Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

detectivii

2 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1detectivii Empty detectivii Dum Iul 13, 2008 2:26 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

deci,fikul se numeste "detectivii"si cred ca nu trebuie sa lamuresc mult despre ce e vorba pentru ca e inteles.e un fik de actiune despre niste soti detectii.am acord de la twilight.so,personajele:

ana-sotia lui vlad,e detectiv particular foarte bun si de obicei ea e "ochiul"bun pentru ca gaseste cele mai multe indicii

http://www.alleba.com/blog/wp-content/photos/angelina_jolie.jpg

vlad-sotul anei,e detectiv impreuna cu ea si are un creier foarte bun.adik el e cel care,dupa indiciile gasite de ana,inventeaza o poveste care ar putea sa se potriveasca indiciilor.

http://glamourchick.files.wordpress.com/2008/03/bradpitt-pic.jpg

nick-seful detectivilor,desi e sef,ana si vlad ii zic nick.

http://www.facade.com/celebrity/photo/Nicolas_Cage.jpg

artur-chimistul detectiv,priceput in fizica,chimie si biologie.el analizeaza amprentele sau indiciile.

http://www.theonion.com/content/files/images/Doctor-Trying.jpg

eduard-cel care are o stare de caracter foarte mare pentru ca el examineaza mortii,taie organe si vede cazul decesului.

http://wwwimage.cbsnews.com/images/2008/06/02/image4147531.jpg

astea au fost personajele si acum prima parte:

nick se plimba prin oras si vede o femeie plingind,fara a mai ta mult pe ginduri,o intreaba:
-ce s-a intimplat doamna?
-de ce v-as povesti asta voua?
nick scoate legitimatia si-l arata femeii
-ma numesc nick Quennet sunt detectiv particular asa ca povestiti-mi ce vi s-a intimplat.
-cu citeva zile in urma,l-am gasit pe sotul meu mort in camera lui,dar cit am alergat sa chem politia trupul lui nu mai era.
-hmm!aici e cazul nostru.o sa chem detectivii sa invenstigheze locul.
nick ii suna lui vlad:
-vlad,avem aici un caz,cheamo pe ana.
-unde?
-vino pe adresa "Bulevardul Traian 128"
-ok!suntem pe drum.

ana si vlad au ajuns.

-buna ziua doamna.
iar femeia printre lacrimi
-buna ziua.

au ajuns in camera,totul parea linistit.
-poate la prima vedere.zise ana.priviti spre locul ala.
toti privira spre locul aratat de ana si vazura o hirtie.

ana o ridica si citi:
"hoteluri de 5 stele.plaja incapatoare,totul la pret de numai 5000$ in antalia pentru 7 zile!sunati la numarul 237659 si profiatati de asta acum!"
-ana,iubito,si ce e aici?
-de unde stii ca nu e ceva supect?
-omul a primit afise pe strada si le-a adus aici,ce suspect!

2detectivii Empty Re: detectivii Dum Iul 13, 2008 3:06 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

draqutz!!1
persoanajelel sunt mistoo!!
tate!!
oare ce probe gasesc ianfara de hartie!!

3detectivii Empty Re: detectivii Lun Iul 14, 2008 8:08 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

-de ce sa nu fie? eu zic sa sunam la numarul asta si sa vedem daca are vreo legatura umorul domnului.
-dar de ce i-au luat trupul domnului collins ?asta e interesant.zise nick
-stiu eu de ce.sari cu gura vlad,daca ar fi lasat trupul,noi am avea mai multe indicii!
-hm...doamna collins,sotul dumneavoastra avea dusmani?o intreaba nick pe doamna collins
-ooo!o sumedenie.era doar un om ff bogat.
-dar care a fost cel mai mare dusman al lui?
-pai nustiu,alex(domnul collins) nu prea discuta afaceri cu mine.dar totusi avea el un dusman,set,si,apropo:hirtia cu vacantele pe care le-ati gasit,set lucra la agentia aia.
-vezi,ti-am zis eu ca ceva nu e in rgula cu hirtia.ii spune ana lui vlad
-am fost tacut toata aceasta vreme pentru ca ma gindeam,doamna collins,nu aveti vreun copil?noi am rezolvat multe cazuri in care copilul insasi si-a omorit tatal,pentru mostenire.
-cum indraznesti?fata mea nu ar face asta!
-nu va acuz fata!in niciun caz!doar am dat o posibila idee!
-trebuie sa sunam la numarul de pe afisul ala si s-ai dam o scurta vizita lui sed!
-ai dreptate ana!
-dar inainte de asta,doamna collins,as vrea o fotografie cu fiica dumneavoastra stella si portretul robot al lui set.
-desigur,poftiti fotografia si,dupa descriirile lui alex,sed are ochii verzi si parul negru intens.

vlad suna pe numarul ala.
-alo!
-buna ziua!numele meu este sed.va pot ajuta cu ceva?
-aa!spunetine pe ce strada va aflati ca noi sa venim sa va punem citeva intrebari.
-desigur!pe strada.............
-am inteles!

s-au suit toti trei in masina si in scurt timp au ajuns la oficiu.
-buna ziua!ii intimpina sed
-buna ziu!noi suntem detectivi particulari si trebuie sa va punem citeva intrebari.
ana l-a dus pe sed pe un fotoliu in timp ce vlad a fixat o mica camera ca sed sa nu vada.

EDIT:vad ca nu va place detectivii 84916 detectivii 84916 in 3 zile nici un commentariu.dak azi nu dati nici un comment,fik dus la arhive

GATA!fik inchis!rog unul din admini sa-l inchida

Edit by Black Rose : L-am inchis eu, si sincer mie nu prea mi-a placut inceputul ... totul se petrece prea repede ... Hop si gata! Actiunea! Mai incearca ;)!

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum