Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Lovely ^_^ (only me,again)

+3
Cris
Crazy town
[a].[girl].[like].[me]
7 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Lovely ^_^ (only me,again) Empty Lovely ^_^ (only me,again) Dum Apr 20, 2008 8:21 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

Dream


Te trezesti usor si privesti in gol.Lumina se scufunda in intunericul din cealalta parte a incaperii,nu stii unde esti.Te afli pe ceva patrat fara colturi.In fata ta se intind linii continue,observi ca esti cufundata in abisul tacerii.Nu intelegi nimic,nici nu trebuie. Incerci sa strigi,dar nu mai ai voce,oricum n-ai auzi nimic.Perdeaua subtire lasa sa se vada umbre deformate care te infioara.Nu exista culori,e ceva ireal,si totusi cat se poate de adevarat. Nu reusesti sa te trezesti,nu pare un cosmar.Pe peretele cojit de vreme apar forme ciudate pe care nu le pricepi. Tresari,intr-un colt al camerei observi un inger fara aripi,cu lacrimi negre. Te apropii si el se departeaza fara ca macar sa se ridice. Nu schitezi niciun gest,pari paralizata.Stii ca nu e asa. Incerci sa atingi ceea ce vezi in jur,dar nu simti nimic. Te indrepti spre usa,care apare
din ce in ce mai departe. Iti dai seama ca n-ai scapare,esti prinsa intr-o creatie a imaginatiei.Tipi,dar sunetele refuza sa isi faca aparitia.Te trantesti pe podea si nu simti ca te-ai lovit. Incepi sa plangi,nu ai lacrimi.Inchizi ochii si speri ca totul sa se termine cat mai repede. Langa tine se intampla lucruri ciudate,stii asta,dar nu te intereseaza.
Nu intelegi si nici nu o vei face prea curand,pentru ca esti prizoniera unui vis real.


acord de la NeUrOnI La PlIc si Bloody_Mary (amandoua odata aproape :)) ) :)

2Lovely ^_^ (only me,again) Empty Re: Lovely ^_^ (only me,again) Lun Apr 21, 2008 9:21 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

este mistoo....este facuta de tine,nu??? :confused: :?:

3Lovely ^_^ (only me,again) Empty Re: Lovely ^_^ (only me,again) Lun Apr 21, 2008 9:25 am

Cris

Cris
The Boss
The Boss

Foarte frumos,imi place mult.Cand am citit-o mi-a exprimat o liniste sufleteasca,dar si o agitatie.Imi place foarte mult.De obicei nu imi prea place sa scriu comentarii la povesti,poezii etc,insa le citesc pe toate,dar acesta chiar m-a impresionat si trebuia sa iti las un comentariu.

https://sun-time.forumgratuit.ro

4Lovely ^_^ (only me,again) Empty Re: Lovely ^_^ (only me,again) Lun Apr 21, 2008 9:02 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

da,de mine e facuta :)
mersi Pink'a:)

5Lovely ^_^ (only me,again) Empty Re: Lovely ^_^ (only me,again) Mar Apr 22, 2008 9:09 am

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

wow cat imi place,cat de ireal si marfa,mai bagat in pielea personajaluisi ai descrius super bine,astepta o continuare a chestiei asteaia marfa!

6Lovely ^_^ (only me,again) Empty Re: Lovely ^_^ (only me,again) Mier Apr 23, 2008 5:25 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

alte doua chestii...scurte :) dupa astea o sa pun ceva mai lung,cam in 3-4 parti...

Am privit adanc in ochii caprui.M-am desprins de realitate.Cu fiecare pas,ma cufundam in intuneric.Stiam exact unde merg,fara sa vad nimic in jur.Imi lasam pasii purtati de adierea cald care venea de nicaieri.Am simtit ceva aproape de mine.Cu greu am observat o fata ce semana neobisnuit de mult cu mine,mi-am dat seama ca imi privesc reflectia.Cum puteam fi eu?Tanara mi-a dat de inteles ca se afla dintotdeauna acolo...era ireal,desi semanam ca doua picaturi de apa.O lacrima de cristal mi s-a prelins pe obraz.M-am trezit la realitate.Stiam...ochii lui caprui...stiam ca erau poarta catre sufletul sau...
(nu stiu dak o sa intelegeti exact sensul...ce am vrut eu sa arat cu asta...)


Privesti in gol,te apropii.Nu te asculta nimeni.Vrei,nu poti.Poti,nu vrei,nu-ti dai nici tu seama.Aripi...le privesti adanc si observi o taietura,albul pur are reflexe sangerii pe alocuri.Le vrei.Dar nu...Ai facut deja prea multe. Le-ai ascuns in tine fara sa-ti dai seama,nu poti sa i le furi pentru totdeauna.Alergi,il cauti,nu'l gasesti.Nu'l recunosti,desi te vei gandi mereu la el.Te invinovatesti,pentru ca ai lasat un inger fara aripi...

(am ceva cu ingerii,clar:)) )

7Lovely ^_^ (only me,again) Empty Re: Lovely ^_^ (only me,again) Mier Apr 23, 2008 5:32 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

OOO super fain mega-tare!
Prima compunerica e super si am inteles sensul,adik ma rog ce am inteles eu !Si imi place aici nca ai "aratat " miscarea in scris ceee ce e ceva!

A doua chestie e ceva mai ciudat la care nu am inteles prea muolte ,dar imi place cum ai scris (cuvintele pe care le-ai folosit!)

8Lovely ^_^ (only me,again) Empty Re: Lovely ^_^ (only me,again) Mier Apr 23, 2008 7:54 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

este mistoo.si am inteles...deci astept sa pui nextul
....scris super tare.. Lovely ^_^ (only me,again) 635469 Lovely ^_^ (only me,again) 635469 Lovely ^_^ (only me,again) 635469 Lovely ^_^ (only me,again) 926351 Lovely ^_^ (only me,again) 926351 Lovely ^_^ (only me,again) 926351

9Lovely ^_^ (only me,again) Empty Re: Lovely ^_^ (only me,again) Vin Apr 25, 2008 4:18 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

chestia urmatoare am scris-o intr'o zi in care chiar ma simteam foarte aiurea...am scris ce simteam pe moment...nu sufar mereu chiar deloc si nu intotdeauna gandesc la fel,dar...asta am scris atunci :D e true ;) o pun p mai multe parti
_____________________________________________________________

*Short Diary * (my real life)

Vreau sa ma rup cu totul de realitate...Sa tip,sa plang fara sa ma vada nimeni...pentru un motiv ce o sa fie uitat curand,doar fiindca e trecator...
Sa-mi las lacrimile fierbinti sa curga dinauntrul meu,sa nu observe nimeni.Asa,macar nu voi avea impresia ca nimanui nu-i pasa...Ma trantesc in pat,
imi asez capul pe perna si privesc in gol,absenta.Mi-a ajuns...m-am saturat sa ma descarc doar pentru mine.Nu gasesc pe nimeni care sa ma asculte,caruia ii
pot marturisi toate suferintele si,in acelasi timp,toate bucuriile mele.Nu sunt introvertita,dar voi deveni...

(to be continued)

10Lovely ^_^ (only me,again) Empty Re: Lovely ^_^ (only me,again) Vin Apr 25, 2008 4:44 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

super-tare........uneori ma simt asa.....ma simt in povbeste.........oricum astept sa pui continuare Lovely ^_^ (only me,again) 635469 Lovely ^_^ (only me,again) 926351

11Lovely ^_^ (only me,again) Empty Re: Lovely ^_^ (only me,again) Dum Apr 27, 2008 6:59 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

A inceput intr-o zi obisnuita de iarna.Obisnuita...cel putin asa credeam eu atunci.Nu-mi lasam ragaz nici macar o clipa,sa-mi dau seama de ce va putea urma.
Si nu aveam de unde sa stiu... De-abia se mutase la scoala,l-am observat de la departare,statea cu un baiat destul de "renumit".Am ramas cu privirea atintita
spre el,ma intrebam intruna daca il cunosc de undeva.Le-am intrebat pe fete...niciuna nu stia.Mi s-a parut simpatic,foarte simpatic...si totusi eram singura
care il remarcase.In urmatoarele zile a trecut de cateva ori pe langa mine.Il consideram din ce in ce mai dragut,insa niciodata nu m-am gandit ca ar putea fi
mai mult...Am crezut ca il cheama Andrei,din cate mi-au spus unele persoane,mult timp am vorbit despre el cu numele asta...Si totusi,il chema altfel...K...
(to be continued)

12Lovely ^_^ (only me,again) Empty Re: Lovely ^_^ (only me,again) Dum Apr 27, 2008 8:27 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

ce tare........confuzie........next....continuare...ce vrei tu doar pune Lovely ^_^ (only me,again) 89851

13Lovely ^_^ (only me,again) Empty Re: Lovely ^_^ (only me,again) Dum Apr 27, 2008 8:46 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

Acele zile mult asteptate de noi au sosit aproape insesizabil.Vacanta...S-au intamplat multe,foarte multe lucruri...M-am indragostit usor-usor,de un baiat.
Am devenit iubita lui.Am uitat,pe nesimtite chiar,de K.Ne-am reintors la scoala...Nu-l mai vazusem de mult timp si inca eram constienta ca nu simt nimic pentru el.
Era un simplu baiat...Pana cand l-am vazut din nou.Ceva mort a tresarit in mine in acel moment,m-a facut sa-mi simt vibratiile din tot corpul.M-am asezat pe
jos si l-am privit in continuare.Era atat de dulce...privirea profunda,urmata de un zambet schitat pe chip cu o usoara miscare.
(...to be continued :D)

14Lovely ^_^ (only me,again) Empty Re: Lovely ^_^ (only me,again) Dum Apr 27, 2008 8:51 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

ce tare..mia placut und Era atat de dulce...privirea profunda,urmata de un zambet schitat pe chip cu o usoara miscare....vreau nextul mai rpd misto

15Lovely ^_^ (only me,again) Empty Re: Lovely ^_^ (only me,again) Mier Mai 07, 2008 4:57 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

(...next) Zilele treceau,m-am despartit de prietenul meu fara un motiv anume.Asa am simtit,si faptul ca deveneam din ce in ce mai indragostita
de K m-a influentat mult.Nu reuseam sa-l bag in seama,parea ca nu-l interesez deloc.Poate nici macar nu ma observa...Nu mi-am dat seama de la inceput ca tineam
la el din ce in ce mai mult.Era ciudat...inca aveam impresia ca e ceva trecator,ca intotdeauna.Am continuat cu niste zambete si priviri mai ascunse,aveam
grija sa-si dea doar el seama.Deseori il surprindeam privindu-ma sau raspunzandu-mi la zambet...Am facut cunostinta cu el si am remarcat cat de simpatic e,
pana si in privinta caracterului.Nu-mi permiteam sa trec la mai multe,acum ca il cunoscusem,mi se naruisera toate sperantele...
(va urma si next :D )

16Lovely ^_^ (only me,again) Empty Re: Lovely ^_^ (only me,again) Mier Mai 07, 2008 5:48 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

cat de emotinat ......chiar nu ma asteptam ..vreua nextul Lovely ^_^ (only me,again) 84916 Lovely ^_^ (only me,again) 94082 Lovely ^_^ (only me,again) 675481

17Lovely ^_^ (only me,again) Empty Re: Lovely ^_^ (only me,again) Joi Mai 08, 2008 9:59 pm

Mariko21

Mariko21
Incepator
Incepator

Imi place mult stilul tau :-? Frazele tale pastreaza un oarecare mister si cu fiecare propozitie acesta ni se infatiseaza treptat ...

http://zooz.forumotion.com

18Lovely ^_^ (only me,again) Empty Re: Lovely ^_^ (only me,again) Mier Mai 14, 2008 4:24 pm

crina_sasuke kiss love

crina_sasuke kiss love
Senior
Senior

Foarte dragut..mi place cum povestesti..lasi un fel de aura de mister in jurul povestilor tale si asta e ceva super..........

19Lovely ^_^ (only me,again) Empty Re: Lovely ^_^ (only me,again) Mier Mai 14, 2008 9:44 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

Nu parea chiar deloc interesat...
Continuam orbeste doar cu niste zambete,eram constienta ca pot sa fac mai multe.Si imi doream...nici macar eu nu-mi dadeam seama cat de mult voiam sa ma apropii
de el...Dar n-o faceam,nici acum nu realizez de ce.
Zilele treceau repede.Am inceput sa stam cu niste baieti mai mari,pe care pana atunci ii stiam doar din vedere.Vorbeam mult cu ei...Mi-a ramas in minte unul
singur.Nu mi s-a parut frumos...si totusi am tresarit la un moment dat de langa fereastra clasei,m-am apropiat de o prietena si tot ce am reusit sa-i spun a
fost "Imi place C..".Pana si eu am ramas uimita.
(mai are cateva parti:D)

20Lovely ^_^ (only me,again) Empty Re: Lovely ^_^ (only me,again) Vin Mai 16, 2008 12:07 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

k....pare atat de ineterasnt
Nici nu ma mir ca ai rams uimita cand ai auzit ca prietenei aleia ii place de C
Oricum tare fazelel,,nextull

21Lovely ^_^ (only me,again) Empty Re: Lovely ^_^ (only me,again) Dum Aug 03, 2008 8:42 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Thead Closed



De prea mult timp nu s-a mai scris pe aici ...

http://h2o-x.wikiforum.ro

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» Lovely ^_^

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum