Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

My story(caz real)

+10
my_love
live.laugh.love
cold_risen
Rain Angel
^..::~nymphetamine~::..^
crina_sasuke kiss love
Crazy town
X-treme
` Laif !s coLour .
Silver_Dragon.
14 participan?i

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

interesanta e viata mea?

My story(caz real) I_vote_lcap0%My story(caz real) I_vote_rcap 0% [ 0 ]
My story(caz real) I_vote_lcap14%My story(caz real) I_vote_rcap 14% [ 3 ]
My story(caz real) I_vote_lcap19%My story(caz real) I_vote_rcap 19% [ 4 ]
My story(caz real) I_vote_lcap67%My story(caz real) I_vote_rcap 67% [ 14 ]
Total voturi : 21


In jos  Mesaj [Pagina 1 din 6]

1My story(caz real) Empty My story(caz real) Mar Mai 27, 2008 11:39 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

sunt povestiri din jurnalul meu dar ma tem sa nu se inscrie cineva din colegi,am sa schimb numele.
deci,prima poveste din jurnalul meu:

deci,pentru inceput:

ion-baiatul pecare-l plac nr.1

vasile-baiatul pe care-l plac nr.2

maria-cea mai buna prietena a mea

azi mama certat cu maria...sa va povestesc.linga scoala noastra este un havuz unde se stringe clasa noastra dupa lectii acolo.eu deobicei nu ma duceam dupa lectii acolo pentru ca mergeam cu maria acasa.iam spus mariei ca-mi place de ion si vasile(imi pare rau dar nu pot scrie numele adevarate).dar iata ca intr-o zi am ramas si eu la havuz si mia placut fff mult.si deatunci nu ma mai duceam cu maria acasa.dar noua diriginta nu ne da voie sa plecam acolo.si noi ne ducem fara sa stie ea acolo.insa,maria,de ciuda ca nu merg cu ea,stiti ce-a facut?a spus la diriginta cine ramine.pe mine insa nu ma spus.dar clasa noastra e cu profil teatral(jucam teatru)si eu am jucat odata iepuras si trebuia sa ma bilbii si sa pling fortat si am reusit si maria a auzit cum profesoarele mele de teatru o sfatuiau pe mama sa duca talentul meu mai departe.iar pe maria,nu au laudato deloc.era la concurs si eu am luat diploma pentru cel mai bine jucat rol.noi am inscenat o fabula unde eu eram iepuras iar maria vulpe.fabula se numeste "critica de jos".am luat locul I dar cu 30 de secunde am incalcat timpul si maria a spus ca din cauza mea noi nu am incaput in timp.


alta zi...
3 baieti de la noi din clasa si-au pus note in catalog,ei singuri!!!!!!!!!!!!!!!!si trebuiu sa fie exmatriculati!printre care ion si vasile!vasile nu trebuia exmatriculatdar ion,da!am plins jumate de noapte ca,pina la urma sa aflu ca nimeni nu a fost exmatriculat!


alta zi...
personaje noi: cristina-alta prietena amea,care tot stie de cine-mi place
lina-o colega buna care-mi va deveni cea mai buna prietena
e vineri.avem sedinta de parinti.era prima ninsoare.noi ne veseleam,dar vasile statea la geam pentru ca mama lui nui permitea sa iasa afara.am intrat eu cu maria la geam si stateam cu el sai tinem copmanie.si deodata intra cristina care spune:
-of,ce prost e ion!ma lovit cu capul de zapada.
eu sppun
-daca-i bou!
la care vasile:
-ion e bou?
eu:da!
vasile:cum sa fe bou daca tu-l iubesti.
cind am auzit eu asta,mam ingalbenit la fata.
eu:mie nu-mi place de el!
vasile:aha!
am plecat apoi eu cu diana si cristina linga un bar de la scoala.eu spuneam:
-de unde stie el?numai voi doua stiati ca mie-mi place de ion.
cristina sa jurat ca nu ea a spus dat maria n-a vrut.ea a spus
-ce fel de prietena esti tu daca crezi ca eu am spus?si sa infuriat
dar vasile tragea cu urechea si a auzit tot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
apoi ion a scris pe geamul aburit "catalina"(numele meu)

VA URMA!!!!!!!!!!!

2My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Mar Mai 27, 2008 5:56 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

phaoi... asta da jurnal cool :)
E asemenatoare si cu povestea mea...
iubesc un baiat de la mn din clasa si stiu toate fetele ... baiatul a aflat si a spus ca ii adevarat ca il plac asa cum au zis colegele? si colegele nu i-au zis nimic.. dar el stie! ma rog, asta e povestea mea. A ta e altceva. Imi place sa citesc viata altei persoane , da pls continuarea. :)

3My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Mier Mai 28, 2008 8:08 am

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Eu cred k o bateam pe Maina aia pentru ca a spus de nu mai stia de ea...si nici nu mai borbeam cu ea si ii dadeam cu jet in fiecare zi...In rest imi place ca ai curajul sa-ti pui jurnalul aici...mai ales k mie mi-e rusine totala...sincer..

4My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Mier Mai 28, 2008 8:31 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

CE vaca este maria!!!CAt de nesimtita poti fi ca sopui baiatului ca lui cutarica ii place de el!!!
Imi plac persoanjele!!
DAr cel mai porst joaca MARIA,o bateam si cat de mincinoasa este!!!
My story(caz real) 704897 My story(caz real) 518895 sa pui nextul~!!

5My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Vin Mai 30, 2008 9:18 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

bine,bin,pun nextul.si mersi pentru incurajare...dar nu o cheama maria,am schimbat numele,cineva a scris ca am curaj sa scriu aici jurnalul meu dar eu cred ca nu e mare curaj pentru ca oricum am schimbat numele.

alta zi...iam spus mariei ca nu vreau sa fiu prietena cu ea.

deci,urmatoarea zi...eram la engleza si imi pregateam cartile cind deodata intra mama mariei si-mi spune.
-nici nu mam gindit ca tu poti sa faci atit sa sufere mariei mele.maria mea a venit plingind acasa.nici nu mama gindit ca esti asa de rea si prefecuta,dar a zis tare!au auzit toti copii si pe deasupra si profa!

alta zi....
mai e o fata de la noi din clasa care se numeste andreea.ea tot o uraste pe maria.ea merge cu mine acasa.nu eram noi prietene,da ma rog,nici dusmance nu eram,eram colege bune,ne intelegeam,eu iam povestit ce se intimplase la engleza(pentru ca noi suntem 2 grupe si ea e in alta grupa)si am mers inpreuna in parc si ea plingea pentru ca luase o diploma tot la teatru si "cele mai bune prietene" ale ei din invidie au inceput a tipa la ea ca de ce ea are diploma dar ele nu.ea plingea si ne compatimeam una pe alta,parca ne-a unit destinul avem aceleasi probleme.

13 februarie...
azi mergeam acasa si mam intilnit cu ion care-mi spunea cu celmai bun prieten al lui sandu:
-dami un pup la despartire.
eu asa de tare mam inervat!!!si de azi nu-mi mai place de ion dar eu stau in banca cu vasile ma simt asa de bine.mereu ne ridem si glumim.

14 februarie...
iam scris lui ion scrisoare ca il urasc in posta scolii

cu 3 saptamini dupa asta:
eu cu andreea neam apropiat ff mult.in fiecare zi dupa lectii stateam in parc si ea mea spus de cine-i place,de un baiat Sergiu(cel mai bun prieten al meu din baieti,dar nul plac)eu nam vrut sai spun cami place de vasile pentru ca...nu stiu,parca ma oprit Dumnezeu!(si bine am facut ca nu iam spus)iam spus ca numi place de nimeni.ea ma intrebat daca vrem sa fim cele mai bune prietene.am acceptat.

cu mult timp dupa asta,la sfirsitul lunii aprilie.
este un baiat fffff rau care se numeste victor,el mereu seceartacu mine si ma numit intr-o zi "cu_v_"(ati inteles voi) si a aruncat cu o sticla-n mine si a vrut sa arunce si a doua sticla dar Sergiu ia spus
-nu aruca cu sticla asta ca-ti f_t botu!
-oi,oi,oi,cucosu isi apara gaina plouata!a zis victor.
-bai,hai,vrei sa ne batem,hai bai.
si au inceput sa se bata,eu ma simteam atit de stupid si de vinovata.dupa ce lupta a incetata pentru ca victor a inceput a plinge,eu,rosie ca o patlagica,iam spus lui Sergiu cu jumatate de gura un "multumesc"scurt si am fugit rusinata,simteam ceva,parca ma indragostisem,oare chiar sergiu e indragostit de mine.[strike]nu....cred....sa se uite el la mine,[b]

6My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Sam Mai 31, 2008 10:51 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

cat de curajos a fost!!!
inseamna ca o place !!
tare fikul
iubec sa nu uiti sa ne lasi nextul1!!

7My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Lun Iun 02, 2008 4:09 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

bine.numaidecit.si apropo:nu e fik,e viata mea numai ca e grabita.

deci,cu doua zile dupa unde am ramas
era ora 12 noaptea,eu citeam(citesc de la 10 pina la 12 si apoi ma culc)vroiam sa ma culc cind deodata suna telefonul.
-alo!
-buna.
-asta-s eu sergiu.
eu am ramas uimita,eu credeam ca e cristina.mi-amintesc prima data cind m-a sunat ca sa ma cheme la ziua lui.a raspus mama.eu am intrebat-o pe mama cine e iar mama-mi spune:
-nustiu,o fata.
cind am raspuns si am vazut ca e sergiu,mam inceput a ride.el se ridea impreuna cu mine,desi nu stia de ce ma rid.deci,da sa va povestesc cum a fost la ziua lui.era simbata si neam inteles la 12 sa fim in fata liceului.eu am venit la 12 dar,surpriza!el nu era.si,ce e mai haios,a chemat 6 fete si doar un baiat,vasile!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ah,amintiri vechi....eu atunci eram indragostita lulea de vasile.

deci,la ce mam oprit.

era ora 12 noaptea,eu citeam(citesc de la 10 pina la 12 si apoi ma culc)vroiam sa ma culc cind deodata suna telefonul.
-alo!
-buna.
-asta-s eu sergiu.
-da,buna.
-mergi vara asta la tabara?
-nustiu,dar ce?
-tata are 4 foi si miaspus sami aleg 3 prieteni cu care sa merg si...
-si...treci la subiec
se rusina,era rosu la fata,simteam asta,chiar daca nu-l vedeam.
-pai,am ales sa fii tu,crisina si roman(un baiat din clasa).
-bine dar,cit costa si cind si unde.
-pai, e la tabara nistru pe 2 iunie.
-ok,o so intreb pe mama daca-mi o sami dea voie.
dar din pacate mama a spus ca tata are mai ieftin si nu mia permis sa merg. My story(caz real) 84916 My story(caz real) 84916 My story(caz real) 84916
dar insasi faptul ca el din toata clasa ma ales pe mine!pe mine!si inca ceva,el spune ca oplace pe andreea dar ma chemat pe mine,sa insemne osre asta ceva :hmm: :hmm: :hmm: .dar chiar daca el ma place,nu vreau sai fur andeei iubitul.hm,cear trebui sa fac,sa duc asta mai departe sau sa-l ievit si sa fac in asa fel incit sa nu ma placa si sai cedezlocul celei mai bune prietene?voi ce zicetzi?



ATENTIE!!!!!!!
in partea viitoare e ceve cu adevarat uimitor.nici mie numi vine sa cred ce sa intimplat.

vadca nu va place....cred ca o sa-l inchid! My story(caz real) 84916 My story(caz real) 84916 My story(caz real) 84916

8My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Vin Iun 06, 2008 9:26 am

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Eu vreau continuarea. Lui Sergiu chiar ii place de tine daca tea invitat pe tine in tabara , sau poate va intelegeti foarte bine :) eu sunt curioasa ce sa intamplat deci vreau next.

9My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Vin Iun 06, 2008 8:02 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

ceai fta cum sa-l inchizi????
este tare fikul dar intelege muulti citesc doar ca nu las masaje ca nus ce sa lase,nu este asa spuneti oi???
nu-l inchide te rog eu muult!!
pune nextul!!

10My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Sam Iun 07, 2008 10:56 am

crina_sasuke kiss love

crina_sasuke kiss love
Senior
Senior

Scuze ca nu am auvt itpm sa-tilas commenturi!Imi pare foarte foarte rau!
Am citit toata povestea de pana acum!Imi place foarte mult!
Pesoana mea are dreptate ,multi citesc povestea so nu lasa commenturi!

11My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Lun Iun 09, 2008 8:15 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

bine,bine.iata si nextu dorit.

persane noi:nicoleta,dusmanca meu nr.1!e asa de rea,si ii priveste pe toti de sus,crede ca e super-puper si orice as face eu,o cheama pe mama la scoala(ea spune cai fff curajoasa)ce fel de curaj daca inca e sub "fusta mamei"in fine,asta nu conteaza dar ea stiti caarata striptiz la baietii din clasa si a fost o perioada cind TOTI baietii din clasa erau indragostiti de ea.
sa va povestesc cea fost inainte de toate ce am scris.odata,cind andreea era inca prietena cu grupusorul ei(are un grup de 6 persoane).deci odata ea a avut un mare succes si Nicoleta au inceput a tipa la ea ca de ce andreea are si ea nu.ea a plins si sa suparat,a mers cu mine-n parc dar tot atunci aveam si eu problema cu Maria si parca ne-am unit si ea de-atunci a jurat ca nu se mai imprieteneste niciodata cu grupusorul ei.


deci,diriga ne-o spus ca vom merge in excursie la orheiul vechi. am mers acolo odata dar ma gindesc ca va fi distractiv.am urcat in autobuz si andreea mia spus ca nu vrea sa stee cu mine si a stat in scaunele de urma cu.....GRUPUSORUL NICOLETEI!!!deci,grupusorul ala a avut o sticla de bere si un fel de bautura Festival si au baut fff mult!si sau imbatat,un baiat a vomitat!si chiar si andreeaa baut!si,eu plingeam cind o vedeam ca se ride si se distreaza acolo.si se apropie de mine Sergiu si-mi spune:
-de ce plingi?
domne nu stiti cum mam simtit,vocea lui era asa de calda,imi venea sa ma arunc in gitul lui si sa-l sarut de 1000 de ori dar...eram prea timida,nu am raspuns,mam uitat la el
-Andreea nui asa?
Hey,de unde stii.
-vad dupa ochii tai.
acum ca andreea ma tradat pot sa ma "apuc" de el.

12My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Lun Iun 09, 2008 8:29 am

crina_sasuke kiss love

crina_sasuke kiss love
Senior
Senior

Am sa-ti las un micutz comment pentru ca nu stiu ce sa scriu!Mi-a placut aceast apret cum imi place si povestea!Scrii foarte frumos,foarte realist!

13My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Lun Iun 09, 2008 8:52 am

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Imi vine sa o injur pe nicoleta aia .. am si eu o fata la fel ca ea in clasa My story(caz real) 695812 fitze nr. 1.
Si andreea sa luat dupa ea , la fel ca si la mine in clasa , o alta fata...
Ma rog... Deci Sergiu iar e langa ea :>:> oare ce vor face? vreau continuarea.

14My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Lun Iun 09, 2008 10:52 am

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

da nextul...si andreea aia e o tradatoare cu T mare de la tampita....sper sa va impacati...totusi...dci sergiu ala pare foarte mega super de treaba...NEXTTTT

15My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Lun Iun 09, 2008 8:15 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

ce tampenie!!
nicoleta este cea mai mare tradatoare fum tia putut face asa ceva,dece tocmai tie!!!
sper ca va veti impaca!! My story(caz real) 84916

16My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Mar Iun 10, 2008 11:39 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

impaca?NICIODATA!!!!nextu:
conversatia continua:

sergiu-bine,o sa rezolv cu ea acum!
eu-sergiu dar...
sergiu plecase si nu auzeam exact ce-i spunea,auzeam numai frinturi dar ii spunea ceva de genu:
-de ce ai facut asta,nu vezi ca sufera?
-mare brinza.
apoi a venit la mine(sergiu) iar eu lam intrebat:
-dar,tu nu o placi?
el se gindi putin ce sa raspunda si tocmai dupa aia imi zice:
-da!o plac,dar tu nu meritai oricum sa fii tradata in halul asta.
stit cum ma simteam?e ca si cum toata lumea era la picioarele mele.un zimbet imi aparu pe fata,ma facut sa ma simt fff bine,desi,inainte de asta mule fete au incercat sa ma faca sa rid dar nu au reusit.doar el,el a reusit!
stiti ce ma gindeam eu,el e un baiat indraznet care daca te place,iti spune,atunci de ce a spus ca o place pe andreea?voi ce credetzi?

17My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Mar Iun 10, 2008 11:43 am

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

pls pune mai moolt....ca mor aici de inima....eu nu cred k sergiu o place...eu cred k te place pe tn...dar in fine...k alfel nu s-ar fi certat cu aia din cauza ta...dci succes...in continuare...si pune mai moolt...:*:*:*

18My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Mar Iun 10, 2008 6:53 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

pai cum mai tin suspansul dak scriu tot intr-o parte?a!si apropo:cum sa scriu dak nam ce scrie,acum e vacanta(in tara unde traiesc eu)si nu se intimpla evenimente.dar ca sa nu trebuiasca sa-l inchid o sa scriu minciuni,vreau sa spun,pina acum a fost viata mea dar acum nu voi scrie viata mea ci inventii de-ale mele.next:

vin a douazi la scoala,ma indrept catre andreea sa-i spun vreo "doua cuvinte" frumoase de tot.dar sunt opriita de o mina care ma stringe barbateste si tare de mina mam uitat in urma si...cine era cel care ma strins?SERGIU!
-ce ce ai sergiu?
-trebuie sa-ti spun ceva,hai cu mine pina-n coridor.
stiam de ce ma chema,vroia sa-mi spuna ca ma place!
-stii catalina?
-da...
-vroiam sa te intreb dak...
se inrosea la fata ffff tare,ma intrebam ce vroia sa ma intrebe.
-acum a aparut harry poter 7 in cinematografe.
-da stiu!
il vedeam cum isi ea inima in dinti,si imi spune repede
-vrei sa mergi cu mine sal vezi.
-eu...nam cuvinte...
-nici nu trebuie sa ai.spune da pur si simplu!
-da!bine!cinde?
-simbat la ora 7
-numai asta voiai sa-mi spui?
-da...

19My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Mar Iun 10, 2008 10:22 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Lol, si asta e un inceput pentru o relatie. De la cinema la sarutat ;;) Stiu eu :> am experienta in filme :)) Deci or sa vizioneze hp 7 :> sunt curioasa de next.

20My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Mier Iun 11, 2008 7:44 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

tare..........
este bine pt incput....adica foarte bine pt incput
ca poate la cineva vor trece mai departe asa cum zicea henny
sa pui nextu..........

21My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Mier Iun 11, 2008 10:56 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

iata si nextu mult dorit(sper)

e vineri,suna ceasul"uf,vreau sa dorm"
"trezestete puiul mamei,o sa intirzii la scoala"imi zace mama cu un glas dulce ca de miere
sar din pat,ma spal pe ochi,pe dinti, ma inbrac repede in ce gasesc si plec spre scoala.si in gindul meu imi spun"ieri m-a impiedicat sergiu sa-i spun doua vorbe adreei,azi o sa-i arat eu ei!"
plec spre andreea si iar sunt oprita de o mina.era sergiu
"ce mai vrei?"ii spun eu
"nimic...vroiam sa-ti spun doar salut"
"salut!"
"e totul in regula?"ma intreaba el
"da,de ce sa nu fie."zic eu,nu intelegeam nimic.ce era cu el de ma tot intreba chestii din astea.
eu vreau sa plec cind deodata.....MA SARUTA!
o doamne,mam simtit atit de bine!!imi placea mai ales ca andreea se uita la noi iar eu cu coada ochiului ma uitam la ea.ea murea de ciuda,YUPII!da mi-a placut!dupa ce am terminat el ma intreaba:
"mergi cu mine miine?"
vroia sa spuna de filmul Harry Poter 7.eu zic
"da,mi-a dat voie mama cind am spus ca plec cu o prietena de-amea dar in ce rind sunt biletele?"
"al treilea de la urma."
'hm,de ce vrea el atit de in spate????'zic eu in gindul meu.
"ok,ne vedem miine la ora sapte"
toate astea le vazuse andreea,ea il placea pe sergiu,sergiu pleca si ma lasa singura iar andreea imi spune batind din palme:
"bravo! felicitari"
"ce am facut?"zic eu
"ai reusit,el ma placea acum nu ma mai place."
"multumesc mult"zic eu ironic
"O SA MA RAZBUN PE TINE,tine minte asta"
"cum o sa te razbuni,o s-o chemi pe mama la scoala?mami,catalina mi-a furat iubitul"
si incep sa rid.
ea-mi zice:
"habar na-i de ce sunt in stare"
am uitat sa va spun ca andreea este cea mai frumoasa fata din clasa de-aceia aproape toti baietii mor dupa ea.



sergiu la el acasa:
se gindeste'ce sa fac,andreeae atit de frumoasa,dar catalina,o placsi pe ea fff mult si azi cind ne-am sarutat mam simtit atit de bine.le iubesc pe-amindoua si nustiu pe care sa o aleg!'

"asculta-ti inima fiul meu"zice tata lui daniel

"tata,de unde stii ce-am spus.eu am spus in gind!

tata zimbi putin si smecher pe sub mustati.

dupa o scurta pauza tata zise:

"am tecut si eu prin asta cind eram un pic mai mare ca tine.imi placeau 2 colege de clasa,una ffff frumoasa,iar alta mai putin frumoasa,cea mai putin frumoasa ma facea mereu sa rid chiar si atunci cind eram cu morarul la pamint si era...mai simpla,nu era asa fitzoasa insa nu ma placea,eram prieteni buni.insa eu aveam deja o relatie cu cea fff frumoasa si iata ca intr-o zi cind fata aia mai putin frumoasa imi spunea ceva,simteam cum ma indragostesc de ea,am evitat asta spunind ca nu sunt indragostit de ea dar pina la urma mi-am ascultat inima,iar inima mea imi zicea ca o iubesc pe fata mai putin frumoasa,si lucru pe care nu-l stiam ,si fata aia ma placea,de unde stii tu ca fata aia mai putin frumoasa nu te place,a?"

"ai dreptate,ma place,astfel nu ar fi acceptat invitatia mea"

tatal zimbi si se duse iar sergiu sopti in sine:

'ascultati inima'

22My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Mier Iun 11, 2008 5:29 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

SUper! Dar asta e deja fictiune? asta nu sa intamplat? :(( . As fi vrut tare sa fie asa si in realitate :) Astept nextul si mersi da partea asta lungutza

23My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Mier Iun 11, 2008 7:27 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

nu,asta nu s-a intimplat,si eu as vrea sa fie real,ma mai intrebi...e ca si cum ai intreba"vrei calule orz?"

24My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Mier Iun 11, 2008 8:34 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

pacat ca nu sa intamplat My story(caz real) 84916
ar fi foast mistooo
tare
sa nu utii sa pui enxtul!!pop!!

25My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Mier Iun 11, 2008 9:30 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

uaau!fikul asta chiar are "admiratoare"ca vadca numai pun textu si deja am commuri,chiar va place,si eu care credeam ca e cel mai plictisitor My story(caz real) 943165 ...poate nu e chiar asa. :asd: sau...cel putzi SPER Masca

eu la mine acasa:
"se razbuna ea pe mine(andreea),oare ar trebui sa ma tem?sa ma tem,catalina ce-i cu tine?ce?sa te temi de o profitoare?de fapt,de ce spun ca nu ma tem cind de fapt ma gindesc ca poate fi PERICULOASA.nu,nu,nu,in nici un caz,ca mi-ar putea face ea mie?hm,exeptind cazul ca e cea mai ffrumoasa din clasa,si toti baietii sunt indragostiti de ea,ar putea intoarce toti baietii inpotriva lui sergiu si....nu!sunt jalnica!"

"s-a intimplat ceva draga mea?

"nu mama,ma gindeam si eu la ale mele"

"ale mele,draga mea fiica,stii ca eu sunt singura peroana din viata asta careia poti sa-i spui secretele tale"

"ai dreptate mama,dar daca-ti voi spune ca de fapt merg la cinema cu un baiat in ultimele rinduri tu nu ma-i lasa"

"eu?nu te-as lasa?am fost si eu de virsta ta,am fost si eu indragostita,am fost si eu chemata de un baiat la cinema,ti-as fi permis daca mi-ai fi spus"

"serios?"

"fara secrete intre noi"

"sti,baiatul ala cu care nu mi-ai permis sa merg la tabara,il plac si imi pare ca si el,dar el deja a facut pereche cu cea mai frumoasa fata din clasa,fosta prietena a mea cea mai buna,care m-a tradat"

"stiu,mi-ai povestit"

"pai,el a facut pereche cu ea dar:1 la mina: mi-a luat apararea si s-a batut cu un baiat pentru mine,2 la mina,m-a chemat cu el la tabara,3 la mina:s-a certat cu andreea din cauza mea,4 la mina:m-a chemat sa merg sa privesc cu el Harry Poter si 5 la mina azi m-a SARUTAT!!!!"

"tea SARUTAT?!si incepe a ride

"nu e amuzant mama,el e cu andreea"

"dupa atitea cit ti-a facut sa fie cu andreea?"

"cind l-am intrebat daca o mai place a spus ca o mai place!"

"cred ca stiu ce se intimpla,el nu stie pe cine sa aleaga,pe tine sau pe andreea,mai asteapta miine sa vezi ce se intimpla"


in acelasi timp la sergiu acasa:

"ascultati inima...inima mea parca-mi spune ca nu sunt indragostit de andreea,nu,ce vorbesc,ea e prietena mea de 1 an,avem o relatie stabila,eu si catalina suntem doar....prieteni,da,prieteni,de parca eu nu stiu ca mam indragostit de ea,dar mai ales azi,cind ne-am sarutat,imi placuse atit de mult,inima mea spune ca o iubesc pe catalina,da!stiu sigur!



nimic spetaculos in aceasta parte da...ma rog...

26My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Joi Iun 12, 2008 9:15 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

sper sa o aleaga pe catalina,asa ma cheama si pe mn!!!
tare fikul sa nu utii sa pui nextul
nui asa ca o alge pe catalina si nu pe andtreea ::*:
My story(caz real) 518895

27My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Joi Iun 12, 2008 2:45 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

hey!si eu ma numesc catalina!de-aia am pus denumirea sta aici.

NEXTU:
la scoala:
eu vin la scoala si-l vad pe un baiat din a-6-a B sarutindu-se cu andreea!!!!super!in sfirsit nu-l mai palce si ma v-a lasa in pace.nu am avut de ce sa-mi fac griji,ea si-a gasit altul si nu o sa se mai razbune pe mine!stiam eu!cind deodata andreea se desprinde din bratele lui si-i spune:
-da-mi pace!
la care cel din B adauga:
-dar credeam ca-ti place...
-date de-aici!si baiatul din B pleca

apoi andreea ma vede pe mine si eu ii zic:
-mama dar tu chiar schimbi baietii ca pe ciorapi!
-probleme?
-nu,ma intrebam doar ce se va gindi sergiu dupa asta.
-sergiu n-o sa afle de asta,bine?
-mmm,ma mai gindesc....
-sergiu no sastie asta!
-uite cum un baiat putut sa ne distruga "prietenia".
-oricum esti o ratata!
-ha-ha!nu tu spuneai ca semanam fff mult?
aici andreea nu mai are cuvinte si fuge de mine iar baiatul ala din B o striga:

-andreea!

cind ma uit mai bine la baiatul ala acela era....PRIETENUL NICOLETEI!

va imaginati?o doamne am ramas...lemn!sa stie asta nicoleta...in prezent cea mai buna prietena a andreei....nici nu vreau sa ma gindresc ce iar putea face!!!

-s-o faca terci imi zice o voce din urma,era sergiu!
-oo!buna sergiu.
-stii ca eu sunt indraznet si cind iubesc pe cineva spun!
-stiu!
yes!in sfirsit!ura!o sa-mi spuna ca ma place!uraaaa!
-pai eu te iubesc!
-stop!Nu asa rapid,tu ma iubesti?
-da,dar tu?si se inrosescte.
-dar eu credeam ca ma vezi doar ca pe o prietena...
-asta a fost acum multa vreme,nu mi-ai raspuns la intrebare.
-dar cu andreea
-stt!
si ma saruta!o doamne!avea buzele atit de calde iar miine lui in parul meu erau reci.eram ca-n paradis,eram in curtea scolii,copii se uitau la noi,iar noi,nici gind,nu vedeam pe nimeni!ochii lui erau negri si mari,visatori si atit de buni,simteam cum il iubeam mai mult decit orice!miinele lui se scufundau prin parul meu negru si lung.a fost un sarut atit de lung.

-deci?ma intreaba el
-da!te iubesc sergiu!

andreea vedea tot,sa fi vazut ochii ei,a inceput a plinge!intr-un fel imi era jale de ea dar dragostea mea catre sergiu era mai mare decit mila mea fata de ea.

deodata se aude vocea directorului:
-dragi copii,va anunt ca timp de o saptamina clasele de-a 6 vor participa la un concurs de sport.vor fi 2 cistigatori.cistigatorii pleaca pentru o saptamina intr-o excursie,e un fel de excursie in muntii carpati.

stiam ca voi cistiga si voi merge cu sergiu!o sa sa cistig concursul asta!!!

28My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Vin Iun 13, 2008 12:22 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

tare!
ce bine c anu ia prins directa!!!
imi pare rau intr-un fel de andreeea!dar intrun fel da!
sper ca ei o sa casitge ,eu asa doresc!
nextu!

29My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Vin Iun 13, 2008 3:22 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

persoana mea,daca totul va fi bine,atunci care e interesul sa mai citesti fiku?


la scoala profesoara le spune copiilor:
concursul cela de sport are 3 concursuri:
1.este un concurs de alergare.
"da,de alergare,sunt sigura ca voi fi prima!"
2.este un concurs cu mingea,cine da cele mai multe mingi la cos timp de un minut este cistigatorul.
"ma rog,la asta nu ma pricep prea bine dar ma voi descurca eu cumva"
3.este un concurs de volei
"da!volei,ma pricep Super la volei,o sa cistig"

directorul:iata ca a sosit clipa mult asteptata!toti copii sa se alinieze la tart pentru prima competitie!



desigur ca Sergiu era primu,eu eram a doua si...ghiciti cine era a treia?andreea!si stiti ce trisoare?a rupt margele ei de la git si eu m-am lunecat!uf!ea a preluat controlul si...NU!!!!ea a cistigat cursa cu sergiu!

directorul:cistigatorii primei curse este Sergiu Maccoi si andreea Floare

andreea:"da!!!!!da!am reusit!

eu:nu e drept!ai trisat!mi-ai pus margele si eu mama lunecat!

andreea:explica asta directorului!

uh!ce idioata!ei lasa,voi cistiga urmatoarea cursa.o nu,urmatoarea cursa e cu aruncari la cos si adversa mea e chiar andreea!iar andrea face suplimentar basketball,n-am cum s-o inving,ea e cea mai tare pe chestii din-astea,hai catalina,stiu ca poti,adik,competitia asta e sansa ta,daca pierzi aici nu mai mergi cu sergiu!trebuie sa cistig si o sa cistig,stiu asta"

directorul:acum pregatitiva pentru a doua cursa.intr-a doua cursa primele adverse sunt cataline wanderfield si andreea Floare!

"da,da,da,floare ofilita,mai degraba cactus cu miliarde de spini"

directorul:la start,atentie,acum!

"o,nu!a dat deja 5 cosuri pe cind eu doar 3!"

-haide catalina,stiu ca poti!se auzi o voce din apate,am recunoscut vocea,era sergiu si vocea lui parca imi daduse putere

si alta voce:

-andreea!bravo!fa-o praf pe ratata asta de 2 bani!era glasul ionei,ei,sa stie ea ca andreea s-a sarutat cu pretenul ei o face praf pe andreea dar nu andreea pe mine!

ajunsesem la 30 de secunde la un scor egal,10 la 10!

eu eram atait de concentrata incit nu vedeam cum timpul zboara si nici cite goluri dadusem.

directorul:stop!timpul a expirat!si cistigatoarea este.... Andreea Floare invingindusi rivala cu doar un gol!

"nu!!!!!s-au dus sansele mele de a pleca cu sergiu!nuuuu!dar inca mai am timp sa-i demonstrez andreei ca oricum ea a perdut in meciul de volei!dar cursa a doua nu sa terminat,acum joaca sergiu cu florin,un baiat din clasa!,sunt sigur ca sergiu o sa cistige dar nuuu!daca cistiga sergiu invingatori iese sergiu cu andreeaa,trebuie sa-i spun asta lui sergiu inainte sa...."

directorul-unde mergi fetit-o?
eu-mergeam sa-i spun ceva lui sergiu
directorul-imi pare rau dar nu poti
eu-domnule director dar...e urgent
directorul-nici un dar,cursa se incepe si nu poti pleca
eu-bine...

"o nu!stiu ca sergiu v-a cistiga si daca cistiga aici va merge cu andreea!daca tarfa aia ii face farmece,ei,si...de ce ma rog iti faci griji,daca sergiu te iubeste nu se va lasa dus de farmecele ei,dar oricum,daca ea reuseste!"

directorul:acum inepe a doua competitie iar concurentii sunt sergiu Maccoi si Florin gara!

"o nu,cum stiam segiu cistiga si are un avans mare de tot"

directorul:timpul a expirat!iar cistigatorul este sergiu maccoi si andreea Floare!pentru a doua oara!

andreea:cine e ratata acum,eu voi merge cu sergiu!
eu o ignor!


directorul-e timpul pentru a treia competitie!

30My story(caz real) Empty Re: My story(caz real) Vin Iun 13, 2008 5:18 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

tare!!!
dar nu vreua sa mearga andreea cu sergiu!!nu le ar sta bine,mai bine iar sta cu florin ala!!
sunt curioasa ce va face sergiu?????sar catalina????
next!!

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 6]

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Subiecte similare

-

» Story
» My sad story
» One story!
» Ghost's story
» Girl Story

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum