Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Horror Part

+3
live.laugh.love
Bibbi
Black Rose
7 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Horror Part Empty Horror Part Mar Iul 22, 2008 10:01 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Tocmai m-a lovit inspiratia sa scriu ceva horror. Si cum pentru un fic nu am timp, am sa ma "descarc" aici :"> ...


E totul ok! M-am intors de la o super-ultra-mega party si acum nu vreau decat sa ma trantesc in pat si sa visez la cat de klumea a fost. Oh, god, cata lume, cata galagie, cate rasete, cata voie buna! A fost intr-un cuvat grozav!
Merg cu capul plecat spre apartamentul meu dintr-un bloc oarecare. Imi cad ochii in gura de somn. Ajung in fata usii si caut cheia prin buzunarul bantalonilor. Ciudat ... de ce nu e aprinsa lumina de pe hol? Intotdeauna e aprinsa ...
Ridic din umeri si ma stradui sa gasesc cheia. Am gasit-o in sfarsit si deschid usa cu o usoara apasatura de clanta.
- Miscarea e din incheietura, imi zic eu si apoi rad incet.
Intru in apartament tinand ochii aproape inchisi. Doamne cat imi este de somn.
Inaintez spre sufragerie, numai ca la primul pas facut pe covor se aude un "pleoosc" si sandala mi se imbiba cu apa.
- Ce naiba? intreb eu speriata si ma uit de unde vine apa.
Usa de la baie era inchisa si de sub usa iesea apa valuri-valuri. Intru repede in baie si observ ca robinetul era deschis la maximum si apa cadea siroaie de pe chiuveta pe gresie.
- Cum s-a intamplat asta? Cand am iesit am verificat tot! Eh, poate am omis asta!
Inchid robinetul si ma privesc in oglinda.
- Chiar am nevoie de un somn bun!
Imi privesc chipul obosit si putin speriat. Incepusem sa ma linistesc. Ma uit in spate la cada. Totul e in regula numai ca ...
- Atunci cand plecasem draperia de la cada nu era trasa!
Un nod dureros mi se pune in gat. Ies repede din baie, nu imi prea plac spatiile stramte. Ajung din nou in sufragerie unde covorul umed imi fosnaie sub picioare.
- Am sa strang maine.
Incep sa-mi fac patul, dand jos patura de deasupra.
Brusc se aude un "Scrzzzz" rasunator si ma intreb de la ce este.
- Poate e de la vecini ...
Dar imediat imi dau seama ce e : zgomotul facut de inelele draperiei de la cada! O daduse in laturi cineva!!!
- Doamne, ce ...?
Dar sunete mi se opresc in piept de uimire si spaima. Se aud pasi in baie! Pasi care se apropie de sufragerie! De unde sunt eu! Nici nu vreau sa mai uit ce va aparea in fata usii! Pasii se aud din ce in ce mai aproape de usa.
Privesc cu rasuflarea sacadata spre usa : acolo unde aparu o femeie goala, plina cu sange si cu un lichid albicios ce i se scurgea din crsted. Mirosea ingrozitor a sange inchegat si a sange proaspat. Ma privea cu ochii goli ... ii erau complet negrii, la ea nu mai exista sclerotica si pupila, ci erau unite intr-un negru demonic. Pe fata i se stramba un ranjet care ii dezvalui dintii inrositi. Cand facu asta, un lichid galbui ii iesi din gura si emana un miros ca de amidon.
Nici nu ma mai pot misca. Vreau sa fug, dar picioarele nu ma asculta.
Shiit, ce naiba e cu femeia asta in casa mea??
Se apropie incet spre mine, si cu fiecare pas facut ii vad mai bine intunecimea ochilor si luciul sangelui ce coboara valuri pe corpul ei dezbracat si ii simt duhoarea de mort. Se apropie de mine si cand e la mai putin de 2 metrii intinde o mana cadaverica cu ghiare lungi si ingalbenite.
Incerc sa fug, dar ma impiedic si cad jos. Ma intorc cu spatele la ea si alerg in patru labe spre usa, dar, oh, nu, e inchisa! Fortez disperata clanta, dar nimic!
Apoi, simt doua maini reci si umede care ma apuca de gat si ma strang si ma intorc cu fata la fata ei . Acum ca o vad de aproape este de mii de ori mai inspaimantatoare. Acum pot observa ca locul unde ar trebui sa fie ochii este gol, ca intunericul provine din propria fiinta. Buzele ei subtiri sunt strambate in acelasi zambet ironic si din gura tot se mai varsa sange cu chestia aia galbena. Sprancenele ii sunt incruntate si fata ii este crapata.
Ma strange tot mai tare de gat, simt ca nu mai pot sa respir si imi dau seama ca femeia asta, sau creatura asta, sau ce o fi ea, este pe cale sa ma ucida.
Dar inca nu o face. Isi apropie buzele rosii de ale mele. Eu paralizata de spaima incerc sa ies din stramtoarea ei, dar nu reusesc. Isi apropie buzele si si le lipeste de ale mele. Simt cum racoarea ma acopera, cum intunericul ma cuprinde. Ii simt sangele ei cum curge prin gura mea. Mi se face rau! Apoi se dezlipeste de mine, imi zambeste din nou si se intoarce in baie, de unde venise, inchizand si usa dupa ea.





COMM ME PLEASE :D Horror Part 236371

http://h2o-x.wikiforum.ro

2Horror Part Empty Re: Horror Part Mar Iul 22, 2008 10:13 pm

Bibbi

Bibbi
Incepator
Incepator

Ti-am Zis Si Pe Mess Ca E Geniala Horror Part 635469
Dar Vreau "Continuarea" Mirat
Reintoarcerea Ras >:)
Asta Daca Am Curaj Sa Citesc =))

3Horror Part Empty Re: Horror Part Mar Iul 22, 2008 10:20 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

wow ce marpha (era moartea cumva??)
mi-a placut tare moolt Horror Part 377461
te pricepi domne , te pricepi ce mai...
nu pot sa comentez toata proza pentru ca mi-ar lua prea mult timp dar pot spune ca a fost fenomenal
nu ma refer ca m-ai ingrozit cine stie ce dar descrierile alea sunt superbe, extraordinare :X Horror Part 858435
mai astept proze de la tine Horror Part 858435

4Horror Part Empty Re: Horror Part Mar Iul 22, 2008 10:35 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

la sfarsit dupa ce m-am ingrozit nitel...m-ai facut sa rad...cu inchide usa dupa ea....

5Horror Part Empty Re: Horror Part Mier Iul 23, 2008 9:19 am

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Sincer, mie nu prea imi place cum a iesit. O facusem cand eram la mare in gand ... cand veneam in camera de hotel singura, seara, in timp ce parintii mai ramasesera la o bere, si imi imaginam cum ar fi sa gasesc pe cienva in cada, care sa se scoale si sa vin dupa mine.
In gand imi iesise absolut scarry, dar aici cam slabutz, asa mi se pare.

Anyway, vreti sa mai continui? Ceva de genu ca a doua oara se intoarce si cu prietenele ei? Sau prietenul? Si o fac in mijlocul sufrageriei mele? Sau ... nah, nush ...

So : vreti sa continui?

http://h2o-x.wikiforum.ro

6Horror Part Empty Re: Horror Part Mier Iul 23, 2008 10:22 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

doanmen
1!
cat de tare!!
pune nextu,plz!!deci este asa de tare!!ce scarbos sa te sarute u sangele in gura!!iac-iac!!
next,repede!!

7Horror Part Empty Re: Horror Part Dum Iul 27, 2008 4:52 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Cat e de tare , chiar e scarry degeaba zici tu ca nu e!

Sincer as vrea extraordinar de mult sa faci un fic din asta , ar iesi ceva splendid!
Te rog eu mult... Horror Part 704897

8Horror Part Empty Re: Horror Part Dum Iul 27, 2008 9:36 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

cand [pui enxtu;???ca eu ilvreua acuma,ca este super tare!!

9Horror Part Empty Re: Horror Part Dum Iul 27, 2008 9:51 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Vi-l dau maine dmineata, ca acum mie frica sa imi imaginez si apoi sa scriu. Vreti sa dorm cu mama la noapte?! Nu mi-e de asta, dar nu se da tata, asa ca tot singura va trebui sa dorm + cosmarurile :-s.

Maine next >.<

http://h2o-x.wikiforum.ro

10Horror Part Empty Re: Horror Part Dum Iul 27, 2008 10:20 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

ce super a fost.imi imaginam femeia asta,imaginile se roteau la mine in cap.cum a spus cineva mai sus,nu vrei sa deschizi un fic pe tema asta?

11Horror Part Empty Re: Horror Part Dum Iul 27, 2008 10:25 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Fic pe tema asta??? Voi stiti ca acum mi-e frica sa merg la baie?? :)) + ca eu de obicei scriu noapte. E mai liniste, mai relaxant, pot sa ma concentrez mai bine.
In orice caz, nu veniti voi sa dormiti langa mine.Ieri noapte am visat urat dupa ce am itit o carte de groaza ...
Anyway, daca strangeti macar 5 voturi pro pentru astfel de fic si imi asigurati tot cel putin 5 cititoare, poate am sa scriu.

http://h2o-x.wikiforum.ro

12Horror Part Empty Re: Horror Part Lun Iul 28, 2008 9:51 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

hai ca e dimineaza,next te rog,chia rimi palce rpoza ta este cea mai reusita!!

13Horror Part Empty Re: Horror Part Lun Iul 28, 2008 11:31 am

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

- Alo, ce te-a apucat sa ma suni la ora asta??
Inghit zgomotos si ii zic prietenei mele :
- Nu vreau sa te sperii, dar nu poti sa vii pana la mine? Te rog ...Si nu, nu iti spun despre ce e vorba, ca daca iti spun, nu mai vii.
- Bine ... vin in 10 minute ...
Si inchide telefonul.
Stau pe holul rece in fata usii apartamentului meu. Inca nu imi vine sa cred ce s-a intaplat si totusi inima imi bate nebuneste. Nu mai intru acolo singura!
In 10 minute ajunge si prietena mea, nervoasa si speriata.
- Ce s-a intamplat.
Si ii istorisesc totul, fara inflorituri.
Cand termin, ea incepe sa rada si imi spune :
- Ai visat! Hai ca raman cu tine noaptea asta.
Intram impreuna in apartament. Inca mai e apa in sufragerie si in baie, dar niciun strop de sange sau de altceva.
In baie cada e curata si nu e nimic - nimeni, in ea.
Am adormit in cele din urma si am avut un somn adanc, fara vise. Inspre dimineata, prietena mea ma trezeste si imi spune :
- Eu plec. Diseara e party la mine, vii, nu?
- Sigur.
- Bine, pa!
Trag plapuma peste mine si incerc sa adorm din nou. Dar acum ca sunt singura acasa si stiu ca creatura aia este libera si poate sa vina in orice moment nu e chiar atat de usor sa adormi din nou.
Ziua trecuse fara incidente neplacute. Stransesem apa de pe jos. Cu exceptia unor zgomote de la parter nu am mai auzit nimic iesit din comun. Seara se apropie si eu ma pregatesc de mers la party.
Sunt imbracata intr-o rochie extrem de sexy, violet cu negru si parul imi cade pe spate in bucle mari.
- Super ... , imi zic eu si intru in baie sa ma machez. Cada e goala si draperiile sunt trase. In timp ce ma dau cu rimel gresesc un pic conturul genelor si "pensula" mi se atinge de fata, inegrind-o. Iau repede un servetel si sterg rimelul de pe obraz.
Ma intind sa deschid capaul toaletei sa arunc servetelul, dar cand o fac, inima mi se opreste de groaza : in veceu era capul femeii de ieri!!! Avea pleoapele inchise si gura intredeschise, de unde ii tasnea sangele care impaienjenea apa din toaleta. din nou mirosul acela de mort, duhoarea de sange proapspat si de intuneric.
Arunc servetelul repede si atunci se intapla : femeia deschise ochii! Gaurile acealea de negru infinit se holbau la mine, si gura se stramba intr-o grimasa si scoase pe gat niste sunete care sunau a ... ragete slabe si deformate.
Inchid - trantesc capacul veceului si ies din casa cu viteza luminii.
O sa am grija ca la noapte, cand ma voi intoarce acasa, sa nu vin singura.

http://h2o-x.wikiforum.ro

14Horror Part Empty Re: Horror Part Lun Iul 28, 2008 12:06 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

o,Doamne!in veceu,imi imaginez ce scirbos era.si ce e oare cu femeia aia,de ce o urmareste pe sarmana fata.si aceia prietene,nici macar nu a crezuto!halal de-asa prietene

15Horror Part Empty Re: Horror Part Lun Iul 28, 2008 12:11 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

wow!!
cat de tare!!
frate ce vrea de la ea????
oricum tare,nextul nil dai ami incolo ca nu o sa pot sa stau fara netxy!!e prea tare,adik este super tare!!

16Horror Part Empty Re: Horror Part Lun Iul 28, 2008 1:04 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Ce scarry . Binee ca citesc ziua asta , nu noaptea... cred ca nu as putea sa dorm... de unde iti vin tie ideile astea? Horror Part 293795

Deci .. votati daca vreti ca aceasta proza sa ajunga un fic!
Eu sunt prima care voteaza.

17Horror Part Empty Re: Horror Part Lun Iul 28, 2008 4:57 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

:)) Chiar nu stiu de unde imi vin ideile astea, dar mai am inca una, pe care am s-o scriu in nextul urmator >:). Si o sa am grija sa o scriu seara, ca si voi sa o cititi tot seara >:).Daca nu, nu mai are farmec >.<

http://h2o-x.wikiforum.ro

18Horror Part Empty Re: Horror Part Dum Aug 03, 2008 9:47 am

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Asteptam sa scri :)
Abia astept :X

19Horror Part Empty Re: Horror Part Dum Sept 07, 2008 11:31 am

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Si eu vreau sa stiu ce se v-a intampla in urmatoarea parte ! Diseara nu ma mai duc singura la baie Ras

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum