Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Fiction

+6
stefy^_^stefy
live.laugh.love
Rain Angel
Black Rose
AliceCullen
X-treme
10 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Fiction Empty Fiction Dum Iun 15, 2008 8:21 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Ce aveti de facut:O compunere
Dimensiuni:250-500 cuvinte
Tema:Lumea vazuta din ochi unui animal
Inscrieri:15-18 iunie
Notare:
18-25 iunie
Fiction 863968
Fiction 15941 Trebuie sa aiba titlu Fiction 15941

Mi se trimit prin PM

Premii:
I:500 puncte
II:300 puncte
III:200 puncte

2Fiction Empty Re: Fiction Joi Iun 19, 2008 11:42 am

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

Vad ca nimeni nu trece pe aici. Daca B'Bunny nu se supara as vrea sa modific putin regulamentul:

Ce aveti de facut:O compunere
Dimensiuni:o pagina de world
Font: Times New Roman
Font size:12
Inscrieri:20-23 iunie
Notare:23-30 iunie
Se primesc note de: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10
Tema: TEENS

Despre tema: Puteti scrie despre viata adolescentilor, greutatile care le intalnesc in exprimare, prima dragoste, tot ceea ce tine de varsta la care cred ca ne aflam toate [sau majoritatea] de pe forum ...


Sper sa va placa


B'Bunny daca nu ai nimic de obiectat te poti tot tu ocupa de concurs postand compunerile, daca doresti, daca nu pot eu face asata

3Fiction Empty Re: Fiction Dum Iun 29, 2008 9:53 am

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Nu am nimic, ins aeu nu prea le am cu engleaza ce inseamna Teens?

4Fiction Empty Re: Fiction Dum Iun 29, 2008 1:09 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

Defapt e teenagers care inseamna adolescenti... Teens e prescurtarea ...

Ehmm... Astept sa imi trimiti o compunere facuta, ca stiu ca te pricepi ... Limbuta

5Fiction Empty Re: Fiction Dum Iun 29, 2008 1:13 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

uuu...si NU NU ma pricep chiar deloc n-am nici o idee e sa scriu despre adolescenti

6Fiction Empty Re: Fiction Dum Iun 29, 2008 8:49 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Nici eu nu am nicio idee ce sa scriu despre adolescenti :|

Ar trebui sa dai o tema mai nush ... mai fixa ... adik : o poveste de dragoste; o tradare; prietenul cel mai bun; vreau sa fiu mare!; etc.

Habar nam ce sa scriu asa ... srry :(

http://h2o-x.wikiforum.ro

7Fiction Empty Re: Fiction Dum Iun 29, 2008 8:54 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

Ok, deci schimbam tema... Poate asa o sa se bage mai multa lume ...

Deci ...

Ce aveti de facut:O compunere
Dimensiuni:o pagina de world
Font: Times New Roman
Font size:12
Inscrieri: 30 iunie - 02 iulie
Notare:02 - 09 iulie
Se primesc note de: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10
Tema: Tradare

Despre tema: Puteti scrie tot ceea ce va trece prin cap .. Durerea unei tradari, dorinta sau pur si simplu nevoia de a trada ... Aveti imaginatie, asa ca folositzi'o!

8Fiction Empty Re: Fiction Dum Iun 29, 2008 9:27 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

Luna a scris:Ok, deci schimbam tema... Poate asa o sa se bage mai multa lume ...

Deci ...

Ce aveti de facut:O compunere
Dimensiuni:o pagina de world
Font: Times New Roman
Font size:12
Inscrieri: 30 iunie - 02 iulie
Notare:02 - 09 iulie
Se primesc note de: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10
Tema: Tradare

Despre tema: Puteti scrie tot ceea ce va trece prin cap .. Durerea unei tradari, dorinta sau pur si simplu nevoia de a trada ... Aveti imaginatie, asa ca folositzi'o!

*pagina de word Ras

Bugs Bunny a scris:Ce aveti de facut:O compunere
Dimensiuni:250-500 cuvinte
Tema:Lumea vazuta din ochi unui animal
Inscrieri:15-18 iunie
Notare:
18-25 iunie
Fiction 863968
Fiction 15941 Trebuie sa aiba titlu Fiction 15941

Mi se trimit prin PM

Premii:
I:500 puncte
II:300 puncte
III:200 puncte


imi placea mai mult idea lui b.b.

9Fiction Empty Re: Fiction Dum Iun 29, 2008 10:28 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Atunci alege una dintre cele 2 propuneri, daca lu' luna ii convine

10Fiction Empty Re: Fiction Lun Iun 30, 2008 12:11 am

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

AMh deci pana la urma cum afcem concursu asta??? Membrii schimba temele cum vor ei ... Ehm.. Pe mine nu ma deranjeaza, dar HOTARATI'VA odata ...

11Fiction Empty Re: Fiction Lun Iun 30, 2008 11:31 am

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

hei dar eu am facut compunerea pt adolescenti siio pe bune m-am chinuit si acum vreti sa spunetica schimbati tema si compunerea ma a fost un mic???
ce idee geniala va venit :|

12Fiction Empty Re: Fiction Lun Iun 30, 2008 12:28 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Andreea daca ai facut povestea cu adolescenti trimitemi-o mie sau lunei

13Fiction Empty Re: Fiction Lun Iun 30, 2008 12:30 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

poi i-am trimis-o mai de moolt lunei dar daca vrei ti-o trimit si ti-e :)

14Fiction Empty Re: Fiction Joi Iul 03, 2008 1:33 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Marim din nou perioada, ca vad ca nu va prea ingramaditi...ma gandeam sa schimb premiile
I:Sem+avatar(rog pe cineva sa mi le faca)
II:Semnatura
III:Avatar
Mentiuni:Diploma

15Fiction Empty Re: Fiction Joi Iul 03, 2008 4:47 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Deci nu voi pune numele pentru a nu vota din interes sau pentru ca va place sau nu persoana respectiva(numele il aflati la sfarsit)...si app scuze de dublu-post


Varsta
adolescentei




Cui nu ii place adolescenta? Se spune ca este partea cea mai grea din viata dar si cea mai frumoasa.Mama mereu imi spunea sa profit de copilarie cat mai pot deorece apoi va veni o parte mult mai grea si mai plictisitoare a vietii cand va trebuii sa muncesti pentru tine si pentru familia ta . Aceea perioada se numeste maturitate.Dar deocamdata sunt mica si inca profit de fiecare zi a copilariei mele.Pentru mine adolescenta deabia a inceput si mi-a deschis portile ei imense de piatra. De cand era mica ma uitam la filme cu adolescenti si vedeam cum se comporta si cum iubesc ,se comportau mult mai ciudat si mult mai nepoliticos cu alte personae si am jurat atunci, ca eu nu o sa fiu ca ei. Dar uite-ma acum ,in pragul adolescentei, si ma studiez singura si realizez ca sunt si eu un mic dracusor ,asemeni celor din filme.Niciodata nu am crezut ca voi ajunge asa , dar omul se schimba fara sa observi , exact ca vantul, trece pe langa tine cu o adiere dulceaga care se termina intr-o secunda.
Am observat ca adolescentii sunt mai rebeli purtandu-se groaznic cu parintii ( raspunzandu-le urat cu sictir si neascultandu-i) , sunt mai comunicativ (unii) stand mai mult cu prietenii decat cu altcineva.
Adolescența este o perioadă critică, în care multe răni și traume dincopilărie pot fi vindecate sau, dimpotrivă, aggravate. Esențială este dragostea pe care adolescentul are nevoie să o găsească în familia lui, la părinți. în ciuda globalizării, a influenței media, a uriașelor presiuni de grup, a influenței prietenilor, toate studiile indică preponderența influenței familiei, a părinților, la această vârstă, desi ei (adolescentii) nu o recunosc, dau uneori vina pe parintii pentru nefericirile lor.
Exista normal si exceptii. In dragoste , ei , sunt mult mai vulnerabili si naivii , si de aceea uneori ei sufera din prea multa iubire pentru un individ de sex opus.Si tot in adolescenta se regleaza gusturile sexuale ( heterosexual,homesexual,transsexual,bisexual) . Iar cea mai interesanta parte este ca apetitul sexual creste cand esti adolescent. Explicatia acestei cresterii o datoreaza inmultirea hormonilor din corp si activitatea lor.
La scoala ei sunt un pic mai distrasi de la lectii si de aceea ,cateodata, ajung acasa neintelegand nimic din ce li s-a predat.
Grupul de prieteni si tot ce tine de afinitate poate schimba viata unui adolescent.
Cele mai plauzibile exemple sunt cele de zi cu zi : daca stai mai mult cu un grup care fumeaza aproape sigur ai sa fumezi si tu, daca in grupul tau toti se drogheaza , pana la urma s-ar putea sa te convinga si pe tine sa comiti aceea greseala de a pasi in lumea drogorilor,dinstrugandu-ti pe veci viata sau daca stai intr-un grup de prieteni cu multa creativitate sunt sigura ca si tu ai avea multa imaginatie ca si ei. Deci cam asa se intampla cu prietenii iar proverbul acela cu “Cine se aseamana se aduna” este foarte adevarat.
O importanta colosala o au si genurile de muzica si artisiti, pentru ca ei sunt ca niste idoli pentru copii , iar adolescenti se ghideaza oarecum dupa ei.
Adolescenta inseamna pentru mine cea mai frumoasa perioada din viata , cea mai plina de nelinisti,izvorata din intrebarile care inca isi cauta raspunsul,cea mai putin echilibrata din punct de vedere emotional din cauza necunoasterii locului pe care il ocupa adolescentul in societate si in univers , si totusi febrile de a se lansa intr-o viata rationala si armonioasa.

16Fiction Empty Re: Fiction Joi Iul 24, 2008 10:28 am

stefy^_^stefy

stefy^_^stefy
Senior
Senior

am o reclamatie.....Premiul I...si sig-ul si av-ul sut copiate de la Haylin cutecat97 de pe witch club...E cea mai buna prietena a mea de acolo si o cunosc foarte bn...Si ii stiu lucrarile....E si semnata pe ele cu by ale daca nu vedeti...Deci copiata....

17Fiction Empty Re: Fiction Joi Iul 24, 2008 10:29 am

stefy^_^stefy

stefy^_^stefy
Senior
Senior

scz de dublu post dar remiul trei este facut de Ionutzza de pe witch club...E si semnata pe el....cuosc avatarul acela



Ultima editare efectuata de catre stefy^_^stefy in Vin Iul 25, 2008 9:18 am, editata de 1 ori

18Fiction Empty Re: Fiction Joi Iul 24, 2008 3:44 pm

Ionutzza

Ionutzza
Senior
Senior

As fi curioasa ce se intampla aici .
Sunt o groaza de minciuni .
Eu sunt Ionutzza . [[ adevarata Ionutzza ]]
Acel avatar este luat de la mine , facut de mine , sunt si semnata e el . Sunt evidente creatiile ca apartin altcuiva . Nu stiu cum de au putut sa apara aici .
As avea o idee despre cine ar fi putut face asta,dar inainte de toate vreau sa iau legatura cu un admin si sa discut foarte amanuntit problema .
Apoi ... eu n sunt colega de banca a nimanui . Nu cunosc userul " stefy^_^stefy" si nu am facut avatarul acasa la nimeni .
Nu creez nimic acasa la altcineva ;) .
Va rog un admin sa ia masuri urgente , altfel le vor lua membrii suparati de pe W.Club care isi vor vedea muncile date ca premiu pe alt forum fara acordul lor .
Adresa mea de e-mail este : ioanna_ioannafirst1@yahoo.com
Rog un admin sa ma bage in lista si sa precizeze ca este admin pe " Sun Time " pentru a-i putea da accept [[ nu accept in lista decat daca stiu de unde vin ]] .
Multumesc anticipat . Este o problema pe care as dorii s-o discut neaparat cat mai urgent .



Ultima editare efectuata de catre Ionutzza in Vin Iul 25, 2008 5:29 pm, editata de 2 ori

19Fiction Empty Re: Fiction Joi Iul 24, 2008 3:57 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Oare si premiul II e tot copiat ? Masca

20Fiction Empty Re: Fiction Joi Iul 24, 2008 10:07 pm

Soul Angel

Soul Angel
Incepator
Incepator

Buna! Eu sunt Anahi de pe Witchclub si recunos acele creatii ! O cunosc foarte bine pe Haylin cutecat97 si stiu sigur ca cele de la premiul inati sunt ale ei!
La al doilea e posibil sa fie facute de ele,dar nu sunt sigura!Sincer nu credeam ca o sa faceti chestia asta!
Nu vreau sa par ca bag de vina,dar ma deranjeaza putin Fiction 171519

http://www.new-celebrites-x.piczo.com

21Fiction Empty Re: Fiction Dum Iul 27, 2008 7:52 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Daca vreti sa va certati, nu va certati aici. Intradevar, nu ma asteptam ca sa fie copiate premiile. In orice caz, subiectul ar trebui dezbatut in alta parte, nu aici!

Ce aveti de facut:O compunere
Dimensiuni:o pagina de world
Font: Times New Roman
Font size:12
Inscrieri: 27 iulie - 1 august
Notare: 1 august - 8 august
Se primesc note de: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10
Tema: Oops!


Daca aveti vreo nelamurire in legatura cu concursul intrebati aici.
Puteti sa scrieti despre o anumita intamplare jenanta si/sau amuzanta pe care ati avut-o voi sau oricine altcineva. Poate fi ,deasemenea, fictiva.
Trimiteti-mi-le mie, prin PM.

http://h2o-x.wikiforum.ro

22Fiction Empty Re: Fiction Dum Iul 27, 2008 9:42 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

scz-ma dar care e tema??ca nu prea am inteles?

23Fiction Empty Re: Fiction Dum Iul 27, 2008 9:55 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Deci numele compunerii trebuie sa fie "Oops". Trebuie sa scrieti o intaplare jenanta si / sau amuzanta pe care ati avut-o voi sau atcineva. Poti sa povestesti despre cum te-ai impiedicat si ai dat cu nuasul de pamant in fata baiatului pe care il placi; sau cum injurai un prof si in spatele tau era chiar respectivul etc. Ai inteles acum?

http://h2o-x.wikiforum.ro

24Fiction Empty Re: Fiction Vin Aug 01, 2008 9:31 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

considerati-mi postul sters...deci sa inchid topicul....

[im].[a].[little].[bitch] castigatoare=>300 coins...

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» New Fiction[By Luna]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum