Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Fobii

+11
Rain Angel
AliceCullen
^..::~nymphetamine~::..^
stelutzaa verde
Silver_Dragon.
X-treme
Crazy town
Cris
[a].[girl].[like].[me]
pinky
live.laugh.love
15 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Fobii Empty Fobii Lun Iun 02, 2008 7:37 am

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Voi ce fobii aveti ? Asta daca aveti.
Mi-e una imi este super frica de paianjeni , serpi si de inaltimi si da si de intuneric si mai ales de singuratate. Iar cand vad un paianjen (sarpe) ma iau niste furnicaturi prin tot corpul si plec repede de acolo,nu am curajul sa il omor! Iar la inaltimi ma ia o ameteala ...! Hmm. si la singuratate e vizibila treaba,adik ma simkt plictisita si parasita ! Si intnericul ... vai de mine nu pot sa sau seara cu lumina stinsa ,mai ales daca sunt singura acasa seara (ceea ce nu prea se inta,mpla, doamne ajuta) aprind toate luminile posibile si dau drumul la TV si la calculator.
Voua de ce va este frica?

2Fobii Empty Re: Fobii Lun Iun 02, 2008 1:35 pm

pinky

pinky
Banat
Banat

Putin de paianjeni(doar cei mari) si foarte foarte mult de serpi...in rest nu-mi prea e frica de nimic...decat sa stau pe intuneric cand sunt singura acasa...pana acum de altceva nu-mi e frica Fobii 268777

3Fobii Empty Re: Fobii Lun Iun 02, 2008 5:50 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

am claustrofobie cel putin pe jumate'..adik...nu fac crize knd sunt in locuri mici si aglomerate... dar mi se face rau,mai ales daca e si cald si sunt multe persoane. Cel mai bine ma simt in locurile mari...
Nu suport sa stau singura mai mult de cateva ore. De paianjeni... mi-e frica...da'nu rau,doar de cei mari.
Mi-e frica de intuneric dupa ce ma uit la un film de groaza sau dak citesc chestii de groaza (doar dupa,nu in timp ce )
Inaltimea...imi place...chiar dak mi-ar fi frica sa nu cad(oricui i-ar fi frica) da'nu ma ia cu ameteala...
si...in rest...nu stiu.
A...am o obsesie cu oglinzile pe intuneric. Mi-e frica...se vede in umbra reflexia si uneori prea ciudata... Desi ma uit super des in oglinda si pe intuneric.
si cred k mai sunt...da'nu stiu acum...

4Fobii Empty Re: Fobii Mar Iun 03, 2008 8:34 am

Cris

Cris
The Boss
The Boss

Sincer,lucrul de care imi este cel mai tare frica(si nu cred ca exista altceva de caer sa ma tem...uh,mai exista un lucru...de tata :)) )e intunericul.Nu am nici o problema daca sunt singura si e intuneric,pentru ca stiu ca sunt doar eu.Insa imi e frica sa stau pe intuneric cu alte persoane in jur.

Am vazut ca va e frica sa stati singure...eu ador acest lucru.Imi pot aduna toate gandurile...preer sa stau singura pe intuneric,insa si luminat.

De inaltimi...nu am nicio problema.Imi place sa stau deasupra oraselor...sa admir privelisti...deabea astept sa zbor cu avionul :)) .
Si daca o sa cad vreodata...cu siguranta pana o sa aterizez va fi extraordinar.o experienta de doar cateva secunde,apoi...negru(daca cazi de l ao inaltime mare) insa un sentiment ce merita trait...sa zbori...

Asa...mai astept si alte fobii,ca sa le pot comenta :))

https://sun-time.forumgratuit.ro

5Fobii Empty Re: Fobii Mar Iun 03, 2008 10:20 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

imi e frica de intuneric,uneori,insa cand sunt supy sunt nervoasa as da orice sa fie intuneric,imi adun gandurile,devin ca un demon sa zicem.
MA enerveaza ca intr-o zi eram singura in su fragerie in intuneric si vine maicamea care era in dormitor si imi spune sa aprind lumina sa numai fiu sadica,singuratica si etc.Imi place sa fiu asa este stiilul meu,intr-un fel.
Numiplac paiebnjeni,serpii si inaltimile,decat daca ma tine cineva iar eu sa ma uit in jos,atunci imi place..... ::*:

6Fobii Empty Re: Fobii Mar Iun 03, 2008 8:44 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

-de intuneric asa ca ma culc cat se poate de devreme sau ascult muzica...
-de paienjeni si alte ganganii scarboase
-sa citesc o carte care am inceput-o "Christine" pe intuneric....pentru e horror...

7Fobii Empty Re: Fobii Mier Iun 04, 2008 9:54 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

eu am frica de fratemiu!

8Fobii Empty Re: Fobii Mar Iun 17, 2008 5:39 pm

stelutzaa verde

stelutzaa verde
Junior
Junior

mi-e frica de intuneric [puteti rade cat vreti]. de cand sunt mica ma lupt cu frica de intuneric. noaptea nu indraznesc sa cobor din pat ca sa merg la baie, mai ales pentru ca am oglinzi pe hol. mi-e frica de gandaci, paianjeni, dar nu am nimic cu serpii.
si sufar de claustrofobie. nici macar in propria mea camera nu pot sta cu usa inchisa!

9Fobii Empty Re: Fobii Mar Iun 17, 2008 5:57 pm

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

mie mi-e frik de .......de mai multe chestii:))).....imi place mult sa citesc despre fantome.....demoni....dar dupaia numai dorm toata noaptea....azi pe timp de zi eram singura si trebuia sa fac baie.....si mi-am luat laptopul cu mn in baie....am dat drumul la muzica si m-am incuiat in baie....ca mi-era frik:)))))....ca azi-noapte am citit iar:-".....intrati si voi:) www.spectrulrealitatii.ro

10Fobii Empty Re: Fobii Mier Iun 18, 2008 7:17 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

hmm. mai nou imi este frica de urechelnite si deeeee holul meu care are un dulap in care se vede orice ( si mai este si lung dulapu ala si tine cam jumate din holu meu :(( ]

11Fobii Empty Re: Fobii Lun Iun 23, 2008 2:36 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

Mie imi e frica de inaltime ... Adik mi se face rau, ametesc si mi se incetoseaza privirea ...Uhm, destul de urat. In rest nu imi e prea frica de nuj ce chestii. Adica pe moment nu mi le amintesc...

12Fobii Empty Re: Fobii Vin Iul 04, 2008 10:11 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

1.mi-e mi-e fica de paianjeni de cind mam trezit odata cu o jucarie pe fata,parea reala.fratemiu mi-a pus-o!si apoi ma mai tem pentru ca odata pe fratemiu la muscat un paianjen si sa inflet mina tare si ia pus pansament.


2.am o fricaatunci cind sunt singura undeva,cel putin cu o persoana si imi dispare frica dar cind sunt singura,mai ales in intuneric!desi nu ma tem de intuneric,noaptea merg din odaia mea pina la toaleta fara sa aprind nici o lumina.

13Fobii Empty Re: Fobii Mier Iul 09, 2008 5:06 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

sunt semi-claustrofob(daca ma inchizi undeva stramt si intunecos pentru mult timp....cred ca fac si atac de inima , urasc agomeratia,cadn sunt inconjurat de multe persoane ametesc -nu pot sa gandesc calumea , mie frica de intuneric uneori Ras , am un fel de frica sa nu raman singur , urasc albinele si viespile , mie frica de paianjeni si gandaci(de toate marile) , urasc tantarii si mustele de cacat(alea de sunt verzi si lucesc, numele e chiar stintific)
mie frica de inaltime sa zicem de la etajul 6 in sus.Oricum chiar si daca e intuneric , ador privelistea la oras noaptea ,[desi pl poate sa iasa pe la 11,12 noaptea afara (sunt o gramada de grupuri de te ia pe strada sa-ti fure mobilul au banii , iti scoate cutitul . macar in romania sunt doar drogati . aici in spania e plin de africani ..dreaq te bate d te rupe...sunt o gramada pe strazi dupa 10:30 ... io dupa ora aia nu ies din casa...)]
Si zburatul cu avionul e o porcarie ....

14Fobii Empty Re: Fobii Mar Iul 22, 2008 10:52 am

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

deci, sunt claustrofoba, anemica, am frica de inaltimi, ador apa...
nu mananc cu zilele, spre disperarea oarintilor..
daca ma obliga, merg la baie si vomit tot...
am probleme cu inima si cu ochii..
cu ochii de mult, dar ai mei sunt indiferenti..
cu inima.. hmm, ma inteapa, nu stiu ce pana mea am, dar nu pot dormi nopti la rand..
sunt foarte sensibila la schimbari de temperatura..
pana mea..
daca se schimba brusc temperatura ma iau durerile de maini si de picioare, uneori chiar nu mai pot merge din cauza durerilor...

15Fobii Empty Re: Fobii Mar Iul 22, 2008 11:00 am

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

ce zici u cu dureerea la inima nu inseamna neaparat ca ai o boala
cumva prin casa ta ai o bunica care se plange ca o doare inima sau pe cineva care se plange de asta?
daca da sa zicem pe varianta psihologica, ca ea te-a "influentat" si pe tine , pentru ca daca ai auzit regulat ca zice ca o doare inima ti-a transmis si ti-e intr-un fel aceea durere
tata urmeaza niste cursuri de psihologie (si in curand si facultatea de psihologie) si mi-a zis ca din cauza lu mameia ma inteapa si pe mine inima , pentru ca mi se plange in fiecare zi (aproape)

16Fobii Empty Re: Fobii Mar Iul 22, 2008 11:08 am

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

nu stiu sigur, nu se plange nimeni de dureri de inima la mine in familie..

eu am avut tot timpul probleme de sanatate..

nu m-ar deranja ca maine sa-mi cedeze inima si sa mor

ar fi chiar un privilegiu

17Fobii Empty Re: Fobii Mar Iul 22, 2008 11:10 am

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

atunci s-ar putea sa fii prea stresata si mult prea obosita :|

18Fobii Empty Re: Fobii Mar Iul 22, 2008 11:18 am

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

nu stiu, stresata sunt tot timpul:-"

obosita:-??

probabil, adica, nu fac decat sa stau la pc

19Fobii Empty Re: Fobii Mar Iul 22, 2008 2:32 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

nu sta mai mult de 6 ore daca nu vrei sa incepi sa ai probleme cu spatele

20Fobii Empty Re: Fobii Mar Iul 22, 2008 2:50 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

aveam de mult sweety Ras

21Fobii Empty Re: Fobii Mar Iul 22, 2008 3:43 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

?

22Fobii Empty Re: Fobii Mar Iul 22, 2008 4:30 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

aveam probleme cu spatele:D:D

la ce crezi ca ma refeream Ras

23Fobii Empty Re: Fobii Joi Iul 31, 2008 7:35 pm

DooTzY

DooTzY
The Boss
The Boss

pai....sa incepem cu inceputul.
am o frica ingrozitoare de insecte[paianjeni de tot felu',gandaci,tot ce misca.mi e frica chiar shi de carabushi /:)]
la fel ^:)^ mi e frica de intuneric.
mie frica si de boschetari /:) :-&

shi..vai..:-S cum am putut uita? :-SS

mie frik de inaltime de mor.

http://dootzygirl13.hi5.com

24Fobii Empty Re: Fobii Joi Iul 31, 2008 7:43 pm

BlaK`~aDDicT

BlaK`~aDDicT
Bronze'User
Bronze'User

yo..nam treaba cu intunericul..stuff like this..din fericire ma facut mama prea nebuna ca sa am timp smai fie frik de ele=))
da..de cand mam operat de apenticita aaia blestemata kiar de ziua mea Fobii 268777 saaad crek dak ar trebui s amai suport vreo operatiune de genu...miar fi cam frik..

25Fobii Empty Re: Fobii Vin Aug 01, 2008 8:34 pm

:.~YUlia~.:

:.~YUlia~.:
Incepator
Incepator

umm...de intuneric NU mie frik.........k doar sunt rockeritza,ce naiba!!!! Ras
urasc insectele!!!! le detest!!leash omora pe toate!
mie frik sa nu moara totzi cei din jurul meu(nus nebuna......chiar mie frik....mai ales de knd mia murit bunikul..)
mie frik de.....de oameni!!cei mai al dreaq! pot sa zic k imi place sa umblu noaptea pe afara(dupa 10) fara un scop anume........ji dau de fel de fel de persoane.
in rest...akum mie frik k virushii troieni din klc sa numi faca cv mai grevdekt miau facut pan akum Ras

http://vampire-girl1.hi5.com

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum