Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

O viata noua

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1O viata noua Empty O viata noua Mar Mai 04, 2010 11:13 am

Enma

Enma
Incepator
Incepator

In primul rand sa prezint personajele
Haruko:O viata noua Girl_white2_3E personajul principal. Desi e vampir nu vrea sa faca rau cuiva.
Daisuke:O viata noua Anime-smart-boy Baiatul de care s-a indragostit Haruko, dar el...ei lasa ca vedeti voi Dinti
Sora mea Ai:O viata noua Anime_girl
Doctorul:O viata noua Private_Emotion_Girl_1_jpg_595



Ultima editare efectuata de catre Enma in Mar Mai 04, 2010 8:13 pm, editata de 2 ori

2O viata noua Empty Re: O viata noua Mar Mai 04, 2010 11:16 am

Enma

Enma
Incepator
Incepator

Well...e timpul sa pun prima parte:
Cap 1: Noua viata
Pentru a intelege viata mea va voi spune cateva lucruri despre mine.Ma numesc Koianaji Haruko si am 15 ani. Am descoperit de curand ca sunt un vampir. Mama mea a fost om, iar tata vampir. Urasc viata de vampir. De ce nu pot fi un om normal? Ma trezesc la miez de noapte si merg sa ucid, dimineata ma trezesc cu sange pe maini. Parintii mei au murit, iar sora mea ma parasit, nu vrea sa aiba dea face cu un vampir. Scoala mi se parea grea, abia ma puteam abtine sa nu gust din sangele colegilor.
Tot corpul meu se schimbase. Eram din ce in ce mai palida , parul devenise alb ca neaua abia cazuta ,fara stralucire, iar ochii rosii si insetati de sange. M-am distantat de prietenii mei pentru a nu le face rau, dar nu a fost de-ajuns.Vanatoarea continua, ucigand tot mai multe persoane .



Ultima editare efectuata de catre Enma in Joi Mai 06, 2010 10:00 am, editata de 2 ori

3O viata noua Empty Re: O viata noua Mar Mai 04, 2010 11:19 am

Enma

Enma
Incepator
Incepator

Cap 2: Noul coleg
O vreme nici n-am mai trecut pe la scoala, dar
intr-un final m-am intors ca sa nu dau de banuit. In lipsa mea venise un nou coleg, Daisuke. Se pare ca acum era colegul meu de banca. Minunat! Inca o persoana caruia sa ii fac rau.Dar nu a fost asa.
N-am incercat niciodata sa il ranesc, nu stiu de ce. In primele zile nici n-am vorbit cu el, dar dupa o vreme, vorbeam tot timpul si chicoteam pe infundate. Era un sentiment ciudat, ma simteam bine alaturi de el.
Intr-o zi ma intorceam acasa, si m-am intalnit cu ]Daisuke:
- Ohayo, Haruko!
- Ohh…Ohayo!
- Stii ma intrebam vrei sa mergem pana la ciresul din luminis . Am auzit ca a inflorit.
- Sigur! De ce nu?
Am mers impreuna la cires. Era un peisaj minunat. Peste tot se simtea mirosul florilor de cires, petalele erau zmulse de cate o adiere de vant, iar soarele mangaia minunatele flori. Parea un basm, dar acel Rai n-a durat mult, caci raul isi arata furia.
Dintr-o data cerul se intuneca, iar acea mangaiere firava a vantului se schimba intr-o furtuna distrugatoare, iar din intuneric se nastea raul sub forma unui monstru.Astept sugestii, critici
O viata noua 926351



Ultima editare efectuata de catre Enma in Joi Mai 06, 2010 9:59 am, editata de 1 ori

4O viata noua Empty Re: O viata noua Mar Mai 04, 2010 8:16 pm

Enma

Enma
Incepator
Incepator

Cap 3: Mesajul
Acesta da un ragnet si dintr-o lovitura il tranteste pe Daisuke la pamant. Acesta era inconstient. In acest moment floarea furiei infloreste in inima mea. Ochii devin rosii ca sangele. Dintr-o data sar si il atac pe monstru. Din doua lovituri acesta cazu la pamnt, iar eu ii sug sangele amar si crud.
Dupa ce am terminat festivul, monstrul disparu o data cu furtuna. In curand Daisuke se trezi.
-Ce s-a intamplat?
-Pai a fost o furtuna. Si o creanga te-a lovit, iar tu ai lesinat.
-Ce penibil! T_T
-Lasa se putea intampla oricui!
-Mai bine am pleca, locul asta e aproapre distrus , sa nu-mi cada cumva ceva iarasi in cap! Locul asta e periculos!
- Da…periculos…Pai eu mi-am scapat portofelul pe aici… aaa…Eu mai raman sa-l caut.
-Vrei sa te ajut?
-Nu, mai bine te-ai duce sa vezi ce-i cu rana!
-O.K.! Sayonara!
-Sayonara…
Ceea ce nu stia nimeni era ca am vazut un semn ciudat pe jos.In timp ce Daisuke se indeparta eu m-am dus sa vad acel semn. Era un mesaj:
,, Lumea Inturicului e locul tau!”

5O viata noua Empty Re: O viata noua Joi Mai 06, 2010 9:56 am

Enma

Enma
Incepator
Incepator

Cap 4: Suferinta, mortea
Nu stiam exact ce inseamna acea propozitie, si nici nu mi-a pasat prea mult,asa ca am plecat.
Insa dupa o vreme setea de sange a revenit. Iar victima a fost de data aceasta Daisuke. Dupa acel sange amar, monstruos mi se parea ca sangele de om era tot ce doresc. Sangele lui era asa dulce, imi dadea putere. Desi nu vroiam, o faceam, iar lacrimile curgeau precum apa cristalina a unui rau involburat pe fata mea alba . Am reusit sa ma opresc. Dar deja bausem prea mult sange.
L-am dus la cel mai apropiat spital. Am asteptat pe hol in timp ce Daisuke era consultat. Fiecare clipa trecea greu, chinuitor, o data cu ele speranta mea ca el va trai. Dupa o vreme doctorul iesi din sala.
-Cum e Daisuke ? Se va face bine?
Dar el doar clatina din cap dezaprobator. Atunci nu m-am mai putut stapani. Chipul meu era inundat de siroaie de lacrimi reci, precum gheata.
Am fugit in camera unde se afla Daisuke. Acesta deschise ochii.
-Imi pare rau! E numai vina mea!
- Ce spui? Nu e…
-Ba da! Eu ti-am facut asta! Sunt un vampir, o ucigasa!
-…
-Imi pare rau! N-am putut rezista poftei de sange!
- Nu mai plange!Teiert! N-ai vrut sa…
Dintr-o data chipul lui deveni palid, iar ochi parca priveau spre nicaieri.
-La revede, Haruko!
-Daisuke…
Am chemat doctorul dar era prea tarziu. Pielea era palida si rece, suflarea ii inghetase, iar ochii sai scanteietori de culoarea mari se inchisera pentru totdeauna.
Si din nou fata imi fu inundata de rauri de lacrimi reci, amare precum cenusa.
-DAISUKE!!!!!!!!!!!!!!

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum