Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Help!!!

+5
BlaK`~aDDicT
~MaD.KiddoH~<3Ally
*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Rain Angel
Black Rose
9 participan?i

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1Help!!! Empty Help!!! Lun Iul 21, 2008 3:12 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Ce bine ca exista un baiat pe forum >.< [nu acum am observat asta] ...
Rain Angel, ma gandeam ca poate ai sa ne ajuti si pe noi unpic sa intelegem ce "cum functioneaza" baietii,
si o sa te "ajutam" si noi la rundul nostru. Ce zici?


[mesaj scos ... mersi ca mi-ai raspuns]



Ultima editare efectuata de catre Black Rose in Joi Iul 31, 2008 12:05 pm, editata de 1 ori

http://h2o-x.wikiforum.ro

2Help!!! Empty Re: Help!!! Lun Iul 21, 2008 4:35 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

baietii functioneaza prost asta e clar. Ras

pai in primul rand sa-ti explic .. ceva noua , baietilor , ne place sa simtim ca avem lucrurile sub control cu o fata (adica sa facem pe sefii . si chiar posesivul) . Noi daca chiar suntem obsedati de o fata - pur si simplu trebuie sa o avem.

Cum zici , l-ai jicnit pe ym.Chiar si suparat , era clar ca inca ii placea de tine , si tocmai de aia ati ajuns ceva mai mult decat prieteni la scurt timp.Intrun caz normal , noi baietii avem multa mandrie si putina toleranta .. asa ca .. sa zicem ca ai avut noroc ?! :-?

Cu respect la problema de matematica , poate o fi crezut ca fata aia era ceva mai buna la matematica sau avea facuta problema aia si pur si simplu avea nevoie de rezolvare . Stiu ca voi fetele cand vedeti iubitul cu alta va puneti foarte geloase . Oarecum , cum nu prea ne intereseaza sentimentele fetelor , sau nu le intelegem ; cred ca el a trecut cu vederea ca ai putea fi geloasa . Cum am zis cum noi avem increderea ca nu ne ve-ti lasa niciodata , putem vorbi cu o alta fata fara nici o problema
Adica daca eu sunt prieten cu tine si ma duc si vorbesc cu o fata , singuri , tu vei gandi ca am ceva "pe ascuns" cu fata aia . Tu te pui geloasa , in schimb eu , ca si cum nu s-ar fi intamplat nimica . Pe noi ne alarmeaza simtul asta al geloziei doar cand va vedem cu baieti , asa ca sentimentul asa e reciproc intr-un fel.

Faptul ca ti-a trimis mesajul ala arata ca inca mai era usor interesat de tine.
Oarecum daca ti-a zis ca s-a terminat relatia dupa acea , acel interes e deja "consumat".Probabil ca nu ia placut in momentul respectiv indiferenta ta (la povestea cu fata aia) si vroia ceva mai multa atentie.
Cum noi , baietii , nu prea tinem mult la fete , s-ar putea deja sa fi gasit alta.

"De uitat e usor, de vrut sa uiti e mai greu!" - la ce se refera cu asta e ca poti trece ceva cu vederea cu multa usurinta , problema e sa si ai vointa. Nu inteleg clar daca se refera la faptul ca nu va uita "iubirea" sau ceva de genul asta.

Cred ca pur si simplu s-a saturat de tine .
Ce poti face ? pai .... let me think..:
stiu ca voua fetelor va place sa va caute baietii , dar daca chiar tii la el cred ca ar trebui sa vorbesti cu el . Si in persoana .Daca inca nu "te-a uitat" .. niciodata nu se stie ~ ce se poate intampla.
Sper ca te-am ajutat cu ceva.:asd:


off-topic : am fatza de psiholog sau ce ?:hmm: :))
Si cred ca ar trebui sa-mi spuneti si mie Gabriel sau vreun diminutiv , urasc sa ma "strige" careva dupa Rain Angel .. nu stiu de ce de la o vreme imi suna prost in cap . SAU MACAR RAIN. Dinti

3Help!!! Empty Re: Help!!! Lun Iul 21, 2008 5:37 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Bine Rain Angel - scz, Rain - mersi mult pentru asta! Numai ca am incurcat ceva -_-"
Imi spusese sa ma impac cu ideea inaintea sms-ului cu vreo cateva zile ... de la sms nu ne-am mai vorbit -_-" sorry ... desi nu cred ca schimba cu nimic situatia

iti multumesc muult de tot >.< ... Si daca vreodata te pot ajuta ... doar spune ;)

http://h2o-x.wikiforum.ro

4Help!!! Empty Re: Help!!! Lun Iul 21, 2008 5:51 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

omg, deci, imi pare rau gurl pentru tine, totusi, lasa-l...
nu te-a intrebat ce ai?
nu ati vorbit ca"doi oameni maturi"????
adica, ar fi trebuit sa ii zici ca el probabil ar fi facut la fel in locul tau...
ah, gabriel, pai, tu chiar s-ar putea sa te faci psiholog:D:D:D
iti gasesti usor cuvintele, dupa parerea mea... si dai sfaturi utile, si nah, si lamuiri, ce pana mea..

5Help!!! Empty Re: Help!!! Lun Iul 21, 2008 6:00 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

? =))

la ce vin cometariile astea la misto nu stiu. ma rog .
(la ce vine pana mea ala de acolo...)

6Help!!! Empty Re: Help!!! Lun Iul 21, 2008 6:07 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

mai, nu e nimic luat la misto...


pana mea, uhm, un obicei..

hai ca facem off topic;)

7Help!!! Empty Re: Help!!! Lun Iul 21, 2008 6:09 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

no problem Fericit

cred ca asta era bun de facut ceva gen conferinta...daca nu in shoutbox-ul ala de pe prima pagina jos de tot...una pe yahoo Ras
aia chiar ca era tare

8Help!!! Empty Re: Help!!! Lun Iul 21, 2008 6:11 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

uhm, poate, candva, oricum, sa ne intoarcem la subiect...

tu nu ai avut never probleme de genul asta??

daca da, le-ai facut fata?

nu ai niciodata nevoie de ajutor?

9Help!!! Empty Re: Help!!! Lun Iul 21, 2008 6:12 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

am avut atatea probleme cu fetele .. in cat daca una nu ma baga in seama , nici eu .

asa ca....

totusi am o mica problema : cum sa ii spui la o fata ca nu ii place de tine ? :|

10Help!!! Empty Re: Help!!! Lun Iul 21, 2008 6:25 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

uhm, nu am inteles intrebarea:-?

cum sa ii zici unei fete care nu este interesata de tine ca o placi?:-?

11Help!!! Empty Re: Help!!! Lun Iul 21, 2008 6:26 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

nu , cum sai zic unei fete care este interesata de mine ca nu o plac :he,he,he:

am scris gresit acolo , acu "vazui".

12Help!!! Empty Re: Help!!! Lun Iul 21, 2008 6:32 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

ops.. hmm, simplu, o ignori, sau o faci sa sufere

te va crede porc, dar cel putin scapi de ea

daca nu vrei sa o faci nici pe ea sa sufere, o iei usurel

incerci sa ii zici ca nu iti place genul ei, ca ai vrea sa iti fie amica, dar mai mult nu

nu vrei sa o faci sa sufere, dar, vrei sa inteleaga ca tu nu esti partenerul ideal pentru ea

daca vrei sa nu o mai vezi in viata ta, o iei cu replici de genu"dute in p**a mea de idioata"

si nu o mai vezi never>:)


TU ALEGI, CHEIA E LA TINE

13Help!!! Empty Re: Help!!! Lun Iul 21, 2008 7:42 pm

~MaD.KiddoH~<3Ally

~MaD.KiddoH~<3Ally
Junior
Junior

poi mai bine ii zici direct,decat sa o ignori,si apoi sa te creada un porc,ceea ce tu nu esti![dupa kte ai zis la topicul cu baietii]





e mai bine sa ii spui direct,decat sa o faci sa sufere

14Help!!! Empty Re: Help!!! Lun Iul 21, 2008 8:07 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Sau ii faci cunostiinta cu un alt baiat care sa se dea la ea si apoi o sa te lase pe tine in pace ;)

Nimeni nu sufera + ca faci si o fapta buna :D

http://h2o-x.wikiforum.ro

15Help!!! Empty Re: Help!!! Mar Iul 22, 2008 8:57 am

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

ar fii si asta o varianta, dar mie imi place sa sa sufereee>:)>:)


asta ar merita



Ultima editare efectuata de catre *LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe* in Mier Iul 23, 2008 9:34 am, editata de 1 ori

16Help!!! Empty Re: Help!!! Mar Iul 22, 2008 5:56 pm

~MaD.KiddoH~<3Ally

~MaD.KiddoH~<3Ally
Junior
Junior

de ce sa sufere?
tie ti-ar placea ca un baiat sa iti faca astA?

17Help!!! Empty Re: Help!!! Mier Iul 23, 2008 9:36 am

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

sincer?
daca sunt a naibii de afurisita si ma dau la baiatul respectiv cred ca as merita chestia asta
pana la urma, depinde de situatie
tu daca ai fii urmatia de un.. nu zic ce, care ar vrea sa fie cu tine, nu l-ai face sa sufere?
sa scapi de el cat mai repde?

18Help!!! Empty Re: Help!!! Lun Iul 28, 2008 6:26 pm

BlaK`~aDDicT

BlaK`~aDDicT
Bronze'User
Bronze'User

intrun fel ai dreptate *LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*....dar yos de parere ca trebuie incercate si alte variante inainte de a recurge la kestia cu suferintza..adik nah..o fi el nu..ceai zis u:))
dar poate intelege de vorba buna..adik nah..dak discuti oleak cu el poate isi da seama ca nare sanse si se resemneaza...
dar dak e atat de prost incat nusi baga in creier ca nu are rost...pai merita sa sufere....odata ce te streseaza....yos genu ce prima data e cu buna..da dak ma calca careva pe nervi..bye bye bunatate...>:)
am patit kestii de genu..
nashpa e ca majoritatea baietzilor sunt f insistenti...rare sunt "specimenele"ce inteleg de vorba bunaX(

19Help!!! Empty Re: Help!!! Mier Iul 30, 2008 11:53 am

DooTzY

DooTzY
The Boss
The Boss

Rain Angel a scris:baietii functioneaza prost asta e clar. Ras




off-topic : am fatza de psiholog sau ce ?:hmm: :))
Si cred ca ar trebui sa-mi spuneti si mie Gabriel sau vreun diminutiv , urasc sa ma "strige" careva dupa Rain Angel .. nu stiu de ce de la o vreme imi suna prost in cap . SAU MACAR RAIN. Dinti

=))=)) =)) nenea psiholog..iti multumim k ne sfatuiesti ^:)^.desi pe mine ink nu ai ajuns sa ma sfatuiesti da' asta i partea "a doia". vb in numele celorlalte fete shi sper k fac bine :">[dak nu va rog nu dati =;]

shi dak tot../:) dc rain shi nu angel?

suna mai bine :P
nu i asa,gaby? /:) :d

http://dootzygirl13.hi5.com

20Help!!! Empty Re: Help!!! Mier Iul 30, 2008 7:03 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

Sincer nu ma consider un inger . Si nu prea imi place cum suna aingel(Angel)

21Help!!! Empty Re: Help!!! Mier Iul 30, 2008 9:16 pm

DooTzY

DooTzY
The Boss
The Boss

mda...abia dupa mi am dat seama ca avem deja un angel :P

dar in fine..:-j.te strigam cum vrei tu :D
Gaby /:) >:)

http://dootzygirl13.hi5.com

22Help!!! Empty Re: Help!!! Joi Iul 31, 2008 11:25 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

Rain Angel a scris:Sincer nu ma consider un inger . Si nu prea imi place cum suna aingel(Angel)

poti sa-ti schimbi numele din Rain Angel in Rain sau...cum vrei tu.trimite unei administratoare cum vrei sa-ti fie noul user-name

23Help!!! Empty Re: Help!!! Joi Iul 31, 2008 11:46 am

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

^ ati dat in off-topic.

24Help!!! Empty Re: Help!!! Sam Aug 02, 2008 8:28 pm

DooTzY

DooTzY
The Boss
The Boss

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe* a scris:ops.. hmm, simplu, o ignori, sau o faci sa sufere

te va crede porc, dar cel putin scapi de ea

daca nu vrei sa o faci nici pe ea sa sufere, o iei usurel

incerci sa ii zici ca nu iti place genul ei, ca ai vrea sa iti fie amica, dar mai mult nu

nu vrei sa o faci sa sufere, dar, vrei sa inteleaga ca tu nu esti partenerul ideal pentru ea

daca vrei sa nu o mai vezi in viata ta, o iei cu replici de genu"dute in p**a mea de idioata"

si nu o mai vezi never>:)


TU ALEGI, CHEIA E LA TINE

m am trezit putin cam tarziu :D :">
dar..parerea mea este k nu e bine ce a zis *LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*"
nush...ai putea incerca sa vorbesti cu ea si sa o faci sa inteleaga k nu o placi /:)dar ai vrea sa ramaneti amici.cred ca ar intelege shi ar accepta[poate cu greu dar ar accepta]
dak e o nesuferita de aia kre zice "nu..imi pl de tine shi vreu sa fim impreuna,nu amici sau altceva" hai stii? /:)
dupa ce ca o iei cu frumosu' sh incerci sa i explici mai face si scandal.inseamna k e l-).dar nu cred ca e chiar asa tipa :D :-??

in fine..faci ce vrei,ce crezi tuh k e mai bine..noi doar ne spunem parerile :-s shi incercam sa te sfatuim,nenea psiholog =))=))[ce mi place cum suna :X:X]

http://dootzygirl13.hi5.com

25Help!!! Empty Re: Help!!! Sam Aug 02, 2008 9:14 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

nu vreau sa fiu nici macar prieten pentru ea.
pentru mine este o colega din clasa printre altele , nimic mai mult.

26Help!!! Empty Re: Help!!! Sam Aug 02, 2008 9:17 pm

DooTzY

DooTzY
The Boss
The Boss

a bun...shi colegele tale nu sunt si amicele tale?:|
adik..nu vorbesti cu ele?:|

dar in fine...daca nu mai vrei sa vorbesti deloc cu ea zi-i pur si simplu ca nu ti pl de ea shi sa te lase in pace :|

http://dootzygirl13.hi5.com

27Help!!! Empty Re: Help!!! Sam Aug 02, 2008 9:21 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

DooTzY a scris:a bun...shi colegele tale nu sunt si amicele tale?:|
adik..nu vorbesti cu ele?:|

dar in fine...daca nu mai vrei sa vorbesti deloc cu ea zi-i pur si simplu ca nu ti pl de ea shi sa te lase in pace :|

Nu vreau sa zic ca ma limit la faptul ca este colega mea de clasa , poate ne vedem 6 ore pe zii si poate vorbim , dar vreau sa zic ca nu o vad ca pe o prientena ;).

28Help!!! Empty Re: Help!!! Sam Aug 02, 2008 9:29 pm

DooTzY

DooTzY
The Boss
The Boss

nu te inteleg :|

vorbesti cu ea..pt k va vedeti 6 ore pe zi,dar nu o vezi k pe o prietena.bun...knd am zis sa i zici k vrei sa mai fiti amici m am ref...sa mai vorbiti..exact asa cum zici tuh :|

bay ce draq?:| ce intelegi voi prin cuvantul "prietenie" ?

vai ce ma enervati:-l.unul imi zice k nu-i pasa de nimeni/:).ha.o s-o cred shi pe asta la pastele cailor.
si acu vii tuh cum sa nu o vezi k pe o prietena.atunci ca pe ce o vezi?/:) k pe un nimeni?din mom ce vorbesti cu ea la scoala[despre scoala] e logic ca sunteti amici. of..

http://dootzygirl13.hi5.com

29Help!!! Empty Re: Help!!! Dum Aug 03, 2008 7:33 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

DooTzY a scris:nu te inteleg :|

vorbesti cu ea..pt k va vedeti 6 ore pe zi,dar nu o vezi k pe o prietena.bun...knd am zis sa i zici k vrei sa mai fiti amici m am ref...sa mai vorbiti..exact asa cum zici tuh :|

bay ce draq?:| ce intelegi voi prin cuvantul "prietenie" ?

vai ce ma enervati:-l.unul imi zice k nu-i pasa de nimeni/:).ha.o s-o cred shi pe asta la pastele cailor.
si acu vii tuh cum sa nu o vezi k pe o prietena.atunci ca pe ce o vezi?/:) k pe un nimeni?din mom ce vorbesti cu ea la scoala[despre scoala] e logic ca sunteti amici. of..

intro prietenie se presupune ca de la vorba se ajunge la incredere intre cele 2 persoane si ajung prieteni . asa impartasesc ganduri , sentimente , etc...eu nu am de gand sa fac asta....

30Help!!! Empty Re: Help!!! Dum Aug 03, 2008 8:25 pm

DooTzY

DooTzY
The Boss
The Boss

mda...stiam k asta o sa spui :|
tocmai de asta te-am intrebat "ce intelegeti voi,baietii,prin cuvantul prietenie?"
bine..hai sa zicem k "prietena" suna cam mult.dar si "amica" iti suna mult?:|
mie nu :|.e pur si simplu o tipa cu care vorbesti numai cand esti la scoala pt k numai acolo va intalniti si discutrati subiecte despre scoala.nimic mai mult /:)
of..gatah.yo knd ma contrazic cu baietii nu renunt niciodata =)) asa k gatah.stop =;!!!tuh ramai cu ale tale si yo cu ale mele :-j

http://dootzygirl13.hi5.com

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum