Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Viata Noastra.

+4
live.laugh.love
X-treme
Rain Angel
stelutzaa verde
8 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Viata Noastra. Empty Viata Noastra. Lun Iul 14, 2008 7:17 pm

stelutzaa verde

stelutzaa verde
Junior
Junior

Okey, deci am facut topicul acesta unde o sa putem povesti intamplari mai deosebite din viata noastra, sau de ce nu, a prietenilor nostri. intamplari care ne-au marcat, care ne-au facut sa vedem viata altfel.
sper ca o sa aveti curajul sa postati la acest topic.
si sper ca l-am facut unde trebuie. Fericit

eu am muuulte sa va povestesc, dar va las mai intai pe voi. Dinti

2Viata Noastra. Empty Re: Viata Noastra. Mar Iul 15, 2008 9:22 am

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

am si eu ceva de povestit , dar cred ca am sa fac topic separat...:-?

3Viata Noastra. Empty Re: Viata Noastra. Mar Iul 15, 2008 11:14 am

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Eu crd ca-mi urasc viata...pentru ca fetele pe care e consideram cele mai bune prietene ale mele m-au tradat....nu mai vorbesc cu mine si in orice caz crd ca o sa intoarca clasa impotriva mea...eu asa cre...am inceput sa-mi urasc cls suntcateva personae pe care nu le urasc...adica 3(fparte mult) printre care si persoana mea(ralu') si 2 baieti...

4Viata Noastra. Empty Re: Viata Noastra. Mar Iul 15, 2008 11:24 am

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Mda.. ma rog Alina daca asta e parerea ta.. inseamna ca te cam inseli...in privinta mea .. satii ca nu e chiar asa cum crezi u

5Viata Noastra. Empty Re: Viata Noastra. Mar Iul 15, 2008 11:25 am

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

pey asta e parerea mea...nu prea o sti u pe marina...cred a nu ti-a zis cecilia ca-si face prieteni din interes si cand nu mai are nevoie de ei ii schimba ca pe sosete...

6Viata Noastra. Empty Re: Viata Noastra. Mar Iul 15, 2008 11:33 am

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Ba acum o stiu pe Marina dar nu avem ce face asa este ea si nu cred ca o sxa se rescoale toata clasa importiva ta.

7Viata Noastra. Empty Re: Viata Noastra. Mar Iul 15, 2008 1:47 pm

stelutzaa verde

stelutzaa verde
Junior
Junior

hmmm...hai ca am sa incep si eu sa va povestesc cate ceva din viata mea...
am avut 2 prietene foarte bune: Andreea si Cristina [le-am schimbat numele dintr-un motiv foarte bine intemeiat]
pe Andreea am cunoscut-o la inceputul liceului si am fost colege de banca.
pe Cristina am cunoscut-o cand m-am mutat in resita.
Le consideram si inca le consider cele mai bune prietene. Dar sunt anumite lucruri care ne-au cam distantat una de cealalta...
Sa incep cu povestea Andreei:
E cu aproape un an mai mare decat mine. Parintii ei au dat-o la 8 ani la scoala. Desi locuieste in Anina, un oras mai mic, la o jumatate de ora distanta de Resita, ea a ales sa vina la liceul Traian Lalescu de aici. Mama ei lucreaza in Germania, iar tatal ei nu se prea ocupa de ea. Ne-am imprietenit si, la fel ca ea, m-am apucat si eu sa fumez. Era genul de fata care umbla cu mai multi baieti deodata. Avea un prieten de 19 ani, dar asta nu o impiedica sa flirteze si cu altii. Chiulea mult si erau chiar saptamani intregi in care nu venea la scoala. Eu am incercat sa o aduc pe calea cea buna, dar degeaba. La sfarsitul anului scolar am aflat ca a ramas corigenta la o materie si cu media neincheiata la 3 materii. Am cam pierdut contactul cu ea...
Acum 2 saptamani am aflat ca e insarcinata in luna a 2-a cu un baiat...nu cu prietenul ei...Am fost socata si am facut un preinfarct. Ea vrea sa pastreze copilul, pentru ca daca face avort poate chiar sa moara...

Cat despre Cristina...cu ea inca mai tin legatura, dar ma tem pentru viata ei. Momentan are un prieten care e traficant de droguri. Daca baiatul acela, face un pas gresit, o s-o ia pe Cristina si o s-o duca in Spania sau Grecia la produs...Ea nu mai indrazneste sa iasa afara din casa neinsotita. Ii e frica sa nu patesc si eu ceva, pentru ca sunt prietena ei cea mai buna si de fiecare data cand iese afara, merg si eu cu ea...

si din tot grupul acesta de prietene [eu, Cristina si Andreea], eu sunt singura care nu vrea sa-si distruga viata...

daca as putea, as incerca sa le ajut, dar nu am cum si ma simt neputincioasa...

8Viata Noastra. Empty Re: Viata Noastra. Mar Iul 15, 2008 1:52 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

OMG...ai facut preinfard...si fetele alea...doamne...deja sutn socaat si eu...

9Viata Noastra. Empty Re: Viata Noastra. Mar Iul 15, 2008 2:03 pm

stelutzaa verde

stelutzaa verde
Junior
Junior

nu a fost prima oara cand am facut preinfarct, adica si ieri am patit asta cand mi-a zis cristina despre prietenul ei...

anyway...eu am invatat din greselile lor, iar acum imi doresc sa nu mi se intample si mie la fel...

10Viata Noastra. Empty Re: Viata Noastra. Mar Iul 15, 2008 2:20 pm

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Dar ce insemna preinfarct adik intelg sensul cuvantului dar nu prea stiu in termeni edicali
si app e groaznica povestea lor :| mai ales a Andreei

11Viata Noastra. Empty Re: Viata Noastra. Mar Iul 15, 2008 2:37 pm

stelutzaa verde

stelutzaa verde
Junior
Junior

e aproape ca un infarct...dureri in zona toracelui [simti ca te inteapa ceva la inima], amortirea mainilor sau a picioarelor, etc.

12Viata Noastra. Empty Re: Viata Noastra. Mar Iul 15, 2008 3:49 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

ma socat!!
doamne!!saracele fete,chiar imi pare rau de ele!!

13Viata Noastra. Empty Re: Viata Noastra. Mar Iul 15, 2008 5:26 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

am ramas fara cuvinte...

14Viata Noastra. Empty Re: Viata Noastra. Mar Iul 15, 2008 6:06 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

ce interesant si trist :|

cunosc si eu pe cineva care .. era intr-o clasa cu o prietena de a mea ... invata destul de bine deoarece era doar clasa a 8 a... a cunoscut un baiat cu care a fost impreuna mult timp.. parintii ei au aflat asta si i-au interzis sa se mai intalneasca ... desi ei ii era interzis sa se intalneasca cu el a facut-o si nu doar atat , a lasat-o insarcinata . S-a dus iar la parinti insa acestia i-au spus ca nu o mai primesc in casa asa ca s-a lasat de scoala si a plecat cu acel baiat .. s-au si casatorit [ cred ca la 16 ani ] si au copilul ..

in rest despre viata mea... banala , inafara de faptul ca parintii mei se cearta foarte mult si sunt multe probleme in familie... Masca nu sau explicatii.

15Viata Noastra. Empty Re: Viata Noastra. Mar Iul 15, 2008 9:05 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

ce pacat!!dar nu prea cred ca idi va gasi serviciu f repede!!

16Viata Noastra. Empty Re: Viata Noastra. Mar Iul 22, 2008 10:38 am

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

te inteleg, si imi pare rau pentru ele, si pentru tine..

dar, gandestete, ea a vrut sa se distruga, ea vrea sa traiasca astfel..

de ce sa suferi tu din cauza aceasta?

hello!, incerci sa o ajuti pe ea dar te distrugi pe tine...

parintii tai stiu?

nu exista nici o cale sa iesi din situatia asta?

cat despre copil, scumpo, e decizia ei

nu te supara, dar imi vei da dreptate.

daca ea e fericita asa, tu de ce incerci sa o schimbi?

isi va da seama de greselile savarsite.

chiar daca va fii prea tarziu, eu zic sa o lasi

e destul de mare sa gandeasca si singura, si, belive me, nu e vina ta ca nu s-a gandit la riscuri atunci cand a facut sex cu ala.

eu nu zic sa fii indiferenta, dar nu te mai complica si tu

si eu sunt la fel ca tine, fac ott posibilul sa ii ajut pe cei de langa mine

insa, cand am nevoie de ajutor, nimeni nu sare

nu am niciodata un umar pe care sa plang

cand vreau sa ma descarc, intru pe funny-fantasy si le zic fetelor tot ce mi se intampla...

imi sunt.. nu stiu, ca niste confidente..

poate nu isi dau seama cat inseamna ele pentru mine..

nu te mai complica in halul asta, pana la urma, amandoua te vor parasi. Crede-ma, si pe mine m-au parasit toate exact cand aveam nevoie de ajutor...

ele se simt bine acum, iar eu stau si bocesc. Pentru ce? habar n'am

17Viata Noastra. Empty Re: Viata Noastra. Mar Iul 22, 2008 4:23 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

ei bine,mie-mi place viata.desi,amavut si eu 3 prietene cele mai bune si toate m-au tradat.viata mea e interesanta,cu ar fi cind baitul pe care-l plc mi-a citit jurnalul!va dati seama.dar este o fat(fosta mea prietena pe care o urasc cel mai mult)care nu-mi da pace si vrea sa ne intilnim.iar eu inventez mereu scuze banale ca sa amin intinirea.si fiecare prietenie se termina cu o cearta definitiva.in ciuda acestor fapte,ink imi place viata.

18Viata Noastra. Empty Re: Viata Noastra. Mar Iul 22, 2008 4:34 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

hm, ma cert cu "prietenii" tot timpul Ras

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum