Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Naruto Uzumachi

5 participan?i

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1Naruto Uzumachi Empty Naruto Uzumachi Dum Aug 17, 2008 10:48 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Nu cred ca va trebuie descriere si personaje...personaje sunt aceleasi...si descrierile aceleasi...
voi povesti ficul din perspectiva lui Sasuke...asta din al 3-lea capitol...

Deci prima parte....


I. Viata e plapanda ca un fluture si stralucitoare ca o stea.


In intunericul noptii, in departarea zilei, mii de siluete se zaresc tipand si imprastiindu-se fiecare pe unde vede cu ochiul. Sange se scurge pe ale sale maini. Mii de oameni care au cerut mila acum zac fara suflare pe pamantul imbibat de sange. Cu lacrimi pe fata u baiat inainteaza catre cadavrul mamei si tatalui lui
-De ce? de ce Itachi?
Fara sa raspunda fratele mai mare disparu ca o frunza-n adierea vantului




Asta e un fel de inceput asa ca nu va speriati ca este mic...

2Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Lun Aug 18, 2008 7:17 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

faci si tu un fik cu naruto?pare cool!asta e noaptea cind parintii lui sasuke au murit.next pls

3Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Lun Aug 18, 2008 8:28 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

ai facut si tu un fik???cu naurtooo!!tare!!!
vreau next!

4Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Lun Aug 18, 2008 9:03 am

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

E super :X:X:X:X:X

adik nu e super k iau murit parintii..
imi place ficul :)
astept next,

5Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Lun Aug 18, 2008 12:06 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

II.Acelasi loc…aceasi durere


Stand pe o piatra de pe un deal, un adolescent de 13 ani parea ca se uita la cer si la soarele care abia se trezise. Nu-si putu abtine o lacrima care si asa nu-i orbea frumusetea. Parul acestuia de culoarea abanosului era asezat destul de frumos, insa cateva suvite ii fluturau rebele dandu-i baiatului un aer inocet si totodata unul rebel.
Era tot acelasi copil care a indurat moartea parintilor sai si tradarea aceluia care ar fi vrut sa-i fie exemplu…FRATELE SAU
Insa asa nu a fost tot in acelasi an vulpea cu noua cozi a atacat satul ascuns intre frunze si pentru a-l apara al 3-lea Kokake a inchis vulpea cu noua cozi in trupul unui copil, unicului sau fiu Naruto Uzumachi

6Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Lun Aug 18, 2008 12:23 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

incepe sa devina interesant.....dar din cite imi amintesc....era al 4 hokage.

7Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Lun Aug 18, 2008 12:32 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Al 4=lea Hokage...este cel pe care l-a omorat Orochimaru...si al 5-lea Hokafe E Tsunade

8Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Lun Aug 18, 2008 1:10 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

wow!!
interesant!!foarte interesant!!!astept continuarea!!!
aici vb de narutoo si saske!!
next!!!cam micute partile!

9Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Lun Aug 18, 2008 1:23 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

III. Naruto vs. Sasuke…asta-i doar inceputul

Trebuie sa ma antrenez pentru examenul Chunin...dar cu cine...nu ma pot antrena cu nici un ninja amarat...toti sunt sub nivelul meu....dar Naruto...cu el asi putea sa ma bat...insa nu aici si nici acum. Trebuie sa-l enervez
-Hei amaratule...nu te mai da mare cu visul tau pentru ca nu se va indeplini niciodata...asta pentru ca nu ma poti invinge pe mine...
-Pune-ma la incercare...
-Bine...
Arunc cu 3 kunai-uri in el...insa se fereste incercand sa ma atace cu un picior...il opresc si
incerc sa-i dau un pumn...se apara...ii dau drumul la picior, ma ridic in maini si il lovesc trimitandu-l direct intr-un copac...Sharingan...Spre uimirea mea se ridica si incepe sa ma loveasca...se da in spate si ma loveste cu un Kunai in umar...
-Vei plati pentru asta...
Ma aprop de el si incerc sa-l lovesc cu un picior..insa se apara...Fraierul...Acum ma ridic in maini ridic si celalalt picior imi concentrez Chakra asupra picioarelor si dupa ce il lovesc observ ca nu este el cel pe care l-am lovit...si era Sakura...
S:Vezi ce ai facut pamalaule...aceasta lovitura iti era dsestinata tie..
N:Eu nu am facut nimic...tu esti prostul care nu a vazut-o

10Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Mar Aug 19, 2008 9:25 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

wow!a lovit-o pe sakura in loculul lui naruto?se pare ca sasuke aici e constient de puterea mare a lui naruto.dar partile sunt prea scurte....pune parti mai lungi pls....

11Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Mar Aug 19, 2008 10:56 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

wow!!tare!!!
da vb lu angel,neai putea da parti mai mari??? :he,he,he:
orocim tare,a lovito [pe sakura,asta cam naspa!

12Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Mar Aug 19, 2008 11:35 am

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss


IV.Sakura...un nou inceput

Oare de ce ma simt asa de penibil stand langa patul Sakurei asteptand de 2 zile sa se trezeasca? A da stiu...pentru ca “eu sunt prostul care nu a vazut-o”...Naruto va regreta pentru asta...Off Sakura...de ce te-ai bagat...
-Sasuke?
-Sunt aici...odihneste-te...vrei sa-ti aduc ceva de mancare...si apropo iarta-ma....
-Nu e nimic Sasuke...asi face orice pentru ca Tu si Naruto sa nu patiti nimic...
-Asteapta aici iti aduc imediat ceva de mancare....
Ma mir ca nu este suparata pe mine....pana si eu sunt suparat pe mine dar ea nu....revin dupa 5 minute cu o punga de mere...sterg unul si il dau....
-Acum scuza-ma sakura trebuie sa plec
-Sasuke?
-Da Sakura
-Promite-mi ceva!
-Orice
-Te rog nu-l bate pe Naruto
-Bine Sakura....
Oare cum a ghicit ca vroiam sa-l bat...chiar mi se citeste pe fata...parca imi citeste gandurile...este intr-un fel ca mine...semanam in unele privinte dar in unele nu...
-Ma intorc dupa 10 minute am de rezolvat ceva...
Ma duc la Naruto, il ridic in sus si ii zic nervos:
-Ai noroc ca nu este suparata pe mine....
-Vrei sa zici ca ai fi fost suparat daca ar fi fost suparata pe tine....SASUKE...nu cumva
-Taci Naruto...si NU.....
Sau poate..nu asta nu se poate...nu am cum sa ma indragostesc de o fata care este mult mai joasa decat mine...sau poate...nu nu poate....
BOOM!!!
MA indrept vcatre locul in care s-a auzit busitura...era Sakura si Ino...care sa bateau...sau mai degraba Sakura care invinsese...asta nu se poate...Sakura era mult sub nivelul lu' Ino...ce se intampla cu ea?



Asta cred ca e mare...nu?

13Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Mar Aug 19, 2008 9:19 pm

SchwarzFee

SchwarzFee
Incepator
Incepator

asta e primul fic cu Naruto pe care il citesc(il voi citi si pe celalalt, dar asta a fost primul Dinti )

Al 4=lea Hokage...este cel pe care l-a omorat Orochimaru...si al 5-lea Hokafe E Tsunade
tin sa te contrazic, am vazut si eu Naruto, adik nu pe tot , sunt la ep 185, dar indeajuns incat sa stiu care e treaba.
al 3-lea Hokage este mosul pe care l-a omorat Orochimaru, iar al 4-lea Hokage este tipul blond care a murit cand s-a luptat cu vulpea si intradevar al 5-lea Hokage este Tsunade.

imi place ca totul este din perspectiva lui Sasuke si ca e Sakura ai facut-o un pic altfel decat in anime k pe cea de acolo nu pot sa o sufar.
a fost buna si scena cu bataia dintre ei si m-a bufnit rasul cand am vazut k Sasuke a lovit-o pe Sakura in loc de Naruto Ras
Sasuke da semne ca ar fi in love cu Sakura, will see pana la urma!

next-uri mai mari please si fetele faceti un efort sa comentati mai mult Limbuta

14Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Mar Aug 19, 2008 9:26 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

mmm,vad ca suke da semne ca o place pe sakura...love...love....hm,vreau next.

15Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Mar Aug 19, 2008 9:56 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

MS de lamurire eu mereu am fost confuza cu asta....al 3 si al 4-lea...nu stiu care e oridinea...si si pe mine ma enerveaza Sakura din Naruto...se tine scai dupa Sasuke....doamne...partea urmatoare maine...ca inca nu am apucat sa pun ceva nou

16Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Mar Aug 19, 2008 10:03 pm

SchwarzFee

SchwarzFee
Incepator
Incepator

ma bucur ca te-am lamurit si ca esti de aceeasi parere cu mine in privinta Sakurei din anime! Ras

sper sa pot intra cat mai des sa nu scap next-uri, dar o data ce am inceput sa citesc, sigur voi reveni! Dinti

17Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Mier Aug 20, 2008 11:46 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

hmm,tare!!da si este si mare partea asta!!interesant!!sakura si cu ino cvea obijnuit sa se ia la bataie!!deswi din cate am itneles,sakura era sub nivelul lu ion si tototusi a invinso tare!!!next,plz!

18Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Mier Aug 20, 2008 1:14 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Sa sti ca am citit toate partile dar mi-a fost lene sa le comentez Naruto Uzumachi 268777
Imi place cum scri , iar sakura pare mult mai buna aici decat in anime la tv :)) acolo e aproape tot timpul disperata...
dar nu am inteles de ce se bate acum cu INO?
App , buna idee sa povestesti din perspectiva lui sasuke , macar ii aflam si noi gandurile pentru ca in anime la tv mi se pare mult prea singuratic...
Astept next-ul sa ma lamuresc de ce se bat cele doua!

19Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Joi Aug 21, 2008 4:33 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

-Sakura?
-Da Sasuke!
-Cum ai invins-o pe Ino...erai muuul..t.
-Mult sub nivelul ei...stiu insa acum nu mai sunt, vreau sa dovedesc ca si eu pot, nu vreau sa ma depan singura amintirile si sa-mi aduc aminte cand tu si Naruto imi luati mereu apararea si va lupati in locul meu, acum sunt pregatita sa fiu un adevarat Genin
-Sakura ce-ai zice sa luam un mic pranz?
-Sigur cu toata agitatia de aici mi-ar prinde bine.
Oare ar fi bine sa-i spun, sa-i spun ce simt pentru ea...
-Stii Sakura..
-Ce e Sasuke?
-Nimic...
-Ba sigur e ceva...sti ca mie poti sa-mi zici totul
-Ei bine Sakura...ma simt cam penibil...sti...cred ca te plac
-Sasuke ma faci sa rad...cum sa ma placi?
-Stiam ca n-o sa ma crezi...hai sa schimbam subiectul
Dupa o portie mare de Ramen...o conduc pana acasa, ma uit la luna...doar ea imi stie sentimentele, de ce pare nu macrede? Sunt chiar atat de penibil?
-Sunt mii si mii de cuvinte frumoase pe care cu siguranta ca le meriti. Eu, din pacate nu le stiu pe toate ca sa ti le spun...Nu pot sa ating stele pentru a ti le oferi, nu-ti pot da nimic mai mult decat sufletul si inima mea

20Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Vin Aug 22, 2008 10:30 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

wow!!ia spus ca o palce!!interesant Dinti Ras pacat ca nul crede!!dak lar fi crezut ar fi fost misoto dar si asa e destul de interesant!!plz,next!

21Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Vin Aug 22, 2008 2:54 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

sakura nu-l crede???nu-mi vine sa cred!ce frumoasa ultima fraza...bravo sakurei ca a invinso pe ino!next pls.

22Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Joi Aug 28, 2008 2:04 am

SchwarzFee

SchwarzFee
Incepator
Incepator

uf, decat un next micutz de atat timp! fetele astea nu prea se grabesc cu comm-ul aici!
in fine, nici eu nu am fost prea promta!
acu despre next:
faza asta ca el i-a zis ce simte si ea nu l-a crezut se poate intampla, chiar imi aduc aminte de un tip care mi-a zis ca i s-a intamplat o astfel de faza Ras
imi place cum gandeste Sakura acum! go girl, be stronger and stronger! Huh?
ce romantic a fost Sasuke in ultima sa replica, oare ce va mai zice Sakura acum? Naruto Uzumachi 858435

23Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Sam Aug 30, 2008 10:33 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

o sa va dezamegesc fara sa va dau raspunsul Sakurei....o sa-l aflati mai incolo...

Ne intoarcem insa in locul in care s-a petrecut masacrul, in satul ascuns intre frunze.
Sunt inca doar un amarat ninja care a terminat academia devenit genin, ma aflu in echipa cu Naruto Uzumachi si Sakura Haruno, amadoi par oarecum diferiti de mine insa ne asemanam in multe privinte…de exemplu nici unul nu avem mama sau tata, si fiecare dintre noi ne petrecem fiecare minut, fiecare secunda in incercarea de a fi unul mai bun decat celalalt….insa fiecare are o istoria aparte in fiecare din inimile si sufletele lor si de asemenea fiecare are rolul lui pe pamant…chiar daca este decat un pion in mana lui Dumnezeu.
Naruto cred ca-mi intelege cel mai bine ce am in suflet….si el fiind crescut fara parinti, insa in el strajuieste cea mai puternica creatura vulpea cu 9 cozi, acest demon find cel care a vrut sa distruga satul
Sakura s-a nascut de asemenea cu un semn dinstinctiv din nastere, un X in partea stanga a gatului, care ii da de asemenea puterea de a controla fierul…
Si ajung din nou la mine, eu nu am nici o putere anume insa am un scop pe pamant pe care il stiu de cand parintii mei au murit, acela de a-mi omori fratele!

24Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Dum Aug 31, 2008 9:51 am

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Imi place cum ai scris , chiar nu stiam de unde provine sakura sau ce fel de puteri are. Nici de sasuke nu stiam nimic , stiam ca are ceva cu fratele lui si ca e puternic dar nu ca vrea sa il omoare. M-ai lamurit acum . Astept urmatoarea parte sa vad ce se mai intampla... oare ii va spune sakura raspunsul?

25Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Dum Aug 31, 2008 11:39 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

wow!!!mistooo descrierea Naruto Uzumachi 89851 ,dap nici eu nu stiam ca sakura are putere si ca nare parintii deci in tel ns ce episod aud niste voci cand o cheamma pe sakura!!oricum este interesant,next!

26Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Dum Aug 31, 2008 12:17 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Astea le-am inventat eu...ca sa nu fie la fel ca naruto...

27Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Dum Aug 31, 2008 1:16 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

Dar si sasuke are o putere aparte,are Sharingan si hmm,buna ideea cu X-ul de pe gatul Sakurei.Astept nextu plz.

28Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Dum Aug 31, 2008 9:26 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Cu ochii mari, verzi, vii ca niste intrreabri de clestar, cu neastamarul trupului tanar, cu gura necontenit umeda si frageda, cu o intelegienta ca ireupea, izvorata tot atat de mult din inima cat si din frunte...
Pielea ei neteda si alba avea luciri de sidef.
Picioarele aveau capsele tari, abia lipite inauntru cand erau alaturi, lung arcuite in afara, din sold la genunchi, ca si cand ar fi fost ca intre doua paranteze fine, prelungi.
'Sakura? Un simplu nume....un num ecare insemna o floare pura numita cires, o floare de primavara....insa pentru minesemnifica razbunare....Razunare? Inseamna sa acaparezi cea mai cunta sentinta a vietii...'
Daca vrei sa fii fericit o clipa, razbuna-te... daca vrei sa fii fericit o viata, iarta!

29Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Lun Sept 01, 2008 1:57 am

SchwarzFee

SchwarzFee
Incepator
Incepator

tare partea cu X-ul Sakurei si puterea de a controla fierul.
dar are dreptate Silver_Dragon. si Sasuke are Sharingan-ul!wow ce descriere i-a facut Sakurei in ultima parte!Naruto Uzumachi 858435 Sasuke e clar in love!
dar de ce sa se razbune??? :wow: pe Sakura? parca trebuia sa se razbune pe fratele sau(la fel k in anime)

ultima fraza e superba! Naruto Uzumachi 94082

pune si tu parti mai mare k ne amagesti cu cateva randuri!
Naruto Uzumachi 84916

30Naruto Uzumachi Empty Re: Naruto Uzumachi Lun Sept 01, 2008 10:46 am

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

PEy sasuke se razbune pe fratele sau si sakura se razbuna pe parintii ei pentru ca nu au lasat-o sa stiudieze la academie si au incercat sa o omoare(stiu ce e stupid ideea...dar mie imi place)

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Subiecte similare

-

» Naruto
» Naruto
» Naruto

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum