Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Volei

5 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Volei Empty Volei Mar Mai 27, 2008 3:12 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand



Am vazut ca majoritatea jucati volei. Eh, in topicu' asta vorbim toate despre acest sport. Ce meciuri ati jucat, daca le'ati castigat, cu cat ... etc ...


Dinti Dinti Dinti


Voleiul este un sport (al doilea în lume ca popularitate) în care două echipe, separate de un fileu înalt, trebuie să treacă mingea deasupra acestuia, folosind doar mâinile, cu scopul de a face ca mingea să atingă terenul advers. Fiecărei echipe îi sunt permise doar trei loviri pentru a trimite mingea către terenul celeilalte echipe. Un punct se câștigă dacă mingea atinge terenul advers, dacă adversarii comit fault sau dacă nu respectă regula celor trei atingeri.

O echipa de volei este alcătuită din 6 jucători plus un jucător "libero". Se joacă 3 seturi câștigătoare din 5, fiecare set a câte 25 de puncte; în caz de egalitate 24 - 24 se continuă setul până în momentul în care una din cele două echipe obține o diferență de 2 puncte (29 - 27, 31 - 29 etc). În cazul în care este nevoie de jucarea ultimului set pentru desemnarea câștigătorului, acesta se joacă pâna la 15 (sau pâna la o diferență de 2 puncte).

De pe Wikipedia, ceva mic despre volei ... Cool Cool Cool

2Volei Empty Re: Volei Mar Mai 27, 2008 3:26 pm

pinky

pinky
Banat
Banat

si eu joc voley dar nu am avut nicun meci asa cum zici tu pentru ca-s din octombrie 2007.Noi jucam 6 la sase sau 5 la 5 sau depinde cate suntem dar asa intre noi si cateodata 2 la 2 peste fileu...alt fel de meciuri nu am facut

Mai jucam cateodata si la scoala...la scoala se apropir un meci de voley pe scoli(o sa jucam voley cu fete de la alte scoli).Dar inca nu stim ciar cand Like a Star @ heaven

3Volei Empty Re: Volei Mier Mai 28, 2008 8:42 am

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Nu ati jukat niciodata? Eu facusem volei de o luna si dupa inca o luna trb sa plecam la mare ...unde sa jukam cu nush ce echipa..dar mi-am roopt degetul si trb sa merg cu 102(nush dak il stiti cel mai naspha autobuz) in care sunt moolti hot si ne intorceam seara tarziu pe la 9 si mai era si scoala....si ma chinuiam oribil...

4Volei Empty Re: Volei Mier Iun 04, 2008 11:36 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

eu practic un sport asemanator voleiului.se numeste PenerBALL.e ca si la volei numai ca mingea se prinde si apoi se dea.nu se impinge cum e la volei.e interesant

5Volei Empty Re: Volei Dum Iun 08, 2008 8:01 am

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

ce origine are sportu, ca nu am auzit pana aku .... e ceva specific orasului, sau se joaca si in alte tari???

6Volei Empty Re: Volei Mar Iun 10, 2008 6:22 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

ce?de penerBall intrebi?profa de sport ne-a invatat la scoal,cind incep ceilalti copii,nici ei nu stiu.

7Volei Empty Re: Volei Vin Aug 08, 2008 1:09 am

DooTzY

DooTzY
The Boss
The Boss

mda...am facut shi yo ceva volei la viata mea :|.nu foarte mult timp..aprox 8 luni doar ca...m-am lasat.dc? e simplu ;;).de proasta l-) Volei 171519

pai...noi faceam cu un prof..shi ala ne zicea k pleaca k nush ce..dar nu era sigur.shi nush ce am gandit yo in momentul ala..defapt nu voiam sa plece.ne lasa numai cu directorul shi cu fiul directoarei.directorul e bun la volei doar ca..nush..e batran.nu explica asa cum o facea profu' :X si bineinteles k anda l-) nu a vrut sa mai faca volei cu directorul shi cu fiul directoarei[care nu prea cred k e atat de stralucit dar asta e] shi am plecat. :O shi profu' s a suparat pe mine :D oups Volei 970871 .dar tot a plecat

acum..nush..imi pare rau intr-un fel..dar uneori ma gandesc k asa a fost cel mai bine.nu stiu de ce :-s

http://dootzygirl13.hi5.com

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum