Sun Time!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

It's Sun Time!


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Viata de cartier...

+4
[a].[girl].[like].[me]
crina_sasuke kiss love
Crazy town
X-treme
8 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Viata de cartier... Empty Viata de cartier... Mar Mai 06, 2008 10:49 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

New fic..sper sa va placa...este nascocit de mn..inceput ar putea fi aproape de cel al lu' Neuroni la plic...dar nu este...si app BBunny este tagul meu...

I parte:
Anul 2008...crime, violuri si arfe de 2 lei.Este povestea trista a Bucurestiului...o sa va povestesc viata de strada By BBunny.Anul 200...o pata neagra un istoria Romaniei..o tara de rahat si de tot rasul...si totusi tra noastra...Cu toti avem aminitiri din copilarie cu tot felul de jocuri hazili...dar azi insa....fitele s-au marti si toti vor numai bani! Ti-e si scarba sa mai iesi din casa...am ales cand vezi fetiscane care isi dau mari arfe si se cred smechere daca le atarna sunca peste bluzele scurte si mulate si blugii stramti de cocalare imputite.
Ce s-a intamplat cu pusti care iti vorbesc in nas pe internet iar cand dai fata in fata cu ei sunt doar niste mici mielusei.V-ati gandit vreo data ca o batranica mica si inofensiva poate sa va bage in lumea drogurilor?V-ati gandit de ce unora le place sa devina alcolici?Sau ce gasesc bun in a bea?Sunt niste intrebari pe care toti ni le punem destul de mult....sau de ce sa furi in loc de a munci?La asta va pot spune cu cea mai mare sinceritate...problema este LENEA...care in secolul nostru a luat amploare...iar toti se gandesc numai la ei si cum sa traiasca ei bine...si daia dau in cap...Sau violurile..ce gasesc barbati atat de interesant in a viola diferite femei?Nu isi pot alege o singura femeie?

2Viata de cartier... Empty Re: Viata de cartier... Mier Mai 07, 2008 8:01 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

mie una imi place..........chiar este f mistooo........si este adevarat tot ceai spus Viata de cartier... 89851

3Viata de cartier... Empty Re: Viata de cartier... Mier Mai 07, 2008 1:47 pm

crina_sasuke kiss love

crina_sasuke kiss love
Senior
Senior

Este foarte adevarat tot ce ai spus! Viata de cartier... 635469

4Viata de cartier... Empty Re: Viata de cartier... Mier Mai 07, 2008 4:43 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

e prea true:)
continua:)

5Viata de cartier... Empty Re: Viata de cartier... Mier Mai 07, 2008 9:50 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

Stiu ca trec prea repede de la una la alta..dar nu am ce face..intr-o parte povestesc viata unei fete i in alta...povestesc despre diferite lucruri...

Numele meu este Ema, am 17 ani, traiesc si invat de 2 ani viata de
cartier cu amicii mei..am descoperit in sfarsit ce inseamna "arfe"chir
cu cea mai buna prietena si sincer nu ati vrea sa stiti...sa va
povestesc...Totul a inceput cand...Aveam 15 ani..era o zi minunata
...ma plimbam prin Herastrau cand au aparut niste baieti,
iar...prietena mea m-a lasat balta plecad cu ei...iar de atunci am
jurat ca ma voi razbuna si tot de atunci suntem dusmance de
MOARTE...Noroc ca mi-am facut noi prieteni..si inca acum, dupa 2 ani
suntem foarte apropiati!Alex, Marius, David, Marina, Alexandra sau pe
scurt PRIETENII MEI...Ei nu ma vor abandona niciodata!Stiu sigur acest
lucru..nu m-au abandonat pana acum si nucred ca o vor face VREODATA! Ma
simt asa de bine in prezenta lor...si, mereu dac ca intr-o zi proasta
sa rasara din nou soarele pentru mine...
V-am promis ca va povestesc despre DROGURI si ma tin de cuvant...pe
scurt drogurile SUNT NISTE "ALIMENTE" CARE TE AMETESC SI TE FAC SA TE
SIMTI BINE PENTRU UN MOMENT...INSA CEL MAI TRAGIC ESTE CA NU TE POTI
OPRI
NICIODATA ...si...incetu cu incetu iti mananca zilele scurtandu-le cu 3 zile la fiecare administrare a acestui drog...

6Viata de cartier... Empty Re: Viata de cartier... Joi Mai 08, 2008 8:54 am

live.laugh.love

live.laugh.love
Silver'User
Silver'User

superrrr!imi plashe ,ideea merge pe aceeasiunda cu a mea dar asta e ,sper sa te gandesti si la altceva!next!

7Viata de cartier... Empty Re: Viata de cartier... Joi Mai 08, 2008 7:03 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

bravo.......este mistoo cea ce zici acolo are sens......dar astepta-m si parea 3 sa vedem ce ne pregatesti...netxul repede

8Viata de cartier... Empty Re: Viata de cartier... Joi Mai 08, 2008 7:21 pm

[a].[girl].[like].[me]

[a].[girl].[like].[me]
Junior
Junior

next:>

droguri:> sunt atrasa de ficurile cu droguri si alte chestii *interzise*:X,chiar dak n-as consuma asa ceva in viata mea:|

imi place:) o sa fie chiar o viata de cartier;) (app,uitati'va la 17,intrati si mai rau in pielea personajelor:> )

vreau next :)

9Viata de cartier... Empty Re: Viata de cartier... Joi Mai 15, 2008 8:29 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

hhhhmmmm!nici nu stiu ce sa zic...e interesant dar nu trebuia pus la fikuricuri aventura.

10Viata de cartier... Empty Re: Viata de cartier... Joi Mai 15, 2008 7:10 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

V-am zis despre iubire?In aceasta parte va voi povesti pe larg despre IUBIRE, TRADARE si despre iubirea mea cu David...suntem impreuna de doi ani..il iubesc prea mult pentru a renunta la el...pentru ca impreuna cu el am descoperit arta iubirii...va dau un sfat:NU renunta la cel/cea pe care il/o iubestipentru ca s-ar putea ca si acea persoana sa te iubeasca si apoi ori sa se sinucida or sa te faca sa sufeir TRADANDU-TEdusmanilortai...si asa am ajuns si la TRADARE sau arta de a uri si de a trada pe cineva.
Imi amintesc parca ar fi fost ieri..IUBIREA dintre Marina si Andrei...care s-a sinucis "din cazuri misterioase" insa deabea azi mi-am dat seama ca din cauza EI s-a sincucis...pentru ca i-a dat "papucii" fara nici un motiv...mi-am dat seama pentru ca sunt pe punctul de a face acest lucru...de a ma sinucidepentru ca inima mea a fost zdrobita cand l-am vazut pe David cu o fata...tinandu-se de mana...insa Marina ma incurajeaza zicandu-mi
"Ori l-ai confundat...ori NU stie ce pierde!"
iar eu ii raspund:
"Ce pierde? O proasta care il iubeste?"
insa ea imi zice cu blandete ca o sora mai mare:
:Nu..pierde o fata finuta, desteapta, simpatica si care stie sa se poarte cu prietenii...!"
Insa Alexandra e mai realista zic eu...imi zice mereu sa-i dau "papucii" inainte de a o face el..si ca atunci cand el o va face...eu sa ma simt ca o ratata proasta si cretina..

11Viata de cartier... Empty Re: Viata de cartier... Joi Mai 15, 2008 7:30 pm

Black Rose

Black Rose
The Boss right hand
The Boss right hand

Cu siguranta Alexandra are dreptate!
Nu merita sa iti versi lacrimile pentru unu` care nu te merita ... "nimeni nu`ti merita lacrimile, iar cel ce le merita, nu o sa te afca niciodata sa plangi!"
Mooma ce filozoafa is... nici macar eu nu pot sa`mi urmez propriile sfaturi :|
Stiu care e senzatia ...

E foarte dragutza partea asta... totusi nu va d ce treaba are ficul cu categoria actiunii?? :-?

http://h2o-x.wikiforum.ro

12Viata de cartier... Empty Re: Viata de cartier... Joi Mai 15, 2008 7:33 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

pey unde pot sa o pun?k la dramatice nu prea cred k merge...

13Viata de cartier... Empty Re: Viata de cartier... Vin Mai 16, 2008 11:52 am

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

Mistoo si a 2 parte!!
ALexandra nu trebuie sa planga pentru unu ca ala!!
Este o tampenie intr-un fel!!Nextull!1

14Viata de cartier... Empty Re: Viata de cartier... Dum Mai 18, 2008 1:15 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

poftiti next....


Sa va spun o veste tare, aia cu care era David era sorsa...nu cred ca il cunosc prea bine!In orice caz a zis ca ma iubeste si daca si-ar gasit o alta fata mi-ar spune...pentru ca zice el..nu crea sa ma faca sa sufar...
Now...Va place stilul emo?
Eu il urasc...am citit si eu ziarul si cica cand sunt deprimati se taie...LOL Viata de cartier... 98263 cat de prost poti sa fi adica mai esti si deprimat si te mai si tai...poate daca esti fericit...atunci poate simti nevoia de durere...
Am si eu o colega in clasa care vrea frizura emo...doamne...ca cica asa e la moda acu...dar i-am zis si o sa-i repet:"CEI CU PARUL ONDULAT NU SUNT FACUTI SA FIE EMO!" da na cine sa ma asculte...
Now continui episodul DROGURI!
Drogul...inventat de un prost/proasta care probabil cultiva marijuana sau ceva de genul si probabil a gustat si s-o simtit asa de bine incat a dat "secretul" simtitului bine si altor fraieri deprimati...Nu cred ca voi incerca NICIODATA...nu ma vad cu hepatita si cu alte bolu si cautandu-mi disperata o evna in care sa-mi bag serina si in plus nu ma vad la Balaceanca cu tot felul de cretini drogati...sau cel mai impirtant cultivand marijuana pe la toate colturile de bloc...
Mi se pare o foarte mare prostie sa te droghezi...sau poate astia care se drogheaza se cred smecheri!Nu voi sti pana nu voi incerca ceea ce rezulta ca NU VOI STI NICIODATA!

15Viata de cartier... Empty Re: Viata de cartier... Dum Mai 18, 2008 2:22 pm

Crazy town

Crazy town
Bronze'User
Bronze'User

Ms ca ai scris de mine,dar imi pare rau,nu mam facut asa,SI pricum nu am zis din cate imi amintesc eu ca stilul emo este la moda,dar nu comt si NU MAM TUNS ASA.........

16Viata de cartier... Empty Re: Viata de cartier... Dum Mai 18, 2008 6:15 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

dar nu am zis de tn...doamne....frate...

17Viata de cartier... Empty Re: Viata de cartier... Joi Mai 22, 2008 9:20 am

Silver_Dragon.

avatar
Bronze'User
Bronze'User

sa inteleg,Persoana mea cu Bugs Bunny sunt colege?ce tare!

18Viata de cartier... Empty Re: Viata de cartier... Joi Mai 22, 2008 9:43 am

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

dap suntem colege....si mai eram colege si cu neuroni la plic...

19Viata de cartier... Empty Re: Viata de cartier... Vin Mai 23, 2008 9:06 pm

X-treme

X-treme
The Boss
The Boss

dap dci cred k inchid ficul...pentru k vad k nu va place :(( Viata de cartier... 84916

20Viata de cartier... Empty Re: Viata de cartier... Sam Mai 24, 2008 7:08 am

crina_sasuke kiss love

crina_sasuke kiss love
Senior
Senior

Mie imi place foarte mult dar nu am mai avut timp sa trec pe aici!Dar il citesc si as dori sa ramana deschis in continuare!

21Viata de cartier... Empty Re: Viata de cartier... Sam Mai 24, 2008 10:04 am

pinky

pinky
Banat
Banat

povestesti foarte frumos s fikul imi place foarte mult

Te rog frumos sa nu-l inchizi pentru ca eu il citesc mereu(Am citit toate partile si e super) Te rog frumos sa nu-l inchizi

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum