Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Un puzzle de 10 fotografii

+7
Cris
Gothic
KittieChaos~DeadlyDesire
^..::~nymphetamine~::..^
Crazy town
live.laugh.love
X-treme
11 participan?i

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1Un puzzle de 10 fotografii Empty Un puzzle de 10 fotografii Lun Iun 16, 2008 8:43 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

ma uitam pe geam si m-a trasnit aceeasta idee in cap...so personajele:

Sofia:
Un puzzle de 10 fotografii Sofia

Randall:
Un puzzle de 10 fotografii Andrew

Megumi:
Un puzzle de 10 fotografii Untitled
Un puzzle de 10 fotografii P166056-1


Kcor:
Un puzzle de 10 fotografii 433cdd36_179326

Cine vrea prima parte sa ridice labuta....

2Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Lun Iun 16, 2008 8:59 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Un puzzle de 10 fotografii 926351 eo,eo vrea,persoanjele sunt absot zoperbe

3Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Lun Iun 16, 2008 9:04 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

personajele sunt super draqutze
sa vedem prima parte

4Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Lun Iun 16, 2008 9:05 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

superbe in ce sens? in fine Kcor nu prea cred k e superba, am uitat sa zic ca nu are fata adica nu are chip

5Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Lun Iun 16, 2008 9:14 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

io vad ca are pe acolo un nasuc, adik sunt frumoase si faine :D

6Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Lun Iun 16, 2008 9:18 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Inca si acum imi aduc aminte cum l-am intalnit, stateam pe pervaz, geamul era larg deschis cand pe bulevard trece un baiat care imi fura privirile, acesta se uita in sus si imi ceru numarul de telefon pe care mai apoi i l-am aruncat pe geam, simteam ca el va fi alesul inimii mele, si asa a si fost ce amintiri placute, dar parca acum totul s-a schimbat la el, deabea daca imi mai da un "Buna" pe care alteori mi-l zicea pana auzeam, ceva sigur s-a intamplat cu el insa nusti ce, aud usa, o deschid, la usa 2 tradafirii negri si o cutiuta rosie, o deschis, inauntrul ei un biletel pe care scria parca cu sange "sfarsitul ti-e aproape" arunc cutia din mana si fug in camera mea, il sun pe randall si ii dau intalnire in fata parcului pentru a vorbi.
Ajung in fata parului el era deja acolo ii vorbesc insa acesa nu-mi rapsunde, enervandu-ma plec acasa, cu siguranta aceasta este o gluma proasta pe care mi-o face ca sa ma sperie si sa-i demonstrez ca nu ma supar cu una cu doua, asa ca zambesc si il sun pe fix, imi raspune mama sa:
-Buna ziua, cu Randall daca se poate
-Cum? Nu stiai a murit azi dimineata zice printre lacrimi mama lui...
imi cade telefonul din mana si ma gandesc ca am vorbit cu o FANTOMA...daia nu mi-a raspuns acestul lucru ma ingrozi enorm de tare asa ca m-am izolat in camera pentru cateva zile, Hotarasc sa trec peste asta asa ca ma imbrac si plec la inmormantarea lui...
Ma apropii de curtea cimitirului si ii vad sicriul ma apropii de el, avea fata rosie si ochii inca deschisi larg, parca vazusera o fantoma ultima oara, ma uit la mana lui, care era strasa, ii desfac mana si gasesc un biletel pe care scria "Sufera cel ce iubeste, cel iubit isi bate joc", arunc biletul speriata si fug acasa ingrozita, trebuia sa descopar misterul acesta, oare de ce a murit, ce insemna oare acel biletel, si de ce avea fata rosie?

7Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Lun Iun 16, 2008 9:27 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

wow ce ..miscator..mi-a atins undele senzsibile intr-o mica parte
chiar imi place partea asta ,adik imi place cum ai intrat asa pe fic
bravo
hai cu nextuletu:)

8Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Lun Iun 16, 2008 9:34 pm

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

woauuuu!....ai talent....chiar imi place:).....asta e primul fic de pe forum pe care postez....Sofia e super draguta......mi s-a parut ca ia dat cam repede nr de tel baiatului acela......dc se racise relatia lor asa?.....si acum a murit Un puzzle de 10 fotografii 84916 ......ce lucruri spokey i se intampla....
next Un puzzle de 10 fotografii 474318

9Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Mar Iun 17, 2008 10:17 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

tare!!
vnb cu o fantoma,detul d emistoo si ingrozitor!!
dar ce inseamna bilertelele alea??dc avea fata rosie baiatul???
next!!

10Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Mar Iun 17, 2008 11:57 am

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Pe drum spre casa parca cineva sau ceva ma urmarea, grabesc pasul pana ajunc in fata blocului chiar la scara mea, nu-mi venea a crede pe scari plangea o fata, o fata care avea fata alba acoperita cu un vual negru care i-o acoperea aprape in intregime, iar in spate era un ingeras firav, insa plin de sange, speriata, fac un pas inapoi dar parca cineva imi pune piedica si cad pe asfalt ramanand inconstienta pana dimenieata cand totul se sfarsise, in incaercarea mea de a ma ridica observ un bilet si o fotografie O nu alt bilet deschid biletul si citesc "Noroc ca te cheama Sofia" si fotografia din care nu se intelegea nimic am bagat-o in buzunar indreptandu-ma spre scara, ajung la lift, si intorcand capul vad acelasi chip numai ca era schimbat acelei fete care plangea acum ii iesea sange din ochi, vad cum vrea sa ma omoare, vrea sa ma injunghie cu un cutit insa ce? acel ingeras ii opreste mana sapunadu-mi sa plec acasa cat se poate de repede fara a ma mai uta inapoi, lucru pe care il si fac pana ajung acasa.
Incui bine usa si pun pe la fiecare geam si inclusiv la usa tot usturoiul pe care il gasesc si ma asund sub pat gandindu-ma la ce sa fac sa scap de acea oroare peste care mi-a data soarta si norocul...

11Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Mar Iun 17, 2008 12:37 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

mda.. dci ficul asta este unul dintre cele mai ciudata ficuri,nu prea am inteles ce vrrei u sa spui aici ,adik nush nu prea am inteles faza cu liftu si cine vroia sa o omoare!
sper ca o sa existe si dialog in ficu asta.
oricum e marfa :*:*:*:*

12Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Mar Iun 17, 2008 12:41 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Pey tot aia vroia sa o omoare numai ca se transformase, nu mai avea fata alba si ii curgea din ochi sange....si da...o s aexiste si dialog, da mai incolo

13Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Mar Iun 17, 2008 1:26 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

thanks pt. lamurire :* Un puzzle de 10 fotografii 858435

14Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Mar Iun 17, 2008 1:32 pm

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

Megumi e cea care vrea sa o omoare nu?......sincer ma asteptam ca ingerasul acela sa fie rau......usturoi?:))....eu stiam ca nu se pune decat de Sfantul Andrei;)).....imi place cum descrii....si imi plac ideile tale....
next pls Un puzzle de 10 fotografii 16466

15Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Mar Iun 17, 2008 5:46 pm

KittieChaos~DeadlyDesire

KittieChaos~DeadlyDesire
Junior
Junior

am citit si eu si-mi place foarte mult,insa mi se pare ca grabesti lucrurile...si din cauza asta cititorul nu prea pricepe ce si cum se intampla...treci de la un element la altul foarte repede.....


anyways...astept next!!!

16Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Mar Iun 17, 2008 9:02 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

tare!mia palxcut!
ce tare ingerasul,a ssalvat-o,iar fata aia care statea si plangea a vrut sa o omoare??!!
sa vedem ce ne mai dai!!ce ne mai pui aas incat sa tina suapansul!next!

17Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Mier Iun 18, 2008 8:28 am

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

helloo alina ai adormit??? nu vezi ca ai o, tona de commuri si u ai uitat sa pui nextu?pls hai mai repede ca ma plictisesc fara el Un puzzle de 10 fotografii 84916

18Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Mier Iun 18, 2008 11:05 am

Gothic

Gothic
Incepator
Incepator

Hmmm....

E ciudat, dar intr-un sens bun.Misterul asta care invaluie fiecare propozitie, si actiune a fetei nu e de lasat.

Sincer, incerc sa ma pun putin in pielea personajului.E destul de ciudat, ca Rendall sa moara asa deodata, sa aiba un biletel in mana....fata rosie...si toate celelalte personaje care apar asa deodata si o deruteaza pe Sofia.

Hmm...e super interesant.

19Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Mier Iun 18, 2008 2:46 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Dupa o gandire amanuntita, ma ridic din pat ma imbrac si plec fara a ma mai teme de nimic, parca, insa gandu-mi numai la aceea fantoma care mi-a provocat atatea probleme in viata mea linistita.
Ma uit din nou la acea fotografie, si o bag din nou prin buzunar, trebuia sa ajung la biserica sa vorbesc cu preotul, alta varianta nu mai aveam, pentru asta trebuia sa trec pe langa cimitir, imi i-au inima-n dinti si cu fata in jos grebesc pasul din ce in se mai mult.
Deodata ceva ma loveste in cap, ma intorc si vad un alt biletel, il deschid si citesc "Nu toti ingerii sunt buni", si pe cealalta parte o noua fotografie, o bag in buzunar si-mi continui drumul gandindu-ma la ce o insemna acel bilet, ajung in fata bisericii, intru, in fata altarului se afla o oglinda mare, si in oglinda nu eram eu ci o fata care semana cu mine, parca vroia sa-mi zica ceva dar n-am fost atenta pentru ca se auzeau niste picaturi venind din altar, ma apropi de altar, dar fata aceea din oglinda ma opreste:
"Stop, nu te duci acolo, pentru ca vei regreta"
"Dar cine esti?"
"Prostuta de tine, sunt TU!"
"Eu?"
"Da, tu din viitor"

"Taci Kcor!" se aude o voce venind de afara, ma intoc, era preotul care vine si ma i-a de mana
"Nu o baga in seama, nu este nimic in altar" ma trase spre iesire, insa ma smucesc si strig cu putere:
"Multumesc Kcor" si fug spre iesire, cat mai departe.



To be continued

20Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Mier Iun 18, 2008 3:56 pm

KittieChaos~DeadlyDesire

KittieChaos~DeadlyDesire
Junior
Junior

wow!!!

deci Kcor o ajuta!!!

ce bine:X:X:X:X:X


si preotul era tipa cealalalta,Megumi nu?

acum am inteles legatura titlului cu ficul
astept next!!!

21Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Mier Iun 18, 2008 4:16 pm

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

mai are de gasit 8 fotografii.....
cam incurcat...e misterios ficul....si de-asta imi place:X:X:X::X:X
cam ciudat preotul asta:-?
ea intrase in altar?.....yo stiam ca fetele nu au voie:-?.....decat la Sfintirea unei Biserici....
next Un puzzle de 10 fotografii 134418

22Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Mier Iun 18, 2008 4:18 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Nu a intrat pentru ca a oprit-o Kcor...

23Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Mier Iun 18, 2008 4:26 pm

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

aaaaaaa....ms ca m-ai lamurit:-*:-*:-*......
asteptam nextul Un puzzle de 10 fotografii 704897

24Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Mier Iun 18, 2008 4:38 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

hmm si io care credeam Megumi avea sa fie ea dar m-am uitat la poze si am vazut ca nu era Megomi ci Kcor ,am incurcat personajele , hmm si preotul acela era Megumi sau erau un preot normal si defapt Kcor mintise?

25Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Mier Iun 18, 2008 6:56 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

ii ami trebuei 8 fotografii si termina,dar pt asta trebuie sa infrunte alceva.......
fikul este ata de misterios,parl ste simti acolo
next!!>>>

26Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Mier Iun 18, 2008 7:02 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

PTR * ThInK GrEeN * -> Kcor a ajutat-o, si preotul defapt era Megumi, care incerca sa o duca cu ea pentru a o omori

scz de dublu-post, vad ca chiar va place ficul meu, am atatea cmenturi doamne, insa mai trb sa asptemtti 10 zile, nu o sa pot pune nextul pentru ca maine plec, deci pls nu-mi inchideti nici un fic...

Edit by SunShInE : Ti-am unit posturile...am zis ca adminii si mozii pot face dublu-post,dar doar in cazul unui anunt ce tine de administrarea forumului.

27Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Joi Iun 19, 2008 4:10 pm

Cris

Cris
The Boss
The Boss

Uh...totul se intampla atat de repede...nu inteleg nimic.Tiparul focurilor Horror e intradevar unul rapid,insa ceea ce ai povestitit u mi s-a parut ca se intampla intr-o fractiune de secunda.
Trebuia sa mai introduci descrieri...la partea cu cimitirul puteai descri emai mult..spaima ei etc.
Sunt locuri unde nu inteleg nimic...mi se par propozitii fara sens.

Stiu ca te-am deranjat si imi cer scuze...

[ti-am unit posturile]

https://sun-time.forumgratuit.ro

28Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Dum Iun 29, 2008 11:46 am

Kihari

Kihari
Incepator
Incepator

haide....mai pune si restul...vreau sa mai citesc pentru ca is foarte curioasa ^_^ ce se va intampla mai departe ^_^

29Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Dum Iun 29, 2008 12:14 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Interesant , ma inspaimanta putin... Kcor vrea sa o avertizeze ceva pe Sofia, asa banuiesc ... Nu stiu , m-ai lasat cu sufletul la gura, asa ca astept continuarea.

30Un puzzle de 10 fotografii Empty Re: Un puzzle de 10 fotografii Dum Iun 29, 2008 12:34 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Inchid ochii, si fug inspaimantata pe langa cimitir, o voce palinda imi trezeste putin simturile, cineva parca ma chema din acel abis negru, acea voce imi era tare cunoscuta, era vocea lui, NU...Randall. Ma apropi de poarta cimitirlui, un vant puternic o izbeste de gard, inghit in sec si intru, cu cat ma apropiam mai mult cu atat vocea parca era din ce in ce mai slaba, pana cand sfarsie sa ma strige, deodata fac ochii mari, frunzele de pe jos fac un vartez in jurul meu, o lumina verde imi trece prin fata si mai multe, O NU! si mai multe, se aduna si fac un ghem mare iar din acel ghem iese...RANDAll, o nu se apropie de mine, imi pierd echilibrul si cad jos, el se tot apropia de mine, capul il tine in jos pentru a nu-l vedea, intinde o mana catre mine spunand "Ajuta-ma" pana lui era aprope fara pic de carne, deadoata isi ridica capul, era la fel de rosu, scoase limba la mine, Bleah, era plina de viermi care se infruptau din ea, si deodata ma priveste ochi, acea privire fulgeratoare ma facu sa devin inconstienta.
Deschid ochii, eram intr-o inchisoare din piatram incerca sa-mi misc mainile insa erau legate, incer si picoarele insa acelasi rezultat nu reuseama sa ma misc, eram legata intr-un fel de cerc rosu pe care erau niste simboluri pe care le vazusem pe usa altarului, deasupra mea se vedea cerul cu luna, in temnita intra Randall, care, incepu sa faca un dans ciudat in jurul cercului, ma uit din nou la luna, era rosie
"Ce se intampla?" strig eu disperata
"prostuta de tine, am nevoie ca sufletul tau sa devina negru pentru a reusi sa ma transport in el pentru a ma razbuna"
"Pe cine?"
"Gata cu vorba, SA INCEAPA RITUALUL, dar mai intai de asta am nevoie de prietenul meu de increde, si aduce un sobolan imputit pe care il pune jos, acum mai trebuie doar creier de vierme cu care iti voi scoate inima, si pleca intr-o alta camera lasandu-si sobolanul in aceea camera cu mine
ma gandesc putin si gasesc raspunsul, SOBOLANUL MA POATE SALVA, incep sa-l strig si aceasta sare pe umarul meu
"Te rog sobolanule, fac ce vrei numai elibereaza-ma!"parca inebunisem vorbeam cu un sobolan, acesta cobori si aduse o bucata de cascaval pe care mi-o arata iar eu dada-si din cap, si imeidiat sobolanul a inceput a-mi roade sforile de care eram legata

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Subiecte similare

-

» Fotografii....

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum