Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Wait... and you are dead

+7
live.laugh.love
Crazy town
Silver_Dragon.
X-treme
Black Rose
Dark Fire
` Laif !s coLour .
11 participan?i

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

31Wait... and you are dead - Pagina 2 Empty Re: Wait... and you are dead Dum Aug 17, 2008 2:48 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

e mik particik asta!!!nui corect!!
data viitoare o parte mai amre plz!!!
orcm miistooo!!!
iac,a incpeut scoala!!
next!

32Wait... and you are dead - Pagina 2 Empty Re: Wait... and you are dead Dum Aug 17, 2008 4:31 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

cam scurta partea asta...urmatorea vreau ceva infricosator cu adevarat.mama ei vrea sa afle ce s-a intimplat,de parca Yendrley stie.scrie next pls.

33Wait... and you are dead - Pagina 2 Empty Re: Wait... and you are dead Lun Aug 18, 2008 6:47 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Astept urmatoarea parte sa vad ce se intampla Fericit

34Wait... and you are dead - Pagina 2 Empty Re: Wait... and you are dead Mier Aug 20, 2008 5:23 pm

SchwarzFee

SchwarzFee
Incepator
Incepator

^ ala se poate numi comm, cred k glumesti Wait... and you are dead - Pagina 2 667167


Am citit si eu fic-ul tau si mi-a placut f mult, cred k e cel mai bun fic de pe forum din cate am reusit sa citesc pana acum!

a fost cu adevarat infricosatoare partea in care ai povestit moartea tatalui ei si mai ales poza aia cu zbarcitura aia de creatura Wait... and you are dead - Pagina 2 268777 bine ca e ziua ink si nu am citit pe intuneric :wow:

nu ma atrage atat de mult ceea ce povestesti in fic ci modul in care redactezi totul, mai ales ideea cu cele 2 articole mi-a placut

si melodia a fost Wait... and you are dead - Pagina 2 695126 LaFee e una din artistele mele favorite!

sincer nu gasesc nimic sa iti reprosez! Wait... and you are dead - Pagina 2 474318

astept next-ul!

35Wait... and you are dead - Pagina 2 Empty Re: Wait... and you are dead Mier Aug 20, 2008 6:22 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Daca te intereseaza u acum comentezi tot ficul nu o parte asa ca ai ce scrie , iar eu la aceasta parte nu am avut ce comenta pt. ca fost scurta si a fost decat de umplutura si ca sa aiba cum sa continue ficul intr-o ordine logica(presupun :| ). Continuarea insa,cred ca o sa fie ceva mai mare si ma interesanta si de aceea am spus ca astept urmatoarea parte. si nimic mai mult .
Daca te deranjeaza ceva din explicatia mea sa stii ca poti sa scrii la Reclamatii si Avertizari Fericit

Ficul este oricum bestial si il voi citi in continuare dar nu creed ca o sa il mai comentez pt. ca nu vreau sa mai imi spuna (poate) si altii useri ca am dat un comm aiurea !

36Wait... and you are dead - Pagina 2 Empty Re: Wait... and you are dead Joi Aug 28, 2008 12:16 am

SchwarzFee

SchwarzFee
Incepator
Incepator

^ nu ma intereseaza pe mine sa te reclam. si nici nu am de gand sa ma cert cu useri de pe aici, dar mie mi se pare ca adoratia fata de un fic ti-o arati printr-un comm un pic mai elaborat.
intr-adevar eu am dat un comm general pt tot ce am citit pana acum, dar ai sa vezi ca si de acum inainte am sa dau comm-uri generoase, sa le zic asa, fata de restul care le-am vazut eu pe aici!

nevermind, vreau un next sa mai avem despre ce sa vorbim aici!!!!!!!!!!!

37Wait... and you are dead - Pagina 2 Empty Re: Wait... and you are dead Joi Aug 28, 2008 8:22 am

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Imi pare rau dar nu mai am timp de acest fic :|
Il voi continua candva ... :)
srry.

38Wait... and you are dead - Pagina 2 Empty Re: Wait... and you are dead Joi Sept 11, 2008 11:06 pm

*[Lost^In][Your^Mind]*

*[Lost^In][Your^Mind]*
The Boss
The Boss

Nextul...as vrea sa cititi ficul in continuare desi nu va mai avea acelasi farmec:-<

Am iesit din casa intampinata de un vant rece ce ma facea sa ma cutremur.
Imi patrundea incet in oase si imi dadea impresia ca retraiesc din nou acele momente de cosmar.
Cerul era negru si ciudat,la ora aceea nu circulau multe masini,poate ca era mai tarziu decat credeam.Am inchis ochii imbarbatandu-ma in sine si incepand sa merg cu pasii mei impleticiti.Trebuia sa ma intalnesc cu Jess insa mai mult ca sigur plecase.Speram sa ma insel si sa am o companie in drumul meu catre scoala.Peisajul era fantomatic si in ciuda faptului ca nu ma speriam usor si trecusem prin multe in viata teama ma cuprindea acum.
In scurt timp temerile mi se adeverisera: Jess plecase…Sigur era tarziu asa ca mi-am ridicat geanta pe umar si am grabit pasul.
Faptul ca ma destainuiesm astfel in fata unei simple foi de hartie ma facea sa ma cutremur.
Am ajuns intr-un tarziu la scoala,in tot acest timp patura de nori urmarindu-ma constant.Holurile erau pustii si aveam de ales intre a intra la ore intampinata bineinteles de aceleasi critici si de a ramane aici,singura.
Am tras aer in piept si am ciocanit prelung insa nu am primit niciun raspuns.Mi-am lipit urechea de usa si,nimic…Am apasat clanta,usa deschizandu-se cu un zbarnait metalic si am ramas terifiata in fata privelistii din fata ochilor.Domnul Frank,profesorul de literatura zacea intins asupra catedrei cu haina patata de sange,buzele manjite de acel licihid rosiatic .
Am incercat sa plec insa in un suier ce semana cu o voce ma facu sa ilemnes.
“Yardley…”
Atunci i-am simtit respiratia in ceafa mea si…

39Wait... and you are dead - Pagina 2 Empty Re: Wait... and you are dead Vin Sept 12, 2008 8:13 am

Luove

Luove
Junior
Junior

ei mie imi plc si asta..deci este un fi kfoarte bun si imi plc...Redactareo povestilor din ziar si toate celelalte chestii..a fost genial pana akm...e ciudata chestyia astrta cu tatal ei care a murit..si acel om..este printre putinele fikuri horror care mi-a dat o stare de frica... Like a Star @ heaven

40Wait... and you are dead - Pagina 2 Empty Re: Wait... and you are dead Vin Sept 12, 2008 12:28 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

hai fata ca e mistooo,si chair imi palce!!!!
acum in legatura cu fikul,oare cn al omoarat pe profu?? Wait... and you are dead - Pagina 2 391215 Wait... and you are dead - Pagina 2 943165 ,hmm si cn era cel care a straigat-o???este destul de naspa sa mergi pe drumul alal,dak era si as a cum zici tu!!1 Masca Fericit Wait... and you are dead - Pagina 2 867453 Wait... and you are dead - Pagina 2 867453 Wait... and you are dead - Pagina 2 834287 Wait... and you are dead - Pagina 2 834287 Wait... and you are dead - Pagina 2 834287 abiaa astep sa avd ce se inampla in continuare,next,plz!!

41Wait... and you are dead - Pagina 2 Empty Re: Wait... and you are dead Vin Sept 12, 2008 4:11 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Ma bucur ca il continui tu Wait... and you are dead - Pagina 2 89851
Deci eu nu as fi scris continuarea asa , ar fi fost mult mai banal .
Ador cum scri Wait... and you are dead - Pagina 2 858435 chiar e tare! Ficul a ajuns pe maini bune :)
Chiar m-ai facut curioasa , cine l-a omorat si cine a fost cel care i-a suflat in ceafa? Masca

42Wait... and you are dead - Pagina 2 Empty Re: Wait... and you are dead Vin Sept 12, 2008 4:25 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

M-ai facut curioasa....partea asta a fros frumoasa cu descrieri si actiune...fata asta e bantuita din cate vad eu...intr-un fele bine ca a murit profu' dar pe ata parte cine i-a suflat in ceafa...

43Wait... and you are dead - Pagina 2 Empty Re: Wait... and you are dead Lun Sept 15, 2008 2:12 pm

*[Lost^In][Your^Mind]*

*[Lost^In][Your^Mind]*
The Boss
The Boss

-Yeardley!
Incepu se mi se lumineze privirea si mirosul pregnant de sange disparea incetul cu incetul.Imaginile incepura sa mi se deruleze prin fata ochilor asmeni unui film.
Am simtit din nou atingerea calda pe umar si am tresarit intorcand incet capul.
I-am vazut ochii lui Jess ce se miscau intr-un ritm nebunesc de la mine spre un anumit punct din aceeasi incapere.
Eram confuza asa ca am clipit des si am privit imprejurul meu defocalizata.Chipuri contorsionate ma urmareau si totul incepu sa se lumineze.Brusc am reusit sa realizez ca ma aflam asezata cu fata in jos,pe o bucata rece de lemn.Fata imi era scaladata intr-o sudoare candida si fire de par imi erau lipite de frunte.
M-am sprijint in coate si am reusit sa ma ridic putin.Atunci am vazut privirea fulgeratoare a domnului Frank si am realizat brusc tot ce se intamplase.Chicote vagi se auzeau din celalalt colt al clasei iar Jess privea din spatele meu speriata.Am inchis ochii si am scurutat din cap in semn de "scuze" dupa care m-am ridicat incet in picioare.
-E a-treia-oara sptamana aceasta,sa inteleg ca orele mele sunt atat de plictisitoare?
Ridica sceptic o sprinceana si isi incrucisa bratele batand incet din picior.
-Nu,adica da...adica...
Priveam incurcata in jur insa nu gaseam un refugiu asa ca am scuturat din nou din cap .Mi-am luat geanta ce atarna haotic pe jos si am fugit pe usa lasand in urma glasurile nervoase ce imi rosteau numele.
Am iesi din incinta scolii in curand si nu vroiam decat sa fiu singura asa cum se intampla mereu.M-am asezat pe o banca si mi-am sprijint tamplele pe coate lasand imaginile,pe care subconstientul meu incerca sa le ascunda ,sa iasa la iveala facandu-ma sa tremur.

pser ca ajunge si momentan numai atat am putu scrie

44Wait... and you are dead - Pagina 2 Empty Re: Wait... and you are dead Lun Sept 15, 2008 6:33 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

wow!!!eu am multumesc si cu atata!!!hmm,ciudat,deoarece parik pana acuma,prifu era jos,mort ceva de genu asta,sia cum estye ok,ciudat!!!pliz vreua next,un pik mai marwe?

45Wait... and you are dead - Pagina 2 Empty Re: Wait... and you are dead Mar Sept 23, 2008 12:16 pm

SchwarzFee

SchwarzFee
Incepator
Incepator

wow! la asta nu m-as fi asteptat niciodata! Masca sa inteleg ca si aici se poarta faza cu cedatul fic-urilor altor persoane pt a le continua? idea in sine e un pic ciudata, dar avand in vedere cine continua fic-ul nu am niciun fel de obiectie Wait... and you are dead - Pagina 2 695126


esti rea oricum ca nu m-ai anuntat ca te-ai apucat de acest fic, asta era fic-ul meu preferat de pe forumul asta si acum k il scrii tu va ramane cu siguranta pe aceeasi pozitie pt mine!

sa inteleg ca toata faza cu profesorul mort a fost in mintea ei si de fapt s-a impiedicat in fata clasei si a aterizat pe jos, ceva in genul asta? Wait... and you are dead - Pagina 2 943165 imi aduci aminte de stilul Ioanei de a scrie fic-uri horror.


se vede totusi ca a inceput scoala, aceeasi poveste si pe aici, un singur comm de mai mult de o saptamana!
saaad

46Wait... and you are dead - Pagina 2 Empty Re: Wait... and you are dead Vin Oct 17, 2008 9:46 pm

l3ve

l3ve
Incepator
Incepator

BOO


E noaptea de halloween.....sunt singura acasa tata e plecat in calatorie de servici.....mama a murit in spitalul in care lucra ..... despre care acum se zice ca e bantuit.
Sa deschis usa....oare cine e?....ma indrept incet spre usa ezit dar pana la urma inchid usa ma intorc shi aud un scartait usor ma opresc si nu fac nici o miscare. Ma intorc se deschide usa incet si de nicaieri cade o hartie . ma apropii o iau ma uit la ea shi pare ca escris cu sange ma aproopi o ating shi observ ca defapt este ketchup . Atunci intra pe usa prieteni mei. Jhon.....Jessie...shi Mike.
Plecam la plmbare...intr-un loc surpriza....o casa bantuita de hallween surpriza pentru mine....
cand ajung in acel loc observ ca acela este spitalul in care a murit mama mea si despre cere se spune ca este bantuit.
La inceput am ezitari......nu vreau sa intru dar am o clipa cand ma apropii de spital ....shi atunci am o vedenie care parca ma intoarce in timp....parca vad cum o infirmiera arunaca de la etajul trei ceamul 13 o legatura de chei pe geam.....ceea ce sa intamplat shi in realitate....stai un pic....ma trezesc la realitate....ce sa intamplat?....deodata plec capul in jos si vad acea legatura de chei aceias pe care a aruncato infirmiera in viziunea mea pe geam.....
Ma incumet shi intru in spital.....totul e pustiu si gol shi cu toate atat de infricosator...inainte de a continua drumul le reamintesc prietenilor mei povestea acestui spital....supunandule exact aceste cuvinte:nu cumva uitati ce sa intamplat aici ,,,nu cumva uitati care e povestea acestui spital shi a etajului trei? Nu cumva uitati totul din cauza unei distractii...dar a fost in zadar prieteni mei au inceput sa rada
am intrat......se face din ce in ce mai frig...simt cum frica ma cuprinde...intr intr-o incapere shi paca o vad pe mama pe patul unui spital arsa care parca incearca sa ma faca sa cred ca traiesc intro lume anormala....care imi spune ca cel mai bun mod de ati incheia viata este sa ma sinucid acum....no cred nu nu si nu......ma trezesc la realitate ma gandesc la ceea ce sa intamplat...dar dupa ce am continuat sa merg toate aceste ganduri au disparut...sau evaporat...shi nu mai stiu nimic....dar cu toate acestea simt o frica in mine frica pe care am simtito cand am vazut acest spital in fata ochilor.
continuam drumul.....cand deodata se aud nijte zgomote ciudate...insa...parca sunt asurzita shi acele zgomote nu ma sperie.Mergem la lift sa urcam la eta jul 1.Ma opresc la usa liftului....shi parca mam intors in timp stateam pe o banca .... la etajul 3 shi parca ma uitam la un om nebun hilarius cum tragea de o fetita care avea in mana un ursulet shi o mingiuca. imi revin....imi amintesc tot ce am vazut dar nu spun nimanui shi incerc sa uit....shi ini continuui drumul.urcam cu toti in liftusile se inchid prieneni mei incep sa rada....pe mine ma cuprinde teama...sunt speriata shi incep sa tremu deodata liftul iincepe sa urce....liftul urca la et 3 fara ca nimeni sa apese vreun buton ...ne napustim asupra butoanelor si apasam pe toate fara nici un raspuns...liftul se opreste la etajul 3...inainte de a cobora din lift am o noua viziune....
[img][/img]

http://bibykiss03.hi5.com

47Wait... and you are dead - Pagina 2 Empty Re: Wait... and you are dead Dum Oct 19, 2008 11:55 am

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

????

48Wait... and you are dead - Pagina 2 Empty Re: Wait... and you are dead Mier Oct 22, 2008 9:56 pm

l3ve

l3ve
Incepator
Incepator

scz...lam scr din gresala aici... Wait... and you are dead - Pagina 2 999142 ...sry...am si eu un fic la ficuri de dragoste
.........o lume ireala.......dak vreti sa citizi
shi ink odata scz....de se mai intampla... Wait... and you are dead - Pagina 2 16466

http://bibykiss03.hi5.com

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum