Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

iubire de adolescent

2 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1iubire de adolescent Empty iubire de adolescent Sam Mar 21, 2009 7:50 pm

papushik44

papushik44
Incepator
Incepator

inainte de a incepe acest fic as vrea sa va spun ca acesta nu este un fic in care personajele ii includ pe cei de la ToKio hotel sau alta formatie muzicala. dedic acest fic tuturor adolescentilor si sper sa va placa si sa va regasiti in el.


[right]Miruna si Catalina sunt foarte bune prietene si colege.Se cunosc de mici si sunt foarte apropiate ca niste surori. fac totul impreuna si se sprijina reciproc.
Miruna este o fata frumosa si indrazneata la care toti baietii si-ar dori sa le fie prietena. Dar ea nu le da importanta deoarece familia ei nu-i permite sa aiba prieten.
mirunei i-a lipsit un tata deorece acesta a parasit-o pe ea si pe mama ei atunci cand a aflat de existenta acesteia.
de aceea mama ei a incercat sa o fereasca de suferinta prin care aceasta a trecut crezand ca toti barbatii sunt la fel. Mama ei a fost plecata un timp in spania la o prietena de-a ei pentru a avea bani cu ce sa o creasca pe Miruna, aceasta ramanand in grija matusii sale Dora si a bunicii. matusa si bunica ei ii interziceau multe lucruri pe care ea si le dorea. de exemplu nu putea petrece mult timp in afara casei si chestii de genul. se simtea foarte prost deoarece nu putea petrece mai mult timp cu prietenele ei. mama ei venea in tara destul de des dar cu toate acestea Miruna ii simtea lipsa.



la scoala, la un campionat , Catalina si Miruna faceau galerie baietilor din clasa a8-a(ele fiind in clasa a7-a)
M:fata...ma duc pana in clasa ca trebuie sa imi aduc ghiozdanul.
C:bine..hai ca iti tin eu locul pana vii tu
M:ok..mersi mult
Miruna a intrat in scoala, si cand a urcat scarile ca sa se indrepte spre clasa, s-a intalnit cu Alex, un baiat din clasa a8-a care nu juca la campionat.acesta s-a pus in fata ei, impiedicand-o sa treaca.
M:da-te la o parte..n-am chef de glume..trebuie sa plec
A:si ce-mi dai in schimb?
M:un sut in fund...ce zici?ti-ar place?iesi de-aici si lasa-ma sa trec!!!
A:ho...gata!glumeam doar
M:pai si eu(zambeste usor si pleaca spre clasa)
A(se duce dupa ea):da-mi si mie numarul tau de telefon...daca vrei
M:daca il dai la altcineva te tai!
A:hai ma ca nu-l dau la nimeni
M:075*******...
A(fericit):multumesc!
M:cu placere..(in gandul ei:incearca degeaba...oricum n-are nici-o sansa!)
Miruna tinuse foarte mult la un baiat-George cu care nu a putut sa fie si la care inca mai tinea. de aceea credea ca n-o sa mai iubeasca nici un alt baiat inafara de el.
Miruna iesi afara dupa ce-si luase ghiozdanul, si se aseza langa catalina urmarind campionatul in continuare
M:fata..
C:ce-i???
M:m-am intalnit cu alex pe hol
C:care alex? ala dintr'a8a??
M:da....
C:si??ce-i cu el?s-a intamplat ceva?
M:nu...doar ca mi-a tinut calea si mi-a cerut nr.de telefon
C:aha...si tu ce-ai facut? i l-ai dat?
M:da..si nu stiu daca am facut bine
C:de ce spui asta???
M:pentru ca iti dai si tu seama de ce mi l-a cerut..
C:da...inteleg. si ce-i cu asta?
M:cumadica ce-i cu asta? tu nu-ti dai seama ca eu nu l-am uitat pe george?
C:si tu nu-ti dai seama ca ar cam fi cazul sa uiti de george?nu te inteleg..pe bune! daca tot nu ati fost impreuna de ce nu incerci sa uiti de el?oricum nu ti-a adus nimic bun baiatu asta..numai te-a facut sa plangi in timp ce lui nici nu-i pasa...
M:da mai taci si tu...nu-ti dai seama ca-mi face rau sa-mi amintesc de toate astea?
C:fata..nu vreau sa suferi pentru ca esti prietena mea si tin la tine..dar iti spun toate astea ca sa intelegi ca trebui sa-l uiti pe george.
M:da caty..stiu asta dar nu stiu ce sa fac...
nu cred ca alex ar fi cea mai buna solutie ca sa-l uit pe george. in plus nici nu mi-a zis daca as vrea sa fiu prietena lui
C:inca nu da' cine stie?!
Peste 5 minute ai vibreaza telefonul mirunei in buzunar
C:vezi si tu cine e!
M(cu zambetul pe buze):e alex!mi-a dat un sms
C:ce ti-o zis?
M:ma intreaba daca am prieten
C:vezi fata, vezi!ti-am zis yo!zii ca nu ai...hai mai repede!
M:hooo....!prrr....stai ca-i zic acuma
Catalina era toata numai zambet, iar Miruna ii scria un sms lui alex prin careii spunea ca nu are prieten. dupa ce i-a trimis sms-ul a primit altul tot de la alex care suna asa:"nici eu nu am prietena si tu esti o fata frumoasa si de treaba. nu ai vrea sa fii prietena mea?"
M:fata...mi-a zis daca vreau sa ma combin cu el..ce sa-i zic?
C:tu ce simti?
M:tin la george dar in acelasi timp as vrea sa-l uit..iar alex e un baiat super ok..
C:deci ce-i zici?..





[/list]

2iubire de adolescent Empty Re: iubire de adolescent Dum Mar 22, 2009 11:14 am

papushik44

papushik44
Incepator
Incepator

ea este Miruna

3iubire de adolescent Empty Re: iubire de adolescent Vin Aug 28, 2009 5:11 pm

I_Can_H3ar_you.xD

I_Can_H3ar_you.xD
Incepator
Incepator

ahh. imi place prima parte..
pune next, te rog iubire de adolescent 214203

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum