Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

"Puteri" pe care le aveti!

+17
gabitzu14
*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Rain Angel
Kihari
cold_risen
gr33n_3y3s
KittieChaos~DeadlyDesire
^..::~nymphetamine~::..^
Black Rose
Sunny
Silver_Dragon.
kaulina
[a].[girl].[like].[me]
X-treme
` Laif !s coLour .
Crazy town
live.laugh.love
21 participan?i

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1"Puteri" pe care le aveti! Empty "Puteri" pe care le aveti! Joi Apr 17, 2008 9:46 am

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Deci am sa va povestesc ce putere am sperand ca o sa credeti si nu o sa radeti de mine si o sa ma credeti ciudata!
Ei bine ,nush cum dar eu stiu cand cineva sa apropie de mine cu cateva secunde inante de a pleca sa vina spre mine!Deci nush pur si simplu simt,e ca un fel de furnicatura!Cand eram mai mica acest simt era mai dedzvoltat,acum s-a mai diminuat un pic!Dar as putea sa imi dau seama decat atunci cand fac ceva si nu e nimeni langa mine si este cam 50% liniste si armonie!
Este foarte ciudat ceea ce mi se intampla!Am vorbit si cu taicamiu dar cred ca a evitat subiectul cand l-am intrebat de ce simt eu asa!
Deci cum vi se pare?



Ultima editare efectuata de catre Lil 'Princess in Mier Iun 04, 2008 11:34 am, editata de 1 ori

2"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Joi Apr 17, 2008 9:48 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

pare f mistoooo......dar fata si eu pot sa simt pe cineva cand se apropie de mn.dar depinde de ziel...........acum sa nu crezi ca te credem un monstru..este o fata normala cu aptitudini nemai intalinite....deci sa te bucuri de ele

3"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Joi Apr 17, 2008 9:50 am

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author


EXACT ASA SIMT SI EU! E ciudat insa simt cand cineva se apropie de mine.. sau aud televizorul chiar si daca e inchis... Aud ca vine cineva chiar si daca inca nu a intrat in casa! Nu le numesc puteri, pentru ca observ ca si altii au... insa e bine de stiut cand se apropie cineva de tine.. si chiar atunci aud cand e liniste absoluta.

4"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Joi Apr 17, 2008 9:53 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

este super mistoooooo...........mie una chiar imi plac.........voua nu?????

5"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Joi Apr 17, 2008 10:02 am

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Ba da !Normal!Cum sa nu imi placa aasa ceva!Dar cred ca am descoperit o explicatie logica pt ce simtim!Deci noi avem campuri magnetice,corect!Toti oamenii si tot ce exista pe Pamantul asta!Dar noi simtim cel mai bine capmul magnetic de la om-la-om!Si asa ca o unda de la un alt om din campul lui magnetic ajunge la noi in campul nostru magnetic si asa simtim ca se apropie ,pentru ca inateaza si aceea unda se intensifica din ce in ce mai moolt pt ca omul aduce dupa el acel camp magnetic!
Asa cred!Nush sigur daca asta este explicatia,dar am incercat sa gasesc ceva mai logic..!

6"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Joi Apr 17, 2008 5:36 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Ei bine faza cu simtitul o am de cand eram mica, acum o am si mai mare!Si inca ceva nush de cateva zile tot mi-e foame intr-una seara chiar si dupa ce mananc bine de tot!

7"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Joi Apr 17, 2008 8:42 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

hm...
eu am o intuitie exagerata:))
fata de alte persoane
de multe ori ma gandesc la anumite persoane si ma intalnesc cu ele in urmatoarele cateva minute... si multe alte faze de genu'
si mi s-au mai intamplat faze ciudate cu "aparitii" kre numai oameni nu erau :))

8"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Dum Apr 20, 2008 11:47 am

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Bun dci chiar trb sa ma ajutati, aud nistetipete ingrozitoare noapte :affraid: chiar trb sa ma ajutati!

9"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Dum Apr 20, 2008 12:34 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

It's your imagination sau face baba de deasupra ta s*x cu unu de 20 de ani si deaiaia!Io zic sa te calmezi si sa nu iti fie frica

10"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Dum Apr 20, 2008 8:00 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

eh,sho aud noaptea pasi prin casa
da'asta e altceva:))

11"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Mar Mai 27, 2008 9:06 pm

kaulina

kaulina
Incepator
Incepator

pey si eu am aceeasi chiestie cand se apropie cineva de mine parca mi se infunda urechile

si am o imaginatie bogata adik il vad pe proful de desen si mi-l inchipui in balerina oricum asta nu e putere dar............e ceva

http://www.creation4all.darkbb.com

12"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Mier Iun 04, 2008 9:09 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

asta ce avetzi voi se numeste al 6-selea simt:INTUITIA!si eu simt cind se apropie cineva de mine,dar asta nu e putere,dar cel mai des simt cind cineva ma priveste,simt mereu!ii spun colegei mele de banca:crisina ma priveste si ia se uita si chiar ma priveste!dar nu e putere,e cum spuneam INTUITIA!numai ca unii oameni am o intuitie bogata iar altii,mai slaba!

13"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Mier Iun 04, 2008 6:56 pm

Sunny

Sunny
Junior
Junior

Lil 'Princess a scris:Deci am sa va povestesc ce putere am sperand ca o sa credeti si nu o sa radeti de mine si o sa ma credeti ciudata!
Ei bine ,nush cum dar eu stiu cand cineva sa apropie de mine cu cateva secunde inante de a pleca sa vina spre mine!Deci nush pur si simplu simt,e ca un fel de furnicatura!Cand eram mai mica acest simt era mai dedzvoltat,acum s-a mai diminuat un pic!Dar as putea sa imi dau seama decat atunci cand fac ceva si nu e nimeni langa mine si este cam 50% liniste si armonie!
Este foarte ciudat ceea ce mi se intampla!Am vorbit si cu taicamiu dar cred ca a evitat subiectul cand l-am intrebat de ce simt eu asa!
Deci cum vi se pare?
si eu pot simti cand este o prezenta in casa...sau in camera...poate chiar o fantoma..

http://www.gemon.ro

14"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Mier Iun 04, 2008 8:04 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Uh ... eu nu pot face chestia asta, dar pot simti cand cuiva ii merge rau.
Sa nu mai zic ca de fiecare data iau cuvintele din gura celui care tre sa vorbeasca,
indiferent cine : profesori, parinti, cu prietena mea nu mai zic! Suntem complet telepatice!!!
Imi place sa gandesc cu voce tare ... adica e destul de greu de explicat cum, dar e la fel cum ai vorbi, numai ca tii gura inchisa si nu iti misti limba ... e sooper senzatia,
si uneori chiar am senzatia ca pot vorbi asa si cu alti oameni, fara sa deschidem gura! Dar asta mi s`a intamplat doar de 2-3 ori ...

http://h2o-x.wikiforum.ro

15"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Mar Iun 10, 2008 6:12 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

pot si eu sa fur vorba din gura dar nu cred ca e o putere.

16"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Mier Iun 18, 2008 10:37 am

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

Think green si eu am aceleasi simturi:).....cand eram mik puteam ghici unele lucruri.......de ex m-a pus mama sa ghicesc cand va veni tatal meu din strainatate de la munca......si eu am aratat cate va degete.....6 park....sdi exact atunci s-a intors tata......sau cu o noapte inainte de a pleca din nou in strainatate am avut un sentiment ciudat.....rau......simteam ca se va intampla cv rau.......tata s-a dus la aeroport si a trebuit sa se intoarca din bucuresti ptr ca nu stiu ce nu ii facuse bn la bilet........si multe alte chestii........cateodata eu eram la scoala si ghiceam ce o sa faca mama de mancare......acum simtul asta nu-l mai am:))

17"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Mier Iun 18, 2008 10:43 am

KittieChaos~DeadlyDesire

KittieChaos~DeadlyDesire
Junior
Junior

deci,eu am descoperit ca sunt telepatica....de fiecare data in ore eu si cu o colega ne trimiteam mesaje telepatice...eu ma gandeam intens "sunt plictisita" si auzeam dinspre ea raspuns "si eu"

sau odata la o ora de matematica...eu si 2 fete formam un triunghi ca asezare in banca...si era o problema si noi 3 stiam raspunsul...si m-am intrebat "sa zic...sau nu?"si auzeam pe fete zicand"spune tu!zii tu!" si am zis eu aproape mecanic...si era corect si in pauza fetele mi-au zis ca si ele se gandeau la acelasi raspuns si ca nu aveau curaj sa spuna si-si ziceau in gand sa zica altcineva....

si cand am mers in practica agricola,in autocar am stat cu my friend din clasa..si ma rog...eram intro stare "indragostita"
si ea vorbea si vorbea si eu nu prea dadeam atentie chestiilor pe care le spunea...ma rog...ascultam da nu prea auzeam...si ma trezeam deodata completand fraza ei...si nu s-a intamplat numai o data....s-a intamplat de mai multe ori pe parcursul calatoriei....

zi-le si tu Rheea:D

a da....si intro excursie un coleg din a11a a facut spiritism...si ma rog...toti erau beti si radeau ca nu a fost nimic,in sa eu cu o colega cu care mai vorbisem prin telepatie am stiut ca e ceva acolo...am simtit...si eu de obicei nu ma tem de faze din astea...si in seara aceea stateam fix langa colegul din a11a si cand ne-a pus sa povestim ce am vazut,mie au inceput sa-mi curga lacrimi involuntar...deci plangeam...fara sa scot vreun sunet...si nu plangeam eu...oricat incercam sa ma opresc nu puteam...si mi sa facut frig si vroiam sa inceteze....si apoi,eu si colega mea care a simtit si ea ceva dormeam a doua zi,dupa amiaza...si ploua afara...si ma rog...fusese un incident si ea dormea si adormisem si eu...si ea s-a trezit si a inceput sa ma strige disperata...si m-am ridicat instantaneu din pat si am aprins lumina
si mi-a zis speriata ca a visat copilul(spiritul acela era un copil mic) cum venea la ea si ea ii spunea "pleaca,nu sunt mama ta"
si ciudat...eu visasem aceeasi chestie...:copilul vine la mine si ma crede mama lui,insa eu nu i-am spus nimic...si cum povestea colega mea visul,iar am inceput sa plang involuntar si mi s-a facut frig si nu ma puteam opri....

si toti ceilalti ziceau k a fost bataie de joc...dar noi am simtit ceva acolo si am vazut....stiu ca a fost ceva acolo...sunt sigura!

18"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Vin Iun 20, 2008 12:19 pm

gr33n_3y3s

gr33n_3y3s
Incepator
Incepator

...hmmm??!...aici chiar nu stiu ce sa zic

..nu prea cred io k am vreo putere dar

..nush...

de molte ori cand zic ca se va intampla ceva....

de obicei se adevereste ce am zis...

19"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Lun Iun 30, 2008 12:45 pm

cold_risen

cold_risen
Incepator
Incepator

mi se pare de asemenea ciudat, dar cred ca si eu am o putere.cum vam mai spus, vad tot viitorul apropiat prin vise.Dar pot si citi gindurile.Chiar aseara am dormit cu prietena mea buna catalina(aici ea e angel)si cind ea dorea ceva sa spuna eu spuneam inaintea ei, iar ea confirma ca tot asta dorea sa spuna, si s-a intimplat de mai multe ori.
Credeti ca e normal?

20"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Lun Iun 30, 2008 12:47 pm

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

si mie mi s-a mai intamplat faza cu spusul inainte:)....eu cred ca e normal:-?....gandim la fel:))....atata tot;))........

21"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Mar Iul 01, 2008 6:31 pm

Kihari

Kihari
Incepator
Incepator

Eu am unfel de "putere" adica pot sa simt lucrurile inainte sa se intample.....deci eu cu catva timp inainte de a se intampla ceva sunt speriata....nelinistita...agitata si nu pot sa stau intr-un loc.....stiu cand se va intampla ceva si daca e bine sau rau...e o chestie ciudata.....apoi tot asa se intampla si prin vise....unele din ele chiar sunt adevarate ^__#

22"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Mar Iul 01, 2008 7:00 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

raspunsurile la astea ar fi teoria spatiului si undele cerebrale :D

si mie mi se intampla :asd:

23"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Mier Iul 02, 2008 9:27 am

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

kiar si mie:).....poate ca totusi chiar au o explicatie logica.....

24"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Mier Iul 02, 2008 10:24 am

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

Respectiva teorie spune ca creirul nostru emite unde magnetice ,m cand dormim inconstientul nostru le amplifica si pot ajunge pana la atmosfera sau mai departe ; daca respectivele unde ciocnesc cu altele "se face ca un fel de schimb de informatie" si asa poti sa stii ce va face cineva inainte sa-ti spuna.exista dati in care aceste unde "calatoresc" si cand suntem treji ; spre exemplu se crede ca efetul de deja vu apare cand undele nostre ciocnesc cu undele ale altui "eu insami" dintr-un alt univers , si asa tu vezi ce vede el in momentul ala si el vede ce vezi tu - in orice caz efectul este scurt si temporal.Teoria crearii universului ne spune ca in total exista 7 universuri si cum stintificii au demonstrat ca nu exista atomi unici atunci este chiar foarte probabila faza cu acele unde.Problema e cum inca nu stim legile timpului si spatiului si nici cum sa calatorim la distanta(in spatiu) ramane inca o parte din teoria asta ne-demonstrata.Oricum mi se pare destul de plauzibil si tema e chiar de actualitate.Asa ca daca "puterea mintii" merge si de zii si ciocnesc rapid cu gandurile altuia poti sa stii ce va face.Mentalistii spre exemplu cred ca avem o forta interioara, atata timp cat reusim sa o concentram intro anumita actiune , o putem realiza.Mentalistii sunt grupurile de persoane care folosesc mintea pentru lucruri cum a hipnotiza , indoi lucruri , a misca lucruri din loc...etc...

s-ar putea sa am cateva greseli de ortografie :)) "Puteri" pe care le aveti! 834118

25"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Mar Iul 22, 2008 9:50 am

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

eu tot vad persoane care urmeaza sa vina prin camera...

asta cred ca se trage de la emisiunile cu fantome pe care le urmaream...

si mie mi se intampla asta..

hmm, de unde le stii pe toate?:D:D:D:D:D

netul? sau alceva? "Puteri" pe care le aveti! 391215

26"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Mar Iul 22, 2008 2:09 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

nu ,citesc.

yo nu fac c/p de 3 pagini cum fac alti useri ,sa le citesc eu porcariile pe care le iau cu google.

27"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Mar Iul 22, 2008 4:10 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

Ras

de ce zici "porcariile pe care le iau cu google"

28"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Lun Sept 15, 2008 11:11 pm

gabitzu14

gabitzu14
The post whore
The post whore

yo eram la scoala..si mam aplecat sa imi iau pixu..si am auzit cand a aprins tata..televizoru...si dupaia..ia sunat telefonu:)..si a fost adevarat ca am intrebato pe mama

29"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Mar Sept 16, 2008 11:19 am

Fraise

Fraise
Junior
Junior

Am si eu ciudateniile mele si sunt obisnuita cu ele, chiar zodiei mele - pesti sunt cunoscute pentru asa ceva : premonitii, deja-vu-uri, intuitii, legatura cu spirite ...
Va spun mai multe chestii care mi s-au intamplat ...

1. Fusese un cutremur spre dimineata , cam pe la 04:45, eu ma trezisem sa merg la toaleta ca tot omul si in acel timp incepe sa se clatine blocul, am crezut ca m-a luat ameteala, dar era din ce in ce mai tare. M-am speriat! M-am dus fuga la parinti sa-i scol, nici chip! M-am speriat si mai tare, ca am vazut ca ei nu dau semne de trezire. Am stat sub grinda pana s-a linistit. Eu stau si la etajul 7 si cand blocul se cutremura, imaginativa un plop cum face cand e vant puternic!!! Am mai stat un pic si apoi m-am culcat. Dupa aceasta intamplare care pe mine m-a speriat ff tare, au inceput cosmarurile si nu numai premonitiile ... Timp de 1 an jumate greu mi-a fost. Cand venea noaptea si timpul sa ma culc , mi-era teama. In timpul somnului aveamm senzatia ca ma cutremuram, a2a zi ma simteam foarte obosita si i-am spus mamei ... "am visat ca este cutremur" ... , mama a zambit si nu a luat in sema cele spuse, iar la tv se anuntase un cutremur pe nu stiu unde. Am ramas shoc si eu si mama. In alte nopti la fel, visam ca ma cutremuram ... si le spuneam alor mei "va fi un cutremur sau a fost deja" , dadeam la stiri imediat, si se anuntase ca a fost un cutremur (si asta nu era musai sa fie in tara la noi, in toata lumea) ... Ai mei mi-au spus ca am premonitii. M-au crezut. Este fff nasoala senzatia, greu am scapat de ea, si nu o recomand nimanui, pentru ca tu te trezesti cea mai obosita, cu o stare nasoala si ma bucur ca am trecut peste acesta. Doar cu ajutorul mintii am facut sa fiu eu ca inainte. Se mai intampla sa mai am din cand in cand, dar nu este asa de nasol ca inainte ... si nu mai bag de seama acel cutremurat in somn, pt ca nu vreau sa fiu ca inainte.

2. Era in anul cand inca mai traia bunicul meu si nu aveam inca camera mea (noi stateam cu el pt a-l ingrijii, ne-am mutat in apartamentul bunicilor dupa ce bunica mea a murit de cancer) si eu dormeam in sufragerie. In timp ce dormeam mi-am vazut pe mine dormind. Am "mers" la parintii mei in camera si la bunic, la fel dormeau, deh erau 01-02 noaptea ... am stat ceva timp sa ma privesc.
A 2 a zi i-am povestit mamei si m-a crezut! spunandu-mi ca se mai intampla ca sufletul sa se desprinda de corp sii sa calatoreasca. Asta mi-a placut extrem de mult, una ca a2a zi , corpul meu era fresh, ma simteam plina de energie, fericita, o senzatie superba ... , fara cuvinte ... parca nu eram eu, asa de flu-flu ma simteam.
Am intrebat si un psihlog si mi-a spus aceleasi chestii ca si mama, ca se intampla ca sufletul sa umble "Puteri" pe care le aveti! 16466

3. Telepatia mi se intampla fff des cu mama, pentru ca suntem amandoua pesti ... , ori ca gandim la fel in acelasi timp, ori ca stiu ce va spune dupa sau ea la mine ...

4. Deja-vu-urile la fel sunt ceva normal pt mine si la fel imi place senzatia ... parca as mai fi trait acel moment, dar nu l-am trait. Uneori ma intalnesc cu persoane cu care nu am nici o tangenta, nu le-am mai vazut vreodata, dar cand ma duc in locul respectiv parca le stiu de cand hau si stiu despre ce vor vorbii in urmatoarele secunde ...

Voi mai scrie pe parcurs cand imi aduc aminte, aceste intamplari le-am avut de la varsta de 19-20 pana in prezent, cand eram mica poate ca erau incercari, dar nu-mi prea aduc aminte cum au fost, ... de cand eram la varsta maturitatii s-au accentuat!

http://artbijoux.ablog.ro/

30"Puteri" pe care le aveti! Empty Re: "Puteri" pe care le aveti! Mar Sept 16, 2008 7:53 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

hmm intereant!!!!
ce naspa aia cu cutreurele!!!

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum