Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

^[*PrOzA*]^[*MeA*]^

4 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ Empty ^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ Mar Iun 24, 2008 8:25 pm

*[VoOdOo]*[DoLl]*

*[VoOdOo]*[DoLl]*
Junior
Junior

Acord de la yna ^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ 94082


_____________________________

O balta de sange



Memoriile mele scrise cu sange se duc la vale povestindu-mi chinurile..asta ar fi ireal, dar uite ca e real..am vazut..Raiul e doar o nascocire, la fel si Iadul, doar moartea exista..si ea..ea ne tine langa ea pentru tot deauna.

Da..frica de moarte e mai mare decat orice frica.., dar toti o dorim la un moment dat chiar daca dupa regretele eternale se vor aseterne exact cum se astern fulgii de zapada iarna formand o plapuma de regrete inecate intr-o mare a disperari..

Scancete si gemete de durere nu te ajuta cu nimic, nici rugaciunile..care acum sunt de prisos..tu ai vrut sa mori..

Sunetul inecat al unui clopot batran se aude din departare parca zacand.O viata mizera..urmata de o moarte crunta...

Da. lama mi-e singurul Dumnezeu..ea este salvarea mea..o iubesc..e singura..chiar daca multii ar crede ca-s nebuna..ei nu stiu toata povestea..

Ochii mei sunt goi, doar un sentiment ii umple..ura..da..toti uram dar nu stim..da ascundem ura dupa un sentiment juvenil..asa zisa iubire..da deunde..

O balta de sange ma inconjoara..si sangele curge..canta o incantatie pentru chemarea mortii.Durerea creste cu fiecare secunda, nemernica nu vrea sa vina odata..balta asata de sange ma enerveaza, nu pot scapa si amintir imi navalesc in cap..

Ii aud pasii ei gratiosi de doamna..se apropie..ma mangaie pe frunte..apoi ma ia cu ea..da sunt plecata..am scapat de acea balta de sange..oarecum sacra...ea a cheamato..

http://www.redmoonkaulitz.hi5.com

2^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ Empty Re: ^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ Mier Iul 16, 2008 12:42 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Deci sa inteleg ca acea fata statea intr-o balta de sange deoarece sa taiat cu lama? :( trist. Acea batranica o salveaza?
Hm.. e super , mai astept proze de la tine , chiar esti talentata. :>:>:> good job.

3^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ Empty Re: ^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ Lun Iul 21, 2008 6:26 pm

*[VoOdOo]*[DoLl]*

*[VoOdOo]*[DoLl]*
Junior
Junior

Mult prea tarziu





Zac inchisa intr-un cosciug, privesc imprejur.Simnt ca ma sufoc, dar claustrofobia e o frica mult prea mica decat frica de maorte.Frica de doamna batrana, imbracata din cap pana-n picioare intr-o mantie neagra si cu o coasa in mana..da doamna cea care multora le aduce bucurii si altora suferinte.
Ceva din departare suna ..sunt mii de plansete, femei jelind..si un clopot obosit..tras alene..Cerul plumburiu sta sa-si piarda firea si sa scape pe pamant lacrimile sale mult prea pretioase.
Suflete pierdute urla de durearea provocata a sunetului sacru..Soarele umplut de rautati si ura..apune lasand pe cer o dara sangerie.
Nimic nu mai e bun in lumea asta..totul e plina de ura..rautati..distrugere.Ingerii, nevinovati, isi pierd lacrimile lor pretioase dand nastere unei portii catre eliberare..
Totul e pierdut..si mult prea tarziu..poarta e inchisa de mici diavoloi care clocotesc lumea..
Acum..multii incearca sa salveze ceva dar..e mult prea tarziu..

http://www.redmoonkaulitz.hi5.com

4^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ Empty Re: ^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ Lun Iul 21, 2008 7:55 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Stau si citesc si ajung la concluzia ca locul tau e la categoria ficuri . Cred ca ai face un fic foarte dramatic. Deci i love it :X e prea tare.

5^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ Empty Re: ^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ Lun Iul 21, 2008 8:09 pm

Akate

Akate
Incepator
Incepator

Am citit doar ultima lucrare scurta pe care ai postat-o. Voi incepe prin a spune ca ideea e interesanta, dar sunt cam multe neconcordante sau figuri de stil nu tocmai reusite, chiar cliseice(de exemplu moartea reprezentata ca o doamna batrana cu coasa).
Ideea in sine e buna, desi putea fi mai dezvoltata, moartea, iadul si jalea. Totul in sine formeaza un tablou grotesc, dar redat mult mai cuminte. Te sfatuiesc sa mai scrii, in timp vei reusi sa aduci aceste reprezentari la apogeu, asa ca persevereaza si sper ca nu te-a deranjat mica mea critica...

6^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ Empty Re: ^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ Dum Aug 03, 2008 9:39 am

*[VoOdOo]*[DoLl]*

*[VoOdOo]*[DoLl]*
Junior
Junior

Akate, nu am de ce sa ma supar.Chiar ma bucur cand cineva ma cirtica adica critica constructiva si care ma ajuta.Chiar iti multumesc:)


Intuneric si singuratate

In
jurul meu doar intuneric, domneste ca un adevarat conducator,
rege.Sangele clocoteste, frica te cuprinde, nu sti ce se ascunde in
intuneric.Cu inima ghemuita te adancesti si mai mult si mai mult in
intinueri, pana cand radacinile te prind si niciodata nu vei mai avea
libertatea pentru lumina, totul e pierdut.Esti singur si tipi, dar nu
te ajuta.Intunericul iti vrea trupul si sufletul, tanjeste dupra
ofranda si cu orice pret te va lua si te va tine in el mereu.Sufletul
iti ramane pustiit, mergi in gol de bezna.Respiri un aer imbibat cu
sange, vrei razbunare si libertate, e doar ceva imaginar, un raset
isteric plin de sarcasm se aude din departare.Sufletul iti e plecat
de mult, te intrebi de ce? Cum de se sa ajuns acolo..o intrebare
buna, dar acum nu mai are nici un sens, lumea e rea si sa schimbat
mult, nimeni si nimic...doar rautate, ura, blesteme, intuneric,
suferinta, lacrimi, toate astea adunate la un loc nu formeaza decat
un vid nesfarsit, dar uneorii..nimeni nu sti ca poate sfarsitul e
dupa colt, viata n-are o limita, nu stie nimeni cand suna ceasul,
cand doamna cea batrana cu mantie neagra si coasa frumos ascutita te
asteapta.Esti singur si asa vei fi mereu, spui mereu ca va fi mai
bine, minciuni, promisiuni de sarte...singuratate..ohh libertate asa
de dulce, atat de aproape, dar totusi atat de departe.

Totul
pare mort si amutit, totul este innecat in intuneric si suferinta.

http://www.redmoonkaulitz.hi5.com

7^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ Empty Re: ^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ Dum Aug 03, 2008 8:43 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

hmm
ti leam citit pe taote!!
sunt superbe!!
imi palce cum descrii,adik ma simt in lumea,asa sunt eu,singura, si foarte des melancolik nimeni nu ma intelege....asta e mam obisnuit,sii tu esti melancolik sau doar iti palce sa scrii deastea???

8^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ Empty Re: ^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ Joi Aug 07, 2008 1:49 pm

*[VoOdOo]*[DoLl]*

*[VoOdOo]*[DoLl]*
Junior
Junior

sincer..uneori nici eu nu ma inteleg:))..am momente cand sunt foarte romantica..momente de-mi vine sa calc in picioare pe orice daca-mi zice si "buna"..si momente melancolice..ahm..fa tu calculul la toate astea..ca eu sincer...:-j
__________________
Ura si moarte




Sufletul mi'e amortit si inca incerc sa imi ridic trupul inghetat de rautati.Sangele nu mai poate circula prin vene din cauza urei inghegate.Gandurile imi strabat morbid capul, imaginea e neclara.Inca mai sper..inca mai imi imaginez..ca e aproape, dar nu.Chiar daca as mai vrea sa fac ceva..sufletul meu e mort..simnt cum sfarsitul dulce al mortii e aprope..ii simnt mirosul ei de doamna.Coasa ii aluneca usor prin trupul meu eliberand un tipat si sufletul fara nici o valoare...care veni inapoi.Doar o lacrima amara se prelinge usor pana in dreptul buzelor vinetii.Sunetul amaraciuni isi face loc in mintea mea si se repeta neincetat.Gustul mortii ma face sa imi scuip sufletul din trup, lasandu'ma cu ochii atintiti catre cerul plumburiu care sta sa se prabuseasca peste trupul meu secat de sentimente si viata.Inca nu am murit..dar aud toate..minciunile..toate adevarurile vieti..pe care speram ca nu le voi auzi..speram ca va fi doar ceva trecator..ca voi murii rapid..si fara dureri, dar durerile erau ata de marii incat orice suflet normal ar fi dar coltul foarte repede.Rautatea acum imi curgea prin sangele inchegat.Un alb morbid imi cuprinde privirea.Ochii plin de ura si razbunare imi raman atinti in neant.Sunetul urii inca imi inacata melodios urechiile si ma las prada morii..Privesc cum mandra moarte se departeaaza agale de mine tarandu'si pelerina grea prin praful neintelegeri.Isi tine coasa galant..si dispare intr'o umbra a sangelui.
Cpliesc pentru ultima data, respir pentru ultima data acest are plin de venin.Ochii mi se inchid lasandu'ma total prada mortii, sufletul meu ii apartine si ma va ingriji ca o adevarata mama a sortii...

http://www.redmoonkaulitz.hi5.com

9^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ Empty Re: ^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ Vin Aug 08, 2008 8:57 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

taare!!
mia placut,se vede ca iti place sa descrii,nu prea inteleg deci nu ai comentuir!!ca sutn prozele destul de bune!!oricum sunt misoto!!
sa ne mai pui! ^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ 614494

10^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ Empty Re: ^[*PrOzA*]^[*MeA*]^ Joi Aug 14, 2008 1:57 pm

*[VoOdOo]*[DoLl]*

*[VoOdOo]*[DoLl]*
Junior
Junior

Te-am iubit


Privesc pe fereastra catre vidul nesfarsit ce se intinde intre rai si iad formand un neant al lor.
O silueta invaluita de un negru pur.O persoana de un alb neobijnuit, dar cu un rafinament rar intalnit.Un suflet pustiit dus intr-o groapa a uitari.Sentimente ingropate de vii, trairi mancate de viermii sufletului.Buzele lui rosii precum un sange roial iti dadea impulsul de a le saruta.Pupilele dilatate inconjurate de un alb mai pur decat sufletul unui Dumnezeu.Pometii si fata alba precum zapada cernuta de ingeri.Canini lunguietii si lucitori precum niste diamante ale abisului, daruite de iad.
Pasii lui se auzeau ca un ecou cutremurand pamantul ca o incantatie a mortii.Ajuns langa mine ma prinse de mana, iar eu imi simnt sufletul atarnand de niste sforii pe care el le dansa usor ,doar in intuneric.Ma las prada iuliziilor ii cad pe brate lasandu-l sa fac ce vrea.Isi infinse coltii, in gatul meu, cu asa pofta neobijnuita ca un drog al divinitati ca si cum ar canta la un flaut.Sangele danseaza pe ritmul dat de melodia flautul lui.Ma simnt secata de puterii ca si cum sufletul mi-e o piatra care cade intr-o prapastie iar trupul incearca din rasputeri sa se agate de aripile unui inger.Sentimentele dispar usor, usor cu fiecare nota cantata de el la flautul sangelui.Traiere e intensa ca si cum ar fi ultima.Amintiri imi rotesc prin minte ca si cum ar fi un film ar mortii.
Il prind de o mana incercand sa ii opresc cantecul divin care ma seca de viata, dar trupul sau rece ca un ice-berg ma izbi de realitate.Dupa ce isi termina spectacolul ma lasa sa zac pe podea, cu amintiri ravasite alaturi de el ca un film alb-negru patat cu culoarea rosu, rosul sangelui, sangele cel mai pur si cel mai delicat , dar totodata cel mai dezastruos lucru.
El ma priveste ca si cum totul sar fi terminat, privirea lui nu mai era aceeasi.Acum e una rece si transformata-n cristale de gheata, nu ca cea dinainte ca un rasarit de soare care intodeauna iti incalzea sentimentele si mai ales sangele facandu-l sa pulseze pe propia melodiie.
Se apropie de mine cu acceasi privire imi prinse fata cu o palma.Ma privi in ochii parca vrand sa imi spuna totul de ce facuse asta ,dar ochii lui mult prea inchisi in sentimente erau goi si greu de descifrat.Se apleca usor catre mine sarutandu-ma asa de firvav, patrunzator, tandru, seducator ca niciodata.Moment de glorie pentru inima care-mi pulseaza cu greutate parca tinuta strans cu niste sfori ale iadului.Apoi se retrase de langa mine ducandu-se la fereastra ,semana cu un hot de sentimente al intunericului ,isi indeparta mainile de langa trup tinand in ele pelerina semana cu un vultur dus la vanaotare de sentimente.
"Te-am iubit, si d'aia am facut-o..."Soptii abia ca puteam sa-l aud, dar cuvintele erau atat de patraunzatoare ca si cum un inger ar fi batut de'un diavol si raiul sar prabusii peste iad.Aceste ultime cuvinte le spuse fara ca macar sa ma fi privit in ochii, doar intoarse putin capul spre mine privindu-ma peste umar ca si cum as fi fost un inger din care el tocami isi capatase viata eterna alturi de diavoli.
Dupa aceasta cazu parca intr-un abis al umbrelor, al sufletelor uitate de divinitati, acolo unde si sufletul meu pleca odata cu dragostea lui moarta....

http://www.redmoonkaulitz.hi5.com

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum