lumina. Lumina, de cand nu te-am mai vazut? De cand nu ti-am mai simtit caldura si mangaierea ta? Lumina, de ce esti atat de demarte? Lumina, as vrea sa ...
[ Taci, Madison! Taci, proasto! ] ii zise mintea ei.
- Nu, de ce sa tac?
[ Pentru ca esti singura si trebuie sa ajungi la destinatie! ]
- Si daca destinatia e lumina?
[ Atunci dute si fute-te cu ea! ]
Madison se cutremura. Nu obisnuia sa injure! Atunci de ce mintea insistase sa spuna asta?
- Dute tu!
Continua sa mearga. Nu mai vorbi si nici nu mai incerca sa se opuna mintii sale.
" Dintre tine si minte este o prapastie mai mare ca aceea pe care ai trecut-o cu cateva ore in urma! Mintea si simplul "tu" nu au nicio legatura! " isi zise ea in gand.
Inspira adanc si continua sa mearga. Dar deodata se simti urmarita de cineva din spate. Simti cum un vant ii misca suvitele de par. Picioarele i se opresc fara voie. Ar vrea sa intoarca capul sa se uite in spate, dar numai simplul gand o inspaimanta.
" Poate doar mintea, fututa asta de mine, iti joaca feste! Nu fi proasta, Madison! Intoarce capul si vezi ca ... "
Nu era nimeni. Incepu sa alerge, cu picioarele ca de plumb. Alerga din ce in ce mai repede, si cu fiecare pas care il facea isi simtea picioarele mai grele, ca si cum ai alerga prin nisipuri miscatoare.
Se impiedica de o piatra mai mare si cazu in genunchi. O durere ascutita o cuprinse si scanci.
Din nou avu senzatia ca este urmarita, ca cineva se apropie cu viteza din spate si ca in curand cineva sau ceva isi va pune mana rece pe spatele ei si apoi o va intoarce ca sa se uite la creatura in ochii acesteia goli si inspaimantatori. Ca sa ii simta mirosul de smoala si de sange inchegat si ...
Dar de data asta nu intoarse capul. Incepu sa se tarasca in matru labe, nu se mai putea ridica. Plangea de-a binelea acum . Simti din nou fire vant prin parul ei si ar fi putut sa jure ca simte si un miros nou. Mirosul unui monstru din lumea aceea care nu era a ei.
Se mai tara cu cativa pasi, dar nu inainta cu mai mult de 2 metrii. Zgomotele veneau din ce in ce mai aproape. Nu, nu se putea insela. Le auzea atat de clar, si chiar claritatea o sperie. E ca alcoolul gol. Cu cat se duce pe gat mai mult, cu atat arde mai tare.
[ Laso! Hai, sus! Infrunta chestia aia! Dute si te fute cu ea! Hai! ]
- Lasa-ma! sopti ea cu lacruimile reci curgandu-i pe obraji in jos.
Incredibil! O lacrima se cobori pe gat si ajunse pe sanul ei! Racoarea ei o facu sa se cutremure involuntar si scanci ascutit.
[ In picioare, toanto! ]

http://h2o-x.wikiforum.ro

122Snow Flower - Pagina 5 Empty Re: Snow Flower Lun Iul 21, 2008 12:10 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Thoamne nu ma asteptam la asa ceva :)) ce rea minte are si Madison
Mi-a placut cand a facut-o toanta
Si aceea creatura chiar exista??/
Mi-a placut mult cum ai descris tot ce simtea ea :X:X:X
Nextul :X

123Snow Flower - Pagina 5 Empty Re: Snow Flower Lun Iul 21, 2008 12:15 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

tare!!
cik in picoare tanto!! Snow Flower - Pagina 5 667167
a fsot tare!!
mai vreua!!
ce minte diabolica are !!
next!! Snow Flower - Pagina 5 926351 Snow Flower - Pagina 5 926351 Snow Flower - Pagina 5 926351 Snow Flower - Pagina 5 926351

124Snow Flower - Pagina 5 Empty Re: Snow Flower Lun Iul 21, 2008 4:20 pm

Dark Fire

Dark Fire
Senior
Senior

ce dura a fost faza cu lumina Snow Flower - Pagina 5 667167 nextu asta a fost mai haios..dar abia astept sa vad ce se intampla cu peter Snow Flower - Pagina 5 293795

125Snow Flower - Pagina 5 Empty Re: Snow Flower Mar Iul 22, 2008 3:36 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

ce ciudat!mintea ei proprie nu o mai asculta pe maddison.dar cu peter ce s-a intimplat?si ce faca oare wild si aida dar tradatoarea aia de anna cu matt?hai mai repede scrie nextu!

126Snow Flower - Pagina 5 Empty Re: Snow Flower Vin Iul 25, 2008 11:08 am

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

<< Daca nu vrei sa ma imparti cu Matt, ar fi bine sa faci ceva acum! >> trimise Anna mesajul lui Set.
Matt o impinse in camera aceea intunecoasa. Cu ajutorum unei torte de pe coridor aprinse lumanarile din camera, astfel incat acum se putea vedea incaperea intr-o lumina difuza, sovaitoare. Parea sa fie un fel de camara. Intr-un colt era un pat simplu -era mai mult o simpla saltea, si pe un perete erau agatate niste catuse separate care erau atarnate cu niste lanturi. In rest, nimic altceva decat praf, mizerie, si dupa zgomote - si niste sobolani.
- Asa ..., zise incet Matt si se apropie de Anna.
Anna facu un pas inapoi.
<< Hai odata, Set! Nu vreau sa fiu fututa de asta! >>
Nu primi niciun raspuns.
Matt se apropie de Anna si ea, disperata si incercand sa traga de timp, incepu sa alerge prin incapere. Matt, iritat, o prinsese de mijloc si o trase spre el.
- Nu-mi mai scapi!
Incepu sa o sarute pe gat, miscandu-se limba repede pe pielea ei fina. Tinea ochii inchisi si traia momentul.
Brusc, Anna isi aminti ca pe gat are semnul juramantului ce i-l facuse lui Set, si daca maimutoiul asta il vede, greu va mai strange resturile.
<< Set, daca nu faci ceva, asta o sa-mi vada sarpele de pe gat! Hai odata, ce-astepti? >>
Nici de data asta nu-i raspunse.
"Oh, Set, ai sa mi-o platesti!" isi zise si se hotari sa ii distraga atentia lui Matt cat de mult posibil. Cu cat ramanea imbracata mai mult, cu atat mai bine.
- Matt, pot sa te intreb ceva?
- Orice, zise el nedezlipindu-si buzele de gatul Annei.
Anna cauta in minte o intrebare cat de cat valabila. Nicio idee.
- Aa..., incepu ea
- Hai s-a facem, Anna! Aici si acum!
<< SET ! >>
<< Ce e, iubito? >> raspunse el intr-un final.
<< In sfarsit! Daca nu faci mai repede ceva, risti ca "iubita ta" sa fie fututa de altul chiar sub nasul tau! >>
<< Vin imediat! >>
In timp ce vorbise cu Set, Matt (cu ochii inca inca inchisi, Slava Domnului) incepu sa-i linga pieptul. Anna suporta cu greu. Matt nu avea nici tehnica si nici tandretea lui Set, asta e clar.
Matt deschise ochii si arunca o privire pe trupul inca imbracat al Annei.
- Ti-ar sta mult mai bine fara astea, zise el si-i desfacuse nasturii la bluza, aceasta alunecandu-i usor si dezvelindu-i semnul.
- C-ce e asta? intreba Matt observand micutul sarpe incolacit.
<< Set! >>
Imediat, usa se dadu in laturi cu o bufnitura puternica si in ea aparu Set si o matahala de-a lui.
"In sfarsit", gandi Anna.

http://h2o-x.wikiforum.ro

127Snow Flower - Pagina 5 Empty Re: Snow Flower Vin Iul 25, 2008 12:59 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

wow!
era cat pe ce sa o rpina!!bn ca a avenit set!!!
ce se va itnampal,ianfara de bataie!!
ia avzut semnul!!pacat!!!
next!

128Snow Flower - Pagina 5 Empty Re: Snow Flower Vin Iul 25, 2008 1:11 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

thoamne pacat ca a venit set,:(:
ca acum matt e in pericol si nici nu a reusit sa o demaste pe Anna
astept nextul Fericit

129Snow Flower - Pagina 5 Empty Re: Snow Flower Sam Iul 26, 2008 12:36 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

eeeh!!mai bine descoperea semnul ala stupid si poate le spunea si la ceilalti sa nu aiba incredere in ea.matt e asa de dragut,dar asa de enervnt!pune nextu

130Snow Flower - Pagina 5 Empty Re: Snow Flower Dum Aug 03, 2008 11:12 am

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

am recuperat :>

ce dura o fost madison cu imaginatia ei =))
deci anna a scapat de matt , insfarsit :))
Acum sunt curioasa ce va face matt in apararea sa.
sunt extrem de curioasa si ast the next part :>

131Snow Flower - Pagina 5 Empty Re: Snow Flower Mar Aug 05, 2008 8:14 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Pune nextul pana poimaine cel tarziu, altfel ficul ajunge la arhiva!!!

132Snow Flower - Pagina 5 Empty Re: Snow Flower Mier Aug 06, 2008 11:35 am

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Pun deseara nextul. Sper sa nu va suparati :-"

http://h2o-x.wikiforum.ro

133Snow Flower - Pagina 5 Empty Re: Snow Flower Mar Aug 19, 2008 9:27 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

hei!au trecut 2 seri de cind spui ca pui deseara nextu!

134Snow Flower - Pagina 5 Empty Re: Snow Flower Joi Aug 28, 2008 10:13 am

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Hello cand se mai pune un next aici?

135Snow Flower - Pagina 5 Empty Re: Snow Flower Joi Aug 28, 2008 5:12 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Acum il scriu :-"

http://h2o-x.wikiforum.ro

136Snow Flower - Pagina 5 Empty Re: Snow Flower Joi Aug 28, 2008 6:53 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

Hai scrie!

137Snow Flower - Pagina 5 Empty Re: Snow Flower Joi Aug 28, 2008 9:40 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand


Alex mergea incet pe un alt coridor larg. Gandurile ii erau departe de misiunea ce ii fusese data. Se gandea la ea.
"Daca ar stii..." isi zise el.
Inspira adanc si lovi cu putere cu piciorul in perete.
-Oh, la naiba! De ce m-a pus Wild sa merg cu Madison, si nu cu ea?
Mergea, fara sa stie unde. O data sau de doua ori se impiedica in propiile picioare, injura in gand si continua sa mearga.
Un scartait il readuse cu picioarele pe pamant. Ceva se misca in fata lui. Se auzea tare - tare si clar. Instinctiv, se opri si asculta. Nu era un scartait ... parea a fi cantec de greieri ... Dar un cantec dat la volum mare si intepator.
Se intoarse pe calcaie si o lua la fuga. Dar incetini, dupa care se opri din nou.
-Tampitule, daca ar stii Aida ca tie frica de niste sunete, te-ar rade pana in fundul iadului!
Inspira, si expira, isi linisti mintea si simturile superioare inascute si o lua de unde fugise. Cu fiecare pas facut zgomotul parca de greieri se auzi mai tare. La un moment dat devenise insuportabil, iar Alex isi pusese mainile la ureche. Continua sa mearga, incet, cu pasi siguri.
Cu o falsa siguranta isi spuse : "Poti s-o faci".
Apoi incepu sa fuga. Aerul se racise brusc, si fiecare inspiratie ii dadea o durere ascutita in piept. Dar alerga in continure, pentru ca daca se oprea ii era frica ca teama il va cuprinde mai tare si-l va face sa se intoarca.
Intr-o doara, se gandi la ceilalti. Era convins ca fiecare avea problemele lui, cu toate astea inca spera la o mana de ajutor.
I se facuse pielea de gaina si i se zbarli parul pe sira spinarii.
Alerga, repede. Inchise ochii, sperand ca timpul sa treaca mai repede. Dar asta inrautati situatia. Incerca sa si deschida, dar facand-o in fata ochilor ii aparu o lumina orbitoare care il inghiti intr-un vid alb.
Cadea in gol, efectiv. Nu destingea nimic in acea lumina alba, neinduratoare.
Incerca sa strige, dar din gat ii iesi un sunet slab, gutural.
Apoi se termina totul. Ateriza pe ceva tare. Izbitura il facu sa i se rupa cateva coaste. Durerea ameninta cu lacrimi, dar si le stopa, gandindu-se la mandrie.
Privi in jurul lui. Se afla intr-o camera circulara cu zeci de usi in toate directiile. Se ridica [amlificand durerea coastelor rupte] si se hotari sa aleaga usa din fata lui. Apuca clanta, dar isi retrase mana iute - clanta frigea ca focul!
Deodata, flacarile il inconjura. Fiecare usa se deschise si dadusera drumul la incendiul in care Alex era prins. Flacarile inpaienjenira peretii, apropiindu-se din ce in ce mai mult de el.
-Aida ... , zise Alex dar nu apuca sa termine ca se prabusi, inecat de fum.

http://h2o-x.wikiforum.ro

138Snow Flower - Pagina 5 Empty Re: Snow Flower Vin Aug 29, 2008 11:10 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

wow!!cat de tare!!!
hmm ai cam intarzia tcu nextul f muult!! Snow Flower - Pagina 5 553158 Snow Flower - Pagina 5 553158 Snow Flower - Pagina 5 553158
hmm ce sa zic de partea asta!!oricum interesanta!!!oare sunt tare curioasa ce se va inmpla cu alex???va muri sa va fi salvat???

139Snow Flower - Pagina 5 Empty Re: Snow Flower Vin Aug 29, 2008 2:40 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

Alex e indragostit de Aida???Si oare chiar v-a muri... Snow Flower - Pagina 5 84916 Nu-mi vine sa cred....Si oare ce insemna sunetul ala e greieri?Alex e chiar puternic daca a reusit sa se ridice cu coastele rupte.pune next pls.

140Snow Flower - Pagina 5 Empty Re: Snow Flower Vin Iun 19, 2009 10:23 am

Ai Strory Girl

Ai Strory Girl
Incepator
Incepator

De abia astept sa vad ce se intampla,ficul tau este chiar mortal..nu stai (nu gasesc cuvantul)il ador.
Este un sait (felicitarile mele cereatoarei) frumos,iar ficul de asemenea,eu nu critic...
Alex chiar este puternic la fel cum a aspus si "Silver_Dragon",si..si..nex plise Snow Flower - Pagina 5 635469

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 5 din 5]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum