Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Ghost's story

+10
^..::~nymphetamine~::..^
Silver_Dragon.
Crazy town
#*Pure Energy*#
SchwarzFee
X-treme
Black Rose
crina_sasuke kiss love
pinky
AliceCullen
14 participan?i

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1Ghost's story Empty Ghost's story Vin Mai 23, 2008 6:24 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

Asta e primul meu fic postat aici .... Sper sa va placa ... E inspirat dintr'o lectie la engleza... Dinti


Personajele care apar in prima parte, restu le voi pune pe parcurs:

Ghost's story Orlandobloomyiimgzl1.th
Brandom - Necunoscut, iubitor de aventura, indraznet, fura inima oricui, insa a lui e demult luata de Diannna

Ghost's story Gtrbe5.th
Dianna - Printesa, fiica imparatului Cearles. Iubeste cu adevarat, fiind insa nevoita sa ascunda acea iubire imposibila de tatal sau, de mama sa, de toata lumea ....

Prima parte:


Prolog

Razele lunii se oglindeau în ochii ei, adierea vantului se regasea in miscarile sale fine si delicate, vocea sa era aidoma susurului izvorului. Natura, cu toate minunățiile sale se gaseau in ființa și persoana sa…

Se depărtă incet de patul sau, și se apropie de fereastra deschisă. Vântul începu să îi însuflețească pletele-i aurii, mângâindu-i dulcea față.

Ceasul micuț si uitat într-un colț al încăperii își mișcă agale acele, indicând obosit ora douăsprezece.Un ticăit prelung și răsunător sparse tăcerea nopții, prevestind o nouă întâlnire secretă.

O privire furișă spre grădină fu singura mișcare care a făcut-o înainte de a sari grabita spre ușa odăii. Își apucă grijulie rochia de noapte cu ambele maini, strângând-o pe langă corp, și începu să se pășească ușor, zburând parcă pe deasupra sutelor de trepte care coborau într-un cerc amețitor.



Ultima editare efectuata de catre Luna Lovegood in Sam Iun 07, 2008 1:33 pm, editata de 3 ori

2Ghost's story Empty Re: Ghost's story Vin Mai 23, 2008 7:22 pm

pinky

pinky
Banat
Banat

Imi plac foarte mult personajele si vreau sa vad ce personaje mai apar pe parcurs.Prima parte e foarte frumoasa, imi place foarte mult si sunt foarte curioasa care va fi partea a doua

Dar nu ai si niste poze cu personajele???

3Ghost's story Empty Re: Ghost's story Sam Mai 24, 2008 7:10 am

crina_sasuke kiss love

crina_sasuke kiss love
Senior
Senior

Imi place aceasta prima parte si imi plac si personajele!Foarte frumos ai povestit!

4Ghost's story Empty Re: Ghost's story Sam Mai 24, 2008 8:36 am

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

:asd: Wow.... e super thare inceputul :D...
Cel cu care se intalnea era Brandom, nuh?
Imi place cum povestesti... cum descrii ... cum narezi ... e grozav ;)

Ce zici de un fic in colaborare?
Uita`te sa vezi daca iti place cum scriu eu ... si apoi poate facem un fic duo? :X
What do you thing about it?

http://h2o-x.wikiforum.ro

5Ghost's story Empty Re: Ghost's story Sam Mai 24, 2008 7:30 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

Ajunse foarte repede in mijlocul grădinii. Picioarele sale goale nu făceau nici un zgomot, în iarba crudă. Totul parea mort, căzut într-o liniște mormântală. Fata se aseză insa pe o mică bancuță de sub un stejar batrân și rezemându-și ale ei coate incepu să aștepte.

Deodata un foșnet indepărtat o făcu să tresară. Începu încet să caute cu privirea sursa zgomotului, însă nu trecu mult pană ca ale sale priviri să strălucească asemeni unor stele.

Din spatele unui pâlc de trandafiri se ivi un tânăr. Razele lunii i se jucau pe a sa fină față, oferindu-i o minunată strălucire.Zâmbetul afișat îi scotea în evidență conturul fin al buzelor.

Pășea lin, apropiindu-se de fată cu ardoare.

Un strigăt de surprindere evadă de pe ale fetei buze când tânărul o cuprinse în brațe, trăgând-o aproape de el. Stătură îmbrățișași timp de câteva minute, timp în care privirile lor se uniră, formând un joc propriu, plin de farmec și iubire.



Andru stiu cum scri tu, si imi place sa scriu ceva cu tine ... Ghost's story 614494

6Ghost's story Empty Re: Ghost's story Sam Mai 24, 2008 7:36 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Cat de marpha descriiiiiiiiiiii..imi lc la nebunie...deabea astept sa fie ceva mai horror...k sa ma speri si eu putin....astept urmatoarea parte....si sper sa fie mai lunga putin....

EDIT:dati frate comenturi alfel nu mai vedem nextul prea repede...va rog eu moolt...ficul chiar merita..pe bune...yyynnnaaa scrie foarte frumos..PLS da-ti comenturi...

7Ghost's story Empty Re: Ghost's story Dum Mai 25, 2008 9:19 pm

SchwarzFee

SchwarzFee
Incepator
Incepator

wow!!! Ghost's story 858435 a trecut ceva timp de cand nu am mai citit un fic numai al tau. mereu colaborari peste colaborari Ghost's story 516889
nici nu imi vine sa cred cat de mult ti-ai schimbat stilul.
unde sunt puzderia aia de puncte de suspensie Ras shees, cat de mult ma bucur ca ai scapat de acel obicei, plus ca ai inceput sa folosesti si diacriticile. Huh?
tipul Brandom(esti sigura ca e M la sf si nu N Masca ) este Orlando Bloom Mirat
love it!
nu mai am cuvinte la aceste parti de narare si descriere!
hai k fic-ul tau ma va atrage de acum incolo pe acest forum!
mai multe comm-uri ca sa se puna un next mai mare, k la zgarcenie tot nu ai renuntat Ras

8Ghost's story Empty Re: Ghost's story Lun Mai 26, 2008 4:52 pm

#*Pure Energy*#

#*Pure Energy*#
Incepator
Incepator

ca de obicei sys cu descrierile ei de prima clasa... Ghost's story 858435
asta e ficul horror de care mi-ai zis asa?:P
inceputul e superb...si ce sa mai zic de personaje..?:X
l-ai pus pe orlando bloom brandom...:X
sunt extrem de curioasa ce se va intampla cu cei doi...mai ales pentru ca e HORROR Mirat
waiting for the next... Ghost's story 635469

9Ghost's story Empty Re: Ghost's story Lun Mai 26, 2008 5:27 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

Hai ca acu nu is zgarcita deloc ... Uite aci next ... Unu' mare!


Acele clipe păreau rupte din basme pentru amandoi. Iubirea lor împletită cu singurătatea și tăcerea locului. Totul era deosebit. Magia iubirii însă fu întreruptă de el, care se desprinse cu greu din ale fetei sărutări, soptind dezamăgit.

**Pe curând...**

Depărtându-se mai mult de ea, îi făcu un semn fugar de rămas bun, apoi se întoarse pe călcâie, plecând grăbit spre necunoscutul intuneric.

Îmbătată de gustul iubirii, fata urca grabită scările, părăsind grădina, tăcută, împăcată cu gândul ca și seara aceasta Brandon o vzitase, reușind sa plece nevazut.

...

Razele soarelui îi mângâiau fața, încercând să o răpească din lumea viselor. Nu avură însă aceași putere ca o voce pițigăiată care se auzi din capătul coridorului, care o facu pe prințesă să sară în picioare alarmată.

**Dianna...Trezirea**

**Imediat, Mya,imediat!** șopti fata, încercând să amâne singură momentul crud trezirii.

Mai dorea măcar câteva secunde să-si împreune pleoapele, și să mai doarmă, însă ușa se trânti violent de perete și în încăpere își făcu loc galanta Mya.

10Ghost's story Empty Re: Ghost's story Lun Mai 26, 2008 6:26 pm

SchwarzFee

SchwarzFee
Incepator
Incepator

Ghost's story 614494 prima cu comm Ghost's story 614494 nu ca ar fi prea multe cititoare care se bat sa ajunga primele, dar imi place Ras

deci am avut dreptate pana la urma este BrandoN nu brandom Ghost's story 134418

sa zicem ca asta e un next normal , nu mare Ghost's story 553158 dar e bine atat pt cati cititori sunt

imi place chiar mult cum descrii totul, sincer nu te mai recunosc, fata de primul tau fic Ghost's story 516889 Ras

sunt curioasa cum se ajunge la horror ca pana acu pare romantic pur, poate BrondoN este vreun vampir sau ceva de genul k are fata de asa ceva Huh?

so give us the next paaaaart!!!
Ghost's story 474318

11Ghost's story Empty Re: Ghost's story Lun Mai 26, 2008 7:59 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Eu cumva un fel de romeo si julieta? ca asa pare :hmm: ...in fine...astept parte...mega-soper sperioasa..a chestiei sperioasa de sperietoare....o si mai astept si un NEXT MARE de tot....daca se poate....si cum zicea si SchwarzFee... Vradon e cumva vampiroi care suge sangele...si vrea sa o omoare pe Dianna...ma indoiesc dar merge....astept nextul ca sa ma lamuresc...

12Ghost's story Empty Re: Ghost's story Lun Mai 26, 2008 9:10 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

Bugs Bunny aparentele intodeauna insala. Din commu' care mi l'ai lasat se pare ca nu te'a prea atras ficu'. De acea t rog sa nu t mai chinui sa il citesti, ca nu are rost, si nici nu imi place sa imi rasara vre'un comma mistocar...Si personajul principal e BRANDON, in nici un caz Vrandom. Scuze pt observatie, dak o pot numi asa ...



Ultima editare efectuata de catre Luna Lovegood in Mier Mai 28, 2008 1:29 pm, editata de 1 ori

13Ghost's story Empty Re: Ghost's story Mar Mai 27, 2008 9:38 am

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

sa sti ca mie imi place ficul si.........imi spun doar parerea si app V e langa B....

14Ghost's story Empty Re: Ghost's story Mier Mai 28, 2008 1:32 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand



**Înălțime, masa este servită în cinci minute, v-aș sfătui să vă pregătiți dacă nu doriți să îl necăjiți iar pe tatăl dumneavoastra**

**Am înțeles... Îmi pare rau**sopti Dianna în timp ce se ridica încet din pat, încă vrăjită de parfumul dulcelui somn.

Reuși să se îmbrace în mai puțin de cincisprezece minute. Când ajunse la masă o aștepta dezastrul.

**Ai întârziat și în această dimineață, prințesă Dianna** se auzi o voce puternica si impunătoare din capătul sălii de mese.

Fata se apropie timidă de masă, ținând capul plecat, rușinată de greșala sa repetată. Își promise că nu va mai întârzia atât sieși, cât și părinților săi. Dar cum putea să se trezească de dimineață, când nopțile și le petrecea alături de Brandom?

Se ruga șoptit, sperând ca nici unul dintre părinți nu îi va pune vreo întrebare. Contrariul însă aparu rapid, când împăratul se ridică de pe scaun maiestruos, intrerbând scurt:

**Te întâlnești cu Brandom??**

15Ghost's story Empty Re: Ghost's story Joi Mai 29, 2008 7:10 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

acum am citit fikul tau chiar imi place!!
Imi place descrierea la carese vede talentul tau!!
Imi place cum explici lumea!!
sa nu-l lasi ca este mistoo!!
Ghost's story 89851
Ghost's story 474318 sa pui nextul ca este tare adica mie imi place!!

16Ghost's story Empty Re: Ghost's story Vin Mai 30, 2008 7:40 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

Si cika va placea ficu asta .. De doua zile e doar 1 comm...Mooama, imi vine sa rad ....

EDIT:

Fața i se înroși puternic, iar privirile îi alunecară în pământ. Nu era pregătită pentru a-i destăinui tatălui său aventura.

**Cu cine majestate?** întrebă fata, încercând să pară dezorientată si necunoscătoare.

**Te rog nu te mai preface ... Știu și ști cine este Brandom.** spuse împăratul în timp ce se îndrepta spre masă,întorcându-i nepoliticos spatele ficei sale.

Dianna așteptă câteva secunde, însă observând că tatăl său începea să mănânce fără a-i mai da nici o atenție se îndreptă timidă făcând câțiva pași, apoi se așeză la masă și începu să ciugulească din farfurie nestingherită.

Micul dejun a fost unul tăcut, lipsit de orice manifestare a vrunuia dintre cei trei. Fiecare se ospăta din plin cu bunătățile din farfurie, fără a scoate nici un singur cuvânt. După terminare însă, împăratul se ridică măreț, și apropie impunător de Dianna.

**Urmează-mă, te rog.**




Dak nu vad cel putin 1 comm ficu zboara la ARHIVE!

17Ghost's story Empty Re: Ghost's story Joi Iun 05, 2008 1:35 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

eu iti dau un comm. scz dar abia acum am descoperit fikul tau.imi place dar te rog frumos din suflet sa nu scrii cu litere mici.daca vrei sa te deosebesti de commenturi atunci pune o culoare anume sau ceva de genu.in legatura cu fiku,sunt un pic confuza...nu prea inteleg dar fie...o sa inteleg curind.deci,tatal diannei e imparat?imi placecum povestest,mai ales in prima parte,imaginile descrise de tine se roteau la mine-n cap.astept nextu!

18Ghost's story Empty Re: Ghost's story Lun Iun 09, 2008 1:44 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

Hey, unde ati fugit toti cititorii ??? Acum cateva nexturi v'ati ingramadit, si acum nimic, de cateva zile bate vantu complet pe aici ...

Daca nu va place ziceti, si il pun la arhiva, nimeni nu o sa se supere...

19Ghost's story Empty Re: Ghost's story Lun Iun 09, 2008 5:37 pm

pinky

pinky
Banat
Banat

Mie-mi place foarte mult acest fik si te rog foarte mult sa nu-l duci la arhiva pentru ca eu il citesc mereu..e super frumos si vreau sa-l citesc pana la sfarsit

Deci te rog nextul

20Ghost's story Empty Re: Ghost's story Lun Iun 09, 2008 8:17 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

tare...
sunt tare curioasa oare unde o va ducew??cei va face sa nu ne lasi sa astept muult!!

21Ghost's story Empty Re: Ghost's story Lun Iun 09, 2008 8:46 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

Fața fină și moale a fetei se contorsionă într-o poziție de inferioritate, plină de teamă și frică. Nu știa ce o va aștepta. Îi era strict interzis să se întâlnească cu necunoscuți, mai ales cu băieți, și mai ales la miezul nopții.



Împăratul traversă în grabă sala de mese, alergând parcă spre ieșire, cu fiica sa încercând să țină pasul cu el, în spatele lui.



După cateva etaje pe care le urcară pe nesimțite, împăratul se opri, in fața unui tablou vechi, care infățișa niște copaci veștejiti, din mijlocul unei paduri.



Prințesa îl privea dezorientată pe tatăl sau. Nu știa de ce se oprise tocmai acolo, unde nici o ușă sau altceva nu se vedea.



Niște șoapte seci îi evadaseră subit împăratului, în timp ce își plimba incet mâna peste niște pietre încrustate pe ramă.



Deodată un huruit puternic tăie liniștea mormântală care se lăsase între cei doi, iar tabloul se deplasă încet, intrând în perete, lăsând un mare gol, asemeni unei uși, pe care putea intra linistită orice persoană supraponderala.



**Ce este aici, tata??**strigă Dianna speriată, în timp ce se dădea câțiva pași înapoi.

22Ghost's story Empty Re: Ghost's story Lun Iun 09, 2008 8:51 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

sunt curioasa unde o va duce??
dar dece nu ia zis???
pakt ca nu ia zis!!sunt tare curioasa sa vad unde o va cue!!

23Ghost's story Empty Re: Ghost's story Mar Iun 10, 2008 11:29 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

uau!ce e acolo?fikul asta e chiar de prima liga!

24Ghost's story Empty Re: Ghost's story Mar Iun 10, 2008 5:37 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

**Camera destăinuirii...**spuse împăratul cu o voce stinsă.

Fata îl privi speriată pentru câteva momente, însă fu întreruptă de mâna puternică a tatălui său, care o împinse înâuntru...

Ochii ei priveau, insă nu puteau distinge lucrurile care erau în acea încăpere. Părea oarbă într-o lume cu soare.Simțea doar privirea usturătoare a tatălui său, care o studia din cap până în picioare, parcă dorind sa smulgă din ea adevărul. Mergea în fată, parcă pe un coridor interminabil, întunecat.

După câteva minute de mers nesfârșit, mâna rece și puternică a împăratului îi apăsă umărul, și o soaptă îndepartată îi răsună în ureche:

**Oprește-te...**

Picioarele i se opriseră instantaneu, îndreptându-se spre o parte mai luminată, unde ochii ei destingeau în ceață unele lucruri, cum ar fi o canapea mare, o măsuță șubredă și un scaun mare, impunător, tronul vechilor regi.

Împăratul păși spre tron, așezându-se cu grijă, în timp ce îi făcu un semn discret fiicei sale să se facă comodă pe canapeaua. Degeaba. Dianna era încordată, speriată de ceea ce putea sa urmeze.

Câteva secunde mai târziu aerul îmbâcsit și mobila veche începuseră să își facă simțită prezența. În cameră un miros greu se lasă, parcă încercând să sufoce tăcerea care domnea între cei doi. Aceasta însă fu tăiată de împărat, care își îndreptă ager privirile spre fica sa, și începu să îi vorbească pe un ton disprețuitor.

25Ghost's story Empty Re: Ghost's story Mar Iun 10, 2008 6:30 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

ce o intreba?zi zi ca tii suspansul!!!!

26Ghost's story Empty Re: Ghost's story Mier Iun 11, 2008 7:47 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

ce o va intreba pe fata!!sa ne spui te rog !!
cat de pseriata ste bn si eu as fi speriata ca ea!!

27Ghost's story Empty Re: Ghost's story Joi Iun 12, 2008 8:28 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand


**De ce mă minți?**o întrebă, privind-o aspru în ochi.

Dianna știa la ce se referise tatăl său, însă nu vroia sa lase armele jos, nu dorea să piarda o batălie fară să lupte, așa că își potrivi o privire inocentă, curioasă și derutată, apoi îl privi pe tatăl său în ochi.

**La ce vă referiți, înălțime?**șopti Dianna cu o voce care spera să fie neînfricată, însă care reuși doar să fie pițigăiată și speriată...

**La faptul că tu te întâlnești cu unul dintre fii celui mai mare dusman al meu, regele Richard** spuse împăratul în timp ce se ridică de pe tron, apopiindu-se de fiica sa.

Pentru câteva secunde împăratul se învălui într-o ceață opacă, derutându-și fiica. Liniștea se lăsă din nou peste cameră, iar aceasta respiră ușurastă, sperând că totul trecuse.

Deodată o mușcătură mișelească o doborî la pământ.Sângele începuse să i se scurgă încet pe podeaua rece, în timp ce respirația îi devenea din ce în ce mai grea, iar bătăile inimii i se încetineau continuu. Privirea i se încețoșă, făcând-o ca totul să îi apară mult mai în ceață. Deodată o respirație grea, alarmantă și rapidă îi răsuflă pe ceafă. Doi ochi roșii, plini de ură, niște colți ascuțiți împodibind un yâmbet victorios și niște șoapte mute fu tot ceea ce mai recepționă înainte ca ochii să i se închidă, iar sufletul să îi abandoneze trupul răposat.



Nu va speriati ca nu e tot... Abea acum incepe adevarata poveste ...



Ultima editare efectuata de catre Luna Lovegood in Dum Iun 15, 2008 3:25 pm, editata de 2 ori

28Ghost's story Empty Re: Ghost's story Vin Iun 13, 2008 12:13 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

ce ia facur tacsu??
sunt tare curioasa
nu a murit nu,ca eu nu as vrea :uof?: ???
sa nu uitzi nextu!!

29Ghost's story Empty Re: Ghost's story Vin Iun 13, 2008 3:36 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

vad ca intirzii cu nextu!am citi eu toto ce-ai scris dar mi-era lene sa pun commenturi.ma da tu chiar stii sa povestesti!cind povesteai,ma simteam pacrca eu acolo,mai ales partea cu singele,imi inchipuiam tot!se vede ca citesti mult dupa modul in care te exprimi.eu nu cred ca ttsu a omorito!

30Ghost's story Empty Re: Ghost's story Dum Iun 15, 2008 3:23 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

Ete next... Urmatorul la 3 comm'uri de la pers diferite sper, altfel zboara la arhive





Capitolul I: Bun venit în noua casă







Am privit înspăimântată spre noua noastră casă. Cu siguranță era mare. Pe langă fostul nostru apartament, aceasta era un castel.Daca ma gândesc mai bine, chiar că are ceva din aerul unui castel. E la fel de impunătoare și măreață. O casă înaltă,asemeni bisericilor gotice din vechime,cu cărămidă roșie, acoperișul negru, înclinat, și rânduri, rânduri de ferestre încadrate de o parte și de alta de obloane negre. Era învăluită într-o negură de parcă se ascundea de cineva în umbrele copacilor bătrâni și noduroși, care se înclinau spre ea. Primii pași făcuți pe veranda casei mă făcură să tresar la vederea câtorva buruieni uscate, dintr-o glastră murdară și veche.Totul era straniu. Zgomote parcă își croiau un drum zgomotos până la mine, străduindu-se să mă sperie și mai tare.



Nici nu știu exact de ce părinții mei au acceptat să locuim în această casă mizeră. Nici unul dintre ei nu era pasionat de așa ceva, iar curajul nu era punctul lor forte. Dar oare cum de acceptaseră? Reușise oare bunica sa-i schimbe tatei părerea despre casa aceasta? Dar oare cum? Ea era pe patul de moarte, într-un somn adânc atunci când tata a luat hotărîrea de a ne muta în casa moștenită.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Subiecte similare

-

» Story
» My sad story
» One story!
» My story(caz real)
» Girl Story

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum