Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Mancaruri "made by me"

+6
^..::~nymphetamine~::..^
stelutzaa verde
[a].[girl].[like].[me]
Silver_Dragon.
` Laif !s coLour .
Cris
10 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Mancaruri "made by me" Empty Mancaruri "made by me" Vin Mai 23, 2008 6:24 pm

Cris

Cris
The Boss
The Boss

Deci...sunt tot felul de mancaruri...insa ati mai "modificat" continutul lor?Eu am facut asta de multe ori...nu ca modific in exces sau mediu macarea,mai mult ma refer ca dintr-o mancare,mai adaugam ceva si iese o alta mancare asemanatoare cu ce a fost inainte doar ca cu o aroma diferita...

Imi amintesc ca a facut mama odata salata de vinete...iar mie mi se parea ca mai trebuie ceva...asa ca am mai pus niste usturoi,ceapa...am impresia ca si niste ridichi...si otet(muuult otet...)trebuie sa recunosc,mancarea arata mai "dubioasa" insa avea un gust...al naibi de acru din cauza otetului in exces.Insa era destul de buna...

Mancaruri "made by me" 58772

https://sun-time.forumgratuit.ro

2Mancaruri "made by me" Empty Re: Mancaruri "made by me" Sam Mai 24, 2008 12:46 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Nu prea am facut asa ceva.. doar cand eram mica ma jucam cu varamea punand tot felul de alimente intr-o farfurie si invartind-o.. A iesit ceva dezgustator Mancaruri "made by me" 926351

3Mancaruri "made by me" Empty Re: Mancaruri "made by me" Mier Iun 04, 2008 12:00 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

eu da!am facu!stiti cunoscuta salata de crabi,in ea nu se pune ceapa,usuroi,ridiche sau prea multi castravetzi dar eu am pus si ceapa(usturoi nam pus)si ridiche si multi castravetz,sriti ca sa primit gustos?

4Mancaruri "made by me" Empty Re: Mancaruri "made by me" Vin Iun 06, 2008 7:37 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

am facut de multe ori asta :))
in general combin intre ele ff des. si le "condimentez" cu diferite chestii :))
sau ma trezeam odata k mananc icre cu cascaval :)) >:)

nu pot sa dau exemple pt k am facut prea multe ;)) dar...stiu k fac :))

5Mancaruri "made by me" Empty Re: Mancaruri "made by me" Mar Iun 17, 2008 5:49 pm

stelutzaa verde

stelutzaa verde
Junior
Junior

mie de obicei imi place sa fac cele mai ciudate combinatii: cozonac si sunca, cartofi prajiti si iaurt de capsuni, pireu de castane[care e dulce] si ketchup, etc.
si combinatiile astea chiar sunt comestibile!

6Mancaruri "made by me" Empty Re: Mancaruri "made by me" Mar Iun 17, 2008 6:30 pm

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

am facut si eu multe=))...da' cea mai gustoasa e urmatoarea: am facut mujdei de usturoi( usturoi pisat cu ulei sare si apa)......dupaia am pus smantana....dupaia am pus castraveti murati pisati....dupaia gogosari murati......dupaia piper si Voilla!!!!!stiti ce bun e:X:X:X

7Mancaruri "made by me" Empty Re: Mancaruri "made by me" Mar Iun 17, 2008 6:36 pm

stelutzaa verde

stelutzaa verde
Junior
Junior

am uitat sa spun de un cocteil pe care l-am facut pentru unchiul meu: vin, pepsi, lichior de ciocolata, lamaie, sampanie si bere. va dati seama ce a iesit...de atunci nu imi mai cere sa ii aduc nimic de baut. ii e frica sa nu pateasca din nou acelasi lucru. =))

8Mancaruri "made by me" Empty Re: Mancaruri "made by me" Mier Iul 09, 2008 4:54 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

am experimentat multe . o data am facut o ciorba super buna , dar nu stiu dc avea efecte usor laxative.dupa 2 ore dupa ce mancasem un pic...direct la baie Mancaruri "made by me" 92693 macar stiu ca daca sunt vreodata constipat(de nu ma duc la baie)..am reteta propie... Mancaruri "made by me" 92693

9Mancaruri "made by me" Empty Re: Mancaruri "made by me" Vin Iul 18, 2008 1:40 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

Mancaruri "made by me" 614494 eu am incercat si va spun k e supeeer


deci, de cele mai multe ori mi'a luat cratita foc, dar am si reusit Mancaruri "made by me" 667167


la salata am adaugat zahar, miere si lamaie


Mancaruri "made by me" 614494 incercati-i gustul

10Mancaruri "made by me" Empty Re: Mancaruri "made by me" Sam Iul 19, 2008 12:24 am

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

dulce + acru nu prea cred ca e buna.

salata cu zeama de lamaie in loc de otet mereu e buna .Fericit

11Mancaruri "made by me" Empty Re: Mancaruri "made by me" Mar Iul 22, 2008 9:26 am

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

stii, am stat apoi 2 ore la buda...

dar, ce sa faci

traiesc viata experimentand totul Mancaruri "made by me" 926351

12Mancaruri "made by me" Empty Re: Mancaruri "made by me" Mier Iul 30, 2008 3:35 pm

BlaK`~aDDicT

BlaK`~aDDicT
Bronze'User
Bronze'User

yo nam modificat nimic..nu vreau s aam pe cnva pe constiinta dupa aia:))Ras))):))
dar am facut eu o salata cu ce mia venit mie in minte ca ar fi gustos..si kiar a iesit sooper:X
yos moarta dupa pieptul de pui...si dupa maioneza facuta in casa..deci imi plac ff mult...si am zis sa le combin sa vad ce iese..nah...am facut yo akolo..da park era prea simplu numai pui cu maioneza..gustos..dar prea simplu pt mn:)):))))
mam uitat yo in frigider..ce sa mai pun..si mia venit stralucita idee sa pun ciuperci:XX::X:
vaaai..ce bunatate a iesit:X:XX:
ador salata aia:X:X..nuj dak kiar e salata..dar altfel numi vine in minte cum sai zik...
akma mama e cu salata de cruditati..yo cu salata mea:X

13Mancaruri "made by me" Empty Re: Mancaruri "made by me" Joi Iul 31, 2008 10:09 pm

cosmyna

cosmyna
Incepator
Incepator

.......placinte a'la cosmyna:

se pun placintele in cuptor si le lasi 4 ore...cand le vei scoate vor fii bronzate(adik arse)

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum