Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Rain Angel Creations :))

+8
X-treme
Crazy town
^..::~nymphetamine~::..^
Kihari
Cris
pinky
live.laugh.love
Rain Angel
12 participan?i

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

31Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Joi Iul 10, 2008 5:14 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

ce dublu post ?
deja ca m-am saturat(ma abtin de la insulte)
daca am facut in acest moment mai ziceam dublu post, da a trecut o saptamana de cand am scris aia , ce n-am voie sa postez dupa

daca tot ai facut edit alea trebuiau puse la sfarsit, si io editat postul ala , bine ca l-ai sters tu .
acu trei sa scriu din nou .
ce vroiam sa scriu :

Rain Angel a scris:[...]Sincer nici ce am postat eu dar nici ce postati voi nu merita nici 0.00000(0)$.[...]Totusi sa zicem ca mas fi multumit cu un pic mai mult interes.[...]

si cred ca nu ai citit bine ce am scris... Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 171519

32Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Joi Iul 10, 2008 5:20 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Nu vreau sa ne certam dar esti putin cam laudaros, pardon nu baga in seama afirmatiile pe care le-am spus...

33Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Joi Iul 10, 2008 5:23 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

m-am scris si pe mine ca nu sunt egocentric.oricum , credema , inca nu ma cunosti Ras

oricum imi cer si eu scuze...oarecum nu stiu daca am mai scris pe undeva pe aici , dar vreau si eu de ceva timp acest topic sters sau la arhiva daca se poate.acelasi lucru cu cel de la discutii, sun time toolbar.
:uof?:

34Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Mar Iul 22, 2008 6:41 pm

*[Lost^In][Your^Mind]*

*[Lost^In][Your^Mind]*
The Boss
The Boss

am venit si eu pe aici si rain-angel sa stii ca esti putin cam increzut
in primul rand pozele sunt destul de mici
si da,majoritatea suntem mai mici decat tine si pentru asta te crezi sueperior
sati spun ceva: nu am cunostinte despre iso autorun si ce mai ziceai tu pe acolo
dar sincer nu vreau sa am astfel de cunostinte,viata mea nu se invarte in jurul programului photoshop :uof?:
si ce daca [,] cunostintele noastre de pc sunt sub basic?
crezi ca e asa de impoortant sa stii lucra perfect in photoshop?
si daca primele avatare nu sunt ale tale de ce leai pus?
doar topicul se numeste rain agles's creations nu google search sau cv de genu :uof?:
si nici ala cu h2o nu e facut de tine,acum sa recunoastem
lam mai vazut in multe reviste si la tv cand faceau reclama la serialul ala
si numi zice ca lai pus pe net si lau luat cei de la jetix
mda,cred ca cel mai bine ar trebui dus topicul la arhive ca sa nu mai existe discutii

si pe viitor iti recomad sa mai reudci din aroganta asta :uof?:

35Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Mier Iul 23, 2008 9:59 am

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

alexule, nu stiam ca esti pe forum..

uhm

gooosh, gata cu cearta

oricum, mie imi plac creatiile:X:

ador animeul:">

stiu ca sunt bata in materie de info, dar nu ma apuc sa il critic pe el

destul girls, si ce daca are 16 ani, nu mai sunt persoane atat de"in varsta" pe forum?

serios acum...

fetele au dreptate, esti cam arogant, dar girls, si el are dreptate, nu il cunoasteti.

deci am vorbit cu el pe mess si e ff sociabil, nu e laudaros, nu e arogant.

Gata?

cred ca deja ati dat-o in off de mult!!!

de ce sa se stearga topicul? inca nu m-am prins

asa, deci, care ar fii problema voastra ca el se crede geniu?

lasati-l, ca sariti pe el ca alceva cu critici.

Cand a avut o fata nevoie la help, el a ajutat-o, atunci v-a placut gestul lui, nu?

cand vine cu informatii e bine, nu?

putin respect doamnelor, please

36Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Mier Iul 23, 2008 11:12 am

Akate

Akate
Incepator
Incepator

Imi venea sa-mi iau campi cand am vazut cata vorbarie pe topicul asta...si ce-i aiurea ca mai nimeni nu s-a legat de creatiile lui...doar pentru asta e topicul asa ca hai sa incep eu cu critica(nu te supara pe mine, dar la capitolul GFX mai ai ceva de lucrat)
Vad ca iti place sa faci avatare, sfatul meu e sa le personalizezi mai mult, nu poti sa iei pur si simplu o imagine, sa-i dai un resize si gata avatarul. Incearca brushuri, vectori si nu folosi doar efecte incluse in pachetul phtoshop, pe DA casesti foarte multe pachete care te ajuta.

Ce am observat ca iti ies bine sunt userbar-urile, care trebuie sa recunosc ca arata "curat" lucrate ca sa zic asa, in sensul ca nu prea au greseli.

Totusi, ti-as sugera sa incerci sa faci si imagini de dimensiuni mai mari, pentru ca asa inveti sa folosesti un program, prin practica, daca tot ai PS(apropo, pe care il ai?...eu folosesc PS CS2 si mai rar CS3)...astept sa vad si altceva de-al tau si abea atunci sa ma pronunt mai detaliat.

37Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Mier Iul 23, 2008 4:02 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

imi pare rau dar nu prea folosesc photshop.
sunt membru FSF,asa ca incerc sa ma tin la distinta de shareware , desi sunt programe care pur si simplu nu au alternativa.

lucrez in paint.NET . ti-l recomand la fel ca pe GIMP . ambele sunt free.

oarecum am instalat CS4 . e beta . s-a furat acu cateva zile de pe serverul de la adobe ,si l-am descarcat si eu :P.urasc photoshop findca imi consuma foarte multe resurse pentru trei efecte banale...si sincer nu prea imi place sa editez poze , sunt mai mult pasionat de audio. Am Audacity si chiar incep sa invat cum se foloseste , mai si Sony ACID si Adobe Audition 2 , dar nu prea le folosesc.Singurul care mi se rezista este Fruity Loops.
cred ca am sa incep sa-mi pun lucrari cu mult mai bune pe deviant Art si asa am sa scap de comentarii nedorite...
si acuma mai vin si fraierii astia dupa funny fantasy sa-mi critice chestiunile de copyright la imagini .
ba desteptilor , ca sa nu zic alteva : ca sa incep Google este un motor de cautare care cauta imagini pe site-uri . acest motor de cautare are liste de la toate serverele din lume , care sunt nishte hardiscuri cu capacitati foarte mari , findca internetul nu pluteste in aer.
Doi - pozele cu H20 ~ Just Add Water sunt de pe site-ul lor oficial . Le-am preluat , schimbat de rezolutie si am scos informatie necesara din ele (adica am scos fondul tampit cu muntii).De asemenea vad ca nimeni nu a observat ca la Yu-Yu-Hakusho , in poza respectiva ala avea o genta pe umeri , am preluat poza si am sters sacul , care nu era usor ca poza era .jpg , ca destepti ca voi nu au auzit de .png. Si pe aceasta lume nu exista doar Photoshop. Nu sunt fan al pirateriei , cand o sa am 500$ poate o sa cumpar si eu programul , stiti informaticii mai trebuie sa castige si ei un salariu . Prin piraterie nu facem altceva decat sa ajunga ei la faliment.....
Ca sa termin ..voi copilasilor de unde credeti ca se scot avatare cu poze din filme , serii tv etc. ? Credeti ca are cineva copyright pe ele inafara de firma producatoare ? Deci daca pui tu o poza pe "internet" inseamna ca ai avut nu video in calculator si ai facut un screenshot , eu chiar nu va inteleg pe voi...
Si apropo mai exista si alte motoare de cautare in afara de Google , cum ar fi Yahoo ! , AOL, Ask.com ... etc.

Akate , cum am avut niste comentarii asa de incurajatoare nu cred ca am sa fac nimic mai mult ca lumea nu merita. Oarecum caut de mult pe cineva care sa ma ajute sa fac un masterpiece . O poza cu Inuyasha cand e furios si se pune sa arate _|_ =)). Inca ma mai gandesc.

Si ca sa stati linistiti ,am sa postez aicea toate pozele si screenshot-uri de la programele cu care le-am facut , sa stati linistiti .
so fuck off.

in fine. si ca sa dau un "bonus" celor de pe f.f. , userbaruri nu se pot gasi cu Google si nici cu alt motor de cautare . Sunt expert la facut keywords.
Re-aduc aminte ca se pot gasi lucruri asemanatoare si pe alte site-uri ( din moment ce se fac cu aceleasi programe 8-|)
Si ca sa termin. Avatarele cu Kaleido Star le am dupa un site care a "murit" acu 2 ani . Era un fan site mexican , jumate-engleza-"-spaniola . Pozele erau extrase din video-uri , la care aveau background adaugat cu PS.

Have fun.
imi cer scuze pentru persoanele care nu au de vazut nimica cu acest topic.

38Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Mier Iul 23, 2008 4:25 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

daa, have fun, nu am inteles decat juma din postul tau, "copilas"
hmm, ce te-a deranjat pe tine?
vorbeste normal ;))

39Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Mier Iul 23, 2008 4:28 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

lipsa de tact?

am uitat sa adaug ca nu fac parte din generatia "emo" , adica dau 2 search pe google cu o poza in care se face una casi taie venele da defapt e pasta de pix rosu , schimbati rama la poza si mai scriti hell , sau feeling lonely sau alte porcarii.
gimme a break man Ras

40Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Mier Iul 23, 2008 4:37 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

i am girl fuckin' boy:P:P

gooosh, dar tu crezi ca celelalte girls fuck chestii de'astea?

41Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Mier Iul 23, 2008 4:43 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

dupa cate stiu om , adica persoana umana e neutru Ras

sincer am vazut mai mult femei decat barbati facand "opere de arta".

42Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Mier Iul 23, 2008 4:56 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

adica??


stai asa ca nu te inteleg

cum adica?:-??

43Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Mier Iul 23, 2008 5:05 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Deci la orice topic ma uit voi 2 va certati. Terminati odata 8-| daca nu va intelegeti mai bine nu comentati :|

44Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Mier Iul 23, 2008 5:08 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

hmm . henny nu stiu de ce vezi tu cearta . ma rog. eu am ceva cu aia care m-au criticat(utilizatori de aici sau din alte parti), nici decum cu love-me-when-i'm-gone.

asta ar trebui sa scoateti unele categorii de la faptul ca pot fi vazute de catre guests , ca sa nu mai gasesc comentarii tampite de la alte forumuri care sunt asa de lasi ca nici nu posteaza aici :p

45Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Mier Iul 23, 2008 5:09 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

heny, nu ne certam, cand vb cu el sunt pe burta de ras

serios

am avut ceva probleme in trecut

acum e mai mult decat okay

calm down>:D<

46Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Vin Iul 25, 2008 6:52 am

*[Lost^In][Your^Mind]*

*[Lost^In][Your^Mind]*
The Boss
The Boss

Dragul meu rain angel
aceste doua forumuri funny-fantasy ,noi,ratatii cum crezi tu si siteul acesta pe care tu te simti ca acasa,care e de asemenea dragutz sunt AFILIATI
Adica...cred ca ne perimitem oricum sa intram,nu?
sau tu ii alungi pe toti cei de pe funny-fantasy
sincer
eu am o problema cu temperamentul lui si cu felul lui de a fi
se crede care despept spunandune noua chestii de genu
dragul meu,faza cu google si care accest la toate listele din lume cred ca le stie tot popru
si daca fata aia se simte bine fiind emo?poti sai faci ceva?
si daca ci ceva cu fanny-fantasy spuneneo in fata si eu nu voi mai intra,eu sunt moderatoare pe funny-fantasy si sincer vreau sa stiu cate alte forumuri ne accepta
pe acesta am fost primiti destul de bine cu o exceptie din partea ta rain-angel
nu vreau sa para ca o concurenta sau ca am ceva cu voi,nu am nimic cu nimeni in afara de el si de felul lui de a fi
scuzatimi cearta,stiu ca e deranjator sa repet atatea lucuri dar imi spun parerea clar: ESTI UN MARE INCREZUT CARE ARE CA PASIUNE NUMARU 1 PC-UL SI VREA SA NE ARATE NOUA CA STIE CE E ALA GOOGLE

si spunemi clar : si o problema cu cei de pe funny-fantasy?

47Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Vin Iul 25, 2008 2:53 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

cum nu puteam sa fac critica pe forumul vostru am venit aicea.
si nu , nu am nimic cu acei utilizatori , inafara de aia care ma barfesc pe la spate.
tu ai venit aicea ca sa faci scandal sau ca sa postezi ceva?daca ai venit pentru prima optiune eu nici nu stiu de ce te-ai mai inreg.

48Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Vin Iul 25, 2008 3:02 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

hmm, gata, please, deci, gabi, alexu tine ff mult la funny-fantasy, si nu accepta sa se zica cv despre el. Asa, deci, alexule, ai inteles gresit. Nu s-a referit la funny, ci la unii useri... adevarul e ca il critica cam toate fetele.. Tu cum ai reactiona? ai rezista? nu ai pleca de pe forum? El vrea sa ne ajute, sa ne ofere informatii etc, dar o face intr-un mod cam arogant.. IL ia gura pe dinainte.. ce pana mea.. uite, nici eu nu suport sa fie criticat funny-fantasy, dar, na, ce sa ii faci? please, pace.... Uite, gandeste pozitiv(doamne, am zis eu asta? nu'ss normala)

49Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Vin Iul 25, 2008 3:03 pm

*[Lost^In][Your^Mind]*

*[Lost^In][Your^Mind]*
The Boss
The Boss

Am venit sa cunosc userii noi
si sa postez
cred ca stii asta

Oircum pot spune ca sau incheiat conflictele noastre :)

50Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Vin Iul 25, 2008 3:10 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

gata? faci pace?
ahh, alexule, stii k te iubesc>:D<
pana la urma
la ce buna cearta?;))

gaby, faci pacE?:-L

51Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Vin Iul 25, 2008 3:33 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

aoleo iar incepem....
ma rog..

52Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Vin Iul 25, 2008 3:38 pm

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*

*LoVe*Me*WhEn*I'm*GoNe*
Fanatic
Fanatic

zi Ras

zi ca faceti pace:P:P

53Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Vin Iul 25, 2008 4:12 pm

^..::~nymphetamine~::..^

^..::~nymphetamine~::..^
Fanatic
Fanatic

[b][i]Mdeah...ar fi misto ca toti ,,ratatii" de pe f-f sa vina pe forum aici....sa ne invete si pe noi maiestrul....ca doar noi, ,,ratatii" avem cunostintele sub basic....ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat cunostintele astea sub basic si ca m-a facut asa de ratata in loc sa-mi dea aroganta imensa,superioritatea si lauda de sine...pe care tu le ai;)...
daca tu crezi ca prin lauda de sine esti tare...te anunt eu ca nu esti....esti doar un ,,copilas" obsedat de calculator...
aroganta aia nu o sa te ajute deloc in viata...
si in plus...ptr a edita poze nu trebuie neaparat sa stii toate programele existente care ajuta la acest lucru....poti sa folosesti si photo scape...totul e sa arate bine...nu sa te lauzi ca ai sters nu stiu ce munte din poza cu h2o si alte chestiuni pe care o ratata ca mine nu le intelege...
pe scurt:ratatii astia doar au spus adevarul;)...si din reactia ta...vad ca expresia ,,Adevarul doare" este confirmata;).....

P.S. mai ,,copilas"....tu stii macar ce inseamna emo?....sau te uiti noaptea la Dan ,,Senzationescu"?;))

54Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Vin Iul 25, 2008 4:15 pm

Rain Angel

Rain Angel
Fanatic
Fanatic

Photoscape e un cacat si face acelasi lucru ca Picassa...mda ma rog.
Poate citesti profilul meu si observi ca nu stau in ro.Si nici nu sunt fan Dan Diaconescu.

fuck off....

apropo ms ca miai adus aminte ca aveam de postat ceva la discutii :D

55Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Vin Iul 25, 2008 4:45 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

deci dak mai continuati cearta asta jur ca va dau warn !
Asta nu e topic de cearta , e topicul lui Rain unde isi posteaza creatiile! Deci va rog frumos, exista un topic numit reclamatii!

56Rain Angel Creations :)) - Pagina 2 Empty Re: Rain Angel Creations :)) Vin Iul 25, 2008 5:55 pm

` Laif !s coLour .

` Laif !s coLour .
Best Fic Author
Best Fic Author

Topic inchis la cererea lui Rain .

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum