Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Mitsuki`s Army

+10
Crazy town
Rain Angel
Silver_Dragon.
Dark Fire
Ukume
Black Rose
Renne
X-treme
live.laugh.love
` Laif !s coLour .
14 participan?i

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

In jos  Mesaj [Pagina 3 din 3]

61Mitsuki`s Army - Pagina 3 Empty Re: Mitsuki`s Army Mar Aug 05, 2008 6:19 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Asa.... am recuperat si la ficul asta ... Mai intai ce nu mi-a prea placut : ai niste greseli la verbe ... mai mult prin primele parti. Undeva ai scris

si ea adormii
corect este adormi, cu un singur i. Aceasta greseala am mai remarcat-o de vreo 2-3 ori, nu mai stiu exact pe unde.

La primele 3 parti e foarte greu sa-ti dai seama ce se intampla... Nu stiu cum sa-mi explic asta... dar cred ca folosind multa descriere si apoi daca vii brusc cu o actiune e destul de greu sa realizezi ca defapt s-a intaplat ceva! Si asta mai ales pentru ca nu folosesti (foloseai) alineatul.

Ce mi s-a parut tras de coada rau de tot a fost faptul ca ai zapacit rau de tot timpul!
Cand Mitsuki a adormit... ai zis ca s-a trezit la 11 si ceva! Hm... cum ar fi putut sa fi dormit asa de adanc stiind ca sora ei disparuse?? Si in orice caz, daca imediat ce s-a sculat a plecat in cimitir, cum se facea ca era intuneric acolo si nu putea sa vada pe unde calca? Adica nici macar amiaza nu era si deja intuneric? In fine ... Nu am inteles deloc faza cu portalul si cum a ajuns ea in lumea magica.

La inceput foloseai un limbaj greoi ... complicat de citit ... parca daca ai citi mai mult te-ar ametii, sau ceva de genu asta. Acum vad ca scrii mai bine.
Aa... si ai unele comparatii si metafore cam ciudate... hmm...
Cam atat cu ce nu mi-a placut.

Acum ce mi-a placut.
Mi-au placut in special ultimele 2-3 capitole. Sunt interesante ... Acum ca ai si dialog e mult mai usor sa citesti si sa pricepi ce citesti.
Nu stiu cum sa insirui tot ce mi-a placut ... in fine, e super pana acum.

Acum despre nextul asta... Interesant ... cu suspans ... cu personaje si dialog >.< ... thare ;) Si totusi ... ce sa faca la castelul ala?? In orice caz, mi-a placut.

Sa recapitulam ...
Anabelle este rapita de "cel rau" si dusa la un castel din lumea magica. Nu se stie unde e castelul. Mitsuki vrea sa-si gaseasca sora si intalneste peste 4 copii si un mos care moare. Primeste puteri si acum pleaca spre un castel vechi unde a murit un print de 14 ani. Okey... inafara de cateva "de ce"-uri... e okey.

Next :D

http://h2o-x.wikiforum.ro

62Mitsuki`s Army - Pagina 3 Empty Re: Mitsuki`s Army Mar Aug 05, 2008 6:24 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Mersi pentru critici! Chiar nu am scris bine la inceput.. eu nu ma prea pricep la descrieri lungi unde sa folosesc cuvinte atat de frumoase etc etc.. am multe greseli gramaticale pentru ca nu sunt prea atenta cand scriu. Oricum sper sa citesti in continuare si sa iti placa :)

63Mitsuki`s Army - Pagina 3 Empty Re: Mitsuki`s Army Mar Aug 05, 2008 6:25 pm

Dark Fire

Dark Fire
Senior
Senior

defapt nu se stie daca printul de 14 ani a murit..poate mai e in viata,si era ora 11 seara (23)

64Mitsuki`s Army - Pagina 3 Empty Re: Mitsuki`s Army Mar Aug 05, 2008 6:29 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Ba nu. Se culcase la 23:34! Si se sculase la 11 dimineata, nu-i asa?? Ca altfel nu are cum ...

http://h2o-x.wikiforum.ro

65Mitsuki`s Army - Pagina 3 Empty Re: Mitsuki`s Army Mar Aug 05, 2008 6:37 pm

Dark Fire

Dark Fire
Senior
Senior

deci..se culcase la 23:34 si se trezise la 23:59 din cauza visului



Ultima editare efectuata de catre Dark Fire in Mier Aug 13, 2008 4:19 pm, editata de 1 ori

66Mitsuki`s Army - Pagina 3 Empty Re: Mitsuki`s Army Mar Aug 05, 2008 6:44 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

^ da asa e. Am scris eu gresit.. 11:59 .. toanta mai is.
Gata am modificat

67Mitsuki`s Army - Pagina 3 Empty Re: Mitsuki`s Army Mar Aug 05, 2008 6:48 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Aa, asta explica de ce era intuneric :))

Mersi de lamurire... ma gandeam si eu ... cat de somnoroasa e asta :))

Mersi again.

http://h2o-x.wikiforum.ro

68Mitsuki`s Army - Pagina 3 Empty Re: Mitsuki`s Army Joi Aug 07, 2008 9:57 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

te rog si aici sa mai astepti un pic pana maine la 2 pt ca vreau sa recuperez Ras

69Mitsuki`s Army - Pagina 3 Empty Re: Mitsuki`s Army Vin Aug 08, 2008 12:07 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Deci pot sa spun ca actiunea a devenit mult mai captivantan mai ales ca folosesti si dialog.Si Mi-a placut innmormantarea lui Yu,pentru ca au iesit cateva adevaruri la iveala.
Si cred ca in acel castel inca se mai afla cineva!
Deabia astept nextul Fericit

70Mitsuki`s Army - Pagina 3 Empty Re: Mitsuki`s Army Mier Aug 13, 2008 4:14 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Capitolul IX : Cativa ani mai tarziu

Castelul nu era de parte insa aveau ceva de mers... toti spreau ca pana diseara sa ajunga.
Drumul a fost lung , insa insfarsit au ajuns... afara era deja intuneric , luminile erau aprinse.
- Sa deschid? spuse Dark Fire stand langa poarta castelului.
- Deschide! striga Ukume .
Pana la urma Dark Fire il deschise si cu totii intrara inauntru.
- Mitsuki poti sa faci putin foc?
- Sigur ... dar cum?
- Roseste Lumos si gandeste-te la un foc mare .
Mitsuki isi lua putin curaj si rostise vraja . Cand isi deschise ochii din palma ei iesea foc.
- Doamne! Imi arde palma!!!
- Si te doare?
- Da! nu ... adica da, dar nu ...
- Haideti sa intram.
Indata ce intrara toata incaperea se lumina de la palma lui Mitsuki ce ardea .
Era liniste ... ceea ce te facea sa innebunesti... nimeni nu spunea nimic. Mergeau prin castel pana cand au gasit o camera cu multe paturi. Au verificat daca sunt in siguranta si s-au culcat cu gandul ca maine vor verifica tot castelul.

Peste 5 ani ..si un pic!

Niste pasi se indreptau spre bucatarie... era dimineata , insa afara era inca destul de intuneric pentru ca era iarna.
Acea persoana se indreapta cu pasi marunti insa rapizi , intr-un halat de noapte si cu ochii somnorosi... ajunge in fata bucatariei si deschide usa..
- LA MULTI ANI DARK FIRE!!! urla toti in cor.
- Azi ai implinit 16 ani!
Toti fug spre el si il imbratiseaza calduros dandu-i in mana un cadou micut , insa pretios.
- Multumesc mult!
Deschide cadoul si observa ca este o medalie pe care scrie Fire si incepe sa arda .
- WOW , cum de nu ma arde?
- Nu , nu are cum sa te arda , pentru ca acum vei fi si tu ca focul.
Dark Fire se uita mai atent la medalie , ochii stralucindu-i de fericire.
Acum insa, in ochii lui Dark Fire observi niste flacari...
- De acum ai puterea focului! exclama Mitsuki fericita pupandu-l pe obraz .



Ultima editare efectuata de catre ` Laif !s coLour . in Mar Aug 19, 2008 10:37 pm, editata de 1 ori

71Mitsuki`s Army - Pagina 3 Empty Re: Mitsuki`s Army Mier Aug 13, 2008 4:22 pm

Dark Fire

Dark Fire
Senior
Senior

la multi ani mie Mitsuki`s Army - Pagina 3 580449 am puterea focului barosan Mitsuki`s Army - Pagina 3 635469

72Mitsuki`s Army - Pagina 3 Empty Re: Mitsuki`s Army Dum Aug 17, 2008 8:59 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

la multi ani Dark Fire!dar ce facura tot acest timp?5 ani de zile....ce facea sarmana...am uitata cm o cheama...sora lui mitsuki.next pls

73Mitsuki`s Army - Pagina 3 Empty Re: Mitsuki`s Army Dum Aug 17, 2008 2:57 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

wow!!!
era ziua lui Mitsuki`s Army - Pagina 3 580449 Mitsuki`s Army - Pagina 3 580449 Mitsuki`s Army - Pagina 3 580449 Mitsuki`s Army - Pagina 3 834118 Mitsuki`s Army - Pagina 3 834118

tare!!!avea puterea focului,wow!!oare ce vor face?? Mitsuki`s Army - Pagina 3 580449
netx!

74Mitsuki`s Army - Pagina 3 Empty Re: Mitsuki`s Army Lun Aug 18, 2008 6:50 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Era ziua lui si acum capatse puterea foului :):Deabia astep urmatorea parte Mitsuki`s Army - Pagina 3 858435

75Mitsuki`s Army - Pagina 3 Empty Re: Mitsuki`s Army Mar Aug 19, 2008 8:58 pm

SchwarzFee

SchwarzFee
Incepator
Incepator

am ajuns si eu pe aici, m-am pus pe citit fic-urile acestui forum si am inceput cu acesta :asd:

incep si eu ca black rose(apropo hello Andreea Mitsuki`s Army - Pagina 3 236371 ) cu ce NU mi-a placut la fic:
- primele next-uri au fost cam mici, nu ma deranjeaza deloc descrierea, de fapt prea mult dialog ma enerveaza!
- pe la inceput aveai obiceiul sa te repeti, dar acum vad ca te-ai mai indreptat
- cuvantul "departe" se scrie asa legat. am vazut de 2 ori ca l-ai scris asa >> de parte
- cuvantul "histeric" nu exista. poate vrei sa zici isteric
- ai numerotat gresit capitolele. capitolul 6 este de 2 ori!

cam atat cu partea asta, acum cu ce mi-a placut, ca altfel nu mai citeam Ras
- in primul rand pozele cu personajele mi-au palcut f mult si m-a atras faza aia cu diviziile sau ceva de genul. Dark Fire e preferatul meu lovvve
- mi s-a parut interesanta ideea cu trecerea din lumea reala in lumea magica
- in general scrii destul de bine, dar se poate si mai bine, mie mi se pare o lectura usoara si placuta
- apreciez ca pui next-urile cu un font mai mare ca sa nu stau sa ma chiorasc la randuri k la un moment dat dc esti obosit iti fug ochii printre randuri

acum sa vedem cum isi primesc si cele 3 fete puterile si ce vor face cu ele in continuare! Mitsuki`s Army - Pagina 3 614494
la muuuulti ani Dark Fire Mitsuki`s Army - Pagina 3 580449 u're the man there! Huh?

si ink o observatie pt cititorii care lasa comm-uri: cred k ar trebui sa va aratati aprecierea fata de fic prin comenturi mai mari ca majoritatea sunt de 2 randuri maxim. macar daca nu suntem multi, sa dam niste comm-uri mai bune sa fie si autoarea multumita. Mitsuki`s Army - Pagina 3 35723
:




EDIT 23 septembrie: situatia asta e chiar naspa, am citit fic-ul asta de mai mult de o luna si de atunci nu a mai aparut nimeni pe aici, nici macar autoarea sa zica de ce nu apare cu un next! this shit sucks! Mitsuki`s Army - Pagina 3 566192 Mitsuki`s Army - Pagina 3 80248
Mitsuki`s Army - Pagina 3 286124

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 3 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum