Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Animale de casa

+9
Soul Angel
live.laugh.love
Akate
Crazy town
Silver_Dragon.
Black Rose
*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
` Laif !s coLour .
Rain Angel
13 participan?i

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Preferati?

Animale de casa I_vote_lcap18%Animale de casa I_vote_rcap 18% [ 3 ]
Animale de casa I_vote_lcap41%Animale de casa I_vote_rcap 41% [ 7 ]
Animale de casa I_vote_lcap6%Animale de casa I_vote_rcap 6% [ 1 ]
Animale de casa I_vote_lcap0%Animale de casa I_vote_rcap 0% [ 0 ]
Animale de casa I_vote_lcap18%Animale de casa I_vote_rcap 18% [ 3 ]
Animale de casa I_vote_lcap12%Animale de casa I_vote_rcap 12% [ 2 ]
Animale de casa I_vote_lcap5%Animale de casa I_vote_rcap 5% [ 1 ]
Animale de casa I_vote_lcap0%Animale de casa I_vote_rcap 0% [ 0 ]
Animale de casa I_vote_lcap0%Animale de casa I_vote_rcap 0% [ 0 ]
Total voturi : 17


In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1Animale de casa Empty Animale de casa Vin Iul 11, 2008 3:48 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

Am facut acest topic pentru iubitorii de animale : aici vom vorbi despre preferintele noastre(ce animal ne place),ce animal avem , sau ce animal am dori sa avem ; de asemenea sa povestim si experientele noastre cu animele pe aici... Dinti

Spre exemplu(eu) : eu mi-as dori o pisica , sunt animale perfecte de companie ... etc
Experiente : Pisicile si Cainii urasc mancarea "industriala" : mancarea care vine in forma de boabe.Cei care aveti animale cred ca ati observat ca atunci cand luati animalele de mici, cand sunt pui , si le da-ti "graunte" din alea nu le mananca , dar cand numai pot de foame da.Dupa parerea mea, animale nu pot vorbi, dar se vede clar ca isi urasc mancarea de zii cu zii , chiar si daca are nu stiu cate minerale + vitamine.De asta e bine sa incercati sa le da-ti lapte , carne(cruda e mai preferabil, animale normal erau antrenate in salbaticie sa vaneze dar au lasat obicei ca sau obisnuit in case) , peste si ar trebui sa incercati si cu legume.Si animalele de companie trebuie spalate macar o data pe an , in special cainii : findca nu dispun de acelasi sistem "de autospalare cu limba" ca pisicile , mai ales daca in respectiva casa se fumeaza(pe langa toata mizeria pe care o pot lua mai e si mirosul de tabac - cei mai lipsea cainelui).Si pe masura ce imbatranesc blana cainiilor pute ingrozitor.De asemenea , de mici , animale de case pot fi dresate sa le lase sa fie spalate pe dinti : cu o periuta mica ati putea sa incercati sa spalati dintii cainelui , cum isi vor da seama ca nu le gusta pasta , nu o sa o inghita.Asa il mai scapati si pe caine de carii si ingalbenirea dintiilor.Puteti incerca si cu o pisica desi e foarte greu , pisica nevand aceasi calma ca cainele , si daca se misca brusc ati putea sai raniti gingia cu periuta.....
Astept reply-uri Fericit

2Animale de casa Empty Re: Animale de casa Sam Iul 12, 2008 3:48 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Eu am un caine si are doar 8 saptamani. Ii dau mancare pt caini dar si supa. Ii plac legumele , cum ar fi morcovi. Mananca si lapte [fiert] , dar nu prea ii dau . Poi eu inca nu i-am facut baie , pentru ca acum 2 saptamani a facut dar o spal pe burtica , labute si ochi in fiecare seara desigur o si piaptan. Inca nu i-am spalat dintii , cred ca va fi putin mai greu. :D

3Animale de casa Empty Re: Animale de casa Dum Iul 13, 2008 12:43 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

Henny^.^ a scris:Eu am un caine si are doar 8 saptamani. Ii dau mancare pt caini dar si supa. Ii plac legumele , cum ar fi morcovi. Mananca si lapte [fiert] , dar nu prea ii dau . Poi eu inca nu i-am facut baie , pentru ca acum 2 saptamani a facut dar o spal pe burtica , labute si ochi in fiecare seara desigur o si piaptan. Inca nu i-am spalat dintii , cred ca va fi putin mai greu. :D

pai ar trebui sal inveti cu spalatul pe dinti . nu de altceva , dar e ca atunci cand imbatraneste poate avea dureri seriose de dinti.
Ce rasa e?Dinti

4Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mar Iul 22, 2008 10:47 am

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

eu am avut 5 caini si au murit toti..

:-<
pana mea, tata nu vrea sa imi mai ia...

oricum, am un cutz mare la tsara:X:X:X:X:X

luw him:X:X

matzele ma enerveaza.. really...

5Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mar Iul 22, 2008 11:49 am

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Eu am un papagal de 2 ani >.\\
E albastru, rasa e Alexander . Imi place la nebunie de el, dar din pacate e cam fricos, nu ma lsa sa pun mana pe el, si nici nu vorbeste. Am inteles ca genul asta de papagal, adik Alexander-ul traieste peste 60 de ani daca e bn ingrijit. Deci o sa imbatranim impreuna :))

http://h2o-x.wikiforum.ro

6Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mar Iul 22, 2008 2:30 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe* a scris:eu am avut 5 caini si au murit toti..

:-<
pana mea, tata nu vrea sa imi mai ia...

oricum, am un cutz mare la tsara:X:X:X:X:X

luw him:X:X

matzele ma enerveaza.. really...

ghinion curat

7Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mar Iul 22, 2008 2:51 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

haha, mie imi zici Ras

dar nu e ghinion, 2 dintre ei au fost otraviti, unul a murit de la mancare iar ceilalti furati :-L

8Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mar Iul 22, 2008 3:11 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

eu n-am animal de casa fiindca mama nu suporta animalele dar la pool am votat ciini.

ei bine,ciinii au avut mereu ceva special in sufletul meu.ei sunt devotati stapinului pina la MOARTE.cunosc cazuri in care atunci cind stapinul a murit,ciinile a stat jumatate de an cu el fara mincare sau apa si a murit si el.apoi stiu un caz care m-a facut sa pling...
odata un om se plimba cu ciinile lui de rasa.si deodata se aude de dupa un tufari:
-lasa banii pe care ii ai in palaria aia sau te omor.omul stiind ca e cu catelul nu si-a facut griji si a mers mai departe.deodata ies 3 hoti cu bite si se izbesc sa-l bata pe om insa ciinile se pune inaintea stapinului sau si s-a luptat cu oamenii pina i-a omorit insa ciinile era plin de singe si cind colo au mai iesit 2 oameni,si s-au izbit l-a om si omul deja era pe moarte insa ciinile si-a strins ultimele puteri si i-a invins si pe astia 2.apoi i-a zis ciinelui.dute(nu mai tin minte unde) si ada-l pe doctor.ciinile avea tocmai 3 kilometri de parcurs si peste putin timp vine cu o gramada de doctori iar in frunte el.numai a jun ciinile i i-a dat duhul iar omul a supravietuit.
de aia imi plc ciini.

insa nu prea-mi plac pisicile,sunt lingusitoare si mi-amintesc de o colega de la noi din clasa care e o prefacuta lingusitoare.

imi plac pestii(unele animale care-i plac si mamei).ei nu sunt galagiosi si te linistesc cind privesti la ei.ar trebui sa luam exemplu de ei si de la ciini

9Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mier Iul 23, 2008 11:42 am

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

nu le suporta?

pff, pacat de tine...

hmm, stii, nu toti cainii is devotati

eu i-am pus odata mancare unui caine de'al meu, si am luat apoi celalalt bol sa ii pun apa, si m-a muscat:-L

nu i-am mai dat sa manance o zi intreaga>:)

10Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mier Iul 23, 2008 11:46 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

e ce rea ai fsot!!!
nu trbeuia sa nui mai dai de mancare,trebuai sa-l lovesti cu papucu!!sau ZIARU!!!

pey dak va zic eu cate animale am avut!!
am avut 40 de hamsterii!!!dintrecare am 2 femele acuma!!
am avut 2 rate,5 porumbei pe care iam ingrijit!!
un pui d evrabie!!
3papagali!!
hmmmm,am mai avut..o da.2 raci!!un crab!!!
si cam atata!!
si ami am grija de 2 porumebi!!!si o sa am caien ciobanesc german!!

11Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mier Iul 23, 2008 11:59 am

Akate

Akate
Incepator
Incepator

Eu am un caine, are opt ani(impliniti pe 27 iunie), rasa caniche(dar nu un pudel ciudat tuns ca pentru concurs. E negru, are o pata alba pe gat si e destept, chiar foarte as putea spune. adora ciocolata, dar numai cea de calitate si uraste carnea cruda.
Mancare industriala mananca inainte de a iesi afara, in rest mananca carne de pi sau de vita, supa si branza sau sunca...are un meniu cam ciudat...dar asta ii place si pana acum e sanatos...

12Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mier Iul 23, 2008 12:02 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Eu am un caine pe care il ador e destept si rasa lui este terrier cu bison , iar la sondaj am votat cainii Fericit (logic)

13Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mier Iul 23, 2008 12:19 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

2 rate? sa il lovesc cu papucul??

nooooooooooooooooooooooo

ar fi suferit mult>:)

14Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mier Iul 23, 2008 12:45 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

dap am avut 2 rate!! ::*:

15Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mier Iul 23, 2008 1:20 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

gooosh Ras
ce rasa erau? stiu ca exista rase, am inv la bio>:)
cum se numeau?:-"

16Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mier Iul 23, 2008 2:04 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

dak nu ma insel se numea tande si mande!! Ras Fericit
ca rase nus ce rase,doar erau galbene,dar rase nus!!

17Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mier Iul 23, 2008 2:15 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Rain rasa este bichon maltez.

Angel ce ne-ai povestit ai vazut intr-un film nu? :) si eu am vazut multe filme de genu si le ador :X:X

Akate daca ii dai ciocolata cainelui tau se va imbolnavi si moare :| serios vb , unui caine ii este interzisa ciocolata.

[im].[a].[little].[bitch] chiar sunt curioasa cum arata un caine din bichon si terrier Animale de casa 377461:X cred ca e super scump , ai poza? :D

18Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mier Iul 23, 2008 3:01 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

da am o poza

Animale de casa 858435 take a look Animale de casa 858435

Animale de casa MvTHUx205142-021

19Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mier Iul 23, 2008 3:36 pm

Akate

Akate
Incepator
Incepator

Henny^.^ a scris:

Akate daca ii dai ciocolata cainelui tau se va imbolnavi si moare :| serios vb , unui caine ii este interzisa ciocolata.

Multumesc pentru sfat, dar cainele meu manaca ciocolata de opt ani si inca nu a murit, chiar doctorul a recomandat...a, dar sa nu credeti ca ii dau o ciocolata pe zii sau ceva de genul, cand manac eu primeste si el o tableta sau 2...atata tot.

20Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mier Iul 23, 2008 4:00 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

goosh:|Masca|Masca|

al meu manca vata de zahar>:)

cutzu rau daca papa ciucalata

21Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mier Iul 23, 2008 4:22 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

Persoana mea a scris:e ce rea ai fsot!!!
nu trbeuia sa nui mai dai de mancare,trebuai sa-l lovesti cu papucu!!sau ZIARU!!!

pey dak va zic eu cate animale am avut!!
am avut 40 de hamsterii!!!dintrecare am 2 femele acuma!!
am avut 2 rate,5 porumbei pe care iam ingrijit!!
un pui d evrabie!!
3papagali!!
hmmmm,am mai avut..o da.2 raci!!un crab!!!
si cam atata!!
si ami am grija de 2 porumebi!!!si o sa am caien ciobanesc german!!

asta nu o solutie.ciinile te va uri toata viata,ciini au o memoria foarte buna si v-a tine minte mereu asta.

22Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mier Iul 23, 2008 4:39 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

corect

deci daca nu ii dau de mancare scap usor>:)>:)

oricum, rezista si 3 zile fara mancare, doar cu apa, ii dadea bro stiksuri:)):

23Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mier Iul 23, 2008 4:55 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

ioi ce dulce e cutzu tau ^^
Seamana mai mult cu un bichon decat un yorkshire... de yorkshire terrier e vorba nu? :asd:

24Animale de casa Empty Re: Animale de casa Mier Iul 23, 2008 10:07 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

nu de terrier simplu Fericit

25Animale de casa Empty Re: Animale de casa Joi Iul 24, 2008 9:27 am

Soul Angel

Soul Angel
Incepator
Incepator

[im].[a].[little].[bitch] ,cutul tau este atat de simpatic!Ce nas da sa am si eu unul ca acela!

Eu pe moment nu am niciun animalut de casa,dar vreau sa-mi iau (cand voi primi acord) un pui de catel ,dar sa fie mic mic si sa il hranesc cu biberonul Animale de casa 926351 !

Mi-as dori ori un catel ,ori o pisica,dar cat timp stau la bloc cred ca voi primi doar un peste (dezavantajul este ca nu te poti juca cu un peste) !

http://www.new-celebrites-x.piczo.com

26Animale de casa Empty Re: Animale de casa Joi Iul 24, 2008 3:11 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

god, cu biberonul???
cu biberonul hranea bunikmea vacutza:-??
bleach:-&

27Animale de casa Empty Re: Animale de casa Joi Iul 24, 2008 3:36 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

vaca ? :-o....

28Animale de casa Empty Re: Animale de casa Joi Iul 24, 2008 3:53 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Soul Angel a scris:[im].[a].[little].[bitch] ,cutul tau este atat de simpatic!Ce nas da sa am si eu unul ca acela!

Eu pe moment nu am niciun animalut de casa,dar vreau sa-mi iau (cand voi primi acord) un pui de catel ,dar sa fie mic mic si sa il hranesc cu biberonul Animale de casa 926351 !

Mi-as dori ori un catel ,ori o pisica,dar cat timp stau la bloc cred ca voi primi doar un peste (dezavantajul este ca nu te poti juca cu un peste) !

Daca iti iei caine oricum nu il poti hrani cu biberonul pentru ca nu ai voie sa il iei de la maicasa pana suge lapte :))

29Animale de casa Empty Re: Animale de casa Joi Iul 24, 2008 4:09 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

Hmm...sunt destui caini crescuti cu biberonul , cum sunt in centrele de animale si se dezvolta perfect.

30Animale de casa Empty Re: Animale de casa Joi Iul 24, 2008 4:09 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

da mai
o vaca mai mica
:-j
vitel
mi'am amintit Ras
azi sunt blonda :uof?:

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Subiecte similare

-

» Animale de casa
» Casa bantuita

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum