Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Rap

+6
^..::~nymphetamine~::..^
X-treme
[a].[girl].[like].[me]
Cris
AliceCullen
live.laugh.love
10 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Rap Empty Rap Joi Apr 17, 2008 10:25 am

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Ok cui de pe site ii place RAp-ul!Mi-e imi place,nu ascult tot timpul dar ascult!Cine imi poate recomnda niste melodii RAp super tari?>

2Rap Empty Re: Rap Joi Apr 17, 2008 10:30 am

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

Eu asc rap de cand ma stiu ... Fericit):) Chiar imi place :X:X:X:X... Rap romanesc: melodiile lui Puya (la familia) is fff obiective :P:P Poti sa incerci sa le asc umpic :X:X:X

3Rap Empty Re: Rap Joi Apr 17, 2008 10:41 am

Cris

Cris
The Boss
The Boss

Intradevar,ascult Rap de mult timp.La fel,garantez pe melodiile rap romanesti.Vocea lui Puya e itnradevar unica,iar melodiile lui sunt chiar foarte frumoase,cum a spus si yyynnnaaa.
Iti mai recomand Nimeni Altu' ,toate melodiile luis unt super,in special Inca o poveste :X

https://sun-time.forumgratuit.ro

4Rap Empty Re: Rap Joi Apr 17, 2008 5:39 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

De pe wikipedia cva legat de rap, lamurire cu privire la insemnul cuvantului...

Rap-ul este un gen muzical ce aparține mișcării culturale Hip-Hop, apărut la începutul anilor '70 în SUA. Popular, etimonul acestui cuvânt este abrevierea structurii englezești rhythm and poetry. Defapt rap-ul este un stil de viața, adoptat de cei ce recunosc realitatea așa cum este și nu privesc lumea printr-o pereche de ochelari roz. Se diferențiază de celelalte stiluri de muzică prin modul direct de exprimare, in acelasi timp clar [[Media:]]si necenzurat. Dea lungul anilor s-a format o ideologie complet greșită despre raperi, precum că ei ar fi vinovați de toate crimele și conflictele stradale, defapt ei sunt o comunitate pașnică care nu atât cât participă la aceste fărădelegi, ci le descrie.

Acest stil de muzică își are originile în America Centrală și de Nord, însă cu timpul a căpătat noi și noi adepți în toată lumea.

Câteva nume marcante a rap-ului modern sunt: Eminem (legenda rap-ului alb) 2Pac,Wu-Tang Clan, DMX, N.W.A.

--------------------------------------------------------------------------------

Rap-ul in Romania: Acest gen de muzică își începe ascensiunea în țara noastra in anii '90, mai precis începand cu anul 1994 când trupa RACLA scoate pe piața românească primul album de rap fiind urmați de trupa Paraziții și B.U.G MAFIA. În general, mesajele transmise de către raperii români acoperă o mare parte din problemele României de atunci si de astăzi. Fanii nu au ezitat să apară, casele de discuri având vanzări peste așteptări. În ziua de azi rap'ul românesc se ridică la standarde destul de inalte, având beat'uri foarte originale care pot detrona multe trupe de renume. Ingeniozitatea românilor, a dus la colaborări între trupele românești și cele din străinatate. Paraziții (prima trupa de rap din România ce apare pe soundtrack'ul unui film, cu drepturi plătite de autor), reiese a fi cea mai de succes trupă de rap din România, având până în prezent multe feat'uri cu rap'eri cunoscuți de la noi din țară (Bitza, Raku, Guess Who, Spike, Anonim, s.a.m.d....)

Deci cam asta ar fi ... Huh .. Au uitat sa mentioneze LA FAMILIA!!! :affraid:

5Rap Empty Re: Rap Joi Apr 17, 2008 7:28 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

nu-mi place
ADOR rapul
:))


ascult cel mai mult rap,de mica..(si hip-hop).mi se pare genial...
melodiile rap romanesti sunt foarte adevarate in general...dar depinde si de artisti
mie una mi se pare ca BUG mafia s-au stricat rau...nu mai sunt cum erau... au inceput sa cante aproape numai despre bitches( k sa nu zic pe romaneste) si bani.Totusi au cateva melodii care imi plac fff mult
Codu'Penal :X tipii astia sunt fenomenali :X ... Si...Cabron are niste melodii singur...de fapt feat' Nico(sunt cateva) si altii...
Ombladon 8-> asta e...ce pot sa zic :)) el si Parazitii mi se par cei mai *tru'* din rapul romanesc
Nimeni Altu' <3
In rest... La Familia(mai nou doar Puya ;)) ),Zale,Spike... si cred k mai sunt,da'i-am uitat eu :D


Strain.. 2pac ramane cel mai rapper :X Eminem(asta e cel mai rapper alb:)) ).. Snoop dogg 8-> si mai multi...dar unii nu's chiar rapperi,combina cu r'n'b si alte genuri apropiate...

exemple de melodii la celalat topic :D

6Rap Empty Re: Rap Joi Apr 17, 2008 7:38 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

pey si eu asc rap:iti recomand puya si parazitii-17 si ombladon dar sunt marpha si alea de la emin3m

7Rap Empty Re: Rap Joi Apr 17, 2008 7:41 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

parazitii - 17 e geniala
mai ales pt.cine urmareste si serialul... :>

8Rap Empty Re: Rap Joi Apr 24, 2008 9:43 am

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

bun dci asculta mel aia cu tava pablo jimy si ganzales-uite ca venim are tava o voce....

9Rap Empty Re: Rap Mar Iun 17, 2008 6:49 pm

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

mie imi place si lady sovereign :asd:

10Rap Empty Re: Rap Vin Iul 04, 2008 12:49 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

11Rap Empty Re: Rap Mar Iul 22, 2008 3:33 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

ooo da, lady soveregin rulez Ras

si da, parazitii-17, sa sugi p**a de ziua ta, avort verbal.. si muulte altele:X:X

ombladon cu gues who, aveau o melodie frumoasa, noapte buna bucuresti..

am o slabiciune pentru tipii imbracati in haine largi:X:X:X

12Rap Empty Re: Rap Mar Iul 22, 2008 3:47 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

lady sovereign canta praf . e toate efecte pe pc.

am vzt un concert live pe youtube . pe langa faptul ca nu stia sa cante , intrun din faze ia un pahar de bere , dala de 500 ml , il bea si ragaie ca vaca =))

13Rap Empty Re: Rap Mar Iul 22, 2008 3:53 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

Ras

tu nu stiai ca vacile sunt tru in 2008?

14Rap Empty Re: Rap Lun Aug 25, 2008 4:49 pm

over~used

over~used
Incepator
Incepator

hmm...NU ascult bug mafia, puia,susu whatever si orice alta trupa/melodie care denigreaza femeia
parazitii si veritasaga au cateva melodii ok

http://boom.forumz.ro

15Rap Empty Re: Rap Lun Sept 08, 2008 10:03 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Nu toate sunt asa...de exemplu unele nu le suport...au unele la familia de-a dreptul stresante...da r numia comentez ca sunt din Salajan... Rap 268777

16Rap Empty Re: Rap Lun Sept 08, 2008 10:05 pm

gabitzu14

gabitzu14
The post whore
The post whore

ascultati cherish feat young joke-killa :)..e super ..si cu fete si cu baieti

17Rap Empty Re: Rap Lun Sept 08, 2008 10:06 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

e rap...sau nu...ca sa stiu...app tu ce gen de muzica asculti?

18Rap Empty Re: Rap Lun Sept 08, 2008 10:08 pm

gabitzu14

gabitzu14
The post whore
The post whore

orice..in afara de manele..rock populara..

19Rap Empty Re: Rap Lun Sept 08, 2008 10:10 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Eu "ador" manele sunt febletea mea...mai ales pe minune cum se miorlaie....dar fac off toppic...mi eimi place rock-ul...

20Rap Empty Re: Rap Lun Sept 08, 2008 10:16 pm

gabitzu14

gabitzu14
The post whore
The post whore

yo nu am nimic impotriva celor care asculta manele rock etc:)..singura mel rock e linkin park..crawling in my skin

21Rap Empty Re: Rap Lun Sept 08, 2008 10:17 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Eu am impotriva celorcare asculta manele...sunt niste imutiti manelisti(aa care le canta)...si cand le vad pe unele cum danseaza pe manele(am un specimen in bloc) ma apuca plansul

22Rap Empty Re: Rap Lun Sept 08, 2008 10:21 pm

gabitzu14

gabitzu14
The post whore
The post whore

pai si dc ai zis ca iti plac manelele..ca sunt flebetea..ta?:)

23Rap Empty Re: Rap Lun Sept 08, 2008 10:23 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

am zis in ghilimele....in caz ca nu se vede....si mai "iubesc" si taraful...

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum