Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Aparitii ale fantomelor si crederea in ele!

+13
Rain Angel
stelutzaa verde
gr33n_3y3s
KittieChaos~DeadlyDesire
^..::~nymphetamine~::..^
Sunny
Silver_Dragon.
kaulina
metzza14
[a].[girl].[like].[me]
Crazy town
` Laif !s coLour .
live.laugh.love
17 participan?i

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 2 din 3]

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

pacat in legatura cu tatal tau
acele batai crezi ca pot sa fie de la tatl tau?? :uof?: sau de la vecini?? :uof?:
poate sunt de la vecini,desi nu prea cred ,in fiecare noapte,totusi,crezi ca r putea si de la tatal tau?si nu tie frica sa dromia colo??

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

tatal tau a murit la ora 2 noaptea?....ca dupa aparitiile astea asa mi se pare....sau daca nu sar putea sa i se fi intamplat cv la ora 2 noaptea inainte sa moara.......xqm .......si eu cred in fantome:)......cand eram mai mik noaptea scartaiau usile la dulapuri si chestii deastea....si preotul ne-a zis sa nu ne fie frik ca Satana vrea sa ne fie ......si daca nu putem sa facem u mana cruce atunci sa facem cu limba....bn......eu eram mai mik pe atunci....da' acum cand imi amintesc.......sau mi-a povestit mama ....nu stiu daca eu ma nascusem....da tot asa se intamplau chestii......si au chemat preotul sa faca sfestanie.......si cand vroia sa aprinda candela ea nu se aprindea .......
totusi unii nu ar trebui sa fie atat de egoisti si sa se gandeasca ca s-ar putea sa existe cv dupa moarte.......

stelutzaa verde

stelutzaa verde
Junior
Junior

pai chestia e ca acum nu mai locuiesc in orasul in care m-am nascut, dar in care a murit el [arad]. si nu cred ca poate fi el.

in plus nu cred ca ar putea fi vecinii, pentru ca se aud batai in peretele cu fereastra, cel spre exterior.de fiecare data cand dorm in sufragerie sunt moarta de frica.

si tata s-a sinucis in data de 19 aprilie 1998, la ora 21:00, fix de ziua mea.

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

doamne:(((((:(((...ce poveste trista ai:((:((:((.......cred ca te-ai simtit groaznic:(((...cati ani aveai?:((....adik mai bn schimbam subiectul ca te intristezi mai tare.......

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

wow ce nashpa, foartye nasol, stii chiar imi pare rau, macar de murea de boala sau de batranete dar asa , sinucis e mai nashpa :( Masca
mda.. adevrat .. sa schimbam subiectu :(

stelutzaa verde

stelutzaa verde
Junior
Junior

don't worry, i'm okay!
[in ziua aceea implineam 6 ani]

uhm...cred ca o sa dorm in noaptea asta in sufragerie. daca se mai aud batai, atunci o sa vorbesc cu mama sa cheme un preot...

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

trebe sa ai o doza ma re de nebunie si de curaj ca sa faci asta Aparitii ale fantomelor si crederea in ele! - Pagina 2 667167 oricum iti urez noroc :)

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

e cel mai bn asa:).....incearca si tu sa te inchini si sa porti o cruce la u;)

stelutzaa verde

stelutzaa verde
Junior
Junior

merci de sfaturi. chiar acum ma pun sa-mi caut lantul de argint la care aveam o cruce. :)

KittieChaos~DeadlyDesire

KittieChaos~DeadlyDesire
Junior
Junior

si eu cred in fantome...sa va povestesc ce mi s-a intamplat mie...

intro excursie un coleg din a11a a facut spiritism...si ma rog...toti erau beti si radeau ca nu a fost nimic,in sa eu cu o colega am stiut ca e ceva acolo...am simtit...si eu de obicei nu ma tem de faze din astea...si in seara aceea stateam fix langa colegul din a11a si cand ne-a pus sa povestim ce am vazut,mie au inceput sa-mi curga lacrimi involuntar...deci plangeam...fara sa scot vreun sunet...si nu plangeam eu...oricat incercam sa ma opresc nu puteam...si mi sa facut frig si vroiam sa inceteze....si apoi,eu si colega mea care a simtit si ea ceva dormeam a doua zi,dupa amiaza...si ploua afara...si ma rog...fusese un incident si ea dormea si adormisem si eu...si ea s-a trezit si a inceput sa ma strige disperata...si m-am ridicat instantaneu din pat si am aprins lumina
si mi-a zis speriata ca a visat copilul(spiritul acela era un copil mic) cum venea la ea si ea ii spunea "pleaca,nu sunt mama ta"
si ciudat...eu visasem aceeasi chestie...:copilul vine la mine si ma crede mama lui,insa eu nu i-am spus nimic...si cum povestea colega mea visul,iar am inceput sa plang involuntar si mi s-a facut frig si nu ma puteam opri....

si toti ceilalti ziceau k a fost bataie de joc...dar noi am simtit ceva acolo si am vazut....stiu ca a fost ceva acolo...sunt sigura!

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

ai mai zis odata asta:)....la aia cu al6lea simt:)....e super interesant:)....deci eu sunt singura acum acasa si mi-e o frik de mor:)....si iar au inceput sunetele:)......

KittieChaos~DeadlyDesire

KittieChaos~DeadlyDesire
Junior
Junior

stiu ca am mai zis asta,dar trebuia sa zic si aici..

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

hai sa nu debitam tampenii..pot fi halucinatii sau efecte de deja vu , am mai comentat ceva asemanator pe la alte posturi legat de teoria materiei.


daca luam in considerare faptul ca atunci cand murim atomii nostrii doar se transforma , si nu se distrug ar putea fi posibil sa existe oarecum un spirit.pe de alta parte povestile cu fantome ,show-uri la tv....fac refiranta ca fantomele bantuie locuri si persoane exacte , cea ce ar implica o buna memorie - problema este ca atunci cand murim undele noastre cerebrale nu se mai emite.

in concluzie.. mi se pare mai plauzibila povestea ingerilor pazitori decat asta....Ras

Eu nu cred in D-zeu si alte fenomene dastea . Sunt om de stinte....problema este ca sunt multe teoriii.........de asemenea sunt si nedemonstrate...

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

bai, taci ca tremur deja..

vrei sa zsici ca's nebuna ca tot vad pe hol pe cineva care se tot plimba??

i think ca sunt urmarita de spirite:-SS

duceti-va si bantuiti-l pe Rain, nu pe mine, ce pana mea, nu v-am facut nimic:-SS

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

da =))))

Akate

Akate
Incepator
Incepator

Hmm, nu stiu ce sa spun, eu personal cred in existenta unei entitati mai puternice decat omul, in speta Dumnezeu, iar problema cu spiritele sau asa zisele fantome poate fi interpretata. Fiecare cu propriile opinii, dar tind sa cred ca aceste fenomene, daca se intampla cu adevarat, sunt facute pentru a ne intari credinta.

Nu sunt fanatica sau habotnica, dar cred in Dumnezeu si Rain, sa stii ca stiinta se poate impleti foarte bine cu credinta, o spun din proprie experienta. Chiar stiinta demonstreaza faptul ca universul poate fi creat din nimic, cum a facut Dumnezeu(daca stii cumva de problema antimateriei)...

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

da am auzit .

se presupune ca atunci cand treci printr-o gaura neagra ajungi intr-o zona unde totul se presupune ca este pe invers . si cand ciocneste cu materia originala , bye-bye amandoua.

se crede fie ca o gaura neagra da in alt univers fie are altul in interiorul sau . de curand mai plauzibila e a doua findca cresc in dimensiune si au si gravitatie propie . se presupune ca avem o gaura dasta ascunsa pe undeva pe langa sistemul solar . si nu sunt toate vizibile . o gauura neagra poate fi microscopica .

ar fi amuzant sa existe un anti-eu pe undeva prin acest univers sau in altul Ras

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

nu mi'ar trebui

nu ar mai exista fantome care sa te bantuie:P:P

cosmyna

cosmyna
Incepator
Incepator

......Nici eu nu cred in chestii din astea......

Dar am sa va spun cv care mi sa intamplat acum 8 ani.Fininca parinti lucrau si eu ramaneam tot timpul ramaneam singura ei au hotarat sa ma trimita la bunici.
Eram la bunici into noapte cand toata lumea dormea, in podul casei la ora 12 se auzeu pasi de om.Eu si bunica am crezut prima data ca e o pisica....dar nu era asa...pasi se auzeu tot mai des shy foarte tare.Bunica speriata il trezise pe bunicu pentru a verifica.Atunci cand bunicu iesise afara si aprinse lumina a vazut ca poarta era deschisa(desi aceasta era incuiata cu lacat). am fost foare speriata atunci.Iar a doua zi bunica mi'a povestit k in casa din fata(care este parasita) a trait un barbat care a murit cu 20 ani intr'un incendiu.Dar nu prea cred ca e adevarat.Eu nu cred in fantome si spirite.Va las pe voi sa comentati.

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

bai, ma faci sa plng si mi se scurge kajalul:-S
pff, si pana la urma, ce pana mea a fost?

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

o fi venit unii la furat sau cv.
cand a vazut ca nu gasea nimic si se misca lumea prin casa sia luat repede talpasita...¬¬

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

ete da
nu prea cred
adica, ce pana mea, putea sa ii omoare bunicii, si pe ea, si sa caute in continuare
tu te-ai pus rau cu spiritele?:-?

cosmyna

cosmyna
Incepator
Incepator

...dar partea proasta e ca nu se auzea numai la bunici mei in casa ci si la ceilalti vecini care stateau aproape de casa aia........

cosmyna

cosmyna
Incepator
Incepator

....bunica mea povestit ca sora ei avea o fata si murise intr un accident de masina....shy cica visase intro seara pe un batran care i spunea sa se trezeasca si sa se duca sa cumpere un voal(de la o rochie de mireasa)...si dupa aia sa opreasca prima masina care i iese in cale.Sora bunici a facut ce a zis batranul in somn....iar intr o seara coborase in strada si a oprit prima masina care ia iesit in cale.
Conducea un barbat, iar sora bunici ii povestise visul si ii spuse ca a cumparat voalul.Iar domnul care conducea ii spuse ca el in spatele masini(avea o masina cum este masina salvari) are un baiat care murise in armata. .....nu am inteles visul deloc...dar mi sa parut inspaimantator ....................................vereau sa va las pe voi poate ma ajutati sa inteleg

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

hmm
interesant
paote batranul ala stia ca dak va opir maisna aia,va agis pe cnv mort,si paote si sora buncii tale,paote murise tot srer,toto calcata de masina,si paote ca urma sa se casatoareasca,sau ceva de gen asta,oricum este f ciudat!!! Fericit

cosmyna

cosmyna
Incepator
Incepator

...merci......:*

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

cosmyna a scris:...dar partea proasta e ca nu se auzea numai la bunici mei in casa ci si la ceilalti vecini care stateau aproape de casa aia........

pai tocmai daia daca era la furat mai multi Ras

cosmyna

cosmyna
Incepator
Incepator

...ha ha ha ...ce amuzant....:P

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

cine a zis ca era de gluma? :hmm:

DooTzY

DooTzY
The Boss
The Boss

bai cosmina,bai rain =)) =))
auzi la ea "haha,ce amuzant" "cine a zis ca era de gluma? " =))
nimeni ;;) asa i s a parut ei :D
mi s a int shi mie ceva de genu' asta..:-? intr o zi knd parintii mei plecasera la 2 noaptea shi yo am ramas singura.stateam in pat cu ochii inchisi shi auzeam parca niste pasi..venind spre mine.ata de frica imi era incat nici nu aveam curajul sa deschid ochii.dar nush cum..ori am adormit de frik :-)) ori nu am mai auzit nimic..:-??..cam atat a fost.
a doua zi dim l am intr pe tai'miu dc pocneste parchetul shi el:pt k e vechi /:)
mda..ma linistise total =)) :-SS
dar asta era pe vremea knd ma "holbam :O" la "fenomene stranii" shi probabil din cauza asta mi se parea mie nush ce :-@ 8-}
nu m am mai uitat de atunci shi nu mi s a mai intamplat asa ceva.
nush..yo una..sunt intr un fel la jumatate :D
uneori nu cred..alteori ma inspaimanta ce vad sau ce aud shi incep sa cred..of 8-|

http://dootzygirl13.hi5.com

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 2 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum