Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Mitsuki`s Army

+10
Crazy town
Rain Angel
Silver_Dragon.
Dark Fire
Ukume
Black Rose
Renne
X-treme
live.laugh.love
` Laif !s coLour .
14 participan?i

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 2 din 3]

31Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Mar Iul 08, 2008 11:11 am

Ukume

Ukume
Incepator
Incepator

Dark, citeste mai atent..era 11 59 si portile se inchid la 12 (23:59 si 24.00) Mitsuki`s Army - Pagina 2 171519
oricumk e fain...dar cand faci continuarea as vrea sa fie mai mareeeeeeee

Edit by Henny^.^ pentru postari consecutive.

32Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Mar Iul 08, 2008 11:48 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

hei!de ce intirzii asa mult.lumea vrea nextuuu!

oau!dar surorile chiar sunt legate una de alta!adik sa visezi ca sora ta e in pericol...
mi-e interesant ce se mai intimpla..

33Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Joi Iul 10, 2008 8:27 pm

stefy^_^stefy

stefy^_^stefy
Senior
Senior

Super fik...Astept continuarea

34Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Vin Iul 11, 2008 7:49 am

crina_sasuke kiss love

crina_sasuke kiss love
Senior
Senior

Foarte interesant si dragut fikul,astept sa continui!

35Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Mar Iul 15, 2008 11:32 am

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

si astept continuarea si e ciudat cu cele 2 srori , adik legatura dintre ele :)

36Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Mier Iul 16, 2008 7:50 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author


Capitolul V : Mitsuki spre un nou taram

Mitsuki fugii din camera pentru ca mai avea un minut pana cand se inchis portile.Alerga prin colidoarele orfelinatului cautand disperata iesirea . Ajunse intr-un sfarsit afara , insa prea tarziu , portarul tocmai inchise portile. Rasufla agitata si se ascunse dupa usa asteptand ca portarul sa se retraga . Omul pleca pe langa usa fluierand , nici macar nu-si dadu seama ca fata era ascunsa la 1 metru de el. Imediat ce aceasta disparu Mitsuki fugii spre poarta si fara sa se gandeasca mult se urcase pe gard si fugii spre cimitir. Incepu sa ploua , vantul sufla cu putere , insa ea trebuia sa ajunga .. la sora ei .
Era tot mai agitata cu cat se apropia mai mult de cimitir . Era intuneric si nu vedea mai departe , insa continua sa mearga. Uitandu-se printre copaci observa si ea casuta in care intrasera nu demult Anabell . Fiind nesigura nu intra in cladirea intunecoasa , astepta putin , cu speranta ca sora ei va aparea . Anabell nu dadea nici un semn de viata asa ca Mitsuki fu nevoita sa intre.
- Mitsuki , fi curajoasa , fa-o.
Pasii incet si urla dupa sora ei..
- Anabell! Esti aici? Fa-mi un semn... te rog! Iesi!
Insa nimic , fara sa observe se afla deja in casa , merse tot mai departe rostind numele sorei ei , pana cand...
- Anabeeeeeeeeeeeellllllllllllllllllllllllll......
Pamantul se invartea cu ea , nimic nu mai era ca inainte... a ajuns si ea in... Lumea Magica.


V-am pus nextul , cu intarziere :( imi cer scuze.
Ma bucur mult ca va place si sper sa cititi in continuare.



Ultima editare efectuata de catre Henny^.^ in Joi Iul 17, 2008 11:47 am, editata de 1 ori

37Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Mier Iul 16, 2008 8:25 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

wow
ce curajoasa este sorsa!!
bv@@ ce se va intampla!!???

38Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Joi Iul 17, 2008 11:25 am

Ukume

Ukume
Incepator
Incepator

E foarte fain dar cum am mai spus vreau continuarea mai mare...ai repetat un pic "fugii" dar e ok. Imi place. abia astept sa intru si "eu" in scena. :))) Glumesc. Abia astept sa il vad pe dark :)) ne vedem in fratie :*

39Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Joi Iul 17, 2008 11:59 am

Dark Fire

Dark Fire
Senior
Senior

A ajuns si ea in sfarsit in lumea magica..am asteptat momentul asta,peste putin timp vor aparea si alte personaje Mitsuki`s Army - Pagina 2 134418 (ukume...stiu ca sunt vedeta dar nici chiar asa barosan )abia astept sa ma vad si eu Mitsuki`s Army - Pagina 2 614494

40Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Joi Iul 17, 2008 12:04 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Poi ce pot spun... Mitsuki are mult tupeu si sper sa o seasca pe soara ei Annabell
astept urmatorul Capitol Fericit

41Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Vin Iul 25, 2008 11:53 am

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author


Capitolul VI : Puteri?

Pamantul se invartea cu ea , nimic nu mai era ca inainte... a ajuns si ea in... Lumea Magica. Cazu pe pamant , lacrimile ii inundau fata palida plina de frica. Ridica privirea , isi vazu parul rosu aprins , iar apoi privi spre corp , n-avea decat un halat roz ce era rupt pana la genunchi. Isi sterse lacrimile cu dosul palmei si privi imprejur. Nu era deloc impresionata , poate pentru ca nu vedea nimic de intuneric decat niste beculete urmate de un drum lung. Se hotari sa mearga dupa beculete cu speranta ca va da de cineva care sa o ajute si sa ii spuna de sora ei. Ii era destul de cald , fiind emotionata si obosita . Beculetele duceau spre o padure , asa ca Mitsuki se gasise intr-o padure. Nu la foarte mare indepartare observa foc , poate ca cineva este acolo . Se auzeau plansete si tipete de copii , insa Mitsuki nu se oprii , vroia sa vada cu orice pret ce se petrece .
Ajunse acolo , ii spiona. Era un batran cazut la pamant cu patru copii inconjurat.
- Yuu! Nu ne lasa! Te rooooog! se planse un copil si il imbratisa pe batran.
- Ukume , lasa-l sa respire , il sufoci! Urla celalalt copil care pare a fi un baietel.
Mitsuki stia ce se petrece , batranul era pe moarte , mai avea putin...
Yu privi spre copac si o vazu pe Mitsuki care speriata se ascunse dupa un tufis. Batranul ridica mana tremurand si arata spre tufisul unde se ascundea fata.
- Tu, dupa tufis , oo ca...cauti pe ... Ana...Anabell?
Mitsuki tresari auzind numele sorei ei , se ridica din tufis si se lasa vazuta. Copii se intoarse spre ea iar Mitsuki simti o tristete profunda vazand atatia copii plangand.
- Vino aici fata mea.. vi..vin-o!
Se apropie de batranel si se aseaza langa copii privind spre fiecare , analizandu`i din cap pana in picioare.
- Unde este Anabell? intreba Mitsuki dintr-o data .
- Nu .. nu pot... sa iti spun..as...asta acum! Tre...buie sa ..sa o cauti tu!
- Dar cum as putea ? nu am cum... nu am nici o idee unde ar putea fi.
- Iti spu...spun un singur.. lucru... a..a fos...a fost rapitaaa!
- Poftim? Nu , nu se poate.
- Spune-mi cum.. cum te cheama..
- Mitsuki.
- Mitsuki , copii... iti vor... explica maine... cine.. cine ti-a rapit sora!
- De unde stiti ca este sora mea?
- Nu... nu imi cere explicatii...
- Lui Yu ii este foarte greu sa vorbeasca si asa! ii spune Ukume cu lacrimi in ochi .
- Atunci spuneti-mi cum pot sa o recuperez!
- Trebuie sa imi promiti ceva... ai grija.. ai grija de copii .
- Bine! Am sa o fac! Dar spuneti-mi!
- Hai aici... prinde-ma de mana...
Mitsuki ii prinse mana batranului Yu . O lumina alba stralucitoare lumina padurea , Mitsuki simti cum inima ei ii sare din piept insa continua ... macar pentru Anabell. Batranul parca soptii ceva , nu se auzea clar , dar parca spunea o rugaciune .
Scurt timp iar Mitsuki adormi...
- Copii , va iubesc...


Sper ca e destul de lung :D



Ultima editare efectuata de catre ` Laif !s coLour . in Mar Aug 05, 2008 6:47 pm, editata de 4 ori

42Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Vin Iul 25, 2008 12:57 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

da este f lung!!
saracu mos!!imi pare rau de copii!!! Mitsuki`s Army - Pagina 2 84916
dar ea va avea grija de ei si va fi bn!!
e bn ca stie ce sa intamplat cu sora ei!!
netx!

43Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Vin Iul 25, 2008 1:02 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

De acum incolo va fi mai mult dialog :)
Mersi mult Persoana mea pentru parere :*

44Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Vin Iul 25, 2008 1:47 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

imi pare sincer rau de batran Mitsuki`s Army - Pagina 2 84916
saraci copiii , ma rog norocul lor ca o au pe Mitsuki
deabia astept sa aflu cine a rapit-o pe sora lui Mitsuki
acum incepe sa imi placa si mi-e moolt mai moolt ficul Mitsuki`s Army - Pagina 2 858435, faci o treaba buna

45Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Vin Iul 25, 2008 4:35 pm

Dark Fire

Dark Fire
Senior
Senior

baiatel baietel barosan de aici incepe sa fie mai interesant Mitsuki`s Army - Pagina 2 94082 saracul yu :( se intelegea clar tristetea din sufletele copiilor el face intrun fel povestea Mitsuki`s Army - Pagina 2 84916

46Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Vin Iul 25, 2008 7:23 pm

Renne

Renne
Incepator
Incepator

chiar e interesant acest capitol....ce chin pe mitsuki...1.sa-l gaseasca pe yu aproape mort si 2.sa-si piarda sora si nici macar sa nu stie de cn....totusi,cum va avea grija Mitsuki de copiii???sunt 4....iar ea o fata de nush cati ani...dar in fine pt mine arata de 16 ani:-?? deci...accept nextu Mitsuki`s Army - Pagina 2 635469 iar capitolul asta a fost Mitsuki`s Army - Pagina 2 474318

http://www.vrajitoarele-WITCH.piczo.com

47Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Sam Iul 26, 2008 12:41 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

acest capitol a fost super!sarmana mitsuki,trenuie sa-si salveze sora SI sa aiba grija de copii.next te rog!

48Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Lun Iul 28, 2008 2:25 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author


Capitolul VII : Soarta celor patru.

- Copii , va iubesc...
Dimineata urmatoare Mitsuki se trezi. Isi deschise ochii somnorosi si privi imprejur. Observa trei copii sapand o groapa adanca iar una dintre ele legand doua bete in forma de cruce.
Mutandu-si privirea mai incolo il vazu pe Yu acoperit cu o patura , isi inchise ochii si scoase un geamat lung.
Copii isi intoarse privirea spre ea , aceasta ridicandu-se in doua secunde .
- Aaa...
- Yu a murit , spuse una dintre copii coborandu-si privirea.
- Imi pare rau... va pot ajuta?
Mitsuki incepu sa sape impreuna cu copii pana groapa era destul de adanca. Il ridicara pe Yu si il puse in groapa. Il acoperi pe urma cu pamant si pozitiona crucea.
Acestia se asezara intr-un cerc si toti se uitara la Mitsuki. Nimeni nu indraznea sa spuna nimic , era o liniste totala , pana cand unul dintre ei sparse gheata.
- Eu sunt Dark Fire .
- Iar eu Renne...
- Tu esti Ukume asai ? intreba Mitsuki de la o fetita.
- Da .
- Iar eu sunt Asuka.
- Ma bucur sa va cunosc...
- Probabil esti curioasa sa sti ce se petrece , spuse Asuka.
- Ei bine , Yu era omul care ne-a ingrijit toata viata, continua Ukume.
- Pe mine ma gasit abandona-ta in padure , parintii mei au murit , au fost omorati de cel rau... , Ukume a fost ingrijita de fratele ei mai mare , insa si aceasta a fost rapit , la fel ca sora ta. Asuka este nepoata lui Yu , nu a avut tata , iar mama ei a reusit sa treaca in lumea reala , iar de atunci nu s-a mai intors. Iar in final Dark Fire , parintii lui au innebunit de la intalnirea cu cel rau , dupa doi ani au decedat .
- Multumesc Renne , dar cine e acel domn? pe care il numiti voi '' cel rau? ''
- El... a fost un baietel mic , care era abandonat , a fost la casa de copii pana cand dintr-o data acei copii au inceput sa il batjocoreasca.
- Dar de ce?
- Pentru ca si-a descoperit puterile , avea puteri , de la tatal sau . Noaptea spunea vraji de neiertat , care sunt foarte periculoase in Lumea Magica.
- Intr-o zi l-au gasit vorbind cu niste pesti dintr-o balta , l-au crezut nebun.
- Toti radeau de el , pana cand el sa infuriat si a omorat... o fetita.
- A fost dat afara din ofelinat , iar de atunci omoara multi oameni iar acum ca a crescut a gasit un castel fermecat , in care sa mutat si face vraji foarte urate .
- Scopul lui este sa distruga Lumea Magica.
- Stiti cum il cheama? unde este acel castel?
- Nimeni nu i-a stiut numele , castelul este ascuns , nu stim unde.
A urmat un minut de tacere , Mitsuki incerca sa analizeze ceea ce tocmai auzise .
- Yu ti-a dat niste puteri .
- Poftim?
- Noi ne-am intalnit cu cel rau de multe ori , Yu ne-a aparat cat a putut . Ieri , ne-am intalnit iar cu el , Yu s-a luptat foarte mult contra lui , pana cand a cazut la pamant . Cel rau a inceput sa rada viclean dupa care a plecat spunandu-ne ca se va intoarce . Tu ai venit tocmai cand Yu era pe moarte...
- Ti-a dat acele puteri tie , pentru ca esti destul de mare.
- Cum adica? intreba Mitsuki.
- Ai puterea apei , focului , timpului si a hipnotizei.
- Cand vom implini 16 ani , noi avand doar 10 , va trebui sa ne dai din puterile tale.
- Acum tu esti regina , zana care ne apara de cel rau.



Ultima editare efectuata de catre ` Laif !s coLour . in Mar Aug 19, 2008 10:36 pm, editata de 1 ori

49Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Lun Iul 28, 2008 4:09 pm

Dark Fire

Dark Fire
Senior
Senior

am aparut si eu in peisaj Mitsuki`s Army - Pagina 2 580449 puteri puteri puteri....si trebuie sa astept 4 ani pana ajungi si la momentul cand ne da puterile? Masca

50Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Lun Iul 28, 2008 4:10 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

6 :he,he,he:

51Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Lun Iul 28, 2008 6:29 pm

Renne

Renne
Incepator
Incepator

sooper...am aparut si yo in capitol....totusi am explicat cam prea multe(asa cred yo)a fost sooper dar dc tocmai 16 ani treb sa aiba???
:hmm:

http://www.vrajitoarele-WITCH.piczo.com

52Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Mar Iul 29, 2008 10:07 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

wow!!
avem enxt,ms!!!
dar dc trebuie pana la 16 ani sa astepte????
nu mergea i la 14-15,cam asa cevea?????
Fericit Dinti

53Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Mar Iul 29, 2008 5:21 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Veti vedea in urmatoarea parte de ce doar la 16 ani pot sa aiba puteri :)

Multsumesc mult de pareri :* kisses

54Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Mier Iul 30, 2008 11:33 am

Ukume

Ukume
Incepator
Incepator

e foarte fain....am aparut si eu :X:X:X :)) but i'm just a kid....10 ani 8-| :))

55Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Dum Aug 03, 2008 10:42 am

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Capitolul VIII : Castelul parasit

- Puteri? Zana? nu nu nu nu , e prea mult pentru mine. Si de ce doar la 16 ani puteti avea puteri?
- Pentru ca atunci vom fi considerati adulti.
- Haide , rosteste HIO.
- Poftim?
- Este o vraja!
Mitsuki isi facu curaj si se ridica in picioare. Isi inchise ochii si astepta doua clipe.
- HIO!
Simti furnicaturi in tot corpul iar apoi speriata isi deschise ochii tremurand.
Nu mai era pe pamant , era in aer si... zbura!
- Nu te teme! poti sa zbori cat vrei!
Se uita in spate si observa ca avea o pereche de aripi stralucitori care aveau o culoare roz spre rosu , la fel ca si parul ei.
Fata era fascinata de frumusetea aripilor , incepu sa zboare tot mai sus pana cand simtea ca ameteste de inaltime. Privi spre Lumea Magica si chiar si acum vedea castelul frumos luminat de soare . Pasari ciripeau si zburau roata castelul , fluturii se inalteau spre cer , isi muta privirea spre lac si observa lebedele innotand iar cativa pesti sarind din apa iar apoi retrangandu`se inapoi. Copacii erau infloriti avand diverse culori , un caine isi facu aparitia din padure si se duse sa bea apa din lac. Mitsuki simti ca nu mai are putere sa zboare si se lasa jos langa ceilalti.
- Si... cum te simti? intreba Dark Fire.
- Este... este absolut minunat !
- Daca nu iti mai vrei aripile acum poti sa rostesti din nou HIO.
- Asa se ascundea Yu de sateni , ei habar nu au de putere , nu toata lumea are asa ceva.
- HIO! rosti Mitsuki iar aripile ei se inchideau incet incet disparand - am observat un castel , la nu foarte mare indepartare de aici , continua sa spuna Mitsuki.
- Stim , este un castel parasit , nimeni nu stie de ea , deoarece este vrajita.
- A fost al unui print , care credem ca a murit , pur si simplu a disparut , printul avea si el puteri insa doar Yu stia asta .
- Ce treaba are Yu cu el?
- A fost servitorul lui de cand el sa nascut , pana ce a disparut.
- Dar... de cati ani a disparut printul?
- Aproximativ 5 , noi nu il cunosteam pe Yu de pe atunci. Pe vremea aceea printul avea 14 ani.
- Credeti ca ne putem muta in castel? sopti Ukume , foarte incet.
- Putem incerca... spuse pana la urma Dark Fire care era foarte interesat de castel.
- Mergem atunci? spuse Mitsuki si un zambet de fericire ii aparu pe chip.
- La drum! Striga Asuka.
Castelul nu era de parte insa aveau ceva de mers... toti spreau ca pana diseara sa ajunga.



Ultima editare efectuata de catre ` Laif !s coLour . in Mar Aug 19, 2008 10:37 pm, editata de 1 ori

56Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Dum Aug 03, 2008 10:50 am

Dark Fire

Dark Fire
Senior
Senior

nu stiu ce sa comentez,mai lasat fara cuvinte....se muta intrun castel parasit,cred ca miar placea si mie(da sa nu fie bantuit Mitsuki`s Army - Pagina 2 553158)

57Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Dum Aug 03, 2008 8:40 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

wow
mai suprins!!!
cat de tare,la 16 nai adulti!!destul de interesant!!
sa stea in castel!!cam rau!!
netx!!

58Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Dum Aug 03, 2008 11:33 pm

cold_risen

cold_risen
Incepator
Incepator

Super fic! Cred ca va fi un succes!
Hai cu nextul!

59Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Lun Aug 04, 2008 8:26 am

Renne

Renne
Incepator
Incepator

mda...nu pot zice nimic,m-ai lasat muta Masca Masca Masca totusi la 16 ani adulti,pe asta n-am mai auzit-o:D dar e sooper sa locuiesti intr-o casa bantuita asa ca...Next!!!

http://www.vrajitoarele-WITCH.piczo.com

60Mitsuki`s Army - Pagina 2 Empty Re: Mitsuki`s Army Lun Aug 04, 2008 10:09 am

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

De unde sti ca e bantuita? Mitsuki`s Army - Pagina 2 293795

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 2 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum