Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Aparitii ale fantomelor si crederea in ele!

+13
Rain Angel
stelutzaa verde
gr33n_3y3s
KittieChaos~DeadlyDesire
^..::~nymphetamine~::..^
Sunny
Silver_Dragon.
kaulina
metzza14
[a].[girl].[like].[me]
Crazy town
` Laif !s coLour .
live.laugh.love
17 participan?i

Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 3]

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Eu una nu cred in fantome,cred in spirite care se plimba zi de zi pe langa noi si stau in orice clipa langa noi!Ati vazut fantome vreodata?Daca aveti vreo poza cu cineva pe care cunoasteti si un spirit/fantoma sa o puneti aici!

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author


Se gasesc o gramada de videouri cu fantome pe youtube. Eu nu prea cred in ele...
Pana nu vad cu ochii mei nu cred , si nu cred ca voi vedea vreodata.
Cred ca sunt doar povesti .. iar cine fac poze le modifica ei sa para ca e o fantoma.
Si cand auzi pe cineva ca spune '' Am vazut o fantoma!'' nu o crede , unii oameni isi imagineaza ca vad pe cineva , insa nu e adevarat.
Credeti-ma ca stiu... una din rudele mele a patit asa.
Si apoi , cand a mers un prieten de al lui tati la biserica , sa o duca pe maicasa ca si ea credea in fantome.. a vazut o femeie pe ceva masa , cu preotul langa ea , si a spus ca scotea ceva sunete ciudate , pe care un om nu le poate scoate, si se zbatea...
Nu stiu ce sa cred , daca a vazut el cu ochii lui...in orice caz , daca credeti in ele va veti imagina ca sta chiar langa voi .

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Nu stai ca nu ai inteles bine,io nu cred in fantome ca stiu ca's o porcarie dar intr-un fel de enrgii magnetice numite spirite ca sa intelegeti cred!

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author


Stiu, nu am spus nimic de tine.
Cred si eu in '' inger pazitor'' si dinastea , dar fantome si spirite.. never.



Ultima editare efectuata de catre Boolinooutza in Joi Apr 17, 2008 9:46 am, editata de 1 ori

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

mati putea ajuta si pe mn......de la un timp.vad afntome noaptea si nu este de la oboseala........intr-o noaptea....eram un pat si am baut apa...si mam pus inapoi si mama culcat......cand sa ma intorc cu fata spre perete.....era cineva care statea in patele meu era negru....ieri seara............mama culcat si pe la 2 noaptea mama trezit...amam dus la baie...............si am ajuns inapoi in pat.........miam inchis ochii....si nus park cn mia deschis ochii,park eram obligata sa-i deschis.... era cn negru care era langa masa insa a disparut .....miam inchisc la loc ochii crezand ca este o imaginatie de a mea.....insa iar iam deschis si am vazut o mana care desiparuse.....voia sa ma ia de fata.....imi era o frik.......miam luat toata patura in mana si pana la 4 am auzit zgomote........va rog sa ma credeti.nu a fost un vis a fost real.ce-as putea face???cred in fantome...dar imi este frik de ele

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Ai fata nu mai crede in ele si culcate linistita si daca "tot mai apar" culcate cu mama ta o saptamana si poate o sa iti fie mai bine!La mine functioneaza!

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

pai aia este problema...vreau sa dorm si singura....dar ma simt urmarita........und merg vad ca vin cu mn......imi este frik..si nu mai uit la deasta cu fantome.........

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author


E DOAR IMAGINATIA TA! Nu crede in ele , crede-ma ca stiu.
Cand a murit bunicul meu, bunica a inceput sa vada fantome sub masina si sa dea cu matura pe acolo! Era depresiva , insa cred ca tu nu esti. E doar imaginatie , daca crezi in ele o sa iti imaginezi multe lucruri si de aceea...

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

poate ai dreptate..........dar cum ar fi sa ti sa aprinda televizorul singur dar....mai nu de la curent.....sau tu lasi pe acasa si cand vii de la baie sa vezi ca este schimbat.........dar nu este nimnei acasa??? :?:

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author


Eu am mai patit asa :)) Am plecat de acasa cu televizorul stins , cel putin asa credeam eu.. iar cand am venit inapoi era deschis... pentru ca daca apesi prea tare butonul se deschide la loc ... de multe ori patesc asa.

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

da...........si cu postul..dak dai pe acasa.......si cand vi de la buatarie sa vezi ca este pe animal planet.....?????si sa fi numai tu??

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

:lol!: Cred ca m-ar apuca o frica incat as ieis din casa si as urla pe scari cat m-ar tine puterile mele vocale! :lol!:

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

:D :D :D :D dar ce ati face........eu una mas fi dus la un dala pt probeleme...poate moi crede nebuna :D :D ..........dar pare interesant...........si misterios.......ati vazut fetita aia din cimitir...de arte toarte lumea vb despre ea???

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Scritnaia a scris:da...........si cu postul..dak dai pe acasa.......si cand vi de la buatarie sa vezi ca este pe animal planet.....?????si sa fi numai tu??


Eh, vezi de ce crezi tu in ele? pentru ca inventezi o gramada de lucruri care nu sunt adevarate! Inceteaza sa inventezi lucruri si nu vei mai avea probleme cu ele.
De la un exemplu se ajunge la multe lucruri.

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

a merci pt ajutor....dsa???si sa stii ca nu mint chir mi sa intamplat si cu asta basta

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Okok, te cred.. daca nu s-ar fi intamplat nu ai fi scris.. gata.

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

oh... :)
eu cred in spirite:D
desi nu mi s-au intamplat chestii...din'astea...
adik mi s-au intamplat,dar nu dau vina pe "spirite"...coincidente,imaginatie ...
si totusi...sunt pasionata de paranormal... si eu,si alte vreo doua colege... si vreau sa va povestesc ceva.nu mint,da'asta depinde de voi,dak credeti sau nu.

I. Dupa mine,cam scary intamplarea...O fi o coincidenta,nu stiu...dar... :-|
Acum ceva timp,m-am intalnit cu doua prietene(Ana si Anca) si un baiat(Alex),la EL acasa,ca sa facem ceva pt. un concurs...Am terminat noi ce aveam de facut si i-a venit Ancai ideea sa facem spiritiiiism :lol: :-| Alex ne-a spus ca in casa,acolo...chiar camera de alaturi,a murit bunicul lui cu un an si ceva in urma.Ne-am asezat prima data in cerc,dar luminile erau aprinse,habar n-aveam cum arata bunicul lui si ne bufnea si rasul...Dupa ce am stat cam 10 minute asa,ne-am ridicat si ne-am dus sa cautam un obiect care a apartinut batranului. In camera alaturata,a inceput sa scartaie usa si sa se miste usooor lustra. Uhm...nu prea ne mai venea sa radem.A gasit Alex o pereche de ochelari care a apartinut bunicului sau,am stins toate luminile si am aprins o lumanare pe care am pus-o in mijloc.De data asta am facut lucrurile pe bune,nimanui nu i se mai parea amuzant. Ne-am ridicat dupa ceva timp,Anca s-a asezat la birou si noi ne-am dus in camera alaturata. A venit dupa noi destul de speriata si ne-a zis ca a simtit ceva aiurea,o prezenta ciudata...Stiti cum e cand esti adancit in ceva (se uita pe un caiet) si simti ca trece cineva pe langa tine. Se auzeau zgomote din ce in ce mai multe,se vedeau diferite umbre ( pe langa ale noastre) si se misca din ce in ce mai tare lustra.La un moment dat s-a potolit si noi cautam prin camera chestii ciudate,sa vedem daca se mai intampla ceva. La un moment dat,a venit fratele Ancai sa o ia de la Alex si eu si Ana am mai ramas la el.Cand ne-am intors in camera(iesisem toti in curte k sa vedem cine e),eu am ramas totaaal blocata in pragul usii,am vazut ca lumanarea era indreptata spre locul unde statea Alex prima data.M-am asezat pe jos,a venit si Ana in camera, totul era inchis,n-avea de unde sa fie curent.M-am uitat din nou la lumanare...Era indreptata spre locul unde statea Anca inainte,de data asta... :-| M-am dus cu Ana in camera cealalta(toate luminile stinse,la fel..) si ma uitam prin camera.La un moment dat am tresarit,vazusem o umbra,adica nu umbra,ceva mai luminat in tot intunericul ala de acolo,ca o...perna,pe canapeaua unde ne-a spus Alex ca a stat bunicul lui cand a murit.Si Ana o vedea. Uhm...
La un moment dat,a sunat telefonul.Anca ne-a sunat sa ne spuna ca tocmai a aflat ca bunicul ei,care era in spital,a murit cam in timp ce faceam noi toate chestiile alea. OMG,am ramas traznita :-O :-|
N-am mai facut nimic dupa,s-a oferit Alex sa ma conduca acasa (era bezna totala pe strada :innocent: :lol: )
In seara aia nu m-am simtit bine deloc...+ ca mi-era sooper sooper cald si eram imbracata doar intr-o bluza ffffff subtire...
Uhm...o fi o coincidenta,dar... :-/
Ne intelesesem sa nu povestim nimanui toata chestia asta,dar a doua zi,stiau toti la scoala. Sursa... Alex :lol: :-|
Unii s-au speriat pe bune,altii au ramas " :-| ",altii radeau k prostii :-|
In fine... nu ne-a trecut niciunuia prin cap sa facem poze la locul faptei... cine stie ce vedeam :-O

acum...vrem sa ne spovedim.pt.k...am vb cu niste persoane si ne-au spus k tre'sa ne spovedim neaparat dak facem chestii de-astea,k nu e de bine :|
si nu vreau sa mai fac asa ceva in viata mea :| desi...ma tenteaza... probabil doar o sa le studiez,fara practica:))

si...altceva...asta-vara

II. eram afara cu doua prietene,edith sh andreea...andreea a intrat la un moment dat in casa nush ce sa faca...si eu am ramas afara cu edith...sh stateam cu spatele la perete,dar nu lipita de el...cam pe bordura asa...si edith in fata mea...ii povesteam niste faze din the ring... la un moment dat am auzit un tipat/urlet...insa nu foarte tare...mai mult ragusit,sufocat...sunt foarte sigura ca nu mi s-a parut...m-am intors brusc la perete si m-am uitat speriata la zid...apoi m-au intors din nou la edith sh ...ea nu auzise :-| absolut nimic...
knd a iesit andreea i-am povestit si mi-a zis k ...acolo,pe partea aia,la doua camere...a stat bunica ei inainte sa o ingroape(fusese inmormantata cu trei zile in urma) ... :| eh'..

in fine,mi se intampla sa aud pasi sau ...zgomote'... prin casa...da':-J

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

wow ciudat rau ce mi-ai spus!as vrea sa incerc si eu ce ati facut voi numai ca daca e de rau nu ma mai apuc sa fac asta!ou super ciudat!

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

mistoo povestea......doamne........mia placut....dak mai ai de-astea sa pui Aparitii ale fantomelor si crederea in ele! 635469

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author


Gosh la ora asta trebuia sa citesc si eu asta... Acum m-am speriat pe bune.. plus ca ma uit la un film horror.. Nush ce sa cred din intamplarea asta.. de aceea nu e bine sa faceti ceva langa lumanari , si lucruri vechi ale unei persoane.. am incercat si eu si nu am facut nik decat sa umplem covoru de ceara... ma rog, eu va zic sa nu mai incercati ca ati putea blestema pe cineva.. gosh..

metzza14

metzza14
Incepator
Incepator

Eu am auzit si am citit foarte mult despre 2012 ca s-ar intampla ceva.....ca intram intr-o noua dimensiune....si chestii din acestea paranormale Aparitii ale fantomelor si crederea in ele! 286124 ....nu stiu ce sa cred despre acestea....voi ati auzit k s-ar intampla ceva rau??? nu am idee!!!

kaulina

kaulina
Incepator
Incepator

eu eram intr-o tabara cu colegi la sfarsitul clasei a 4-a si au venit baieti la noi in camera toti deci u avea cine sa ne sperie si de o data la geam au aparut asa doua cerculete roshi si nu a fost imaginatia mea pentru ca au vazut asta toti si au dechis geamul imediat si nu era nimeni acolo poate dek eu am zis ca vad ceva la geam si-au inchipuit si ei in fine faza e ca uneori cand sunt seara in baie la oglinda ma uit prin oglinda la geam si vad numai tampeni adik mintea mea o ia razna mereu.

Acum mi-am amintit si de tabara din vara anului trecut cand a venit la noi in camera o fata mai mare si a inceput ea sa povesteasca chiesti cu fantome eram toti destul de speriati si au venit 2 colegi si au inceput sa urle si sa bata in geam bine noi am inceput sa zbieram ca eram cu lumina stinsa la mine in camera:D

http://www.creation4all.darkbb.com

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

eh ciudata rau dar poate unele sunt doar coincidente dar hmm ma rog ,cred ca a fost super infricosator atunci!!!

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

uau!mishto ce i sa intimplat lui [a].[girl].[like].[me]!!!!!!eu...ce sa zic,nu cred in fantome sau nustiu ce desi,odata era 12 noaptea dar eu inca ciream si deodata sa auzit scrirtiitul usei,ma gindeam ca e tata sau mama si citeam mai departe,si se auzeau pasi,pasi.am iesit sa vad cine e,dar,ciudat,nu am vazut pe nimeni!nu mam speriat pentru ca eu stiu ca toate acestea sunt doar niste simple "iluzii"cineva spunea ca o mina neagra l-a atins si nustiuce.astea sunt doar temeri,teeri si inca o data temeri!ceea ce i sa intimplat lui [a].[girl].[like].[me],poatesa fie psihologic,vreau sa spun ca,voi va asteptati sa se intimple asta si asa va pare.eu niciodata nu am crezut in fantome si nici nu voi crededecit daca voi vedeacu ochii mei.

Sunny

Sunny
Junior
Junior

Ati auzit de Blody Mery??Este o fantoma foarte inspaimantatoare.
Cautati pe google images si gasiti acolo poze cu ea..dar exista si uyn suc cu numele acesta..

http://www.gemon.ro

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

Bloody Mary... (scuze k te corectez,dar e k sa nu caute gresit ceilalti pe google)
Pe Google nu gasesc articole decat despre cocktail :-? (e un cocktail Bloody Mary.. )
in schimb...la poze...mai bine nu m-as fi uitat.
Stiam eu de ce mi-e frica de oglinzi:)) (adik...am o oarecare teama...pe intuneric in special. Chiar dak ma uit fff des in oglinda. )

eu cred in spirite.. (e acelasi lucru k si fantoma) chiar dak poate nu mi-as dori sa cred...

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

este un site cu toate intamplarile astea cu fantome,demoni,ocultism,spiritism etc......am intrat azi-noapte pe el( din nou) si am citit o gramada de povesti........dupa ce am terminat mi-era putin frik......putin mai mult:-".......si ptr k camera mea e in renovari eu dorm in sufragerie cu mama:)).....si frigiderul e pe hol......si incepuse sa scoata sunete ciudate( nu e stricat sau alte chestii de genul....si e combina-frigorifica)....pocnea incontinuu......si mi se facuse frig.......am inchis usa la balcon si la camera si mi-am luat o patura.....incepusem sa aud boncanituri( desigur eu la toate astea gasisem numai afirmatii logice....frigiderul asa face el...desi nu face.....frig....era usa deschisa.....boncanituri....poate erau vecinii)....si azi-noapte nu imi facusem rugaciunea si mi-era frik sa ma scol din pat.........si mi-am luat cruciulita de pe masuta....am strans-o tare in mana si am zis Tatal nostru.....m-am rugat la Dumnezeu.....si zgomotele au inceput sa dispara.....si park ma simteam asa usurata....park numai era tensiunea aia in aer.........asta recunosc si eu ca poate era doar imaginatia mea.......dar sunt sigura ca exista cv acolo.......



P.S>care vrea siteul?:->

KittieChaos~DeadlyDesire

KittieChaos~DeadlyDesire
Junior
Junior

deci,eu am scris o experienta pe care am avut-o la puterile pe care le am^^
nu mai scriu si aici inca odata ca trebuie sa plec...

gr33n_3y3s

gr33n_3y3s
Incepator
Incepator

desi si pe mine ma c-am sperie teoriile astea cu fantome...si aparitii ...ale unor anumite persoane moarte..etc etc

si eu cateodata am impresia ca sunt urmarita...sau k cineva ma urmareste...

de aceea imi este si frica..de intuneric...

acum o luna sau doua...ma uitam la emisiunea Haunting -o emisiune legata de fantome..spirite..demone..care banutie..diferite case..si ii ataca pe cei care locuiesc in acele case...multe dintre acele spirite apar..deoarece au avut un sfarsit tragic..sau nu au terminat ceva in aceasta lume..si de aceea se intorc...sunt moolte alte motive...

>>..in timp ce ma uitam cu mama mea..la emisiune...tata adormise...la el si sora mea....era publicitate la televizor..asa k am venit pana in sufragerie ca sa ma uit cine mai e pe mess...si ciudat a fost faptu...k eu am inchis usa dupa mine..si in timp ce povesteam cu un coleg ..vorbeam la microfon.....despre ce am vazut la haunting...usha de la sufragerie tot scartiza...si cand ma-m uitat sa vad daca e cineva nu era nimeni..dar se inchidea si se deschidea singura..... mam panicat ff tare...abia daca mai puteam respira..colegul cu care vorbeam a vazut k nu mai zic nimic...ma tot intreba ce am..si cand iam povestit....mia zis ca probabil era curent..dar am verificat toate geamurile si erau inchise...nush ce sa cred..


sau cand ma uit la anumite documente si ..emisiuni legate de fantome...mi se par unele emisiuni adevarate... :uof?: acum nush ...fiecare cu parerea lui

..oricum mie mi se pare un subiect destul de delicat si destul de interesant....

stelutzaa verde

stelutzaa verde
Junior
Junior

eu cred in spirite si in fantome.

tin minte ca dupa ce a murit tatal meu, noaptea se deschideau geamurile si usile din casa, in timp ce noi toti dormeam. bunica a sfatuit-o pe mama sa puna cate un cutit la fiecare geam si matura la usa, ca sa nu mai intre niciun spirit in casa. mama a facut asa, iar a doua zi am gasit toate cutitele pe jos iar matura la aproape 2 metri de usa, desi noi am pus-o lipita de usa. eu eram prea mica atunci, dar acum, cand imi amintesc asta, ma trec fiorii.

si mai este o chestie mai ciudata: intr-o noapte a dormit o colega la mine. ne-am culcat amandoua in sufragerie. noaptea, pe la ora 2, cand toata lumea dormea, se auzeau batai in perete, fix langa geam [stau la etajul 2]. si am mai dormit si in alte nopti acolo, iar la ora 2 noaptea tot auzeam acele batai...

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 3]

Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum