Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Luna's Diary

+3
` Laif !s coLour .
Silver_Dragon.
AliceCullen
7 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Luna's Diary Empty Luna's Diary Mar Mai 27, 2008 6:10 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

M'am gandit sa incep si eu un Jurnal. Sincer chiar mi'ar fi mai usor sa trec peste unele gropi din viata.Prima parte. Zic de la inceput ca nu e personal. E mai mult fictiv, insa normal ca are si o parte din viata mea. Sper sa va placa.

Hmm … Ce e un jurnal? Oare merita sa scriu eu asa ceva? Oare e necesar sa ma ostenesc scriind cuvinte pe care sunt menita doar eu sa le citesc? Ce sens are? Care va fi beneficiul? Totusi, sunt curajasa sa scriu asta? Daca cineva il va gasi? Daca o sa il arate intregii lumi? Dar eu merit oare atata atentie? Oare cine s’ar stradui sa il caute, si apoi sa’si piarda timpul citind niste istorisiri pierdute in negura amintirilor?
Totusi, cineva, mi’a soptit ca asa e mult mai simplu sa te descarci. Ca asa e mult mai simplu sa treci peste unele perioade dificile din viata. Sunt totusi mult prea mica ca sa le zic “depresii”. Deci ar cam trebui sa ma apuc de treaba, sa incrustez niste litere pe coala de hartie. Sunt o persoana obsedata de ordonarea si clasificarea tuturor lucrurilor din viata, asa ca o sa incep cu inceputul.



Ultima editare efectuata de catre Luna in Dum Iun 22, 2008 11:10 pm, editata de 1 ori

2Luna's Diary Empty Re: Luna's Diary Mar Iun 03, 2008 7:34 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

pai incepe,hai!nu pot sa-mi spun acum parerea.si te rog mult nu facea litere mici!te rog!

3Luna's Diary Empty Re: Luna's Diary Vin Iun 06, 2008 9:32 am

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Poi haide incepe :) Imi place introducerea , dar pune si tu continuarea sa ne lamuresti despre ce e vorba in poveste. Nu am ce comenta pana acum..

4Luna's Diary Empty Re: Luna's Diary Vin Iun 06, 2008 9:40 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

Acum am scris cu litere mari, sper sa iti placa Luna's Diary 236371

Timpul.Fiecare secunda care trece este diferita de cea precedenta. Nimic in lumea aceasta nu este la fel. Totul este diferit. Abea acum am gasit un motiv plauzibil pt a incepe un jurnal. Asa, peste ani voi recitit totul si voi afla cum vazusem lucrurile pe atunci. Cum priveam lumea...Voi fi sigur schimbata, caci timpul nu uita sa ma ingroape si pe mine in viteza lui, si totul mi se va parea mirific, ciudat si nebunesc de ciudat...
Acum chiar ca ar trebui sa incep. Numele meu este Luna Lovegood. M'am nascut pe data de 19 decembrie 1994, intr-un mic orasel, care daca l'as numi, oricum nu ati sti unde se afla, iar daca ati afla, nu var fi de nici un folos. Deci mai bine tin "ascuns" locul, pt o perioada macar...

5Luna's Diary Empty Re: Luna's Diary Sam Iun 07, 2008 8:41 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Imi place mult mai ales numele ei! Luna , superb nume! Vad ca avem aproape aceiasi varsta , eu sunt din 1995 Luna's Diary 134418
Hm.. chiar sunt curioasa in ce oras e :)) insa daca ea prefera sa nu ne spuna atunci asta e.. astept urmatoarea parte

6Luna's Diary Empty Re: Luna's Diary Dum Iun 08, 2008 10:11 am

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

Ok haide continua :) , ca mi-e imi plashe moolt cum te exprimi asa ca urmaresc jurnalul asta

7Luna's Diary Empty Re: Luna's Diary Mier Iun 11, 2008 11:49 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

imi place si multumesc ca ai pus cu litere mici.deci,imi place fff mult si acele intrebari care le-ai pus mi le-am dat si eu inaintesa incep sa scriu un jurnal,deci,ai vreo poveste de dragoste?pune-o ca-mi plac mult povestile de dragoste!hai next!

8Luna's Diary Empty Re: Luna's Diary Mier Iun 11, 2008 5:09 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

Numele meu este Luna Lovegood. M'am nascut pe data de 19 decembrie 1994, intr-un mic orasel, care daca l'as numi, oricum nu ati sti unde se afla, iar daca ati afla, nu var fi de nici un folos. Deci mai bine tin "ascuns" locul, pt o perioada macar.De vreo cateva luni am implinit 13 ani, asa ca nu sunt o fetita foarte mare, insa dupa cum spun unii gandesc foarte profund si de multe ori chiar eu sunt surprinsa de limpezimea cu care sunt dispusa sa vad lucrurile. Lucrul asta inca ma uimeste. Nu am reusit sa ma obisnuiesc cu acest "talent"...
Imi place foarte mult sa scriu proze, care sunt impanzite mai mereu de gramezi de descrieri... Si imi place sa citesc. Cred ca este singurul mod in care ma pot regasi pe mine, in care pot sa visez linistita fara ca vre'un coleg sa imi atraga atentia cu o cunoscuta propozitie: "Cand vrei sa iti revii???"

9Luna's Diary Empty Re: Luna's Diary Vin Iun 13, 2008 5:56 pm

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

mmmm,interesant,seaman cu tine la citit.eu daca mam apucat sa citesc o carte,nu ma las pina nu o termin,pot sa citesc de la ora 22:00 pina la ora 4 de noapte si intradevar parca sunt mai linistita,mai calma.cel mai mult imi plac cartile romantice,unde ai mult de citit.deci,NEXT!

10Luna's Diary Empty Re: Luna's Diary Mar Iun 17, 2008 10:14 pm

KittieChaos~DeadlyDesire

KittieChaos~DeadlyDesire
Junior
Junior

super tare jurnalul sisu^^
deci ador modul tau de a scrie:X
ma atinge fix la inima:X

imi dau lacrimile cand citesc:X

11Luna's Diary Empty Re: Luna's Diary Sam Iun 21, 2008 9:40 am

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

13 Iunie 2008

Cred ca scoala nici nu se putea termina intr-o alta zi. Astazi este exact vineri,13. Cred ca una dintre cele mai “norocoase” zile. Eu intodeauna am fost o persoana careia porecla “lucky” a ocolit-o inevitabil, asa ca trebuia sa mi se intample ceva straniu. Sunt o persoana foarte impiedicata si balbaita, asa ca, cum era destul de normal pentru cei ca mine, a trebuit sa iau premiul II la scoala. Ceva nu foarte greu de realizat. Intodeauna mi’a fost usor sa invat. Mai greu era de luat diploma si cartea din mana dirigintei, si mai ales printer o multime de fire, cabluri si alte conducte care impanzeau curtea scolii.
Cred ca a fost cel mai penibil moment din ultimii ani de scoala. Toata scoala a ras, iar mie mi’a luat mai mult de jumatate de minut sa ma pot ridica de jos. Noroc cu prietena mea cea mai buna, care cand am ajuns in baie m’a ajutat sa ma curat. Am apreciat mult gestul ei, mai ales ca afara plouase.

12Luna's Diary Empty Re: Luna's Diary Dum Iun 22, 2008 10:29 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

super!imi place cum descrii si vreau next!

13Luna's Diary Empty Re: Luna's Diary Mier Iun 25, 2008 4:26 pm

anwca pwca

anwca pwca
Incepator
Incepator

si eu la fel... imi place...:D neext :*:*

http://www.cool4u.forumotion.com

14Luna's Diary Empty Re: Luna's Diary Dum Iun 29, 2008 11:05 am

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Ai cazut in fata scolii? Penibil rau , dar vezi , prietene adevarate exista. Mi-ar placea sa pui continuari mai mari deoarece nu intelegem prea multe pentru ca scri putin...

15Luna's Diary Empty Re: Luna's Diary Lun Iul 07, 2008 11:39 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

Cred ca toata acea mascarada cu premierea s’a terminat destul de devreme pe la ora 12 am putut pleca acasa. Si cum era tocmai vineri,13 nu am mavut cu cine merge. Daddy era la servic, colegii mergeau cu parintii, asa ca eu m’am multumit sa plec acasa singura. Am lungit’o prin centrul orasului.
Totusi m’am intalnit cu un coleg, pe care l’am purtat dupa mine pe la toate librariile, pana cand am gasit o carte indeajuns de intersanta ca sa’mi satisfaca dorinta de a citi. Eh… Mereu mi’a placut sa fac asta …Pot spune ca sunt dependenta de carti, si mai ales de librarii…
Era ceva despre vampiri. Nici nu stiu sigur ce imi placea sigur la cartea aia. Cred ca coperta. Era interesanta, neagra, cu niste maini albe, fine, care tineau un mar. Banal, totusi. Ideea era destul de uzuala. Ce sa zic. Cred ca si eu puteam face o carte pe ideea aia. Un vampir care s’a indragostit de o fata normala. Cred ca jumatate din povestile cu vampiri au tema asta. Ah… Si mai era si scumpa. Poate totusi mi’am luat’o pt ca mi’o laudase nasa mea acum ceva vreme. Ce sa zic. In amera e interesanta. Oricum americanii au gusturi naspa.



Continuarea....

16Luna's Diary Empty Re: Luna's Diary Mar Iul 08, 2008 9:01 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

super!imi place cum scrii.e asa...real!si coperta e super!astept un next!

17Luna's Diary Empty Re: Luna's Diary Lun Iul 14, 2008 1:00 pm

KittieChaos~DeadlyDesire

KittieChaos~DeadlyDesire
Junior
Junior

wow sisu,esti uimitoare!!!ai un talent la scris....e uimitor!!!

scriitoare te faci!!!

astept nextul:X:X:X:X

fiecare parte e din ce in ce mai fermecatoare^^

18Luna's Diary Empty Re: Luna's Diary Joi Iul 17, 2008 4:31 pm

AliceCullen

AliceCullen
The Boss right hand
The Boss right hand

15 iunie 2008

Neata. Astazi e o zi mare. Am sa merg la tennis. Uhmm.. Pentru prima data. Ma si vad tinand o racheta in mana. Cred ca nu e mai greu decat voleiul, ca asta inseamna ca o sa servesc mingea cand o sa fie satul Edward Culen de mirosul lui Bella. Oricum abea astept. Tata m’a batut la cap de vreo cateva zile sa “incep un sport” si sa “las netu si calculatoru’”, chestie foarte usor de pus in practica, pentru altii…
Ah, am uitat sa zic ca ieri nu mi s’a intamplat nimic special, am fost complet sub drogul intitulat “Twilight”… Am tot visat sa ajung ca Bella, dar sa fim sinceri, o fata atat de impedicata ca mine, ametita si visatoare, si pe deasupra de 13 ani, poate sa fie atat de “frumos mirositoare” pt un vampir psihologic vorbind de 17 ani, si logic de 108??? Only a dream …

19Luna's Diary Empty Re: Luna's Diary Lun Aug 04, 2008 10:11 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

ce super povesesti!imi place mult! apropo:asaimi zice si mami,sa ma las de calc si sa incep un sport.uuuh!

20Luna's Diary Empty Re: Luna's Diary Sam Sept 06, 2008 9:08 pm

DooTzY

DooTzY
The Boss
The Boss

de mult nu a mai comentat nimeni.
in fine..imi place stilul tau :X
si imi place si varsta vampirului :)) :D :X :X 8->

http://dootzygirl13.hi5.com

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum