Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

What about me

+6
Black Rose
Cris
X-treme
Crazy town
live.laugh.love
[a].[girl].[like].[me]
10 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1What about me Empty What about me Mier Apr 23, 2008 4:54 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

so...alt fic :) nu e nou,am inceput sa'l scriu mai demult... nu l-am terminat inca,dar...mai e timp :)

What about me



Personaje:

Rocsanne-pers princ.
What about me Rocsannehc9.th
Seth-iubitul Rocsannei
What about me Sethvu8.th
Max-fostul prieten al surorii Rocsannei
What about me Maxqh4.th
Matt-prieten comun al Rocsannei sh Seth
What about me Mattrj0.th
Tania-prietena comuna a Rocsannei sh Seth
What about me Tanialz9.th
Alex-sora Rocsannei
What about me Alexpc7.th

(nici mie nu mi-a convenit la inceput k sunt emo,dar prima data il scriam cu ink o fata si a ales ea personajele... m-am gandit k nu e un motiv k sa incepem sa ne contrazicem sau sa ne certam,asa k am acceptat:) )

Ca de obicei...pernele racoroase si confortabile,adierea placuta a vantului care patrunde in camera prin fereastra intredeshisa nu o indeamna sa isi imbratiseze genele si sa cada in lumea viselor...asta i se intampla mai mereu...dar in seara asta altceva o tine treaza.
Din cand in cand,Rocsanne se pierdea in jocul umbrelor de dupa perdelele ce o tineau prizoniera in propia lume.Dupa un moment de cugetare...a realizat ca ceva nu era in regula...ceva....linistea profunda ii apasa sufletul si mintea obosita...si parca se sufoca in asternutul moale. » Un pahar cu lapte »...asta o va ajuta !Isi coboara picioarele parca de plumb, pe podeaua rece.
In lumina difuza gaseste cu greu drumul catre bucatarie. Intorcandu-se observa o pata de lumina urcandu-se pe perete »iar a uitat tata lumina aparinsa in baie<<
Se indreapta spre coltul mai luminat ,cu gandul sa o stinga,dar ramane in pragul usii cu privirea pierduta. Gresia luceste orbitor,poate e din cauza schimbarii de lumina. Nu e nimeni in baie,nimic ciudat.totusi...



Ultima editare efectuata de catre [a].[girl].[like].[me] in Dum Apr 27, 2008 6:55 pm, editata de 1 ori

2What about me Empty Re: What about me Mier Apr 23, 2008 5:24 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

O un nou fic de la domnisoara noastra ,imi place soooper moolt,ma rog mi-e toate imi plac iar personajele imi plac si imi place moolt cum ai descris ce simtea ea si cu lumina aia astept sa vad ce era!

3What about me Empty Re: What about me Mier Apr 23, 2008 7:47 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

un nou fik...bravo....ce sa spun...mistoo personajele...si misto si scrisul tineo toy asa What about me 926351

4What about me Empty Re: What about me Mier Apr 23, 2008 8:08 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

k acord ai?daca da nu uita sa-l specifici te rog...In rest scri foarte bn

5What about me Empty Re: What about me Joi Apr 24, 2008 6:49 am

Cris

Cris
The Boss
The Boss

I-am dat eu acordul acum 2 zile..cand m-a rugat sa fac si categoria cu ficuri dramatice.

https://sun-time.forumgratuit.ro

6What about me Empty Re: What about me Dum Apr 27, 2008 6:56 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

--Flashback—

"Mama…tu esti in baie? "striga Rocsanne din pat insa nu primi aspuns.
Fetita de 12 ani isi invinse frica de intuneric cu putin timp in urma si era pregatita sa infrunte intunericul de pe hol…nu insa si scena care o asteapta in baie. Deschide usa si ramane blocata in prag.
A mostenit calmul de la mama ei.Inchide ochii si spera sa fie doar un cosmar,nu mai stie nimic.Ii deschide incet,nu se schimba nimic.Scoate un tipat,dupa care lesina.
"Rocs...ce faci aici?" se iveste o copila alba ca varul la fata,in pragul usii de la dormitor.E Alex,sora Rocsannei.Fata nu raspunde,e inconstienta.Speriata,Alex incepe sa tipe la ea,incercand sa o faca sa se trezeasca.Se apropie de usa intredeschisa,cand observa… Ramane socata.Spre deosebire de Rocsanne,nu tipa si nici nu lesina.Doar sta pe loc si priveste in gol.Imagini aproape sterse se deruleaza in mintea ei si nu vrea sa afle realitatea. Se “trezeste” ,o lacrima i se scurge pe obraz,dar nimic mai mult,vrea sa isi linisteasca sora,nu sa o ingrozeasca atunci cand isi revine.Are doar 14 ani…e prea cruda viata cu ea.
Isi ia sora in brate si o aseaza in pat,incercand sa fie cat de calma poate.
Ce era asa ciudat in baie,ce a perturbat linistea apasatoare din apartamentul imens,de la etajul 6? Ce a facut-o pe Rocsanne sa lesine,nu inainte de a tipa ingrozita?

7What about me Empty Re: What about me Dum Apr 27, 2008 8:29 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

a murit maica-sa fetelor????ce soarta au cele 2 fete...........oricum este mistoo What about me 89851

8What about me Empty Re: What about me Mar Apr 29, 2008 11:44 am

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

wow ce poveste trista! imi plashe numai ca ,daca mai pui parti dinastea crfed ca o sa imi curga o lacrima!hai cu nextu ala frumos si dramatic ca e marfa ficu!

9What about me Empty Re: What about me Mar Apr 29, 2008 11:59 am

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Imi plc la nebunie cum scri...e atat de trist..... What about me 84916

10What about me Empty Re: What about me Dum Mai 04, 2008 11:47 am

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

Totul la locul lui,dulapurile inchise,prosoapele curate,chiuveta alba ca intotdeauna…doar cada era rosie.Si nu din cauza celui mai nou spumant de baie.Era doar…sange.O balta de sange,in care zacea mama lor.Simplu de spus,nu? De fapt,nu doar o balta.Pur si simplu,cada era plina de sange.Si mama lor era moarta.
Alex se apleaca peste marginea cazii si o priveste.Lacrimi pure ii inunda fata,nu intelege ce s-a intamplat.Pe marginea cazii,in partea care nu se vede decat daca te apropii,se afla o lama foarte mare,plina de sange.Fata observa ca mama ei si-a taiat foarte adanc venele si ca are o taietura imensa si la gat.Ce-a facut-o sa se sinucida?! Fetele erau atat de cuminti…Niciodata nu a parut ca ar vrea sa scape cat mai repede de viata,cu toate ca … Existau certuri intre ea si sotul ei,din ce in ce mai des.Oare asta a facut-o sa isi puna capat zilelor? Il iubea…
Rocsanne se agita in pat din ce in ce mai tare…Tresare ,deschide ochii si se ridica, transpirata toata.Isi aminteste ce s-a intamplat si fuge in baie,unde o gaseste pe sora ei. Alex sta pe gresia rece,cu capul pe genunchi ,leganndu-se usor inainte si inapoi.Lacrimi mari ii curg de-a lungul obrajilor.Doar atat.Niciun suspin,nicio vorba.Rocsanne bufneste in plans si incearca sa se aseze in langa sora ei,care o ia in brate si o mangaie incet pe frunte.
“Ce facem cu mama acum?” intreaba Rocsanne,cu o inocenta aparte.
Alex se ridica si se duce sa ia telefonul.Cu mana tremurand,apasa fara putere pe taste.
“Il sun pe tata.Altceva nu avem ce sa facem.”
“Dar…e la munca.”
“Adica slujba aia e mai importanta decat mama nu?”tipa Alex “ M-am saturat sa-I vad certandu-se,mama ii reprosa mereu ca nu sta deloc cu noi si ca il intereseaza numai banii si afacerile! Acum…uite…Daca e din vina lui n-o sa-l iert niciodata…”
“Ai dreptate…” Rocs o privea mirata pe Alex,care a trecut de la spaima si tremurat,la nervi.


11What about me Empty Re: What about me Dum Mai 04, 2008 2:04 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

What about me 84916 What about me 84916 What about me 84916 What about me 84916 alex avea dreptate...slujba nui cea mai importanta....imi pare asa de rau.....doresc nextul

12What about me Empty Re: What about me Mier Mai 07, 2008 6:13 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

c'mon,vreti nextul?:|
commenturi! :|

13What about me Empty Re: What about me Mier Mai 07, 2008 6:18 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

eu tiam pus si iti mai pu unk unul...pune nextul si dupa acea pot sa astept..dar pune ca ma ti in suspas..pui te rog..?

14What about me Empty Re: What about me Mier Mai 07, 2008 7:11 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Oh... ce trist :(
Povestea e chiar foarte foarte trista :(
Bietele fete...
Totusi am ceva de obiectat:
Adik Alex are 14 ani si Rocs 12?? In pozele puse de tine par de cel putin 15-16 ani [-( ...

In rest... imi place mult povestea , am mai zis :-< ...

Astept nextu`

http://h2o-x.wikiforum.ro

15What about me Empty Re: What about me Joi Mai 08, 2008 5:31 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

nu mey:)
toata lumea m-a intrebat asta:))
e flashback ;) adik isi aminteste de cativa ani in urma ;) vei vedea tu :)

Londra,ora 00:04,un telefon rasuna in linistea apasatoare din biroul domnului Evans, afundat intre hartii,ganduri si iar hartii.
“Alo…tata…”
Barbatul recunoaste vocea,acum foarte diferita a fiicei sale si isi da seama ca ceva nu e bine.
“Da,Alex! Ce s-a intamplat?”
“Vino cat de repede poti…Mama…”
Vorbele i-au fost inabusite de un suspin.La celalalt fir,tatal inspaimantat asteapta vestea.
“Ce e cu ea?”
Aude doar ecoul vorbelor sale afundate intr-un zgomot continuu.Isi ia sacoul si servieta, anunta prima secretara care ii iese in cale,nu inainte de a-I tranti in brate teancul de documente care trebuiau semnate.In fata cladirii il asteapta o masina abia achizitionata,cel mai nou tip.Urca in graba si in 10 minute este acasa.In fata usii il asteapta doua fete: Rocsanne-cea mica,rosie de plans si Alex-cea mare,ingrozitor de palida.
“Ce-ati patit?Ce s-a intamplat???” intreaba tatal ingrijorat,in timp ce isi ia in brate fiica cea mica.
“…mama…in baie…” raspunde Rocsanne printre suspine.

-the end of flashback-

Acum cinci ani se intamplase totul.De atunci a inceput o a doua viata alaturi de sora mai mare si tatal.Dar,in urma cu un an,a treia viata isi facuse aparitia.Cand Alex s'a sinucis,era o a treia sansa...In primele doua dati...gresise undeva...oare? De data asta nu isi poate permite sa greseasca!

16What about me Empty Re: What about me Joi Mai 08, 2008 7:05 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

What about me 84916 What about me 84916 What about me 84916 chiar imi place....ma face sa fiu in fik...chiar este mistooo..netul repede sa vad ce sa mai intamplat

17What about me Empty Re: What about me Mar Mai 13, 2008 10:57 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

What about me 84916 What about me 84916 What about me 84916 What about me 84916 asta nu e genul meu de poveste pentru ca eu sunt exagerat de sesibila si m-au dat lacrimile!va spun sincer!atiprivit desenulanimat "nemo" eu si acolo am plins dar odata la teatru a murit un ginsac si eu am plins. What about me 84916 uneori sunt prea sensibila...

18What about me Empty Re: What about me Mier Mai 14, 2008 9:42 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

Certuri,tipete,usi trantite,vase sparte,palme,cam asa era viata ei...Si de fiecare data cand se
certa cu tatal ei pentru banale lucruri
,ideea
de a pleca de acasa ii suradea. Incetul cu incetul,a prins radacini,pana
cand,in decembrie,cu numai 4 zile inainte de Craciun,si-a facut bagajele.Cu
ochii usturand-o de la rimelul intins si cu obrajii reci sh goi iese in gerul
de afara.

"Foarte genial, acum unde ma duc?"
O ia spre parc,unde se aseaza pe o bordura langa nucul din care a cazut Alex cand
avea 13 ani.Amintirile ii invadeaza sufletul, unele incalzind-o...altele
dandu-i fiori si nascand noi lacrimi. Se ridica si atinge usor cu unghia
scoarta copacului,care scoate un zgomot ciudat.Isi ia briceagul din buzunar si
inscriptioneaza ceva,nici ea nu stie ce…O lacrima ii curge pe obraz,poate fi
rodul usoarei fericiri sau…a melancoliei care ii aminteste de a doua oroare
care i-a schimbat total viata.Sa plece de acolo?Si unde se duce?

Se aseaza sprijinita de nuc si isi scoate un caiet din ghiozdanul aruncat pe
pamantul rece. In lumina difuza de la felinarul amortit nu se putea distinge
mai nimic.Cu toate astea,incepe sa scrie cu un pix mov,degele aproape inghetate
atingand usor filele jurnalului.

19What about me Empty Re: What about me Vin Mai 16, 2008 11:59 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

Sunt tare curioasa unde se duce???
Este oto mai mistooo!
What about me 89851 What about me 89851 What about me 89851
Vreau nextul REPEDE!MS

20What about me Empty Re: What about me Vin Mai 16, 2008 2:54 pm

crina_sasuke kiss love

crina_sasuke kiss love
Senior
Senior

Am citit toata povestea....imi place foarte mult!scuza-ma ca nu ti-am lasat commenturi!

21What about me Empty Re: What about me Lun Iun 02, 2008 5:55 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

“Dear diary…” –“deja o dau in engleza,prea banal”


“Am
plecat de acasa.Asa,simplu,de una singura.Si nu,n-am lasat niciun billet,stiu
ca oricum nu ma va cauta.Nu-i pasa,ar fi trebuit de mult sa ma obisnuiesc cu
ideea. Ar trebui sa-mi multumeasca,a scapat de mine.N-am reusit niciodata sa-I
explic ca nu sunt o curva asa cum ma crede el,pentru ca n-avea rost.



Greu de
observat,dar e tatal meu,daca se poate numi asa.



Si acum
stau langa un copac,aproape inghetata(weird,nu simt frigul).Nu am unde sa ma
duc si nici bani la mine.






As I walk through the valley
of the shadow of LA
The footsteps that were next to me
have gone their separate ways






Baptized in the river
I've seen a vision of my life






Si chiar
era un rau pe aici,pe undeva.Am stat odata cu Alex vreo trei ore acolo,chiar cu
trei zile inainte sa…”






Se
opreste,lasa pixul usor din mana si priveste luna care pare chiar desupra ei.

22What about me Empty Re: What about me Joi Iun 05, 2008 9:35 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

uau!tare fishto fik!bravo!nextu!

23What about me Empty Re: What about me Dum Iun 22, 2008 3:41 pm

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

ce frumos:X :X :X :X ........e atat de sentimental:X :X :X :X ....saraca:(.....ce viata a avut:(.......tatal ei ar fi trebuit dupa tot ce s-a intamplat sa o aprecieze mai mult.........dar afacerile sunt mai imp....cum sa nu...........
imi place cum descrii....si monologurile sunt dragute.......
next What about me 635469

24What about me Empty Re: What about me Lun Iun 23, 2008 11:33 am

crina_sasuke kiss love

crina_sasuke kiss love
Senior
Senior

Foarte frumos,imi plac descrierile tale si cum exprimi sentimentele fetei!Nextul plz!

25What about me Empty Re: What about me Lun Iun 23, 2008 8:36 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

satacutza fetita!!
ce viata!
next poate ne dai si noua mai mare??

26What about me Empty Re: What about me Joi Iul 10, 2008 8:30 pm

stefy^_^stefy

stefy^_^stefy
Senior
Senior

E foarte dragut fikul...te rog sa-l continui

27What about me Empty Re: What about me Vin Iul 25, 2008 5:38 pm

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

am lipsit foarte mult de pe forum:|..
si aici nu am primit next:|...
pui acum?;;)

28What about me Empty Re: What about me Mar Aug 05, 2008 8:13 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Pune nextul pana poimaine cel tarziu, altfel ficul ajunge la arhiva!!!

29What about me Empty Re: What about me Vin Aug 08, 2008 11:54 am

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

THREAD CLOSE

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum