Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

I just tried to be different

+8
Cris
Gothic
Silver_Dragon.
KittieChaos~DeadlyDesire
X-treme
Crazy town
^..::~nymphetamine~::..^
AliceCullen
12 participan?i

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

31I just tried to be different - Pagina 2 Empty Re: I just tried to be different Vin Iul 25, 2008 1:44 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Inca nu am primit o continuare... ma intreb daca o vom mai primi vreodata :|

32I just tried to be different - Pagina 2 Empty Re: I just tried to be different Lun Iul 28, 2008 3:38 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

Privind in jos, chiar sub mine se afla ea … Nu putea fii
aici … Nu putea fi sanatoasa… Nu putea fii bine…
Trebuia sa fie
moarta…Trebuia sa fie la spital cel putin … Nu trebuia sa fie vie … Sau cel
putin sanatoasa… Nu putea sa fie … Eu … tocmai eu … I-am supt sangele strop cu
strop … Picatura cu picatura… Cum de acum … Dupa doar o zi … se plimba pe
strada ??? Cum putea sa fie asa???






Eram foarte mirat, poate de
aceea m-am lasat, asemeni unei pasari de prada, deasupra ei …






“Ce cauti aici???” glasul meu
tuna, facand-o sa tresara …






Poftim?” imi raspunse femeia mirata





“Am intrebat ce cauti aici. Dupa cele
intamplate aseara, nu ai cum sa fi vie” i-am spus eu nervos.






“Mami… cine e nenea asta?”
spuse fetita ascunzandu-se dupa fusta femeii






“Auzi, domnule un te cunosc si
cred ca ma confunzi. Acum te rog lasa-ma sa trec.” raspunse femeia indignata,
impingandu-ma apoi trecand mai departe






“Nu era ea. Un avea cum sa fie
ea.” Mi-am spus eu cu voce tare privind femeia speriata indepartandu-se cu pasi
repezi.






M-am ridicat in aer si am intrat pe geam inapoi la mine in
camera.
Imaginea fetei ma obseda, ma urmarea pretutindeni.
Simteam ca intre noi s-a format o legatura.






“Ma intreb ce s-a intamplat cu ea…” mi-am spus mergand
spre baie cu un prosop in






brate “Oare s-a transformat?... nu,nu. Nu are cum… i-am
baut prea mult sange” am spus eu in timp ce imi dadeam jos pelerina neagra






“Stiam ca esti nebun dar nici
chiar asa” spuse Tom care ma privea perplex de langa usa deschisa larg






“C-ce faci aici?” i-am spus eu speriat





“Am venit pana la baie… Stii? E
si baia mea… Dar ce erau bazaconiile care le ziceai mai devreme? Ce sange ai
baut?”

33I just tried to be different - Pagina 2 Empty Re: I just tried to be different Mar Iul 29, 2008 10:04 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

wow
iar ai pus netx!!!
la descoperti,sia dat seama tom ca ele este vampir?????
next!! I just tried to be different - Pagina 2 858435 I just tried to be different - Pagina 2 858435 I just tried to be different - Pagina 2 89851

34I just tried to be different - Pagina 2 Empty Re: I just tried to be different Mar Aug 05, 2008 2:22 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

doamne!!!!a dat iadul peste bill!ce i-a trebuitsa spuna asta cu voce tare!oare ce-i va spune bill?next!

35I just tried to be different - Pagina 2 Empty Re: I just tried to be different Mar Aug 05, 2008 8:03 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Pune nextul pana poimaine cel tarziua, altfel ficul ajunge la arhiva!!!

36I just tried to be different - Pagina 2 Empty Re: I just tried to be different Sam Aug 09, 2008 8:26 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

“Am venit pana la baie… Stii? E si baia mea… Dar ce erau bazaconiile care le ziceai mai devreme? Ce sange ai baut?”

“Ah… erau niste replici dintr-un film…” acesta a fost primul lucru care mi-a venit prima data in minte.

Credeam ca o sa isi dea seama ca mint.Dar nu a fost asa… Tom s-a scarpinat putin in cap si a plecat inchizand incet usa…

Am scapat … se pare ca pentru a nu stiu cata oara Tom crezuse inventia mea cu “rolul in filme”…

Dupa ce a iesit indignat pe usa Tom, m-am aruncat pe pat… Intrebarile imi zburau vajaind cu putere prin capul stors de minte …

Ce se intampla cu mine ??? Oare acea fiinta normala… Acea fata … Era asa importanta pentru mine??? De ce, dupa ce ii gustasem sangele, dupa ce o ranisem pentru propria placere… O vedeam inca… O simteam inca … Oare ce patisem ???

“Bill … Frate … Actoru’ meu in devenire … Hai sa vezi ceva …” Tom striga incercand sa ma aduca langa el pe canapea …

M-a tras langa el, tinandu-am de mana …

“Uita-te … O noua bestie …” imi sopti el oarecum speriat …

La televizor era o emisiune foarte interesanta despre “Ciudateniile omenirii”…

“Si de ce m-ai chemat ???” l-am intrebat eu indigant …

“Stai putin … .Imediat o sa vorbesca despre ceva interesant …” imi raspunse el absent, strangandu-ma mai tare de mana …

Inima imi deveni cat un purice, urcandu-mi-se in gat, stomacul mi se intaorse pe dos, un nod mi se puse in gat cand reporterul lua legatura cu o femeie, la poala fustei careia statea o fetita …

#Avea colti mari … Era un baiat … Cred ca el a fost atacatorul … Vinovatul pentru toate crimele care au avut loc de doua luni incoace …#

37I just tried to be different - Pagina 2 Empty Re: I just tried to be different Sam Aug 09, 2008 8:38 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

wow!!!
in sfarsit ai pus nextul!! ::*:
hmm,nu sia dat seama tom dupa cate ori ia zis bill aia cu actorul!! Ras Ras tare!!!
hmm,oare ce se va intampla in continuare?? Dinti
next!

38I just tried to be different - Pagina 2 Empty Re: I just tried to be different Dum Aug 17, 2008 8:31 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

esti cea mai tare!fikul e super!!!!!eu vreau next in momentul asta,in clipa asta.dar oare cum era femeia aia vie?dupa ce ii bause atita singe.si tom crezuse chestia cu "rolul in filme"
_________________

39I just tried to be different - Pagina 2 Empty Re: I just tried to be different Vin Aug 29, 2008 11:47 am

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

^Avea colti mari … Era un baiat … Cred ca el a fost atacatorul … Vinovatul pentru toate crimele care au avut loc de doua luni incoace …^
^Si spuneti ca era tanar???^
^Da … Nu avea mai mult de douazeci de ani … M-a oprit din senin … Se parea ca este mirat … Parea ca cauta o alta persoana … ^
“Hai ma, Tom! Lasa-ma cu prostiile astea!” i-am spus eu lasandu-l in urma, mirat de reactia mea.
Tom ma urma pana in camera
“Mai demult iti placeau chestiile astea.” Spuse tom ezitand
“Da. Mai demult… Si… oricum sunt niste inventii” i-am raspuns plictisit asezandu-ma pe partea cealalta a patului
Dupa un moment de tacere… Tom nu se mai putu abtine
“Stii? Te-ai schimbat in ultima vreme.”murmura el privindu-si varful adidasilor
“Da? Mie nu mi se pare…” i-am raspuns incercand sa par nepasator
“Vezi inainte ma intrebai de ce zic asta. Acum nici un iti mai pasa”
Dar inainte ca sa termine ceea ce a inceput sa spuna, telefonul meu incepu sa vibreze pe noptiera de langa pat.
M-am intins si l-am luat.
“mama” mi-am spus in gand si am deschis clapeta
“salut, mama… ce faci?” i-am raspuns eu dulce mamei
“asta de cand se intelege asa de bine cu mama?” isi spuse tom mai mult pentru el, apoi se ridica nervos si iesi din camera trantind usa
“Uite dragule, nu pot vorbi mult acum. Te-am sunat sa iti spun sa ai mai multa grija de tine si de ceea ce faci. Toata lumea vorbeste doar despre fata aia de ieri noapte.
“Te roog … Mama… Explica-mi … Ce e cu mine??? De ce sunt ata de infometat de sange???”
”Esti un copil … Bill … Ti-am mai zis asta de nu mai stiu cate ori …Esti jumatate vampir …este normal sa tanjesti dupa sange …La fel ca mine, te hranesti cu durerea celorlalti … ”
“Dar mama … Tom ???”
“Fiule… Acum … Gata … Tom nu are nici o legatura cu vampirii… Tu esti cel care ai mostenit aceasta insusire … Esti sungurul vampire din familieinafara de mine …”
“Mama … Urasc … Nu vreau …”
“De ce ??? Urasti sa fii mai bun … Mai special ???”
“Nu … Dar … Urasc sa ma ascund …”
“Acum … Te rog termina … Trebuie sa plec … Ai grija de luna plina … Peste doua zile … Si .. Ai grija pe cine mai seci de sange… Nu e usor sa te ascunzi…”
“Mama …Stai …”

40I just tried to be different - Pagina 2 Empty Re: I just tried to be different Vin Aug 29, 2008 2:28 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

Am primit un next!
Il inteleg pe Bill,nu-si doreste sa te ascunzi...
Tom e suspicios...Cede el ca cava nu e in regula
Dar ce s-a intimplat cu tatal celor 2?
Si mama lui Bill,bea si ea sange?

41I just tried to be different - Pagina 2 Empty Re: I just tried to be different Vin Aug 29, 2008 2:57 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

wow!!tare!!avem next!!!hmm,nus ce sa zic dar cred ca tom o sasi dea seama,nici mi enu prea miar palce sa fiu vampir deoarecce,vb lu maicasa ca este cam greu!!!plz vreua enxt!!

42I just tried to be different - Pagina 2 Empty Re: I just tried to be different Vin Sept 05, 2008 10:25 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Lasa-ma sa ghicesc esti din nou plecata sau nu mai intri pe forum...astept raspunsul prin PM...momentan nu inchid ficul!

43I just tried to be different - Pagina 2 Empty Re: I just tried to be different Dum Sept 07, 2008 8:53 pm

*[Lost^In][Your^Mind]*

*[Lost^In][Your^Mind]*
The Boss
The Boss

E destul de ciudat ce se intampla cu bill si eu cred ca tom este tot mai aproape sa descopere adevarul
E rau sa fii mai ciudat dar totusi placut
Deci femeia aia a mers si a povestit ce a vazut?
Dar fata pe care a atacat-o ...ce s-a intamplat cu ea?
Poate s-a transformat,de unde poate sti bill?

Imi place cum a zis maicasa faptul ca e doar un copil
Si are dreptate
Acum sunt curioasa ce va face
faza cu actoria a fost buna :D

next!

44I just tried to be different - Pagina 2 Empty Re: I just tried to be different Vin Oct 10, 2008 10:39 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

X-treme a scris:Lasa-ma sa ghicesc esti din nou plecata sau nu mai intri pe forum...astept raspunsul prin PM...momentan nu inchid ficul!

Nu imi plac persoanele care fac pe ghicitorii ... Whtever ... Pot sa zic ca sunt mult prea ocupata pt a intra pe forum ???
Multumesc .. Atunci cand o sa am un next, il voi pune ... Pana atunci, puteti sa asteptati ... PT CA TOTI AVETI SCOALA SI ALTCEVA MAI BUN DE FACUT :d

45I just tried to be different - Pagina 2 Empty Re: I just tried to be different Sam Oct 11, 2008 2:40 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

mesajul este inainte cu vreo saptamana de scoala....si acum toti avem scoala...deci nu trb sa tipi la mine si oricum nu cu mine trb sa vorbesti acum si cu admina....

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum