Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Ghost's story

+10
^..::~nymphetamine~::..^
Silver_Dragon.
Crazy town
#*Pure Energy*#
SchwarzFee
X-treme
Black Rose
crina_sasuke kiss love
pinky
AliceCullen
14 participan?i

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

31Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Lun Iun 16, 2008 9:58 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

hmmmm
ce mister!!sunt tare curioasa cn la facut pe taicasu sa acepte????
tare casuta,dar cam infricsoitoare,mia rfi palcut sa stau adik asa cred!!
next!

32Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Sam Iun 21, 2008 12:48 am

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

asa cum era dianna in ceata in incaperea aia asa sunt si eu acum:|........s-a dus asa repede actiunea......a muscat-o un vampir nu?.....de aici incolo nu am inteles....cum a ajuns in casa aia?....ce s-a intamplat cu ea dupa ce a fost muscata?.....te rog sa imi explici daca poti
ficul este superb....ce vb eu aici?....e fenomenal....odata ce e scris de tine......toti stim ca tu esti maestra descrierii.....iti ador ficurile inclusiv acesta si vreau vreau vreau vreau vreau vreau neaparat next Ghost's story - Pagina 2 94082

33Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Sam Iun 21, 2008 9:38 am

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

L-am privit pe Josh. Zâmbea fericit. Acesta a fost și este tipul lui preferat de casă. Undeva departe de agitația continuă a vieții, pustie, veche și plină de necunoascut. Cred că era un rai pentru el. Pășea sprințar pe frunzele moarte din fața casei, dansând într-un fel ciudat, îmbrățișându-l pe tata la fiecare nouă piruetă.

::Simone, ai putea intra în casă, până mama ta și cu mine cărăm bagajele mergi să vizitezi casa, cred că ai vrea să îți alegi o cameră numai a ta:: spuse tata în timp ce se apropia de mine cu vreo două geamantane imense în ambele mâini.

Pentru câteva secunde mi-am întors capul spre el, însă pe chipul lui nu apărea nici o pată de surâs. Era cât se poate de serios. Nu am avut de ales. M-am apropiat mai tare de usă, încercând să o deschid. Pentru câteva secunde am simțit că cineva din înăuntru o susține pentru a nu ma lăsa să intru, însă peste câteva secunde acea forță cedă, lăsându-mă să intru în casă. Totuși nu asta speram să îmi fie intrarea. Nimerisem fix in nas, pe un covor murdar, plin de praf, si cu un miros strident de mucegai.Am deschis ochii, privind în jur.

Totul era în ceață. Plutea încet pe deasupra fiecărui lucru, învăluindu-l într-o aură misterioasă. Totul părea diferit, ciudat, straniu pt mine. Nu eram făcută să trăiesc într-un asemenea loc, parcă bântuit de fantome.

Mă ridic cu greu de pe jos, încercând sa-mi scutur hainele pline de praf. Părea cu adevarat imposibil să le curăț. Parcă o parte din mizeria de pe podea se cuplase cu pantalonii mei.

Am privit mai atentă în față, unde erau arcuite o mulțime de scări, care urcau spre etajele superioare ale casei. Păreau putrede, cu un aer vechi, și o nesiguranță îngrozitoare. Îmi era îngrozitor de frică să pășesc pe ele, însă înghițind în sec, cu inima în gât, am început să urc, încet, cu o grijă și teamă îngrozitoare.


Un big next ...

34Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Sam Iun 21, 2008 1:07 pm

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

acum am inteles......deci au trecut multi ani de la povestea cu dianna si fantoma ei a ramas acolo.....si acum s-a mutat o familie.......
deja simone a avut o presimtire:|.....era ceata in casa?wooauu!....poate ca era ectoplasma;)).......imi place mult.....ti-am mai zis ca esti autoarea mea favorita?...maestra descrierii si a monologului?:-?.....o...da....ti-am mai zis :asd:
next Ghost's story - Pagina 2 635469

35Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Sam Iun 21, 2008 8:23 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

povestesti asa de interesant!imi place!iubesc fikul tau.next

36Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Dum Iun 22, 2008 1:28 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

tare!!
ceata inc casa!!super,praf,miceagi astea fgasesti dar ceata nu prea,oricum tare!!
netx!

37Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Joi Iul 10, 2008 8:39 pm

stefy^_^stefy

stefy^_^stefy
Senior
Senior

BV...misto fic...Continua

38Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Vin Iul 25, 2008 1:43 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

In primul rand , imi place extrem de mult modul tau de a scrie. Faci ca totul sa para un basm , insa , nu prea vad ce scri cand folosesti caractere de 9.
Deci e mult prea tare sa nu il continui. Faptul ca fantoma Diannei a ramas acolo imi place extrem de mult, deoarece imi da senzatia ca povestea abia acum incepe.
Sunt foarte curioasa ce se va intampla in continuare, sincer, mi-as dori foarte mult urmatoarea parte.

39Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Vin Iul 25, 2008 6:22 pm

*[Lost^In][Your^Mind]*

*[Lost^In][Your^Mind]*
The Boss
The Boss

E foarte tare yna
de cand nu am mai citit un fic de al tau horror
e foarte inetresanta povestea asta cu fantoma diannei
dar cu brandom ce sa intamplat?
sunt foarte curioasa

next!!

40Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Vin Iul 25, 2008 8:47 pm

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

hey:|...
yna......
nu ne pui next?:X:X:X::X
pls:X::X:X

41Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Lun Iul 28, 2008 3:35 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

Păreau că nu se mai termină.
Ajunsesem la primul etaj aproape după vreo cincisprezece minute de urcat
continuu. Mă plictisisem de atâta urcat. Privind mai bine am observat că mă
aflu într-un hol îngust, plin de pânză de păianjen, cu un miros apăsător,
înțepător și de un miros insuportabil.









Capitolul II: Întâlnire...








Mâine va fi prima zi la noua
școală. Mama s-a ocupat de toate și m-a înscris pe mine și pe Josh la cel mai
bun liceu din oraș, după cum spune toată lumea. Abea aștept să îmi cunosc noii
colegi. Sper să fie destul de sociabili, și să nu mă izoleze într-un colț al
clasei.Chiar nu suport să stau departe de lumea „buna”... Mereu sunt în centrul
atenției, iar orașul ăsta și locuitorii lui nu vor schimba asta cu nimica.






::Mănâncă micul dejun,
Simone!:: strigă mama în timp ce mă repezeam spre oglinda prăfuită din
bucătărie, pentru a-mi aranja scăfârlia din cap.






::Am prea multe emoții ca să
mânc, mamă, înțelege-mă!::am strigat eu încercând să scap de prima masă.






::Dar cum vrei să ai forță
pentru învățat dacă nu mănânci,iubito?:: insistă mama.






::O să rezist, stai liniștită::
strig eu, apoi mă reped spre sufragerie, de unde iau ghiozdanul vechi care îl
arunc energic pe-un umăr, și fug pe usă fără să o mai las pe mama să-mi facă
vreo observație.






Ajungând pe stradă privesc derutată
spre direcția în care cred eu că e scoala. Nu am fost atât de inteligentă încât sa-mi rog fratele să mă
conducă până la scoală. Mersesem până acolo doar de vreo trei ori, și atunci în
mașina tatălui meu, cu niște geamuri mai fumirii și mai greu de străpuns cu
privirea decât ferestrele casei.






;;Pe unde trebuie să o iau,
oare?;; ma întrebam eu speriată...






Am început să cotrobăi prin
ghiozdan, până când un ban îmi sclipi în ochi. Cap – stânga, Pajură –
dreapta...






;;Sper să nimeresc pe drumul
cel bun;; mă rog eu în gând.

42Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Lun Iul 28, 2008 3:38 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

hehe , ma bucur ca am primit continuarea. :>
sunt extrem de curioasa cum se va descurca la liceu.
Astept continuarea.

43Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Mar Iul 29, 2008 10:02 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

wow~!!!
multumim de netx!!!!
cum va fii alliceu,se va descurcA!!
oricum tare,vreua next!!

44Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Mar Aug 05, 2008 2:27 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

sper ca v-a gasi drumul spre scoala.ar fi grozav sa se indragosteasca de vreun baiat.deci,next!

45Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Mar Aug 05, 2008 8:02 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Pune nextul...te rog frumos...ca nu vreau sa-ti trimit ficul la arhiva, ca e prea reusit

46Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Lun Aug 18, 2008 2:52 pm

SchwarzFee

SchwarzFee
Incepator
Incepator

Yna e plecata pe la tara pana la inceputul lunii septembrie, din cate vad si-a pus la semnatura "Lipsesc ... :|"
o sa recuperez si eu cat de curand k nu sunt prea multe next-uri asa ca please nu trimite-ti fic-ul la arhive!!!
Ghost's story - Pagina 2 704897

47Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Vin Aug 29, 2008 11:50 am

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

;;Pe unde trebuie să o iau, oare?;; ma întrebam eu speriată...

Am început să cotrobăi prin ghiozdan, până când un ban îmi sclipi în ochi. Cap – stânga, Pajură – dreapta...

;;Sper să nimeresc pe drumul cel bun;; mă rog eu în gând.

Dau de două ori,pajură, pajură. Hmm.. Nu prea îmi place. Încerc încă o dată.Cap.

Oare pe care drum să apuc? Poate azi cineva vrea să ajun la scoală, deci de-aia a căzut de două ori pe pajură. Deci merg la dreapta. Încep să fac câțiva pași. Tresar speriată. Dar dacă cineva nu vrea să ajung la scoală? Dacă cineva vrea să mă ducă la vreo clădire abandonată sau la fel de veche ca si casa în care locuiesc?? Oare ce e de făcut?? Îmi storc vreo câteva minute bune creierii, însă nici o soluție. Oare unde trebuie să merg?În ce direcție?

::Off...Dar asta ce contează.Oricum o să întârzii la școală, și mai ales din prima zi. Sper ca profii să nu mă pună absentă, vreau sa fug, și n-am chef să am o șansă mai puțin...::

Simone începu să alerge cu ghiozdanul pe-un umăr în stânga. Până la urmă poate cineva vroia să râdă de ea, și atunci normal ca a făcut să pice pajură...

În mai puțin de zece minute în fața mea răsări o clădire veche, murdară, însă foarte impunătoare și măreață. După tăblița mare care era bătută neglijent în cuie deasupra unor uși de marmură își putuse da seama că e școala în care urma să învețe. Nu avea un aspect estetic foarte dezvoltat, mai ales că era una dintre cele mai bune instituții de învățământ din oraș. Pentru câteva secunde Simone fusese dezamăgită de noul său liceu.

Intră timidă în clădire, pășind speriată. Nu știa sigur în ce clasă urma să aibă cursurile. Trebuia să dea o fugă până la secretariat. Dar unde era oare? Privi coridorul lung, încercând să găsească pe cineva, însă nimeni în afara ei nu se plimba prin scoală.

În spatele meu tocmai se auziră niște pași rapizi și puternici. Cineva ma urmărea din spate. Simțeam în ceafă o respirație străină, rece. M-am întoars speriată. Nu era nimeni. Doar el. Un tânăr de vreo 18 ani, destul de drăguț, cu părul șaten zburlit rebel, cu ochii căprui sclipind arzători...

::Bună!:: spuse el, prinzându-ma de șolduri timid, pe la spate.

Am sărit ca arsă, privindu-l speriată

::Cine ești?::Am întrebat șocată de tupeul străinului.

::Poți să-mi spui Ashton:: îmi șopti băiatul, în timp ce se aplecă spre urechea mea.

Părul castaniu îi acoperi ochii pentru câteva secunde, însă și-l flutură energic, descoperindu-și fruntea mică și fermă. Prinzând mai mult curaj, l-am întrebat rapid...



Scuzati pt intarziere...

48Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Vin Aug 29, 2008 2:21 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

in sfarsit!avem un next!
partea asta mi-a placut mult.
Sper ca Simone sa se indragosteasca de acel baiat.
Ce scoala....nu am am auzit sau vazut asa scoala pina a acum.
Ca de obicei,ne incinti cu nexturi de nota 10!
Mi-e interesant ce v-a urma in partea viitoare...

49Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Vin Aug 29, 2008 3:00 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

wow!tare!!ce bn ca a gasit drumul c ebun!!!
cam muult tupeu are baiatul alal!!ciudat!!!cred ca e regule cu el!!
tot ce vreua este netx!

50Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Vin Sept 05, 2008 10:25 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Lasa-ma sa ghicesc esti din nou plecata sau nu mai intri pe forum...astept raspunsul prin PM...momentan nu inchid ficul!

51Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Vin Sept 05, 2008 10:28 pm

*[Lost^In][Your^Mind]*

*[Lost^In][Your^Mind]*
The Boss
The Boss

yna e din nou plexcata,asa mia zis mie

52Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Vin Sept 05, 2008 10:29 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Hmm mai mir cum s-a inregistrat ieri pe forum...in fine sorry de off in fic

53Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Dum Sept 07, 2008 8:50 pm

*[Lost^In][Your^Mind]*

*[Lost^In][Your^Mind]*
The Boss
The Boss

Acum sa comentez si eu ficul pentru ca nu am mai facut-o de mult
Deci imi place ideea in sine insa am cateva mici observatii pentru tine:
De exemplu in nextul asta felul in care ai scris a fost diferit si ma refer la faptul ca ai trecut de la naratiune subiectiva la cea obiectiva si invers de foarte multe ori,eu una nici nu mai stiu daca ficul e scris lapersoana I sau persoana aIIIa

E destul de ciudat faptul ca ea are incredere intrun simplu ban..dar pana la urma a ajuns la scoala
Oare acolo se va simti si ea destul de bine?
Mi se pare mult prea indraznet baiaetul ala

next!

54Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Mar Sept 09, 2008 12:02 pm

Luove

Luove
Junior
Junior

mie imi plac fikurile hooror si asta e interesant ...inteleg ca scri de mai mult timp..sper sa mai am sansa sa citesc ceva de tine..poate dak ne-ai da mai multe detalii despre personaje si despre modul lor de a fi ar fi si mai interesant Like a Star @ heaven

55Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Vin Sept 12, 2008 5:24 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

::Nu știi unde e clasa a XI-a???::

::Chiar în față, la dreapta:: îmi răspunse în timp ce îmi făcu un semn cu mâna și începu să alerge, lăsându-mă singură pe coridor.

Eram sigură că Ashton nu îmi spusese tocmai adevărul, însă nu prea aveam alte alternative.Am început să alerg pe coridor, apoi am cotit la stânga, ajungând într-un alt coridor, mult mai mic și îngust. Erau vreo trei uși, toate închise, fiecare cu o tăbliță ruginită deasupra.

Am privit pentru câteva secunde, apoi am văzut scrijelit neglijent cifrele *10* pe tăblița de deasupra unei uși.


Capitolul III: O rază de lumină


Am deschis ușa timid, pășind sfioasă în încăpere.O multime de priviri mirate se ațintiră asupra mea. Ochii a mai multor necunoscuți începuseră să mă privească.Nu eram o fire foare timidă, speriată de lumea nouă, însă nu eram nici foarte tupeistă.

Profesorul, care stătea impunător în fața catedrei m-a privi mirat, necunoscând cine putea fii acea fată necunoscută care intrase în încăpere.

::Bună ziua::am șoptit în timp ce mă îndreptam spre el.

::Bună ziua:: îmi răspunse profesorul, apropiindu-se de mine.

::Mă numesc Simone Brashares, am 16 ani și m-am mutat aici de la o altă școală, din România, sunt în clasa a XII-a:: am răspuns rapid, fără să respir măcar o dată.

::Bun venit, atunci:: îmi replică profesorul în timp ce mă strângea puternic de mână, arătându-mi o bancă veche, din spatele clasei, unde se găseau 2 locuri libere.

Am pășit împiedicată până la locul indicat și mi-am aruncat ghiozdanul în pupitru. Mi-am scoase un caiet și un pix, și am început să îmi iau noțițe. Vroiam ca starea la învățătură să nu decadă din cauza schimbării majore a locuinței. Primul curs se părea că era de istorie. Nu părea foarte interesant, așa că am început să mă joc enegic cu pixul, lovindu-l de bancă.

Deodată ușa se deschide larg, și înăuntru își face apariția tocmai Ashton, băiatul pe care tocmai l-am cunoscut pe coridorul școlii, și care îmi indicase locul clasei.

::Aș putea intra la oră, domnule Han?:: întrebă băiatul pe un ton politicos.

::Chiar pe dumneavoastră vă așteptam, domnule Kutcher:: îi replică profesorul han, în timp ce îi făcea cu ochiul, indicând harta.

Băiatul bătu plictisit din mână, și îi făcu un semn ciudat domnului Han, apoi se îndreptă spre ultima bancă din clasă, unde se găsea un singur loc liber.

56Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Vin Sept 12, 2008 8:27 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

a dat domnu fata s apui nextul,ms!!!
cat de tare,,mai palcut!!!ma mir cum de nau comentat copii sau ceva de genu asta!!!hmm si baiatu va sta langa ea, Ghost's story - Pagina 2 858435 ,next!!

57Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Sam Sept 13, 2008 12:31 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Insfarsit next-ul.. mi-ar place sa scri mult m-ai des ...
e super , se pare ca acel tip e destul de fustangiu , a trimis-o pe simona apoi a venit si el peste cateva minute Ghost's story - Pagina 2 667167 acum se aseaza langa ea? /:)
Astept next... cat mai repede te rog..:|

58Ghost's story - Pagina 2 Empty Re: Ghost's story Mar Sept 23, 2008 12:54 pm

SchwarzFee

SchwarzFee
Incepator
Incepator

Am revenit si eu in sfarsit la acest fic k a trecut o luna de cand am postat ca voi recupera si am tot amanat! sorry! Ghost's story - Pagina 2 391215

sunt de acord cu Alex, penultimul next l-ai ametit rau de tot, ai trecut de la povestirea la pers intai la a3a de mai multe ori. se pare ca totusi e pov la pers intai k asa se intelege din ultima parte. ai grija oricum pe viitor Huh?

in next-ul asta e iar o confuzie, mare rau de tot! eu nu mai inteleg ce clasa este tipa asta! Masca adik la inceput il intreaba pe Ashton unde e a11a. apoi intra intr-o sala pe care scrie ca e a10a si in final se prezinta profului ca avand 16 ani(potrivit pt clasa a10a) si ca e a12a! wtf!!! mai aveai sa pui decat a9a si era tot liceul acolo Ghost's story - Pagina 2 516889
ce clasa e pana la urma???

prologul a fost chiar interesant, oare tatal Diannei a omorat-o? ce crud! si acum familia Simonei s-a mutat in castelul unde statea Dianna? in ce tara sunt ei acum dc a zis ca vine din Romania?


next k au trecut aproape 2 saptamani de la ultimul!
Limbuta

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Subiecte similare

-

» Story
» My sad story
» One story!
» My story(caz real)
» Girl Story

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum