Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Hello.. Im Jodie..

2 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Hello.. Im Jodie.. Empty Hello.. Im Jodie.. Sam Mai 24, 2008 2:20 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Dear Diary..

In primul rand as vrea sa ma prezint .. asa ca voi incepe de la parintii mei.
Tatal meu era un om sarac care , era destept , umbla la scoala ca toti adolescentii si castiga banii la o florarie. Nu era genul de baiat care sa isi petreaca tot timpul stand intr-o discoteca cheltuind banii parintilor lui. Nu , defapt el era un orfan , care muncea din greu pentru a putea manca ceva.
Pe de alta parte... Mama mea era o fata bogata , eleganta si invata la cel mai bun liceu din oras. Locuia impreuna cu mama ei care , era o femeie foarte puternica si plina de bani. De unde atatia bani? simplu! Au castigat la loto. Este cel mai simplu mod de a castiga bani. Din clipa in care au castigat, au cumparat o vila si s-au mutat in orasul in care locuia tata , adica in New York.
Pana la urma, mama si tata au ajuns in acelasi liceu , insa nu prea se intelegeau asa de bine. De ce? tata era un om sarac si mamei ii era interzis sa se vada cu baietii care nu au valoare.
Insa intr-o zi.. cand mama sa dus sa cumpere niste flori de la floraria in care lucra el , ea la zarit pe tata si , a fost dragoste la prima vedere. Au iesit la un suc , apoi au continuat tot asa avand o relatie in secret. Apoi., fara sa se gandeasca au facut o prostie. Mama a ramas insarcinata iar cand bunica mea a aflat , ia despartit , a asteptat pana sa ma nasc eu si sa mutat cu mine in alta tara . A fost cel mai ingrozitor lucru , mama a ajuns sa stea inchisa intr-un orfelinat si sa isi dedice toata viata lui Dumnezeu.
Asa am crescut eu , Jodie Bell , impreuna cu bunica mea.

http://www.sweetandtalented.com/images/duff/duff67.jpg

2Hello.. Im Jodie.. Empty Re: Hello.. Im Jodie.. Sam Mai 24, 2008 2:35 pm

Cris

Cris
The Boss
The Boss

Imi place creatia ta!Si mai ales tipa,care avand in vedere ca in realitate e Hilary Duff,o ador!.Istorioara ei e foarte trista,imi vine sa o omor pe bunica-sa.Cum sa nu lase doua persoane sa se iubeasta?

(De-ai sti ce mult imi place :X:X:X:X:X:X:)

https://sun-time.forumgratuit.ro

3Hello.. Im Jodie.. Empty Re: Hello.. Im Jodie.. Mar Mai 27, 2008 5:48 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Pana la varsta de 17 ani , atat am in prezent , am fost mintita ca bunica este mama mea si ca tatal meu a murit intr-un accident fatal cu masina. Aveam incredere in bunica si chiar o consideram ca o mama , insa mereu a lipsit ceva ... nu ma iubit asa cum ii iubeau parintii pe colegii mei. Mereu i-am fost o povara , eram ultimul lucru dintre lucrurile pe care le iubea ea . Acum va intrebati cum de am aflat ca e bunica mea ... am auzit-o discutand cu menajera casei . I-a repetat toata istoria mea de cand m-am nascut pana aici. Ascultam dupa coltul usii si mai era putin sa ma dau de gol , din cauza lacrimilor ce imi inundau fata . Si nu am avut ce sa fac , nu aveam dreptul sa scot vreun sunet, spre binele meu , spre binele nostru...
Nici odata nu m-am gandit la faptul ca bunica e mult mai invarsta decat ar trebuii sa fie o mama pentru mine , mereu o consideram o femeie tanara ,abitioasa si puternica.
Acum ca am aflat dragostea mea pentru ea s-a sfarsit ... inima mea e pustie ... Sunt suparata pe ea si pe tot ce tine de viata mea... dar , imi voi continua viata asa cum am facut-o pana acum..pentru ca obligatia mea este sa imi continui studiile si sa las lucrurile personale deoparte , asa spune bunica.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum