Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Under World

+3
` Laif !s coLour .
X-treme
live.laugh.love
7 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Under World Empty Under World Mier Aug 27, 2008 9:51 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Ei bine este un nou fic Fericit.Ideea mi-a venit dintr-un vis! Sper sa va placa Fericit

Acord de la X-treme Fericit Under World 858435 thanks


Personaje

Ashley

Under World Ashley1-crop1-1

https://2img.net/h/i272.photobucket.com/albums/jj185/Andreeahp/normal_0101.jpg

https://2img.net/h/i272.photobucket.com/albums/jj185/Andreeahp/lq035rn11-crop.jpg

Kate

Under World 1

https://2img.net/h/i272.photobucket.com/albums/jj185/Andreeahp/1-1.png

Jennifer

Under World Duff5281024x7681-crop-1

https://2img.net/h/i272.photobucket.com/albums/jj185/Andreeahp/layout2551.png


Andrew

Under World Gaspard-ulliel1-1

https://2img.net/h/i272.photobucket.com/albums/jj185/Andreeahp/gaspard.jpg

Josh

Under World Josh1-1

Kyle

Under World 00318209311-1-111

https://2img.net/h/i272.photobucket.com/albums/jj185/Andreeahp/jeanlucbilodeau1-1.jpg



Prolog

Intr-o seara de 1 septembrie Jennifer statea in pat si se uita pe fereastra.Luna stralucea mai bine ca niciodata,stelele sclipeau intr-un mod ciudat iar strada era pustie , singurul lucru care era activ, era vantul care adia incet aducand o rafala de umezeala.
Ea era plictisita si avand chef de aventura iesi din casa incet ca un soricel fara sa o auda parintii .
Acum era in largul ei ratacind pe strazi.Chiar daca stia ca va mai primi inca o pedeapsa, ea era vesela ca se plimba sub lumina lunii.Era singurul lucru care o scapa de toate grijiile, o anestezia, o facea sa pluteasca , o facea sa se simta ca un fluture, fara nicio grija, dar singura problema ce o deranja si nu o lasa sa pluteasca cu totul erau visurile ei.
In acel vis ea visa alti adolescenti ,pe care nu ii vazuse in viata ei.Dar nu era acesta motivul care o tulbura , ci adevrata problema era ca ea se imagina stand cu ei intr-un castel de sub pamant.
Continuiindu-si plimbarea ea incerca sa uite de toate grijile incercand sa se convinga pe sine insusi ca totul este O.K.
In cele din urma ea ajunse in parcul de langa magazinul unde era acel vanzator dragut, care o fermeca.Se aseza pe o banca, isi ridica privirea catre cer si privii stelele.Erau asa frumoase si atat de magice.
Dintr-o data ea desena carul mare pe cer (cu degetul) si uimita de ce a facut se uita sa vada cine era langa ea si o controla atat de profund.
Cand vazu cine o tinea de mana si o dirija fara ca ea sa isi fi dat seama de prezenta acelui tanar se sperie si fugi cat o tinura puterile.
Cand ajunse in casa , se duse tinta in camera ei si se baga sub plapuma ca un copilas mic.
Moarta de frica nu inchise un ochi toata noaptea dar mai spre dimineata reusi si ea sa adoarma.



Promit ca in prima parte o sa fie ceva cu mai multa actiune, explicata mai incet si mai detaliat Fericit



Ultima editare efectuata de catre [im].[a].[little].[bitch] in Mier Aug 27, 2008 9:56 pm, editata de 1 ori

2Under World Empty Re: Under World Mier Aug 27, 2008 9:53 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

aham...uite ce faci..pe forumul ala nu ai pus din prima Under World 999142 Under World 171519 ....stiu ca fac abuz de smiles-uri...dar...vreau sa exprim ceea ce simt...

era baiatul...adica vanzatorul
dragut...SPER...kyle e cel mai dragut...mancalar mama de frumos...cine
n-ar vrea sa aiba un vis cu el...numai tu ai norocul asta Under World 171519

3Under World Empty Re: Under World Mier Aug 27, 2008 10:02 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Super :X:X
imi plac extraordinar de mult personajele
tu scri foarte frumos
prima parte a fost frumoasa :) am inteles destul de multe :)
vreau sa stiu cine a fost acea persoana care a speriato pe Jennifer :)
astept urmatoarea parte
good job :)

4Under World Empty Re: Under World Joi Aug 28, 2008 1:22 am

SchwarzFee

SchwarzFee
Incepator
Incepator

prind si eu un fic de la inceput pe aici! imi permit sa ma apuc sa il citesc si pe acesta pt ca vad ca nu se pun next-uri prea des in general!
in primul rand vreau sa iti zic ca nu am nimic cu tine dupa discutia despre comm-uri de la fic-ul horror! si ca sa iti demonstrez iti citesc fic-ul si chiar am cuvinte de bine pt acesta, ceea ce nu obisnuiesc sa ofer pe nemeritate!
personajele mele preferate sunt Kate si Kyle! Under World 858435
de ce oare povestea incepe cu Jennifer dc primul personaj trecut este Ashley? :hmm:
in fine, imi place de ea ca este cu capul in nori! Dinti
pe Kate mi-o imaginez mai wild, de abia astept sa intre si ea in fic!
care din cei 3 baieti sa fie :hmm: optez pt Andrew, parca el s-ar potrivi cu ea, dar acum sa vedem cum i-ai "imperecheat" tu Ras
sa zicem ca e de ajuns comm-ul pt prima parte si astfel sa te convingi ca se poate da un comm mare si numai la un singur next! Limbuta

5Under World Empty Re: Under World Joi Aug 28, 2008 12:19 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Capitolul I -O saptamana total diferita


A doua zi,la pranz, cand soarele stralucea mai puternic ca niciodata,Jennifer dormea dusa.Pleopele ei erau ca niste perdele fastuoase ce acopereau frumusetea ochilor ei migdalati.Respiratia ei era sacada , iar palmele-i fine stateau sub capsorul ei plapand.Parul ei de un blond fermecator intregea imaginea de inger.

La ora doua ea primi un mesajpe mobil.Cu ochii inca inchisi ea facu un efort de a intinde mana pe noptiera si de a-si lua mobilul,Jennifer citi incetisor mesajul , fiind prea adormita pentru a face un efort.Dupa ce termina de citit mesajul statu o clipa uitandu-se in gol iar apoi se ridica vijelios din pat.

Isi dadu jos pijamaua ramanand doar in boxeri si o bustiera neagra.Se duse tinta catre dulap si cauta ceva cu care sa se imbrace.

Cat timp ea isi cauta ceva de imbracat vecinul de alaturi care era tot odata si colegul ei de scolala o vazu,fiind uimit de aceea priveliste...

-sexy ! zise el razand

Ea de obicei era precauta si isi tragea mereu jaluzele, pentru ca stia ca el avea fereastra de la dormitor vizavi cu a ei, dar saptamana asta se anunta una total diferita de celelate.

Dupa ce isi lua o fusta albastra si o camasuta alba, isi puse o panglica blue in par si se uita la ceas.Cand vazu ca trecura 10 minute insfaca mobilul si scrise fugar un mesaj cate prietena ei cea mai buna si tot odata colega ei de banca, si fugi catre liceu.

"Scuze ca nu ne-am intalnit azi, dar m-a cuprins somnul, acum ma indrept spre scoala .
Sper ca doamna Poppinks nu fie prea suparata ca am lipsit de la ora ei.
Ne intalnim pe culoarul 2 de la etajul 1, locul il stii tu .Vreau sa iti spun neaparat ceva ."

Jennifer


Cand ajunsese in fata liceului se mai uita o data la ceas si vazu ca este doua si un sfert.Dar cum putea sa ajunga atat de repede aici? Timpul ei cel mai bun era de un sfert de ora.Niciodata nu ajunsese atat de repede, dar totusi ea trecu cu vederea, zicand ca era foarte stresata si de aceea fusese atat de rapida.



Ultima editare efectuata de catre [im].[a].[little].[bitch] in Lun Sept 01, 2008 11:29 am, editata de 4 ori

6Under World Empty Re: Under World Joi Aug 28, 2008 12:44 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Iui cat e de rau sa adormi in timpul scolii :|
ma bucur ca a ajuns atat de repede
si sper sa nu o certe profa ...
Vreau sa vad discutia dintre Jennifer si prietena ei:)
app ce vecin obsedat :)) dar el cum nu era la scoala?/:)
astept nextu

7Under World Empty Re: Under World Joi Aug 28, 2008 1:22 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Cine era colegul de alaturi care a vazut-o...ca sunt curioasa....
vreau sa vad ce vrea sa-i spuna prietenei sale...cred ca stiu..ce s-a intamplat in noapte aceea..
Fi atenta la scrs ca undeva ai avut mica greseala...in rest imi place cum descri!

8Under World Empty Re: Under World Joi Aug 28, 2008 1:51 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

wow!!ce onoare pe mn!!vreua sati dau comment!!!acum taim vazut fikul,este super marfa!!!
nui asa ca nu o certe profa!!!oricum dak o va certa sun curioasa ce va zice ea!si ce va vrea sai zica lu colega ei???

9Under World Empty Re: Under World Vin Aug 29, 2008 9:45 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

wow!super fik!
prietenei sale cred ca ii v-a spune de vanzatorul ala.
Oare chiar s-a indragostit de el?
Si de ce s-a speriat asa de tare?
next pls....

10Under World Empty Re: Under World Lun Sept 01, 2008 2:27 am

SchwarzFee

SchwarzFee
Incepator
Incepator

sa incep cu niste observatii. cum a zis si X-treme undeva ai avut o mica greseala, ei bine eu am vazut mai multe:
-"Parul ei de un blond fermecatorii intregeau imaginea de inger."<<< aici ai facut niste dezacorduri. parul e la singular! deci parul de un blond fermecator intregea .....
-in paragraful 2 ai folosut expresia "a face un efort" de 2 ori la un interval cam mic! ai grija la repetitii
-"Se duse tinta catre dulapul si cauta ceva cu care sa se imbrace."<<< dulapul care ce? trebuia sa pui un adjectiv acolo sau sa scrii pur si simplu dulap!
cam atat! Under World 970871

vecinul ala al ei chiar e cam pervy, dar ce baiat nu s-ar uita dc i s-a oferi o astfel de priveliste! Ras
faza cu sculatul tarziu si intaziatul la scoala imi aduce aminte de mine anul trecut! sa vad ce o sa fac anul asta ca ajunsesem un dezastru Masca
sigur vrea sa ii povesteasca prietenei sale de faza cu tipul din seara precedenta! Huh?
tare faza cu timpul! practic a ajuns in numai 5 minute la scoala, desi ea a zis ca cel mai bun timp era de 15 min. deci ceva suspect se intampla aici :hmm:


waiting 4 next! Under World 134418

11Under World Empty Re: Under World Dum Sept 07, 2008 10:53 am

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Hai andreea cu nextul...ca ai 4 com-uri...ce mai astepti?

12Under World Empty Re: Under World Dum Sept 07, 2008 11:52 am

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Il pun azi :) a si defapt sunt 5 commuri :)) Am uitat sa pun nextu dar promit ca il pun azi dupa ce fac curat :)

13Under World Empty Re: Under World Dum Sept 07, 2008 2:34 pm

DooTzY

DooTzY
The Boss
The Boss

da..interesant fic..
si dragutze personajele :)>-
asteptam next

http://dootzygirl13.hi5.com

14Under World Empty Re: Under World Dum Sept 07, 2008 3:45 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Emotionata si cuprinsa de frica intra in liceu.

Nu era in firea ei sa intarzie la vreo ora si mai ales martea,deoarece martea era ziua ei norocoasa, mai ales ca era o fata tare silitoare pe care toti profesorii o placeau, iar ceilalti o credeau un pic ciudata deorece ea atat de blanda,ata de cuminte,atat de pasnica, avand aspect de fata cuminte.

Ajungand la etajul 1 se duse tinta catre culoarul 2 si se aseza pe prima canapea din sirul infinit de canapele.

Acum ca nimic nu o mai stresa putea reflecta la tot ce i se intamplase .Inchise ochii si "cazu" intr-o groapa de amintiri care pareau a fi ale ai dar lucrul anormal in acele amintiri era ca erau doar fragmente dintr-un tot care aratau ceea ce era mai important de vazut , si ceea ce ea nu vrusese sa vada in aceste 2 zile.

Cand incerca sa patrunda intr-una intre amintiri , clopotelul ii suna enrvant in cap, asa ca renunta si se puse din nou pe asteptat. dupa cateva minute, Tania colega ei , veni in fuga si se tranti langa Jennifer.

-Trebuie sa iti spun ceva ! zisera amandoua in cor

-Bine ! Spune tu mai intai ! zise Jennifer

-Greg m-a intrebat daca vreau sa ii fiu iubita

-Ei , felicitari.Si tu ce i-ai raspuns?

-I-am zis ca o sa ma gandesc

-Pentru ce iti trebuie sa te gandesti, daca iti place de el ?

-Pai vroim sa stiu daca esti si tu de acord?

-Sti ca nu il suport ,doar sta alaturi de mine, dar daca ti-e iti place sa stii ca poti fi cu el.

-Oh !Mersi A si apropo ce vroiai sa imi spui

-A da vroiam sa te intreb daca Greg a venit azi la scoala

-Nu , nu a venit! Mi-a trimis un mesaj si asa m-a intrebat !

-Aha , ok !Hai sa mergem la ore.


Cele doua plecara catre sala de clasa.Iar Jeniifer ramase uimita deoarece nici nu stiuse de ce o intrebase pe Tania despre Greg,deoarece ea simtea ca stiuse din totdeauna ca Greg fusese in acea zi acasa,dar Jennifer decise pana la urma ca nimeni nu trebuie sa afle despre intamplarile acestea ciudate si isi continua drumul catre clasa cu prietena ei alaturi.

15Under World Empty Re: Under World Dum Sept 07, 2008 8:31 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Hehehe...avem next...imi place cum ai descris la un moment da..partea a fost interesanta....dar de ce nu i-a spus nimic Jenifer ca doar aveasi ea ceva de spus...bun astept partea urmatoarea...su am avut next mare Under World 92693 Under World 134418

16Under World Empty Re: Under World Dum Sept 07, 2008 8:53 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

wowo!!un next imens!!!tare,cat de muult imi palce!!!dat dc nu ia zis ce voai jenifer sai zik,!!vreau next,mare,mare,mare!!!te rog

17Under World Empty Re: Under World Mar Sept 23, 2008 1:05 pm

SchwarzFee

SchwarzFee
Incepator
Incepator

me is here too. vad ca e numai un next de cand nu am mai intrat eu! this is bad! Under World 84916

astea sunt alte 2 personaje care nu apar la inceput. Tania si Greg! presupun k nu sunt asa de importante.

oare cand vor aparea in peisaj si din ceilalti?

chiar ca a fost o intrebare cam aiurea aia despre Greg? pana la urma de ce o interesa si de ce mai intreba dc stia? parca zici ca vorbea gura fara ea! Under World 516889


astept alt next soon!
Under World 635469

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» World of Girls

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum