Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Visele

+13
BlaK`~aDDicT
cosmyna
*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Kihari
cold_risen
gr33n_3y3s
[a].[girl].[like].[me]
X-treme
Black Rose
Silver_Dragon.
Crazy town
pinky
live.laugh.love
17 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Visele Empty Visele Lun Iun 02, 2008 7:45 am

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Vi s-a intamplat vreodata ca un vis de a-l vostru sa fie realitate ? Sau macar cand visati v-ati simtit ca si cum ar fi fost real?Daca da povestiti-ne si noua :) !

2Visele Empty Re: Visele Lun Iun 02, 2008 1:28 pm

pinky

pinky
Banat
Banat

Pana acum niciun vis de-al meu nu a fost real dar asa in vise cateodata chiar mi se pare ca-i real Visele 134418

3Visele Empty Re: Visele Lun Iun 02, 2008 7:04 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

am avut,adica mi se intampla cam des,in ultima persida...visasem ca o sa merg cu familia la padure si chiar asa sa intamplat,sau ca iau o naota mare

4Visele Empty Re: Visele Lun Iun 02, 2008 8:34 pm

pinky

pinky
Banat
Banat

Cu notele mari mi s-a mai intamplat si mie cate odata

Dar nu numai,si cu alte lucruri legate De Scoala

5Visele Empty Re: Visele Mier Iun 04, 2008 8:31 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

da!simie mi s-a intimplat,eram la concursul de arte plastice si cind am pus culoarea verde pe hirtie miam dat seama ca tot desenul pe care-l facusem,lam visat,am luat locul 2 si am realizatcaam visat ca iau locul 2!

6Visele Empty Re: Visele Mier Iun 04, 2008 8:08 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Oh, slava Domnului ca visele nu mi se adeveresc!
Uneori am niste cosmaruri absolut oribile!
Dar visele imi influenteaza viata ... sau viata imi influenteaza visele...

Adica, de cand m`am despartit de my boyfriend visez in
fiecare noapte ca suntem impreuna si suntem nevoiti sa
ne despartim iar si iar, aparent fara niciun motiv ...

Sunt foarte dureroase visele astea, dar totusi,
abia astept sa adorm ca sa mai pot fi impreuna cu el, oricat de ireal si dureros ar fi ...
Si stiu ca nu am cum sa opresc visele astea
chinuitoare dat fiind faptul ca pe jumatate imi doresc :| ...

Voi ce ati face??

http://h2o-x.wikiforum.ro

7Visele Empty Re: Visele Joi Iun 05, 2008 9:29 am

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Dci pana aqu nici un vis nu a devenit realitate...si si eu am cosmaruri si le am din ce in ce mai des....si mereu ma scol transpirata si plangand...asta e...

8Visele Empty Re: Visele Joi Iun 05, 2008 10:44 am

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

oho io a visat aseara un vis cu 3 mere si cu vapor eh daca cvreti vi-l povestesc :)),alina in visu ala era si alexandra si marina de la noi din clasa :))

9Visele Empty Re: Visele Vin Iun 06, 2008 7:51 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

mie...mi s-a intamplat o chestie pe kre mi-o amintesc bine.
pe primul semestru din clasa a 6-a,am facut o tampenie totala la teza de la mate.adik...am scris aiureli...amestecate (kre pana la urma au fost corecte in mare parte :)) chiar dak era o zapaceala totala in lucrarea mea)
si...in seara dinaintea primirii rezultatelor,am visat k ma astepta (nu mai stiu unde) profa... si k mi-a zis ceva de genu "ai facut ff multe greseli in teza.. nu-s multumita deloc de tine" si...in vis,am intrebat-o dak as putea sa fac ceva sa-mi indrept nota (nu-mi spusese ce nota am luat exact) si face "nu-i nevoie...k pana la urma tot nota mare ti-am trecut in catalog...si-ti iese media 10."
si... a doua zi...ploua cu note de 3 si 4.din cauza asta...a zis k ne pune un punct in plus. eu am luat 8,80.si cu punctul...9,80 adik 10. dak imi lasa nota asa ( 9 ),imi iesea media 9.asa,mi-a trecut 10...si mi-a iesit 10 :)
so...a fost ff true visul

in rest...nu prea am vise kre se adeveresc...
insa...in orice caz,am vise ciudate rau...

10Visele Empty Re: Visele Vin Iun 20, 2008 12:41 pm

gr33n_3y3s

gr33n_3y3s
Incepator
Incepator

...nu pot sa zic k sa implinit exact ce am visat ...dar oricum....si visele astea..mi se par un pic cam ciudate

eu de moolte ori visez....acelasi vis in continuu

Ahamz...v-am mai zis de papagalul meu coco..care a murit

se pare k in seara aceea am visat multi papagali..care zburau.....cu alte pasari...nush pareau fff fericite si dintr-o data au cazut toti la pamant fara suflare Visele 84916 Visele 84916

...si atunci ma-m trezit repede..si primul lucru pe care mi la zis tata inainte sa plece la lucru....e k imi va lua alt papagal...si cand mam uitat in colivie la coco...zacea acolo saracu... Visele 84916 Visele 84916 Visele 84916 ..de la ora 5 dimineatza...am plans in continuu pana seara...nu-mi venea sa cred...

cand iam zis mamei mele de acel vis...mia zis sa ma rog si sa incerc sa uit


Vis este un termen care descrie experiența subconștientă constând dintr-o successiune de imagini, sunete, idei, emoții și alte senzații care apare, de obicei, în timpul somnului, dar mai ales în cazul tipului de somn în care ochii se mișcă (somn REM). Capacitățile cognitive, precum gândirea și memoria, sunt secundare, persoana care doarme percepând psihic și emoțional evenimentele petrecute în vis ca elemente reale petrecute aievea. Există o ramură a psihologiei care se ocupă cu studiul interpretării visurilor petrecute în timpul somnului.

Evenimentele din vis sunt cel mai adesea imposibile sau foarte puțin probabile în realitatea fizică din starea de veghe, fiind simultan în afara posibiltății de control a persoanei care visează. Singura excepție cunoscută este visul cunoscut sub terminologia de vis lucid, în care cei ce visează sunt conștienți că visează, putând exercita controlul asupra diverse aspecte ale visului inclusiv a mediului din vis. Într-un vis lucid, mediul înconjurător este adesea mult mai realist iar acuratețea senzorială este mai ridicată decât în visele obișnuite.

11Visele Empty Re: Visele Lun Iun 30, 2008 12:35 pm

cold_risen

cold_risen
Incepator
Incepator

La mine visele au rol important in viata mea.Majoritatea viselor sun ca visele obisnuite, dar am o cutie de vise care-mi arata mici actiuni din viitor.
Si nu sunt putine vise de acest gen.
De exemplu:
La prietena mea pe casa era o planta cataratoare cu tulpina groasa.
Deci am visat ca dimineata cind ne trezim planta aceea se desprinde de pe casa si cade jos si toata familia prietenei mele privea la planta aceea.
a doua zi dimineata, cind vin la prietena mea, acea planta sta jos si toata familia prietenei mele privesc la planta.

Straniu, nu-i asa?

12Visele Empty Re: Visele Mar Iul 01, 2008 6:27 pm

Kihari

Kihari
Incepator
Incepator

pai si eu am unele vise "ciudate"

pai hai sa va povestesc ceva...

Deci bunica mea era in spital....am vista intr-o seara ca eram la bunica mea acasa si ea a murit.......apoi dimineata eram cam speriata.... cand m-am trezit eram cam nelinistita si parca simteam ceva...apoi ca sa imi treaca am iesit putin afara....dar eram din ce in ce mai nelinistita parca simteam ceva.....apoi la cateva minute suna mama mea pe telefon si imi zice sa merg acasa ca bunica mea a murit......

este ciudat pentru ca eu inainte cu o seara chiar asta am si visat ^_^

13Visele Empty Re: Visele Mar Iul 22, 2008 9:54 am

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

hmm, asa i s-a intamplat unei rude...

a visat ca fiul ei va muri in curand...

respectivul era in spital...in stare grava...

in ziua 1 i-au zis ca s-a vindecat, si ca poate merge acasa.. Ea isi facea cruce, credea ca'i o minune.. goosh..

in ziua 2 totul a decurs perfect normal..

in dimineata celei de a treia zi l-a gasit pe jos, mort...

nu isi poate explica asta..

eu am auzit ce vorbeau ai mei>:)

deci nu stiu despre ce e vroba

dar sigur o matusa... de'a mamei mai indepartata>:)

14Visele Empty Re: Visele Vin Iul 25, 2008 9:50 pm

cosmyna

cosmyna
Incepator
Incepator

..ce bn k visele nu se adevaresc...mai ales alea naspa

am visat cam de vreo 2 ori ca parinti mei au murit....si plangem in somn...

15Visele Empty Re: Visele Mier Iul 30, 2008 3:16 pm

BlaK`~aDDicT

BlaK`~aDDicT
Bronze'User
Bronze'User

yo sincer nu cred in vise..ca se adeveresc sau kestii deastea..sau ce inseamna dak visezi nuj ce kestie..asa ssunt eu..fara prea multe superstitii.
in general nu ma afecteaza visele ce le am..oricat de aiurea is..la mintea mea bolnava..cat se activeaza materia cenusie ..ma pot astepta la orice porcarie de visat...
cu toate astea..un vis ma afectat destul de tare..adik 2 zile de la visul ala park nam mai fost om..mam simtit ff rau...
nujtiu dak sa mai visat cineva mort...eu una mam visat moarta..si e f nashpa..am avut o senzatie...vaai...
imi cautam sicriul cu disperare si nul gaseam..iar cand la m gasit trupul meu nu era akolo...a fost straniu...toti plangeau la acel sicriu gol..asa il vedeam yo..mai ales mama..ce era distrusa..incercam sai zik ca sunt bine..ca sunt cu ea..dar nu ma auzea..nu ma vedea...
incercam sai prind lacrimile..dar cand ma atingeau..incepeam sa sangerez..si ma usturau palmile ingrozitor.....cerul era negru...si fulgera forte tare...
mi se rupea sufletul vazando asa pe mama....
poate ca si de asta ma afectat asa de tare....
e singurul vis de care mia fost frica.....
poate ma credeti nebuna:))Ras)):))dar a fost nasool de tot:|

16Visele Empty Re: Visele Mier Aug 27, 2008 11:47 pm

SweetMe

SweetMe
Incepator
Incepator

nu prea mi sa intamplt sa devina realitate

17Visele Empty Re: Visele Lun Sept 15, 2008 11:09 pm

gabitzu14

gabitzu14
The post whore
The post whore

yo am visat ca ma impuscat unu..si am tresarit..de am cazut din pat:)))

18Visele Empty Re: Visele Mar Sept 16, 2008 11:12 am

DooTzY

DooTzY
The Boss
The Boss

nu-mi amintesc sa mi se fi indeplinit vreodata visele :-?
mai ales cosmarururile :)) :D
am avut odata unul..a fost atat de oribil..
am visat ca mama a murit..iar eu am ajuns..cu mult timp dupa ce o inmormantase deja.nici macar nu stiam ca ea murise
numai ca..ciudat a fost ca ea nu avea acelasi nume de familie..:-?
dar in fine..a fost foarte ciudat..
am inceput sa plang in somn si cand m-am trezit..m-am dus sa-i povestesc tatei..nici macar nu puteam sa vorbesc..nu ma puteam stapani din plans :(((

http://dootzygirl13.hi5.com

19Visele Empty Re: Visele Sam Apr 07, 2012 7:33 pm

hanako

hanako
Incepator
Incepator

O sa va speriati dar mereu visele mele legate de moarte s-au adeverit. L-am visat odata pe tataie stand in sicriu si dupa cateva zile a facut infarct, la fiecare perus care mi-a murit il vedeam dupa o zi s-au mai multe ca este mort..Iar cel mai groaznic e cand mi-a murit catelusa acum o luna sau doua pe ea am visat-o murind de mai multe ori.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum