Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

I just tried to be different

+8
Cris
Gothic
Silver_Dragon.
KittieChaos~DeadlyDesire
X-treme
Crazy town
^..::~nymphetamine~::..^
AliceCullen
12 participan?i

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1I just tried to be different Empty I just tried to be different Lun Iun 16, 2008 9:17 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

A new fan fic.
L'am scris cu inca o fata,Dizzy .
E terminat. Ramane doar ca voi sa il cititi shi sa lasati comm. Sper sa va placa.


Personaje:



Bill – Misterios, mereu in cautarea necunoacutului… Mereu pe urmele intunericului… De mic a fost atras de privelistile intunecate, de sangele care curge prin corp … Are instincte uneori animalice, stapanite cu greu… Este ambitios, puternic si impunator …






Tom- Fratele geaman al lui bill. Este mereu interesat mai mult de distractii decat de lucrurile serioase. Cei doi sunt apropiati dar foarte diferiti in comportament si in gandire. in timp ce bill se gandeste la profunzimea lucrurilor, tom se gandeste doar la aparenta si la suprafata. Este puternic asemeni fratelui sau dar in acelasi timp si foarte imatur





Luna – O simpla fata care din cauza iubirii devine vampir ...Regreta mult ceea ce i s-a intasmplat, insa iubeste sa se razbune pe acela care a transformat-o... Il face sa sufere cu fiecare ocazie, jucandu-se cu viata si sentimentele acestuia ....




Prima parte:


Coltii mei reci au strabatut brutal gatul fin si moale al fetei … Am inceput sa ii absorb ca un burete fiecare picatura de sange … Simteam cum in bratele mele ea cade prada durerii … II simteam teama care o invaluia… Nu ma mai saturam … Sangele ei … era… ceva special… Atat de dulce, atat de satios … Nu puteam sa cred ca inca o fata imi cadea in plasa …Totusi … Intre mine si ea se legase ceva … Dar nu ma puteam abtine… Foamnea si tentatia erau prea puternice chiar si pentru unul ca mine …

“Nuu … De ce ai facut asta ??? Ce esti tu???” soapte purtate de vant si uitate pe veci au fost si ultimele cuvite are fetei din bratele mele …

“I’m sorry girl…” am murmurat eu la urechea ei, insa nu ma mai auzea … Era deja cazuta ca o prada mortii …

Dupa ce am lasat trupul firav si neinsufletit pe trotuarul pustiu m-am ridicat nepasator si aplecat in zbor …
Simteam cum sangele ei se scurge incet prin venele mele, imbinandu-se cu al meu…

Un zambet strengar imi invada buzele… Acum nu mai trebuia sa umblu flamand si haituit peste tot … eram din nou puternic, din nou fermecator …



Ultima editare efectuata de catre Luna in Vin Iun 20, 2008 3:44 pm, editata de 1 ori

2I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Lun Iun 16, 2008 9:39 pm

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

sunt sigura ca vampirul era Tom:)....atitudinea lui....felul in care vorbeste......saraca fata.....inteleg ca se formase o relatie intre ei.........imi place cum descrii:).....desi eu stiu si de pe alte forumuri ca esti o scriitoare desavarsita......dar daca a murit......ca asa ai zis......cum se mai transforma in vampir?.....cum se mai razbuna?......
next I just tried to be different 635469

3I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Mar Iun 17, 2008 10:14 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

descrierea persoanjelor si a povesti cum ar veni este tare
oare sunt tare curioasa cn a muscat-o pe fata aia,cn a fost?? I just tried to be different 89851
tare,next!!

4I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Mar Iun 17, 2008 2:14 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Hmm.sa banuiesc ca Bill a muscat-o pe fata aia, si fata aia era Luna...super idee, si descrierea la fel, astept urmatoarea parte I just tried to be different 895864

5I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Mar Iun 17, 2008 4:51 pm

KittieChaos~DeadlyDesire

KittieChaos~DeadlyDesire
Junior
Junior

Yna:X :X

il pui si aici!!!!!

ce bine!!!

il mai citesc odata:X :X

Billu Billu....:-"

saracul de el...il compatimesc de pe acum:(

6I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Mier Iun 18, 2008 9:13 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

e infricosator,dar cine era vampirul?bill sau tom?

7I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Mier Iun 18, 2008 10:33 am

Gothic

Gothic
Incepator
Incepator

Waw!!!!!!!!!!

E super marfa!!!!

Vampirii mau fascinat mereu

Coltii mei reci au strabatut brutal gatul fin si moale al fetei … Am inceput sa ii absorb ca un burete fiecare picatura de sange … Simteam cum in bratele mele ea cade prada durerii … II simteam teama care o invaluia… Nu ma mai saturam [..]

Ce bine e descris!!!!

Dupa felul in care povesteste....as zice ca e....Bill???

8I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Joi Iun 19, 2008 11:25 am

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

Dupa cateva momente eram pe acoperisul blocului de lux in care locuiam eu si fratele meu. Am tras adanc aer in piept si am inchis ochi. Coltii ascutiti de un alb imaculat s-au retras. Eram din nou eu.

Ajuns in fata usii apartamentului mi-am ciufulit putin parul, mi-am aranjat gulerul gros al hainei si am intrat.

"Hey! Bro... pe unde ai fost?" mormai Tom

“M-am plimbat… Nu suport sa stau inchis aici” i-am raspuns eu intrand in baie

Mi-am dat jos bluza patata cu sangele pur al fetei.

“BILL! Hai sa vezi ceva ce o sa iti placa”urla Tom de pe fotoliul din fata televizorului

“O fata de 16 ani a fost gasita acum o ora, abandonata pe un trotuar de pe o strada laturalnica din centrul orasului. Fata zacea intr-o balta de sange. Din pacate un s-a mai putut face nimic pentru ea.

Dar medicii legisti spun ca prezenta muscaturi si lovituri in zona gatului”

“Oare ce bestie ar putea face una ca asta?” spuse tom mirat privid uimit la televizor

9I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Joi Iun 19, 2008 12:24 pm

KittieChaos~DeadlyDesire

KittieChaos~DeadlyDesire
Junior
Junior

yaaaaaay:X:X:X:X:X

Billu vampirul:X:X:X:X:X

si Tom asta8-|

sheeeesh8-|


pune intrebari mai cv ca mama :))


fata de 16 ani...Bill mama....tu esti bestia:D


da nu esti o bestie:X

next Yna:X:X:X:X

abia astept my fave parts:X

10I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Joi Iun 19, 2008 4:04 pm

Cris

Cris
The Boss
The Boss

Am spus ca ma apuc si eu de postat pe la ficuri...

Tema acestui fic e una perfecta.Bills i Tom arata la fel ca adevaratii Bill si Tom[TH]
Vreau neaparat o poza cu Luna...

Imi place ficul tau petnru ca descri totul din perspectiva unui baiat.Nu am ami intalnit asta pana acum.Bill e vampiru,nu? Fermecator :X

https://sun-time.forumgratuit.ro

11I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Joi Iun 19, 2008 8:15 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

bill e vampirul I just tried to be different 858435 ..tare
cik la tom cn ar putea face una ca asta??cn decat fracsu
data vitoare,ne dai o portie mai mare???
neyt...

12I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Joi Iun 19, 2008 8:20 pm

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

woauuuu!!!!...deci Bill era:O:O:O.......da' dupa cum i-a vb am crezut ca-i tom:|
mdeah tom...oare ce bestie ar putea face asta....a...niciuna.....decat fratitu' geaman:)
e interesant:)
next I just tried to be different 134418

13I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Vin Iun 20, 2008 2:31 pm

Gothic

Gothic
Incepator
Incepator

Da..Bill.Mi-am dat seama, ca el e mai sensibil
Desi in partea asta, iti creeaza o parere cum ca el ar fi un tip mai insensibil, si sigur pe el.Cel putin asta e punctul meu de vedere.

Din cate vad, Tom nu l-ar banui pe Bill nici o secunda.

hmm...e destul de interesant

14I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Sam Iun 21, 2008 9:35 am

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

“Oare ce bestie ar putea face una ca asta?” spuse tom mirat privid uimit la televizor

“Nu stiu” i-am raspuns indiferent si am plecat in camera mea sa fac o baie si sa ma culc

Cand am ajuns in pat gandurile au inceput sa ma invadeze … Ma intorceam de pe o parte pe alta … Nu puteam adormi … Acea … fata … Eu .. ea .. Sunt …Cine … sunt … Sau mai bine … ce sunt??? … Nu se putea… eu sa fiu … Un … ce ???… Mii de intrebari imi zburau pasagere prin minte … Ce facusem ???

Incepusem sa ma zbat intr-o agonie continua … Eram mizerabil… Incepuse sa imi fie rusine si de propria persoana … Ajunsesem sa devin un nimic … Un simplu lucru care face umbra pamantului, ba chiar ii distruge frumusetile …

“Nu sunt eu acela… A fost o inscenare” …

M-am trezit strigand pe podeaua rece … Se pare ca am cazut din nou din pat, probabil din cauza razelor soarelui foarte puternice … Eram ud si transpirat … Am incercat sa ma ridic, si m-am indreptat instinctive spre oglinda … Mi-am privit pentru a mia oara chipul… Aveam acelasi par nearanjat, acelasi ochi rosii si graitori … Hainele imi atarnau neingrijit si ingrozitor pe corpul reintinerit…

M-am linistit cand am observat ca

15I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Sam Iun 21, 2008 12:47 pm

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

cand a observat ce? ce? ce? ce? ce? ce? ce? ce?CEEEEEEE???????????
ii dispare reflectia din oglinda sau ce?doamne cat iti iubesc eu ficurile....esti autoarea mea preferata....maestra descrierilor si s monologului......
next I just tried to be different 635469

16I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Sam Iun 21, 2008 8:28 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

ce?ce a observat?zi!ca mor aici pe loc de curiozitate!zi!

17I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Sam Iun 21, 2008 11:03 pm

*[VoOdOo]*[DoLl]*

*[VoOdOo]*[DoLl]*
Junior
Junior

Yna si Dizzy ati facut o treaba excelenta cand va-ti gandit sa scrieti fic-ul asta

eu l-am citit pe tot si pot spune ca e absotul excelent.

Gemenii sunt priviti altfel decat niste staruri cu mult succes:)

Well, acum il framanta gandurile I just tried to be different 895864

NEXT I just tried to be different 94082

http://www.redmoonkaulitz.hi5.com

18I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Dum Iun 22, 2008 1:26 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

ce??cec???sunt ate cruioasa si nu cred ca sunt singura!!
ce se intampla??!!
next!tare,succes!!in continuare!

19I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Dum Iun 29, 2008 1:06 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

M-am linistit cand am observat ca coltii nu imi erau iesiti … Acum puteam da ochii cu lumea … Nu mai trebuia sa ma ascund …

Da, asa este. Sunt jumate vampir, jumate fiinta vie. Am mostenit asta de la mama. Dar sunt semipur deoarece tata e om.... normal. De aceea si Tom este normal. El a mostenit genele de la tata.

Am aflat asta de la mama acum 2 luni cand am implinit 18 ani.
La inceput m-am bucurat deoarece in sfarsit am reusit sa fiu diferit de ceilalti. si de Tom... dar lucrurile un sunt atat de usoare pe cat par.

Faptul ca sunt si om are o importanta deosebita. Pot sa ies din casa ziua si pot manca.

Cel mai greu este insa cand este luna plina. La fiecare 30 de zile, sanagele mi se limpezeste. De fiecare data am niste dureri ingrozitoare si nevoie mai mare ca oricand de sange.

“Peste 2 zile este luna plina…” spun incet privind gresia alba de sub picioarele mele inghetate

Imi ridic privirea si privesc din nou oglinda. Simt o durere usoara si apoi vad cum imi cresc coltii…

20I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Dum Iun 29, 2008 1:08 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

I just tried to be different 98263 era vampir, nu poate fi sigur ca nici tom nu a mostenit macar o picatura din acele gene de la mama lui, si acum pe cine va mai ataca, pe Tom?

21I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Dum Iun 29, 2008 1:15 pm

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

ce super e:X :X :X :X :X...deci este jumatate om jumatate vampir:)....misto....poate sa iasa si ziua:).....
faza cu luna.....credeam ca asa se intampla cu varcolacii:|....whatever:)........
next pls:)

22I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Dum Iun 29, 2008 8:09 pm

Renne

Renne
Incepator
Incepator

e interesanta si infricosatoare....dar nici in ruptul capului nu stiam ca Bill e vampir....chiar te pricepi la astea si next I just tried to be different 895864

http://www.vrajitoarele-WITCH.piczo.com

23I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Lun Iun 30, 2008 10:07 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

cat de tare,a mostenit de la amam sa,aia cu vampirul ,iar tom de la tacasu
sutn curioasa ce va aface in continuare!!!
Cine uramtoarea victima!!

24I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Lun Iun 30, 2008 12:19 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

o,nu!i se vad coltii!!!daca tom afla ca e vampir,ce se intimpla cu el?o sa fuga de-acasa?

25I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Lun Iul 07, 2008 5:45 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

Imi ridic privirea si privesc din nou oglinda. Simt o durere usoara si apoi vad cum imi cresc coltii…

“E timpul pentru micul dejun” imi zic in minte si ies din baie indreptandu-ma spre camera mea. Deschid geamul si inspir adanc aerul curat de dimineata.

Exact in acel moment prin fata blocului trece o femeie cu o fetita de mana.

“Astazi nu” apoi inchid geamul si ma pun inapoi in pat cu mainile pe piept privind tavanul.

Tentatia era mare, iar eu nu ma mai puteam mult timp opune … Am inceput sa numar incet in gand, incercand sa aman tot mai mult clipa crimelor care vor urma…

“…Cinci … Sase … Sapte …Aaaa…” Urletul meu brazda camera, evada si inunda tot blocul …

Pumnii mi se ridicasera in semn de protest … Incepusem deja … Foamea si nevoia de sange imi clocoteau in vene …Pofta si tentatia ma invinsera, iar eu mi-am luat pelerina neagra si mi-am aruncat-o pe umeri …
Voalurile mi se unduiau lin pe trup, fluturand incet si transmitandu-mi fiori…

“Aaaaa….Nuuu….Nuu … Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu…”

Privind in jos, chiar sub mine se afla ea …

26I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Lun Iul 07, 2008 8:34 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

wow ce tare!!
oare ce se va intampla??
chair le va omori??pacat!!
next!

27I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Mar Iul 08, 2008 7:39 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

ha!sper sa nu le oamoare.poate daca reuseste sa nu le omoare se va invinge pe sine insasi.si ce era sub el?

28I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Mar Iul 08, 2008 10:12 am

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Deci e minunat I just tried to be different 858435 ador ficurile cu vampirii si mai ales atunci cand apar Bill si Tom. E mai interesant asa. Hm. poi , o noua crima? am citit multe ficuri de genu dar asta e una mai speciala , pentru ca descri frumos si ai imaginatie bogata. Astept o continuare si vreau sa aflu ce se mai intampla cu Bill... cum rezista sa nu omoare.

29I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Mar Iul 08, 2008 12:10 pm

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

oau:X :X :X X:X ......care ea?.....cea pe care o iubeste?.....
pacat ca nu se poate abtine:(.....
next pls:)

30I just tried to be different Empty Re: I just tried to be different Mar Iul 22, 2008 5:59 pm

*[Lost^In][Your^Mind]*

*[Lost^In][Your^Mind]*
The Boss
The Boss

stiu ficul si e genial yna :D
lam mai citit pe un forum unde e terminat de mult
imi place ca bill e vampir ...si cum se fereste el de tom
e interesant :D

next!

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum